Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Poco F3 - xiaomi.eu

В новия ROM има ли възможност за скрийншот с клавишна комбинация, без да се използва екрана?

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Цитирай
Аксесоари

(2023-01-04, 09:15:08)duscott написа:  В новия ROM има ли възможност за скрийншот с клавишна комбинация, без да се използва екрана?

До сега винаги ми е работила клавишната комбинация. Бутон за намаляне на звука и включване?

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
[-] 2 потребители изказват благодарност на bgbore_96 за това мнение:
  • duscott, suffer
Цитирай

Да. Точно това Винаги си е работило
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • bgbore_96
Цитирай

Тази седмица 14.0.23.1.3 е рекавъри:
https://sourceforge.net/projects/recover...g/download

Ето ром:
https://sourceforge.net/projects/xiaomi-...p/download
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • gero802, ibrahim79
Цитирай

Казват, че имало много бъгове с TWRP. Някой флашна ли вече? Моят ROM се свали директно на телефона през ъпдейтъра. Това проблем ли ще е или да си го сваля на компа и да го кача от там? Забравих как ставаше флашването през конзолата. Може ли някой, при който се е получило, да напише стъпките?
Edit: успях да кача новия ROM. Мина без проблеми.

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Цитирай

Разбира се, че флашнах.

Свалих рома на телефона, ама през линка, защото не излизаше известие за ъпдейт.
Свалих рекавърито. Сложих го в една папка от mi flash unlock, която имам, но трябва да стане и с platform tools или онова за adb дето си иснталират повечето хора.
В адресната лента на папката написах "cmd"
Отвори ми се терминала. Телефонът вече беше свързан с кабела, така че го рестартирах във фасбуут (VolDown+Power)
Проверих връзката с "fastboot devices"
И след това директно буутнах в TWRP:
fastboot boot twrp-3.7.0_12-v6.6_A13-alioth-skkk.img

Въведох си паролата. Намерих рома в паметта на телефона и го инсталирах
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • bgbore_96, gen.taco
Цитирай

И аз постъпих така, но тъй като бях ъпдейтнал рома на телефона, след написване на паролата всичко се инсталира нормално без да указвам нищо друго.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Navigator за това мнение:
  • suffer
Цитирай

Чудя се и аз дали да го слагам. Половината от официалния форум са с буутлуп...

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

Не знам какви са тия половината. Може да са сложили самата 13-ка (андроида) без да чистят данни
Цитирай

Инсталирах го без проблеми, даже пиша от него.
Също и разбрах защо някои хора от xiaomi.eu форума изпадат в буутлуп. Те директно са флашвали рековерито през фастбуут. А на нашия модел, това е голяма грешка, водеща до буутлуп или телефона забива в фастбуут режим (оправя се с 2 команди). Трябва само да се буутне рековерито и после да се инсталира през Install recovery ramdisk.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
[-] 1 потребител изказва благодарност на bgbore_96 за това мнение:
  • suffer
Цитирай

На мен не ми даде да флашна рекавърито през фастбуут.
Затова само буутнах и в рома си имаше инсталирано същото рекавъри, така че след инсталацията на последния ъпдейт стоковото китайско рекавъри се замени с TWRP ( с един заек беше май)
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • bgbore_96
Цитирай

14.0.23.1.9/10:

System
Optimization - Restored recovery ROMs for devices which have the working TWRP release. You can find the full list at xiaomi.eu
Optimization - Updated Android Security Patch to January 2023

Settings
Fix - "Turn off screen" option was missing for "Double tap fingerprint sensor" [Side-mounted fingerprint sensor devices only]
Fix - Native input languages selection screen was crashing (e.g. OpenBoard)

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-...p/download
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • gero802
Цитирай

Тази сутрин ме изненадаха: 14.0.23.1.30:
https://sourceforge.net/projects/xiaomi-...p/download

След инсталацията пита дали имам TWRP
(Нещо с хибридните ромове е май. Не съм запознат)
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай

Тъжна новина:

Due to the discontinuation of China Beta ROM support, we will no longer provide weekly ROM updates for the following devices starting on 21 April: Redmi K40/POCO F3, Redmi K40 Pro/Mi 11i, Mi 10S and Mi 11 Lite 5G.

Иначе ром има вече:
14.0.23.2.6:
https://sourceforge.net/projects/xiaomi-...p/download
Или
https://androidfilehost.com/?fid=4279422670115717526


Прикачени файлове Миниатюри
       
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • bgbore_96, gero802
Цитирай

Е има време до 21 Април, но нормално. Тогава минава 2 години и няма как.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

Stable поне ще има за известно време. Който пък иска да ръчка и флашва, може да си играе с къстъм ромове.

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
Цитирай

Аз ще си остана явно на последния бета ром...
Само заради тази функция, която на стабилния не работи, също и на няколко къстъм ромове съм пробвал и там я нямат:


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

Някой беше снимал с камера на друг телефон докато е активирано и беше доказал, че не прави нищо.
Аз не мога да го активирам, дава ми че стартира, но нещо го килва.

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
Цитирай

Реално имаме 4 миуи версии и 2 ъпгрейда на андроид.
Така че поддръжка ще има още, просто седмичния спират.
и аз не знам дали фликъра работи или не, но може да мина и на европейски, ако не ме изкефи стабилния еу. Не е добра идея да се стои на последния седмичен, защото може да го зарежат с бъгове. Даже винаги след приключване на седмична поддръжка се препоръчва да се мине на стабилен.
Цитирай

Относно фликъра, аз съм тествал с камери и глупости.
На бета рома работи наистина.
На глобалния не работи изобщо (има го менюто, но като се пусне, не става нищо).
На стабилния еу с една версия от преди около година работеше, после го махнаха, менюто изобщо го нямаше. Тогава сложих пак бетата. С последните стабилни не съм тествал, защото не ми се връщат фабрични.
Бях тествал и някои къстъм ромове, arrow OS, Pixel experience, на стрелата го имаше като функция, но нищо не променя (с камера тест). На пиксела изобщо нямаше такава функция. Търсил съм и други, но нищо не намерих.
Важна ми е тази функция не за друго, а защото поради някаква причина очите ми са по капризни и без тая опция, положението става зле. Добре че поне по новите телефони на Шаоми (повечето) поддържат native dc dimming. Иначе ако не беше бета рома, до сега да съм го продал. Иначе перфектен телефон...

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
[-] 2 потребители изказват благодарност на bgbore_96 за това мнение:
  • gen.taco, suffer
Цитирай

Като мина на стабилен ще тестваме. Ама това ще е след 2 месеца
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • bgbore_96, gen.taco
Цитирай

А по коя процедура го намираше това скрито меню, че само премигва и не отваря настройки
Цитирай

Пишеш това в дайлъра - *#*#3223#*#*
И излиза в настройките на дисплея.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

При мен нищо не става. На последният седмичен съм


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Цитирай

Много странно. Би трябвало след като се напише кода да излезе в настройките на дисплея, както на снимката.
Ако ли не, може през приложението activity launcher, да напишеш  flicker и излиза anti flicker mode.
А и аз не съм ъпдейтвал на най-новия. С предпоследния съм, надявам се не са махнали опцията


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)