Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с прегряване на рутер - моля за съвет
#26

(2021-08-27, 12:00:46)solo5 написа:  Ако някой има въпросния рутер може ли да сподели дали менюто за настройки е на китайски език
И на мен ми е любопитно, защото засега е един от двата варианта, на които съм се спрял. Питах информативно в Технополис - твърдят, че е на английски, не знам дали е вярно. В един коментарите към Емаг (същия линк) пише, че в кутията има ръководство и на български.
Цитирай
Аксесоари
#27

Не мога да ти кажа на 100 % , защото го нямам но видях едно ревю и там беше на английски, а и мен лично ме съмнява да няма английски това все пак е Хуауей, не е анонимен китаец.
Цитирай
#28

(2021-08-26, 23:17:47)centur написа:  Нещо се бъркаш:
Linksys EA6900  -  1 USB 3.0 и 1 USB 2.0 порт
TP-Link A6 Ac1200  -  There are no USB ports
Пък нека съм със стар рутер на неприлична (според теб) цена Lol

Не, че ми липсват - въпросните USB портове!
Неприлична - имах предвид "излишно висока"!
Математика - "необходимото и достатъчно условие"! Иначе отиваме при Мечо Пух - "Колкото повече ... толкова повече"!
Но парите са си ваши - със здраве да си ги харчите!

(2021-08-27, 08:00:45)Константинов написа:  130-140 Mbps от 100 Mbps WAN Port, ммм скептичен съм...

Пише си: WiFi Speeds - N300 2.4 GHz: 300 Mbps (802.11n)
При мен по WAN е "до 60 Mbps", така че не ми пука.

(2021-08-27, 12:00:46)solo5 написа:  Ако някой има въпросния рутер може ли да сподели дали менюто за настройки е на китайски език

Най-вероятно има и поне английски - освен китайския!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#29

Аз също не допускам да липсва меню на английски, дори би следвало при официалните търговци (в случая Технополис, поне доколкото са такива) да има и българско меню или най-малкото ръководство на нашенски, но сме виждали какво ли не.
Цитирай
#30

Да, де колега, ама като ъплинка ти е ограничен хардуерно на 100 мега бита, все тая ти е уай фая какви скорости поддържа, то тия 300 мегабита идват от самия стандарт, там няма как да ги ограничат (802.11n)
ето и въпросното ревю, даже човека пише, че бил нормално топъл и не греел.
https://root-nation.com/en/other-en/net-...x3-review/
Цитирай
#31

(2021-08-27, 12:44:59)Andon0v написа:  Да, де колега, ама като ъплинка ти е ограничен хардуерно на 100 мега бита, все тая ти е уай фая какви скорости поддържа, то тия 300 мегабита идват от самия стандарт, там няма как да ги ограничат (802.11n)
Разбрах те - и без цитат, и с неправилна терминология!
Не е "ъплинк", а "Upload - Качване".
А другото ... донякъде е и реклама!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#32

ъплинка ти е ван порта, сори за изразяването (така съм свикнал покрай работата, щото там няма ван портове Big Grin)
Цитирай
#33

(2021-08-27, 12:43:50)L1892 написа:  Аз също не допускам да липсва меню на английски, дори би следвало при официалните търговци (в случая Технополис, поне доколкото са такива) да има и българско меню или най-малкото ръководство на нашенски, но сме виждали какво ли не.

В Хардуер БГ го обсъждаха, но може би преди да пуснат глобалната версия и затова е менюто е било на китайски. А не е ли прекалено тънък? Дали ще се охлажда добре.
Иначе четириядреният Huawei и TP-LINK ARCHER AX50 /AX3000 са с много добри характеристики
и цената им е поне на половина от по-маркови рутери, но и двата са много тънки и се чудя дали няма да тротват
Разбира се Рутер Huawei AX3 е с четириядрен процесор и е на цената на двуядрения TP-LINK ARCHER AX50
Цитирай
#34

Аз с AX3 и съм изключително доволен, грееното е минимално при положение че съм пуснал 3 мрежи.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#35

А интерфейса на AX3 как е? Ако си имал TP Link, можеш ли да сравниш менюто и възможностите между двата
Цитирай
#36

(2021-08-27, 19:07:44)BGDropche написа:  Аз с AX3 и съм изключително доволен, грееното е минимално при положение че съм пуснал 3 мрежи.

Супер, вече има коментар от собственик! Ще прегледам и мненията в ревюто, сигурно ще са от полза. Все пак ще изчакам и информацията от pepy1, за да взема окончателно решение.

(2021-08-27, 18:07:28)solo5 написа:  ...А не е ли прекалено тънък? Дали ще се охлажда добре...
Ако е направен както трябва, дебелината не би следвало са има значение, при това тук няма движение, та опира до качеството на изробатката.

Има купища лаптопи, да речем, и тънки, и дебели, като габаритите им са почти последното по отношение на температурата. Да, принципно повечето пространство предполага по-добро охлаждане, но ако са калпави вентилаторите, и в кутия за настолен да го сложат, все тая.
Цитирай
#37

Това ползвам повече от 4 години и си заслужава всеки лев. До полунощ е 234 лв.


Прикачени файлове Миниатюри
   

1916 
Цитирай
#38

Още един сериозен минус открих на Huawei AX3, и двата модела са с по 3 LAN порта вместо по 4, което за мен е сериозен минус. В момента има уикенд акция с 15% отстъпка в емаг за двуядрения, а четиядрения не е наличен. Цената на двуядрения е бонбон с тази акция 112,99-15%=96,04лв Обаче двуядрения няма USB порт, което е вече двойно кофти
Цитирай
#39

Всъщност на мен не ми е нужен USB порт, а 2 LAN порта са ми напълно достатъчни.

(2021-08-27, 20:28:32)milss написа:  ....До полунощ е 234 лв.

Не се съмнявам в коментара, но ако 100-тина лева по-малко ще ми свършат същата работа, изборът ще е очевиден. Има и в пъти по-скъпи, при това най-вероятно оправдани, но не и за моите нужди.
Цитирай
#40

Аз съм с tp-link ac 2300. Повече от година вече. Не забива, не грее..
Като желязо е доста приличен също. Цената е добра. Ако искаш погледни го
Цитирай
#41

Температурата в стаята е 26 , влажноста е 65. Рутера е топъл, но едва се усеща. имайки предвид, че човешкото тяло е 37, то може би рутера е към 40. Не намерих в къщи стенен термометър за да премеря точно. Ето снимка на част от менюто за настройки, доста я смалих за да я кача тук, ама се вижда добре.


Прикачени файлове Миниатюри
   

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#42

Ако искаш нещо по подробно за AX3 пиши.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#43

(2021-08-28, 05:07:29)L1892 написа:  .... Има и в пъти по-скъпи, при това най-вероятно оправдани, но не и за моите нужди.

Точно така. Всеки според нуждите, бюджета, приоритетите.
Преди Liksys-a бях поръчал онлайн от румънците един Асус за сто и няколко лева. Върнах го преди да е направил седмица. След това един Арчър, но и него върнах. Проблема им беше, че като вържа за тях повече устройства и забиваха. У нас сме 4 човека, а това прави 4 телевизора, 3 Тв бокса, 3 лаптопа, 2 таблета, 4 телефона, а последните 2-3 години 3 смарт часовника, въздухопречиствател, прахосмукачка, 2 камери, 3 климатика и газов котел. Е, не всички са вързани за рутера постояно, но се случва бройката им да надмине 20. В момента са 11  Big Grin , другите са офлайн.
Самия Lynksys си поддържа почти на 95% скоростта от доставчика през Wi-Fi (в случая 300Mbps), а при Арчъра и Асуса ~ 75%.


Прикачени файлове Миниатюри
       

1916 
Цитирай
#44

(2021-08-28, 05:07:29)L1892 написа:  Всъщност на мен не ми е нужен USB порт, а 2 LAN порта са ми напълно достатъчни.


Не се съмнявам в коментара, но ако 100-тина лева по-малко ще ми свършат същата работа, изборът ще е очевиден. Има и в пъти по-скъпи, при това най-вероятно оправдани, но не и за моите нужди.

Щом не ти трябва USB порт и са ти достатъчни 2 LAN порта можеш да помислиш и за двуядреният модел на Huawei AX3
Уикенд цената му е под 100лв. Поинтересувай се за разликата с четириядрения модел и дали си заслужава разлика от 50-60лв, защото стандартно върви към 160лв, а не го намирам намален никъде. Двуядреният дефакто е пряк конкурент на TP-Link AX50, който също е двуядрен

(2021-08-28, 09:13:32)BGDropche написа:  Ако искаш нещо по подробно за AX3 пиши.

Ти с двуядреният или четириядреният AX3 си ?
Цитирай
#45

Колега ако ще прави инвестиция за години напред дали има смисъл да си взима орязаната версия? Само питам. Освен процесора и рам паметта е на половина - 128 Мб срещу 256. Та стават много въпросителните.
Цитирай
#46

Според зависи. Двуядрената версия е орязана спрямо четириядрената,
но като махнем липсата на USB порт надали за домашна употреба ще има голяма разлика
А е сравним като параметри с TP-Link AX50, така че не е толкова орязана версия
Обаче разликата в цената м/у двуядрена и четириядрена версия е 50% което не е малко
Инвестиция в рутер е да си вземеш някой модел от 300-400лв,
тези за по 100лв са за по 2 години и след това има нови и по-добри модели пак за 100лв

P.S. Аз съм от 2 години с TP-Link WDR4300, който напазарувах от olx за 10лв
Продавачът беше готов да ми намаля, без да съм му искал хахахаха
Цитирай
#47

Ами не е 50 процента а 50 лв, както и да е. Автора да решава, освен това четриядрената има усилватели и на двете честоти, двуядрената няма. Рам паметта е от огромно значение за да няма забиване и загряване. И не е така че на 2 години се сменят рутери, имам евтини и скъпи рутери дето не съм ги барал с години, единия сигурно вече 5-6. рекорда ми е с един адсл на Вивацом, беше близо 10 години.
Цитирай
#48

(2021-08-27, 19:33:32)solo5 написа:  А интерфейса на AX3 как е? Ако си имал TP Link, можеш ли да сравниш менюто и възможностите между двата

Това ... какъв проблем е? Все едно - при всяко стартиране - "влизаш вътре".
Те и различните коли са с различен "интерфейс" ... Като седна в по-различна - 5 минути гледам като отровен. После се свиква.

(2021-08-28, 01:34:44)solo5 написа:  Още един сериозен минус открих на Huawei AX3, и двата модела са с по 3 LAN порта вместо по 4, което за мен е сериозен минус.
Обаче двуядрения няма USB порт, което е вече двойно кофти

Едно сериозно питане - не е майтап или заяждане:
Защо държите на 4 LAN порта? И какво изобщо правите през USB порт?

В момента ползвам лаптоп и телефон. Лаптопа - по LAN и през WiFi, телефона - WiFi и мобилни данни.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#49

В момента двуядреният модел е под 100лв в ЕМАГ
Четириядреният е към 150лв
Дали четириядреният не е с 50% по-скъп от двуядрения?
Не се заяждам, но това са фактите
В момента е изгодна покупка на двуядрения и ако някой прецени,
че ще му върши работа, защо да не си го купи
Цитирай
#50

Може и аз да не ги намирам не знам, но все тая. Автора да си прецени. Може и съвсем друг модел да си вземе.


Иначе за Лан портовете, зависи какви устройства имаш. Ако имаш принтер, телевизор, конзола, компютър и т.н. устройства си трябват. [Изображение: 16c3068ef191df2767d8f628589569e3.jpg]
А за юсб-то, най малкото можеш една флашка да си сложиш и да споделяш файлове през мрежата супер бързо и лесно. А ако си по напред с материала, цял нас сървър можеш да закачиш.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)