Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Poco F3 - xiaomi.eu
#26

В ъпдейтъра излиза че има нов Rom от 20.10.2021
Но до колкото разбирам няма да се инсталира през twrp.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
Аксесоари
#27

(2021-10-22, 14:54:17)gero802 написа:  В ъпдейтъра излиза че има нов Rom от 20.10.2021
Но до колкото разбирам няма да се инсталира през twrp.
Версията на андроид е 12 и инсталацията е през фастбуут (с компютър) понеже явно няма все още рековъри, което да декриптира дейта партишъна на 12. Прочети и бъговете в лога и сам си прецени дали да ъпдейтваш.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 2 потребители изказват благодарност на batala за това мнение:
  • gero802, suffer
Цитирай
#28

(2021-10-22, 15:13:09)batala написа:  Версията на андроид е 12 и инсталацията е през фастбуут (с компютър) понеже явно няма все още рековъри, което да декриптира дейта партишъна на 12. Прочети и бъговете в лога и сам си прецени дали да ъпдейтваш.
Прочетох ги след като публикувах Big Grin доста неща ще се бъгват май
Цитирай
#29

Аз тотално пропускам тази версия.
Прекалено много бъгове.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#30

Аз го сложих. Няма грижи.
Само че забраних локацията при началния сетъп и после не ми се отваряше менюто за локализиране по мрежите, което е нужно на прогнозата за времето, например.
Та стартирах активитито с друг арр.
Други проблеми не съм видял. Батерията с гърч изкара цял ден


Прикачени файлове Миниатюри
           
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • fu4ko, gero802
Цитирай
#31

(2021-10-24, 20:20:57)suffer написа:  Аз го сложих. Няма грижи.
Само че забраних локацията при началния сетъп и после не ми се отваряше менюто за локализиране по мрежите, което е нужно на прогнозата за времето, например.
Та стартирах активитито с друг арр.
Други проблеми не съм видял. Батерията с гърч изкара цял ден

Чудех се защо точно ти не коментира този път  Smile
Ето че имало причина Big Grin
Цитирай
#32

Не бях влизал няколко дни във форума Wink
Цитирай
#33

Има реъплоуд два дни по-късно:
https://sourceforge.net/projects/xiaomi-...p/download
Цитирай
#34

И при мен нещо не се случиха нещата с .eu stable
Всичко минава както трябва twrp пробвах 3.5.1 и 3.5.2 няма разлика,Рома се инсталира и до там буутва в twrp и накрая MIflash правя нещата.

POCO F3 NIGHT BLACK
Цитирай
#35

(2021-10-26, 06:41:01)plet написа:  И при мен нещо не се случиха нещата с .eu stable
Всичко минава както трябва twrp пробвах 3.5.1 и 3.5.2 няма разлика,Рома се инсталира и до там буутва в twrp и накрая MIflash правя нещата.

Слагай направо последния той се инсталира през fastboot от компа пък после ще му мислим за twrp-то
Но да знаш че има още неизчистени бъгове Wink
Цитирай
#36

(2021-10-26, 06:52:00)gero802 написа:  Слагай направо последния той се инсталира през fastboot от компа пък после ще му мислим за twrp-то
Но да знаш че има още неизчистени бъгове Wink

Странното е че всичко си минава както трябва,и двете twrp-та с които пробвах се инсталират без грешки или друго слагам Рома и флаш с wipe без wipe все тая инсталира се и до там, буутва в twrp без никаква памет.Единственото което ми идва на ум е да иска китайска версия за основа или файла на Рома да се е омазал нещо при свалянето.

POCO F3 NIGHT BLACK
Цитирай
#37

(2021-10-26, 07:24:07)plet написа:  Странното е че всичко си минава както трябва,и двете twrp-та с които пробвах се инсталират без грешки или друго слагам Рома и флаш с wipe без wipe все тая инсталира се и до там, буутва в twrp без никаква памет.Единственото което ми идва на ум е да иска китайска версия за основа или файла на Рома да се е омазал нещо при свалянето.

Няма да стане и с китайския за основа аз съм със същите проблеми  и не  ми се получава от доста време. Последния път по някакъв начин успях да инсталирам twrp-3.5.2 и се получи,но при следващото влизане пак не виждаше паметта на телефона Undecided
Цитирай
#38

(2021-10-26, 07:50:05)gero802 написа:  Няма да стане и с китайския за основа аз съм със същите проблеми  и не  ми се получава от доста време. Последния път по някакъв начин успях да инсталирам twrp-3.5.2 и се получи,но при следващото влизане пак не виждаше паметта на телефона Undecided

Намерих ето този метод изглежда че с него става безпроблемно и намирам разминаване от това което правя аз а именно формат преди да флашна,а тук е описано да се направи след флаш на Рома може от там да е всичко.Нямам време да го тествам сега но мисля че така ще стане  Visslar

https://xiaomi.eu/community/threads/how-...wrp.61851/

POCO F3 NIGHT BLACK
[-] 1 потребител изказва благодарност на plet за това мнение:
  • gero802
Цитирай
#39

(2021-10-26, 07:50:05)gero802 написа:  Няма да стане и с китайския за основа аз съм със същите проблеми  и не  ми се получава от доста време. Последния път по някакъв начин успях да инсталирам twrp-3.5.2 и се получи,но при следващото влизане пак не виждаше паметта на телефона Undecided

Ако съм разбрал правилно, аз също имах проблем с паметта през TWRP. Пробвай, като махнеш заключването на телефона. При мен така се появи паметта на телефона.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#40

Тествах метода от линка по горе инсталацията мина без проблем вече съм с xiaomi.eu

POCO F3 NIGHT BLACK
[-] 2 потребители изказват благодарност на plet за това мнение:
  • Be6i4, suffer
Цитирай
#41

Инсталирах eu 21.10.22 без проблеми. Бъговете при мен бяха два – хронологията на SMS – те се прехвърли от Messages на Google на Messaging на MIUI без да се губи нищо, просто ако ми трябва история трябва да вляза там. Сега Messages – а ми е празен, все едно сега започвам, но той пак ми е по подразбиране. И втория проблем бе с една от навигациите ми – iGO. Инталирах APP – а наново и всичко се възстанови – маршрути, история и т.н. Друго на пръв поглед е наред.
Цитирай
#42

Къде изчезна Memory Extension. От 21.7.21 насам беше наличен, а сега в Android 12 не мога да го видя.
Цитирай
#43

Новата версия е достъпна за сваляне. Отново е fastboot:
https://deac-riga.dl.sourceforge.net/pro...stboot.zip
Цитирай
#44

Пробвах се да го флашна и изписа това и не продължава повече. Идеи?

[Изображение: Screenshot-15.png]

П.С. Телефона не е брикнат.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#45

(2021-11-05, 13:12:24)bgbore_96 написа:  Пробвах се да го флашна и изписа това и не продължава повече. Идеи?

[Изображение: Screenshot-15.png]

П.С. Телефона не е брикнат.
Оправил си се, предполагам.
Ей туй шимпанзе , пуска много полезни постове в Xiaomi EU форума. Конкретно за флашване на фастбуут можеш да погледнеш този пост, а ако имаш дертове си пишеш там и ти дават бързо помощ

https://xiaomi.eu/community/threads/how-...11x.61851/


Как ви се струва последния седмичен 21.11.3? Интересува ме откъм батерия спрямо A11, стабилност и въобще става ли за daily driver вече?
Аз съм с 21.9.17 ама почва да ме човърка любопитството да видя как е с А12.
Цитирай
#46

Още от първия Билд си става за Дейли драйвър.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • gen.taco
Цитирай
#47

(2021-11-06, 11:07:56)gen.taco написа:  Оправил си се, предполагам.
Ей туй шимпанзе , пуска много полезни постове в Xiaomi EU  форума. Конкретно за флашване на фастбуут можеш да погледнеш този пост, а ако имаш дертове си пишеш там и ти дават бързо помощ

https://xiaomi.eu/community/threads/how-...11x.61851/


Как ви се струва последния седмичен 21.11.3? Интересува ме откъм батерия спрямо A11, стабилност и въобще става ли за daily driver вече?
Аз съм с 21.9.17 ама почва да ме човърка любопитството да видя как е с А12.

 Пробвах се през 2 компютъра няколко пъти да го инсталирам. Все забиваше и/или прехвърляше само няколко файла и се затваряше cmd-то.
Накрая телефона се брикна и ми писна и сложих ArrowOS.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#48

Здравейте, от къде да изтегля последния стабилен eu ром за fastboot? В момента съм с MIUI Global 12.5.6 Stable.

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Цитирай
#49

Последният стабилен за fastboot трябва да е 12.5.2.0:
https://androidfilehost.com/?fid=2188818919693788158
https://androidfilehost.com/?w=files&flid=321331
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • duscott
Цитирай
#50

От вчера (14.11) ми излиза някакъв ъпдейт: 12.6.21.11.12. Като дам да се изтегля, не се получава нищо. Предполагам, че е за фастбоот.

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)