Анкета: Къде предпочитате да ходите на море - в България или извън България? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
В България
49.30%
35
49.30%
Извън България
36.62%
26
36.62%
Не ходя на море, предпочитам на планина
8.45%
6
8.45%
Не ходя нито на море, нито на планина
5.63%
4
5.63%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Къде предпочитате да ходите на море - в България или извън България?
#51

Ем нали да си приказваме глупости- да върви ракийката.
Цитирай
Аксесоари
#52

(2021-10-05, 22:52:48)Victormihov написа:  Да ида на море или планина, значи просто да ги гледам на друго място без удобстваSmile Засега си е само наказание.
Така е - наказание е, но ходим н море не заради удобствата или заради себе си, а за да заведем децата на море.
Цитирай
#53

Аз ги водя на море, но не ги водя на почивка.
Морето е до мен на 1км.
Цитирай
#54

(2021-10-06, 09:31:18)Victormihov написа:  Морето е до мен на 1км.
ТОП
Цитирай
#55

Все пак държавата е 1 педя, има 3 морета :p
Цитирай
#56

Понеже е лято и все още се спори дали в България си заслужава да се ходи на море или направо в Гърция.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#57

Ние сме с две малки деца и си ходим на нашето море и на планина, ходим традиционно на места където сме оставали доволни и периодично през година ги редуваме местата за разнообразие, ходим и на нови места, но преди това заради децата най-вече, внимателно проучваме и четем много отзиви и препоръки от първа ръка.

Когато си с малки деца си иска повече подготовка, гледаме да има детски кътове, паркове, аптека и лекарски кабинет в близост за всеки случай, да не е прекалено шумно, в хотела - къщата за гости да е сред тиха обстановка през нощта, заради децата.

Едно време като бях ерген, взимах една тениска, банските и хващах нощния влак за морето, голяма романтика беше Smile

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#58

Българското черноморие съм го обиколил цялото и вече с жената предпочитаме да ходим някъде навън. Да съчетаем хем море, хем посещение на нови места. Преди седмица бяхме в Корфу и беше абсолютно чудесно. Спокойни плажове, липса на навалица, не ставаш в 6 да ходиш да "запазваш" чадър и шезлонг, места има за всички, местните са изключително дружелюбни и любезни, и не на последно място - не срещнахме никакви българи Smile Ей го де е - на 6 часа с колата, през цялото време караш по магистрала, ама не като нашите, дето ти падат бъбреци и пломби. Smile
Цитирай
#59

И двете дядо Попе, като за БГ мноооооооооого внимателно подбирам местата , а и от опит знам къде ще ми е хубаво.
Цитирай
#60

Преди няколко дни се наложи да ида на юг от Бургас - Созопол и Приморско. Десетки пъти съм минавал маршрута и все по-зле става. Пътят е ужасен, тесен, а келешите с нулев опит, но със свръх самочувствие и мощни джипове нямат преброяване. Контрол по пътищата – забрави! А катастрофи стават по няколко дневно, но обикновено страдат невинните.

Созопол и Приморско „успешно гонят“ и са вече почти наравно с курортните на север от Бургас по откровено биташкото си ниво – мазна чалга кънти отвсякъде, децибелите на какофонията са отвъд всякакви разумни граници, тълпата е навсякъде. Цените са като в Монте Карло, обслужването обаче се конкурира с най-затънтения Ориент. И мръсотия, мръсотия, мръсотия …

Ако това е почивка, здраве му кажи.
Цитирай
#61

Извън Бг, защото.... 5 дни почивка в Бг е равносилно на 10 месеца релаксиращ живот извън Бг ... 🤣😎

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#62

(2023-07-19, 05:35:52)Павел Василев написа:  Ние сме с две малки деца и си ходим на нашето море и на планина, ходим традиционно на места където сме оставали доволни и периодично през година ги редуваме местата за разнообразие, ходим и на нови места, но преди това заради децата най-вече, внимателно проучваме и четем много отзиви и препоръки от първа ръка.

Когато си с малки деца си иска повече подготовка, гледаме да има детски кътове, паркове, аптека и лекарски кабинет в близост за всеки случай, да не е прекалено шумно, в хотела - къщата за гости да е сред тиха обстановка през нощта, заради децата.

Едно време като бях ерген, взимах една тениска, банските и хващах нощния влак за морето, голяма романтика беше Smile

+1. Харесали сме си 2 места и ги редуваме.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#63

@L1892 Това че е пълно с хора е нормално. Сутрин няма чалга, тя обикновено се появява в определени заведения или дискотеки. Разбира се може да я има и там, където продават дюнери и подобни, но това и в София го има.
Това, което описваш предполагам е Новия град, както се води. И преди 10 и преди 5 години винаги е било пълно с хора там, особено на правата улица, която е централна. Но там са повечето заведения, дискотеки, магазини, пазар за плодове, барове, продажба на памук, царевица, дюнер, сувенири, атракции и още много. Тя също обединява и почти всички улици.
От друга страна има и Стар град, а там може да се разгледа архитектурата на града, плажовете са по-спокойни, няма толкова хора, както и чалга.

Това е хубавото на Созопол, че не те ограничава от нищо.
Дълги плажове, Стар и Нов град, по-близки и отдалечени хотели и квартири, забележителности и много други.

По това се различава от другите морски курорти, на които или няма къде да се разходиш и какво да видиш или чалгата както казваш бумти отвсякъде.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#64

Досега само в България съм бил, но бих отишъл в Турция, защото там е по-евтино от Гърция и имат по-разнообразна природа. Гърция е само чукари и море, а Турция има и това, но има и невероятни природни гледки от всякакъв тип, дори имат и солено езеро ала онова в Солт Лейк Сити (Tuz Gölü се казва). Имат дори и обширни равнини, каквито в Гърция не виждам на картата да има за когато му се прииска на човек да кара по дълъг път с огромно небе и необятна шир. Кападокия също изглежда невероятно място за посещение. Иначе като градове и градчета май гръцките са по-запазени, с по-интересна архитектура, докато турските са малко мърлява работа. Но на мен ми е по-важна природата и нейното разнообразие, Гърция сигурно е повече от 80% планини и високи хълмове.

Навън освен в Турция бих отишъл в Италия, но май е скъпо, макар, че имат плажове с пясък, подобен на нашия. В Испания пясъкът е леко сивкав като на Поморие и Бургас, не ми харесва такъв цвят пясък. Като цяло не издържам много на жеги и като гледам температурите бих отишъл и в Португалия, например Фару (Faro). В момента там е най-прохладното крайбрежие в цяла Южна Европа и след това сме Румъния и България като температури.
Цитирай
#65

Мен лично хаоса и липсата на правила в бг и особено по Черноморието много ме уморяват. Така че почивам другаде.

Освен това, съжалявам да го кажа, но морето в бг е .. неприятно: мътно, пълно с разни неща.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#66

@hazART , избягвам да ходя доброволно където и да е по нашето Черноморие, защото навсякъде е едно и също. Налага се обаче да минавам от време на време и го правя с огромно нежелание. В конкретния случай основно акцентирах върху Приморско, но все тая.

Да, Бургас - Созопол и надолу към турската граница е по-добре от агломерацията Равда - Несебър - Слънчев бряг - Св. Влас (най-зле) - Елени, но с малко. Варна и на север, особено Балчик е на ръба на кошмара - никаква разлика от битак в стил 90-те.

Разлика правят само т.нар. "ризорти", т.е. затворени комплекси (в случая), обикновено с ол инклузив, но и там не е цвете. Миналото лято бяхме на Дюни - настина добра храна, при това в предостатъчни количества, за да остане въпреки перманентното пълнене на торбички с храна за плажа, за да не припадне някой от глад до следващото включено в цената ядене.

Изключая обаче двата големи хотела в ризорта, бунгалата/къщите са в отчайващо състояние и реват с глас за тотален ремонт, но това с нищо не намалява цените.

Както и да е, който не е доволен - да не ходи.
Цитирай
#67

Вече стана така, че навсякъде почивката на море е по-добра от България. В България няма най-важното - отношение, след това следват останалите причини - мръсно е, храната е стара, лошо сготвена, плажовете са мръсни, пътищата до тях са лоши и т.н. - целият продукт "българско море" в момента е 0.5 звезди.
Цитирай
#68

Да речем, че в 90% от случаите е така. Зависи кой какво разбира под почивка. И какви са ти изискванията. Пътищата към каквото и да ги прикачиш, все ще свали качеството. Някой разбира почивката да пие цяла вечер, да отиде на плажа в 13:00, и там да си доспи. Да изгори, но да е отпочинал за вечерта, че има алкохолен маратон. А аз когато видя задрасканата табела-София започвам да си почивам😀. За да почивам също така ми е необходимо да не виждам всички лица, които виждам целогодишно, и да си сядаме по главите на плажа. Всичко останало е второстепенно, и бих могъл да го преглътна!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#69

@pepy1 всяка година едно и също. Масово всички казват на черноморието е зле, мръсно, скъпо, гадна храна, и какво ли още не и всяка година е пълно с българи и чужденци. Масово се бият в гърдите, че никога няма да стъпят на черноморието, а всяка година ходят на същото това море дето го плюват.
Цитирай
#70

Ходя в гръцко за 2-3 дни за разнообразие, иначе съм си намерил нисша за мен за българския север!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#71

Пише се "ниша". Аз предпочитам южното черноморие. Всеки ден на различен плаж. В хотела само се спи.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 7 гост(и)