Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

EON: мнения

Договора е за 1 бокс и 1 приложение.
Значи на 1ия ползваш бокса, на другия приложението. Ако не искаш бокса, можеш да го оставиш висящ и да си платиш за още едно приложение.

Бокса може да се подкара и по WIFI.
Няма пречка да ползваш твоя UTP (лан) кабел.
Цитирай
Аксесоари

Мерси много за отговора. И аз така си мислех, но младежът, с който разговарях, твърдеше, че е нужно ново окабеляване, защото те били с по-специални UTP кабели  Rolleyes
Цитирай

Нямат нищо специално в окабеляването. След ONT устройството(техния рутер+оптика) си вървят обикновени UTP кабели за интернет(може на хартия да имат някакви изисквания за по-висок клас 6 UTP, но ще работи на всякакъв). Дори понеже ми трябваха 2 кабела за едната стая, техника ми предложи да ми раздели ръчно кабела на 2, което би работило, но няма да е гигабитова връзката, а ограничена до 100мегабита и за това сложих гигабитов суич. За самия ЕОН бокс е достатъчно 100мегабита, защото му е такава лан картата, но може с малко занимавка(видеото от предната страница) да се отключи wifi мрежата и да отпадне кабела нацяло, стига да не е много далече рутера.

S9+ | S7 Edge | HTC One M9 | HTC One M7 | HTC One X | HTC Desire HD
Цитирай

Току виж имат позлатен UTP. Ми нека пуснат, после ще го продадеш Smile))
Цитирай

Хахаха Big Grin Big Grin Ми те не златен, ами платинен го изкараха като ми обясняваше как нямало начин...

Допълнител въпрос за ONT устройството - до него какво стига от вън? В момента от вън навътре към основния ми хъб (че съм с 3 рутера), имам UTP и оптика - мои са си, така че дори да се откажа от сегашните ми провайдъри, кабелите от вън ще си останат.

С други думи... има ли шанс да не ми прокарват никакви кабели вътре в апартамента, че е доста разчупено разположение и какъвто и кабел да се наложи да се пуска би минал през целия апартамент.
Цитирай

Само оптика. Би трябвало да могат да ползват съществуващата.
Имайте предвид, че качеството на ЕОН телевизията не е най-прекрасното. Изглежда не на всеки му прави впечатление, но в сравнение с предишния ми доставчик е видимо по-зле.
Според мен по-качествения вариант е оптика до рутер и от там коаксиален кабел до ТВ с CAM модул и карта.

S9+ | S7 Edge | HTC One M9 | HTC One M7 | HTC One X | HTC Desire HD
Цитирай

Хмм... Ще трябва да го видя някъде тогава. Аз съм на квартална кабеларка/нет, но напоследък много им падна качеството - през ден проблеми, а качват цените през месец...

То, ако трябва да съм честна телевизията не ми е съвсем определящ елемент, по-скоро нета. Та си търся добра комбинация и еон предложенията изглеждат поне на хартия най-интересни.
Цитирай

От интернета за сега нямам оплаквания. Държи 500/300 down/up. Имал съм 5 засечени прекъсвания по 3-5 минути за 10 дни, но не болка за умиране. Рутерът, който ми сложиха също се държи добре - Nokia g-0425g-a без антени - покрива добре апартамента и на двете честоти.
Цената на пакета е добра и като си пусне човек HBOmax, Netflix и amazon prime video, много не му трябва телевизия Smile
Не че не става за гледане въобще, но е видимо по-зле от преди на Ентри.

S9+ | S7 Edge | HTC One M9 | HTC One M7 | HTC One X | HTC Desire HD
Цитирай

...като си пусне човек HBOmax, Netflix и amazon prime video....

Точно заради това си търся комбо с надежден интернет.
Цитирай

Трябва да ти измерят оптиката, ако има голямо затихване, трябва да се пуска нова за съжаление. Ако всичко е наред, можеш да ползваш текущия кабел, стига да е сингъл Мод(предполагам е такъв)
Цитирай

Аз пък до края на месеца имам цифрова по коаксиал и сравнявам с ЕОН-а.
Ами разлика не виждам на 55"
Цитирай

Приложението за телефон/таблет, това което работи с име и парола, как може да се пусне на андроид бокс?
Цитирай

Здравейте,
имам дребен, но дразнещ проблем - как да настроя точния час на ЕОН приложение на телевизор? Преминахме на лятно часово време, но не го "вижда" и сега цялата програмна схема излиза с час назад. Например, новините по Канал 1 вместо в 20.00ч. ги изписва в 19.00. ЕОН бокса на другия ТВ е ОК, "съобрази" се с лятното време. Не виждам в "настройки" на самото приложение опция за въвеждане на час и дата. Кореспондира си с настройките на телевизора, но не с часовника, който съм настроил, а според часовата зона - UTC+2 за България и без да отчита лятното време. За съжаление в настройките на телевизора няма опция за произволна промяна на UTC, не мога при избрана локация България да избера UTC+3, което би подсказало на приложението да показва коректно часа. Когато променям локацията, приложението променя часа си според съответната часова зона (UTC), никак не иска да вижда и не приема часовника на телевизора, който мога да настройвам различно от часовата зона. Телевизорът е Hisense 65U8QF, ако някой случайно ползва същия с приложение на ЕОН. Не става да избера за локация Русия, UTC+3, за да "излъжа" приложението, просто защото в списъка приложения за Русия липсва ЕОН...както Дисни+ за България, например... А на телефона приложението си показва вярно часа... Може би, не си кореспондира както трябва точно с този телевизор и неговите настройки за час.
Цитирай

Почти съм сигурен, че и часовника на ТВ не е сверен.
Цитирай

Привет Еон-ци,
от бившият N3 контингент съм и в момента ми пуснаха пробно приложението, но насича и прекъсва адски много.
Ползвам го през Wi-fi и като направя тест на скоростта е около 50 мегабита.
Въпроса ми е дали е от нета или рутера, защото се чудя дали да пускам full пакета и дали ще изчезне прекъсването?
Също от устройсво към по- стар телевизор само с hdmi ли става връзката?

Galaxy S8> Galaxy S20+ Grey> Galaxy S23+ Green
Цитирай

(2022-03-30, 15:23:34)trendata написа:  Привет Еон-ци,
от бившият N3 контингент съм и в момента ми пуснаха пробно приложението, но насича и прекъсва адски много.
Ползвам го през Wi-fi и като направя тест на скоростта е около 50 мегабита.
Въпроса ми е дали е от нета или рутера, защото се чудя дали да пускам full пакета и дали ще изчезне прекъсването?
Също от устройсво към по- стар телевизор само с hdmi ли става връзката?
Аз също пробвах през WIFI и скоростта при тест беше около 40-50мб/с, но насичаше/зацепваше въпреки че бокса беше на 2 метра от рутера, така че си го свързах пак по ethernet.
Цитирай

(2022-03-30, 15:23:34)trendata написа:  Привет Еон-ци,
от бившият N3 контингент съм и в момента ми пуснаха пробно приложението, но насича и прекъсва адски много.
Ползвам го през Wi-fi и като направя тест на скоростта е около 50 мегабита.
Въпроса ми е дали е от нета или рутера, защото се чудя дали да пускам full пакета и дали ще изчезне прекъсването?
Също от устройсво към по- стар телевизор само с hdmi ли става връзката?
При мен беше същия проблем, с приложение инсталирано на телевизора. Вивакомци не предупреждават че на телевизори с по слаб процесор ще насича, както е при мен и най вероятно и при теб.
Взех си допълнително ЕОН бокс на който си има инсталирано приложението ЕОН и всичко си е наред. 
Просто на телевизори с по слаб процесор ще е така. Дано съм помогнал.

 Huawei P40 pro+    512GB black
Цитирай

Здравейте, имам питане ако може за помощ,
Колебая се между виваком eon и а1 за телевизия и интернет, като на единя телевизор ще се ползва оператора със устройството а на другия съм със тв бокс и ще се ползва само Интернет чрез лан кабел, дали ще има някакъв проблем за тв бокса със нета на а1, в момента съм на виваком но със условията на нет1 и няма ядове, някъде бях чел че а1 бил нещо от сорта че е заключен или нещо подобно, не схванах много добре, не тв бокса си гледам eon и не е зле, не знам на а1 телевизията как е xplorer tv
Цитирай

Боксовете на А1 са леко проблемни откъм HDMI CEC.

Иначе интерфейса им е по-добър, по умно направен.

На ЕОН приложението няма примерно продължи гледането.

На А1 не можеш да си инсталираш приложения в бокса.

Общо взето едното има предимство и другото има.
Ако питаш мен стой си на ЕОН-а.
Цитирай

(2022-04-05, 10:36:18)emzo написа:  Боксовете на А1 са леко проблемни откъм HDMI CEC.

Иначе интерфейса им е по-добър, по умно направен.

На ЕОН приложението няма примерно продължи гледането.

На А1 не можеш да си инсталираш приложения в бокса.

Общо взето едното има предимство и другото има.
Ако питаш мен стой си на ЕОН-а.

А рутерите може ли да се сменят с мой, ако не се лъжа един от двата май не можеше, или греша
Цитирай

На А1 може с твой рутер. За вивата незнам
Цитирай

Когато на мен ми инсталираха от вивата, казаха, че трябва да се ползва техния, за мен рутер боклук.
Това не ми попречи да му спра WiFi откриването и да прикача мой читав към техния, използван вече само като суич.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

(2022-04-05, 15:16:06)Monipeev написа:  Когато на мен ми инсталираха от вивата, казаха, че трябва да се ползва техния, за мен рутер боклук.
Това не ми попречи да му спра WiFi откриването и да прикача мой читав към техния, използван вече само като суич.

Как става това, не разбирам много
Цитирай

Рутера им е с един вход за кабела им с Интернет, като има и още 4 лан порта мисля бяха, именно за да се свържат и други устройства по кабел, с една дума, рутера им го ползвам само като разклонител/ суич на лан мрежата. Е, едно от тези устройства, които съм прикачил към техния рутер е именно рутера ми, който ползвам за безжичната мрежа вкъщи, вместо техния недодялан такъв.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

(2022-04-05, 14:16:14)djorov80 написа:  А рутерите може ли да се сменят с мой, ако не се лъжа един от двата май не можеше, или греша
Ресетваш си твоя рутер и го връщаш към заводските му настройки. След това свързваш кабела на интернета с рутера ти и отново с кабел към компютъра. Влизаш в настройките в браузъра в зависимост от модела на рутера ти и следваш съветника за настройка като оставяш всички настройки по подразбиране.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 5 гост(и)