Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с прегряване на рутер - моля за съвет
#76

(2021-08-29, 19:18:25)centur написа:  Да, явно в по-големите градове сте с повече обществени Wi-Fi. 
1 Mbps = 0,125 KB/s
Т.е. 25 KB/s = 2 Mbps

Това за мен изобщо не става за браузване или гледане на youtube дори.

Сгрешил си при смятането
1 Mbps = 0,125 МВ/s=125КВ/s
т.е. 250 KB/s = 2 Mbps

приблизително, защото 1MB=1024KB
но няма да издребняваме
1 Mbps не е ниска скорост, стига за много задачи :-)
Да не забравяме колко време се водеше висока скорост при ADSL
Цитирай
Аксесоари
#77

(2021-08-30, 09:18:08)solo5 написа:  Да не забравяме колко време се водеше висока скорост при ADSL

Някои хора ... забравиха (или не са ги хванали) времената, когато бяха 128 или 256 Кbps.   Bu
Пускам в неделя "да се тегли" някой филм или програма (не много големи де) и ... към четвъртък проверявам - докъде е стигнало свалянето.    Big Grin

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#78

Бях особено щастлив, когато от ftp-то на регионален доставчик
можех да слушам mp3 в реално време без да тегля хахаха
Май беше 97-98 година
Цитирай
#79

(2021-08-30, 09:39:11)jhoro написа:  Някои хора ... забравиха (или не са ги хванали) времената, когато бяха 128 или 256 Кbps.   Bu
Пускам в неделя "да се тегли" някой филм или програма (не много големи де) и ... към четвъртък проверявам - докъде е стигнало свалянето.    Big Grin
Ха, 128! Това си беше мечта години наред! При първия си доставчик вкъщи бяхме на 100 MB месечен лимит и 5 Kbps скорост, която рядко се достигаше. Всекидневно проверявахме лимита (имаше брояч) и последният ден евентуално "допълвахме" с 1-2 .mp3-ки. При тях не беше по разписание "неделя-четвъртък", а конкретно следното (помня го и до днес): Santa Esmeralda - House Of The Rising Sun в размер на 11 MB я теглих точно 5 часа и 1 минута. На следващия ден отидох и прекратих договора си, който всъщност се оказа недействителен.

(2021-08-30, 11:49:16)solo5 написа:  ... от ftp-то на регионален доставчик...
Добре, че бяха тия ftp-та, без тях не бяхме за никъде.

По темата - забавих малко покупката и чрез приятел успях да уредя HUAWEI AX3 QUAD CORE /WS7200 с опция за връщане, ако не ме устройва "на място". Няколко часа след включването му направих импровизиран любителски тест с готварския термометър на жена ми. Колкото и да е лаишки този метод, поне измерването бе еднотипно, така че може да се направи сравнение при стайна температура около 28 градуса. Разликата е в рамките на 20 градуса, т.е. с приблизително толкова AX3 е по-студен от безименния на доставчика (40-41 срещу 60-61).

Резултатът напълно ме устройва и считам казуса за решен. Още веднъж благодаря на участниците в темата.
Цитирай
#80

(2021-08-30, 09:18:08)solo5 написа:  1 Mbps не е ниска скорост, стига за много задачи :-)
Да не забравяме колко време се водеше висока скорост при ADSL

Да, но тогава уеб страниците бяха много по-прости от сега.. не може да се сравнява.
То и 3G-то беше напълно достатъчно, но в днешно време си е мъка.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#81

(2021-08-30, 15:20:54)L1892 написа:  Ха, 128! Това си беше мечта години наред! При първия си доставчик вкъщи бяхме на 100 MB месечен лимит и 5 Kbps скорост, която рядко се достигаше. Всекидневно проверявахме лимита (имаше брояч) и последният ден евентуално "допълвахме" с 1-2 .mp3-ки. При тях не беше по разписание "неделя-четвъртък", а конкретно следното (помня го и до днес): Santa Esmeralda - House Of The Rising Sun в размер на 11 MB я теглих точно 5 часа и 1 минута. На следващия ден отидох и прекратих договора си, който всъщност се оказа недействителен.

Добре, че бяха тия ftp-та, без тях не бяхме за никъде.

По темата - забавих малко покупката и чрез приятел успях да уредя HUAWEI AX3 QUAD CORE /WS7200 с опция за връщане, ако не ме устройва "на място". Няколко часа след включването му направих импровизиран любителски тест с готварския термометър на жена ми. Колкото и да е лаишки този метод, поне измерването бе еднотипно, така че може да се направи сравнение при стайна температура около 28 градуса. Разликата е в рамките на 20 градуса, т.е. с приблизително толкова AX3 е по-студен от безименния на доставчика (40-41 срещу 60-61).

Резултатът напълно ме устройва и считам казуса за решен. Още веднъж благодаря на участниците в темата.
Направил си добър избор - за всичко без обхват този рутер е екстра за парите си. Обаче... Грее отдолу, не отгоре. Ползвай го няколко дни и после му премери дъното Wink. Хубаво е да се повдигне на поне 5-10мм крачета за да има въздух, иначе пече яко.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#82

(2021-08-30, 17:25:14)android_97 написа:  Да, но тогава уеб страниците бяха много по-прости от сега.. не може да се сравнява.
То и 3G-то беше напълно достатъчно, но в днешно време си е мъка.

За 3G ... какъв кеф беше,когато сивзех първиятакъв телефон!!!
Преди бях с 2,75G - EDGE.
(2021-08-30, 17:34:28)stenlius написа:  Направил си добър избор - за всичко без обхват този рутер е екстра за парите си. Обаче... Грее отдолу, не отгоре. Ползвай го няколко дни и после му премери дъното Wink. Хубаво е да се повдигне на поне 5-10мм крачета за да има въздух, иначе пече яко.

Някой рутели имат възможност за закачане вертикално.
Моят е буквално на тавана!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#83

(2021-08-30, 17:34:28)stenlius написа:  ... Обаче... Грее отдолу, не отгоре. Ползвай го няколко дни и после му премери дъното Wink ...
Посочените по-горе температури са замервани на дъното.
Цитирай
#84

(2021-08-30, 17:25:14)android_97 написа:  Да, но тогава уеб страниците бяха много по-прости от сега.. не може да се сравнява.
То и 3G-то беше напълно достатъчно, но в днешно време си е мъка.

3G си беше добре за онези години, преди да го скапят заради 4G
Общо взето като излезе нов стандарт и скапват стария
Ако някой има слушалка с 2G ще установи, че вече разговорът не е добър колкото беше навремето
Цитирай
#85

(2021-08-31, 08:24:19)solo5 написа:  3G си беше добре за онези години, преди да го скапят заради 4G
Общо взето като излезе нов стандарт и скапват стария
Ако някой има слушалка с 2G ще установи, че вече разговорът не е добър колкото беше навремето

Много си прав! Откакто заговориха за 5G - ами връзката "на LTE" (не LTE-Advanced) вече не е същата.
слушалки с 2G имам, но нямат батерии - затова стоят в шкафа.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)