Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

EON: мнения

В youtube поне не излиза ли?

[Изображение: 1a9fc9ef4199770e6256e337a8a5f56a.png]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

Всъщност да, там излезе, благодаря ти, но все пак се губи цялата друга функционалност със споделянето на екрани.
Предвид това, че се води с Андроид, споделянето вероятно ще е с някаква допълнителна тънкост.
Вариант евентуално и за постоянен часовник на екрана? Това на предходното им устройство беше налично, разбира се говорим за съвсем друга система в момента. Наясно съм с това да се натисне някой бутон и с излязлото меню да се индикира и часа. Надявам се да поработят след време и върху възможността за картина в картината. Също удобно в някои моменти и на голям екран определено не пречи на основната картина. Има разбира се начин за напомняне, като се индикира икона с камбанка върху това, което сме заявили да гледаме като предаване по накоя от програмите напред във времето в определения му час, което също помага, но вероятно твърде много неща наведнъж искам. :-)

П.п. Така, съвсем случайно видях, че ЕОН приемника се е показал в Google Home, чакащ само да се прикачи към някое от помещенията и след кликване върху иконата му има плъзгач за усилване на звука, под който има бутон за споделяне на екрана и работи безпроблемно.
Явно тепърва ще откривам нови и нови възможности.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

@Monipeev , може ли да споделите за Google Home. Няколко пъти във времето се опитвам, но не откривам box-а като устройство. Благодаря предварително
Цитирай

@petar glavche
Именно както написах и по-горе.
Никакво търсене на приемника не съм правил, просто след влизане в приложението Home, бокса стоеше най-долу сред откритите, но не присъединени към помещения устройства.
Свързан е по Лан кабел, като не съм сигурен дали е щял да бъде видим в Home приложенито преди да откача кабела на приемника от рутера на доставчика и да го прикача към моя рутер, но не виждам и причина да не стане отново.

П.п. Странното е обаче, че в управлението на бокса
в  Home няма опция / бутон за включване и изключване, както имат другите подобни устройства, но това не изключва възможността за гласово включване или изключване.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

@Monipeev . Благодаря Smile . Нещо в рутера на Виваком пречи устройството да бъде видяно . Изключих му Лан кабела и след секунда се появи в Google Home.
Цитирай

Здравейте.Ползвам Интернет Mobix60 от виваком с 60гб(безжичен рутер, с карта).Имам смарт тв LG,на който е инсталирано приложението еон,и стигам до някакъв код,който трябва да се въведе в сайта след евентуална заявка за еон тв.Та въпросът ми е : Ако дам заявка за телевизията ,без кабелен нет от виваком(тук нямат такава опция),дали ще си върви нормално без да засича,и дали ще е достатъчен този нет,който имам,или ще трябва да го направя неограничен? Като телевизията основно ще се гледа 3-4 часа на вечер
Цитирай

Някой успя ли да подкара бокса през WI-FI ?
Цитирай

(2021-09-10, 19:47:48)georgi2140 написа:  Здравейте.Ползвам Интернет Mobix60 от виваком с 60гб(безжичен рутер, с карта).Имам смарт тв LG,на който е инсталирано приложението еон,и стигам до някакъв код,който трябва да се въведе в сайта след евентуална заявка за еон тв.Та въпросът ми е : Ако дам заявка за телевизията ,без кабелен нет от виваком(тук нямат такава опция),дали ще си върви нормално без да засича,и дали ще е достатъчен този нет,който имам,или ще трябва да го направя неограничен? Като телевизията основно ще се гледа 3-4 часа на вечер


Гледам през булсат фюжън, и за 3-4 часа на ден по най груби сметки тези 60гб ще стигнат за 10-12 дни. Дано съм те ориентирал, не вярвам да е по различно при еон. Даже ако повечето канали са предимно ХД, може и по малко да изкара. Поздрави.


Sent from my iPad using Tapatalk
Цитирай

(2021-09-16, 21:39:31)radexrj написа:  Някой успя ли да подкара бокса през WI-FI ?

Ограничен е хардуерно от Виваком и не работи , говорих с техници на скоро за това , така че само по кабел Wink
Цитирай

Съмнявам се да е хардуерно, най вероятно са качили преработен фърмуер.
Цитирай

Здравейте,
Бях пуснал отделна тема, но напрово копирам отогора тук, предполагам, че това ще е важно:
Ситуацията е следната. От днес не мога да си вляза в приложението на EON, вади ми грешка, че у-вото ми е рутнато и с различна версия, което е така и ме изхвърля Smile.
Смартфона ми е xioami mi 10 t lite с xioami.eu където боот не е локнат и т. н.
Някакви идей... или каквото и да правя няма да стане?
Цитирай

(2021-09-16, 21:39:31)radexrj написа:  Някой успя ли да подкара бокса през WI-FI ?
Аз  гледам през wifi от месец. Със старият бокс съм, точно преди този на еон
Цитирай

Здравейте, някакъв късмет с Chromecast от смартфон към устройството, тв-то ми не е смарт. Google Home приложението не открива еон бокса. Пробвах и през Cast от смартфона ми (Ми 10Т), но също бокса не излиза.
Благодаря!
Цитирай

@Пешито
Около 9-10 мнения по-нагоре, коментирахме точно това.
Иначе интересното е, че след време дори и като върнах към рутера на доставчика кабела от рутера, който ползвам за WiFi, ЕОН устройството продължава да е видимо в Google Home, Cast_a от телефон също работи безотказно.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

(2021-09-22, 19:29:13)Monipeev написа:  @Пешито
Около 9-10 мнения по-нагоре, коментирахме точно това.
Иначе интересното е, че след време дори и като върнах към рутера на доставчика кабела от рутера, който ползвам за WiFi, ЕОН устройството продължава да е видимо в Google Home, Cast_a от телефон също работи безотказно.
Да видях, че при теб се е получило, но при друг абонат, както и при мен не се появява в Google Home. Благодаря все пак.
Цитирай

Здравейте ! Имам въпрос ,за за не отварям друга тема искам дапопитам нещо.този месец ми изтича договора на виваком Iptv tv Go + интернет трябва ли да ходя да подновя договора за да не ме спрат или ще продължа да гледам тв?
Цитирай

(2021-09-22, 19:55:47)emo_841 написа:  Здравейте ! Имам въпрос ,за за не отварям друга тема искам дапопитам нещо.този месец ми изтича договора на виваком Iptv tv Go + интернет трябва ли да ходя да подновя договора за да не ме спрат или ще продължа да гледам тв?
След като изтече договорът ти ще стане безсрочен, но може да разгледаш други оферти, който може да са по-изгодни и да си смениш плана.
Цитирай

(2021-09-22, 20:02:31)Пешито написа:  След като изтече договорът ти ще стане безсрочен, но може да разгледаш други оферти, който може да са по-изгодни и да си смениш плана.

Разбирам,мисля да мина на Еон ,но ще трябва ли нещо да се монтира допълнително като приемници ,ще тръгне ли на старите или ше трябва да ме посетят техниците,не че ми е проблем,но просто питам аконякой скоро е бил в моето  също положение да ми каже ще съм благодарен. Искам да знам цялата процедура
Цитирай

(2021-09-22, 20:12:08)emo_841 написа:  Разбирам,мисля да мина на Еон ,но ще трябва ли нещо да се монтира допълнително като приемници ,ще тръгне ли на старите или ше трябва да ме посетят техниците,не че ми е проблем,но просто питам аконякой скоро е бил в моето  също положение да ми каже ще съм благодарен. Искам да знам цялата процедура
[quote pid="1689819" dateline="1632334328"]
Най-вероятно ще ти сменят оборудването - нов рутер и еон смарт бокса. След като ти е прекаран вече лан кабела ще стане лесно - просто свързват устройството с тв-то ти и готово. Може да им се обадиш и ще ти кажат какви възможности има.
[/quote]
Цитирай

(2021-09-22, 20:16:53)Пешито написа:  [quote pid="1689819" dateline="1632334328"]
Най-вероятно ще ти сменят оборудването - нов рутер и еон смарт бокса. След като ти е прекаран вече лан кабела ще стане лесно - просто свързват устройството с тв-то ти и готово. Може да им се обадиш и ще ти кажат какви възможности има.

[/quote]

М..дамм ще видим,благодаря!
Цитирай

Към същите доставчици бях и съм.
Техният рутер не го сменяваха, няма и причина.
След преподписването получих ново устройство, в случая това на EON, което сам си "монтирах" на мястото на старото и настроих след включване.
Има 30 дни след преподписване да опаковам и върна старото си устройство към доставчика, което ще стане този уикенд.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

(2021-09-22, 21:19:01)Monipeev написа:  Към същите доставчици бях и съм.
Техният рутер не го сменяваха, няма и причина.
След преподписването получих ново устройство, в случая това на EON, което сам си "монтирах" на мястото на старото и настроих след включване.
Има 30 дни след преподписване да опаковам и върна старото си устройство към доставчика, което ще стане този уикенд.
Аха само устройството сменят
А интернета как е? На ТВ GO по слаб ли е?
Цитирай

Колега тв го спира след края на месеца, така че нямаш избор, или минаваш на еон или търсиш друга услуга.
Цитирай

@Monipeev само информативно да съобщя, че най-накрая успях да свържа телефона си с бокса. Наложи се да сменя рутера на Вивата с един, който имах. Телефонът се свързваше с рутера и на мрежата пишеше и 2,4/5 гхц, което може би беше проблемът и тъй като не можах да му променя настройките - в май виваком ми изписваше грешка при опит за промяна на безжичната мрежа. Надявам се да няма проблем, че съм им сменил рутера с мой ?.
Цитирай

Няма да имаш никакви проблеми , аз също съм с мой рутер , просто ако случайно се обадиш на оператор за проблем с интернет , няма да имат достъп до рутера (защото е друг - твоя) и евентуално ще ти кажат че не виждат техния рутер в мрежата ...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)