Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Poco F3 - xiaomi.eu

Да, имам го, не става. Аз по принцип ъпвам веднъж в месеца на база на ревюта във форума относно бъгове, сек пач и др. Не ми се вярва да са добавяли или махали това меню в рамките на последният месец. По-скоро аз съм забранил нещо някога. Не съм правил ресет и флашвал чисто от над 1г. и ако направя сигурно ще тръгне, ама нещата са ОК, и няма нужда да си усложнявам живота заради нещо, което може би дори, и активно на мен не ми влияе.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на gen.taco за това мнение:
  • bgbore_96
Цитирай
Аксесоари

Няма такова нещо
Цитирай

Разбрах защо нищо не ви излиза. Днеска ъпнах до най новата версия и вече са го махнали режима за без трептене 🤣
Браво на Шаоми...
Някой знае ли дали мога да даунгрейдна до предна версия на бета рома без фабрични...?

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

е, реално можеш да изшиеш стария върху новия, но ще се омаже. Фабричните са задължителни в такива моменти
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • bgbore_96
Цитирай

Мерси. Явно до там ще стигна, може да тествам и стабилния даже дали случайно не са я вкарали и там.
Офтопик - Добре че по новите устройства на Шаоми залагат на вграден dc dimming/anti flicker обикновено на 1920 херца, което е супер. Но на ф3 няма фабрично.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
[-] 1 потребител изказва благодарност на bgbore_96 за това мнение:
  • suffer
Цитирай

Може в глобалката да са го добавили. Тествай и нея Smile
Аз си мисля като спрат седмичната поддръжка дали да остана на еу стабилен или да и върна ЕЕА
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • bgbore_96
Цитирай

Сякаш ЕЕА е по добре. ЕУ от време на време нещо ми бъгват инсталациите на фастбуут или рековери, което води после до фабрични за оправяне...

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

Toва с бъгването е по-скоро друг проблем.
Кабел, драйвъри, platform-tools, комп...
Цитирай

Най вероятно.
Иначе вчера тествах и сложих стабилния ром (14.0.5.0). По чудо там са я оставили търсената от мен функция.
Оставам на него ром тогава аз, без да ъпвам и това е. Също така се държи доста добре за момента, дано и за бъдеще...

Offtopic 
Извинявам се за цялата драма с тази функция, то доста постове изписах. Реално сам съм си виновен, че не съм гледал като купувам. На предишния ми телефон Ф2 Про, я имаше фабрично в глобалния ром и всичко беше точно. После реших да го сменя за Ф3, като си мислех че и там я има, но се оказа че не. После се разчетох из нета и Шаоми казали че понеже разваля цветовете, ще я тестват само в китайските бета версии, в глобалния изобщо няма да я слагат. И от там се почна едно сменяне на ромове и глупости. От ъпдейт на ъпдейт ту я махат, ту я слагат Big Grin
Така че ми писна просто и си оставам на тая версия и толкова.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
[-] 3 потребители изказват благодарност на bgbore_96 за това мнение:
  • gen.taco, milstan, suffer
Цитирай

Няма какво да се извиняваш. Доста полезен материал е
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • bgbore_96
Цитирай

(2023-02-22, 11:40:35)bgbore_96 написа:  Най вероятно.
Иначе вчера тествах и сложих стабилния ром (14.0.5.0). По чудо там са я оставили търсената от мен функция.
Оставам на него ром тогава аз, без да ъпвам и това е. Също така се държи доста добре за момента, дано и за бъдеще..

А.доволен ли си като цяло от стабилния 14.0.5? Има ли проблем със закъснение на нотификациите както споменават в xiaomi.eu?
В момента съм на 13.0.7 и се замислям да слагам ли 14.0.5 стабилен през фастбуут.
Цитирай

(2023-02-23, 12:32:12)kristo_b написа:  А.доволен ли си като цяло от стабилния 14.0.5? Има ли проблем със закъснение на нотификациите както споменават в xiaomi.eu?
В момента съм на 13.0.7 и се замислям да слагам ли 14.0.5 стабилен през фастбуут.

Аз никога съм нямал проблем с нотификациите реално. Винаги си правя настройките за автостарт и батерията за приложенията и си получавам нормално. Доволен съм за сега, дано и за бъдеще. Само един бъг намерих. Когато включих always on display и заключих екрана и после остана черен и не можа да се активира. По вибрацията усетих че трябва да "свети" но си седеше черен. Рестарт го оправи и от тогава няма никакви проблеми.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
[-] 3 потребители изказват благодарност на bgbore_96 за това мнение:
  • ibrahim79, kristo_b, suffer
Цитирай

Много ти благодаря за отговора.
Трябва ли първо да флашвам глобал ром чрез Miflash ( EEA например) и тогава да изшия през фастбуут xiaomi.eu 14.0.5 или става безпроблемно направо от xiaomi.eu 13.0.7, с който съм в момента?
Цитирай

Ако всичко ти е наред с компютъра и драйверите, би трябвало да стане безпроблемно директно флаш. Даже няма нужда и от фабрични.
Само скрипта който избираш, да е "update".

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
[-] 1 потребител изказва благодарност на bgbore_96 за това мнение:
  • kristo_b
Цитирай

Имам много голям разход след последния седмичен ъпдейт. Качвам и скрийншот. С новия андроид и MIUI не виждам никакви подобрения в стабилността или бързината. В същото време има деградация по отношение на енергоемкост. Как е при вас?


Прикачени файлове Миниатюри
   

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Цитирай

Аз до колкото четох, първите 2-3 дена след всеки ъпдейт, му трябва "малко" време да се нагоди с новата версия и за това харчи толкова. После се оправяло уж.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

To по тази логика ъпдейтваш в събота, до сряда се стабилизира батерията и след 2 дни пак ъпдейт Smile
Сметките са строго примерни Big Grin
Цитирай

А откъм батерия как е 14.0.5 и MIUI 14 като цяло? В сравнение с MIUI 13?
Цитирай

От 3 дена съм с 14.0.5.0 доволен общо взето,няма ги досадните реклами, батерията се държи прилично
[-] 3 потребители изказват благодарност на ibrahim79 за това мнение:
  • bgbore_96, kristo_b, suffer
Цитирай

Като свършат седмичните ще се присъединим, но дотогава
14.0.23.2.21

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-...p/download

https://androidfilehost.com/?fid=4279422670115722619
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • ibrahim79
Цитирай

Явно е имало бъг. Ромът е качен наново


Прикачени файлове Миниатюри
       
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • gero802
Цитирай

Пише че са върнали това с батери Хелта. Може ли снимка как изглежда сега? Аз мн им се чудя защо го махнаха...

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

Още свалям рома.
В момента е така!

Свалих рома и пак е така


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • bgbore_96
Цитирай

Излагат се с последните ъпдейти. Уж щяха да оправят и gap-а между най-долния ред икони и тези долу и пак не го оправиха. Общо взето не вярвам аз вече на информрацията от самия changelog...

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 2 потребители изказват благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • bgbore_96, suffer
Цитирай

Аз така и не разбрах това бъг или фийчър е. Иначе не ми пречи на мене, ама разбирам, досадно е за повечето...

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)