Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Замяна на п30 про със Самсунг с21/айфон 12
#26

Така. Почистих темата и от тук нататък ,ако не се спазва добрия тон и уважение към събеседника ще има награди за по няколко месеца . После да не се сърди някой ,че не съм предупредил.Лека вечер.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 4 потребители изказват благодарност на ganchev за това мнение:
  • dessexc, ronnie72, TheWalking, Victormihov
Аксесоари
#27

Днес ходих да гледам и Самсунг,и Айфон,и съм още по-раздвоена,макар че принципно си клоня към Самсунга. В ултра ме дразни извитото на дисплея и огромния размер,в айфон при макс също размера и странния софтуер ?

Ако някой от вас или жена му са с по-малки ръце, свиква ли се?
Имам няколко въпроса;
При айфон и Самсунг възможно ли е запазването на снимки в raw формат? С моя телефон става с един клик
?
Стори ми се в айфона,че възможностите за персонализиране за лишени от функционалност. Не е уиджет с активна функция,Ами натискаш красиви Стикерчета и ти отваря приложението,нищо повече. Така ли е или аз нещо не съм разбрала?
Не можах да открия има ли настройка за Самсунга да е на 60/90hz, за да пести батерията,аз съм си heavy user и не съм за чак толкова добри екрани хаха. В такъв случай се чудя не се ли обезмисля малко този иначе наистина впечатляващ екран? Лаптопът ми като се прибрах ми се стори като черно-бял телевизор сравнение с ултрата хаха . Четох и темите тук от потребители на телефоните и са противоречиви отзивите най-вече за батерията

Реално според вас усеща ли се наистина разлика между С21 и С21 ултра като става дума предимно за социални мрежи (агресивните Хуавей и шиаоми редовно затварят апа и след това няма известия,това случва ли се и със самсунг или айфон? Всякакви туториали гледах как да спра апа от оптимизации за батерията и точно аповете за работа и Вайбър все ги затваря), мейли и чат цял ден (работа) , някои снимки, мултимедия, но без игри?
#28

Аз самия ползвам айфон, но след като дълго време си ползвала андроид мисля, че логичния избор ще е да вземеш самсунга. Не вярвам камерите да те разочароват, всички вече снимат добре. Аз също съм запален по фотографията, но тази година за първи път не помъкнах фотоапарата. Инак про рау на айфона дава добри резултати, но ако трябва да съм честен в повечето ситуации може и да не разбереш коя снимка е от рау, и коя не. Предложих ти андроид, защото навика е голяма работа. Успех в избора.


Sent from my iPad using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на kery70 за това мнение:
  • dessexc
#29

(2021-09-02, 14:05:15)dessexc написа:  Имах вече тема относно камерата. Не е падал,няма надрано,имам проблемна кожа и всеки ден си чистя телефона вкл  камерата отзад с микрофибърна кърпа за очила,освен това съм любител фотограф. Моля без такива надменни коментари. Не всяка дама е малоумна, а Вие сте изключително нагъл да ми напишете такъв коментар. Писала съм,че имам тези проблеми и то не от вчера и твърдите, че няма.  видеа ли да Ви пратя как буквално не мога да стигна до точка Б,защото локацията не зарежда или ме намира в друг град, или да ви донеса телефона си да видите как грее ? Не ми спамете публикацията с дебилни и надути коментари, моля. Мерси.

Надменен, нагъл, дебил и надут ли ме нарекохте ?

Ей така, специално за колегата @ganchev съм ги цитирал и оцветил, да не прилага двойни стандарти.


А на Вас , уважаема госпожо, само ще Ви кажа, че проблемите са ви изцяло породени от начина на използване на устройството.
Което устройство, се  е доказало с времето като абсолютно безпроблемно.
#30

@dessexc защо не хвърлиш монета - на едната страна пишеш Samsung, а на другата iPhone?

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
[-] 1 потребител изказва благодарност на centur за това мнение:
  • dessexc
#31

(2021-09-04, 09:29:36)centur написа:  @dessexc защо не хвърлиш монета - на едната страна пишеш Samsung, а на другата iPhone?

Май наистина ще го направя  Big Grin Big Grin 
Наистина навикът е голяма работа,ама често пък и ограничава,така че ако още малко не си избера, наистина ще взема да хвърля монета.
Все пак ако някой може да ми каже дали има raw и т.н от въпросите,ще е супер,но и да знам отговорите не знам ще ме улесни ли  Big Grin

Всички телефони сега от този ценови клас са страхотни,но никой не ми се струва 100% идеален заради тенденцията към таблети вместо телефони

Мнения относно п30 про не съм искала и още веднъж моля да престане спамът, според който аз съм малоумна и виновна,че телефонът ми е мега зле и съм споделила мнение. Мерси.
#32

Според сайта на Епъл,айфон 12 има raw формат https://support.apple.com/bg-bg/guide/ip...e882a3/ios

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • dessexc
#33

(2021-09-04, 08:17:06)emzo написа:  Надменен, нагъл, дебил и надут ли ме нарекохте ?

Ей така, специално за колегата @ganchev съм ги цитирал и оцветил, да не прилага двойни стандарти.


А на Вас , уважаема госпожо, само ще Ви кажа, че проблемите са ви изцяло породени от начина на използване на устройството.
Което устройство, се  е доказало с времето като абсолютно безпроблемно.

Я кажи за тези двойни стандарти? Къде съм ги прилагал? Не съм наказвал никого от тази тема. Нещо не мога да те разбера. Няма нужда да ми показваш . Има си бутон "Докладвай" . Следващия път го ползвай .
#34

Показването е за госпожата.
#35

Iphone 12 pro и iphone 12 pro max, поддържат нейтив pro raw формат. В 12 pro max основния сензор е значително по-голям. Уиджите са малко окастрени, но има приложение за къстъм такива, които са интерактивни. Но въпреки всичко не очаквай да са като на андроид. При епъл екосистемата е нещото което ми е много удобно, лаптоп, таблет, телефон и един мак мини, всичко е напълно синхронизирано, без значение кое устройство използвам. Пак казвам, ако си свикнала с андроид, може да ти е тегаво, и да не ти допадне айфона.
Само за информация, след обработка на raw файл, лично аз не успявам да постигна качеството на оригиналния файл heic/jpg от телефона. Дано съм полезен.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kery70 за това мнение:
  • dessexc
#36

Защо не погледнеш Xiaomi mi 11 или mi 11 pro вярно че е с по голям размер, но има Raw, а и звука е добър. Има и функции като Хуавей. ?

Samsung Galaxy S II
Huawei Mate 9
Poco X3 Pro 256Gb
[-] 1 потребител изказва благодарност на alehandro за това мнение:
  • dessexc
#37

(2021-09-04, 09:38:02)dessexc написа:  Все пак ако някой може да ми каже дали има raw и т.н от въпросите,ще е супер,но и да знам отговорите не знам ще ме улесни ли  Big Grin

Има:

[Изображение: File-4-09-21-14-28-43.jpg]

Трябва да се активира обаче от Settings > Camera > Formats > Apple ProRAW

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
[-] 1 потребител изказва благодарност на centur за това мнение:
  • dessexc
#38

(2021-09-04, 11:53:58)alehandro написа:  Защо не погледнеш Xiaomi mi 11 или mi 11 pro вярно че е с по голям размер, но има Raw, а и звука е добър. Има и функции като Хуавей. ?

Ако размерът не ми беше проблем,нямаше да се чудя изобщо,а да взема ултрата Big Grin
#39

Честно казано и аз се чудя (няма смисъл да отварям нова тема) дали да не сменя P30 Pro-то с Iphone 11 или 12. Не, че на вейхуя му има нещо - напротив, работи си перфектно (даже наскоро му смених батерията), но откровено почна да ми писва (2 години го търкалям вече) и се чудя да дали да не си вкарам един таралеж в гащите под формата на iPhone (пък и за да стана преНиум).
[-] 1 потребител изказва благодарност на imthedevil за това мнение:
  • dessexc
#40

https://www.cnet.com/tech/mobile/galaxy-...-pictures/
Ако не ти се чете, качвам един скрийншот за raw формата при s21 ultra, за да не се чудиш повече..[Изображение: bc40c141fed506dec26c434b62a5bdaa.jpg]

Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на bullyboy за това мнение:
  • dessexc
#41

@bullyboy благодаря! Чете ми се,аз вече попаднах в заешката дупка и тука обърнах всичките теми за с21 и ултра вече. Благодарение на форума се разубедих от малкия с21 и изборът е или ултра,или някой айфон вече.

@imthedevil на мен айфон ми е гъдел също, като цяло е типът телефон,който не го мислиш, повечето ми приятелки имат и си взимат на горе-долу 5 години нов ,или всяка година сменят,след продаване на миналогодишния Big Grin но не знам моето ли е,колкото го чеквам ми изглежда странно и предната камера изобщо не ми харесва. Ако не ти е проблем грамаден телефон, ти завиждам,защото можеш да си вземеш ултрата,според мен е идеален ако махнем размера и извитото по екрана и много,много ми е красив и екранът и камерите (колкото съм ги видяла) много ми допадат Big Grin
#42

RAW формата го имах още на HTC 10 модел 2016 година,на П30 също го има.Аз не го използвам този формат,защото не обработвам снимките.S21 ултра снима много добре,но не е компактен.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • dessexc
#43

Вземи си iPhone 13 pro той ще 6.1инча и ще е компактен, ако не можеш да чакаш си вземи iPhone 12 pro, не си взимай само 12, имаме 12 мини и леко казано си е малка трагедийка, батерията и екрана не са на ниво.

Ако искаш свободата на Андроид трудно ще намериш нещо по-компактно.
Извитият екран и аз не го харесвам.
Като цяло винаги препоръчвам Айфон с натъртване на про моделите, поне имаш телефон за 4-5г без да го мислиш, а и да ти писне се продава за 2 дена.
Успех.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • dessexc
#44

И каква е разликата в екрана освен че е по малък? Даже каква е толкова разликата в самите апарати? Камерите и повечето рам, ако излючим стаманената рамка при прото. Все жизнено необходими неща в ежедневното ползване няма да усети никакви разлики между 12 и 12 про, от личен опит го твърдя. Да единствено батерията на минито е по малка, но е нормално с оглед на размера на телефона. И пак бута цял ден та и остава. Поздрави.


Sent from my iPad using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на kery70 за това мнение:
  • dessexc
#45

Единият има 2 камери, другият 3.
Защо се чудиш, а не пробваш, във всяко мнение почти споменаваш iPhone, вземи го и прецени дали е за теб. Ако не ти хареса, лесно ще го продадеш, но поне ще ти отпадне от избора и повече няма да се чудиш за него. И да вземеш Android, пак ще мислиш, какво ли щеше да е, ако е iPhone.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 4 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • dessexc, L1892, pepy1, Victormihov
#46

Интересна тема. И аз търся малък телефон с топ камера от години и ползвам ...Пиксел 4. Минах през всичко възможно. Сега изказвам лични впечатления, ако искаш вземи ги в предвид.
Айфон - не му достига гъвкавост за да го приема за смартфон. Прехвърляне на мултимедия, файлове и въобще файлова система с много ограничения. Дори не можеш да видиш данни за направените снимки.
Самсунг S21 - добър, много удобен с плоския екран и размера. Камерата обаче с тоя измислен дигитален Зуум не е никак гъвкава.
Xperia 5.2 - страхотен! Камера с много професионално поведение. Реални цветове, без преекспониране, без изкуствено напомпване на цветове, контрасти и прочее. Страхотен ОЛЕД дисплей, пак с много реални и чисти цветове. Мощен, рядко загрява, много чист, стабилен и пъргав Андроид. Много добра батерия. Няма безжично зареждане и не го задържах дълго.
Пробвах и големи телефони, просто защото там получаваш всичко та отгоре. Ноутове, Про - та разни, Даже в момента имам и Mi 11 Ultra - огромен и тежък. Но  в дългосрочен период не мога да издържа на тия големите. Просто каквото и да могат , не са удобни и това дразни.
Моят съвет - ако не ти е важно безжичното зареждане Xperia 5.2
Айфон 12 - ако не ти е важно да си имаш компютърна функционалност в джоба.
Ако пък не ти е важен зуума на камерата( Айфона също няма) - S21
Ако размера е важен - придържай се към него. Големите телефони могат да са истинска мъка в забързаното ежедневие.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • dessexc
#47

@hazART много добре казано наистина, благодаря за гледната точка. Наистина все се чудя отдавна и май си 100% прав

@Bavarche Благодаря за дългото и полезно мнение! Този Сони изключително ми хареса! Безжично зареждане не съм ползвала досега и не мисля,че ми е фактор. Гледам му ревюта и все повече ми харесва, ще видя дали някъде в Пловдив или София мога да го тествам на живо , Самсунг отпадна вече Big Grin И наистина големите телефони за гъдел и приятни вкъщи,но като изляза и трябва в ежедневието да ги ползвам не се получава и ме дразни. Че дори сегашният ми доста време ме мъчеше и го държах с две ръце като пенсионерка. Big Grin Зуумът не ми е фактор,но 10 поне да има .

От ревю видях,че Сонито има меню за камерата като на Алфата,това е супер изненадващо за мен в телефон и нямам търпение да успея някъде да го видя. благодаря!! Не знам как изобщо не съм видяла този телефон по годишни класации,ревюта и реклами..

https://youtu.be/0ku_SmMnSso а това видео е съвсем впечатляващо
#48

Има влогъри и ютюбъри, които ползват единствено телефона си за снимки и видео+ редакция, това че ти търсиш по лесния вариант с компютър, не значи че с айфона не могат да станат тези неща. Между другото си прав за сонито, имам преки наблюдения върху 5/1. Няма драма с безжично зареждане. Дамата да обърне внимание, че екрана е по-тесен но по-дълъг! Съотношението му е 21:9.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • dessexc
#49

Sony Xperia 5 III Ще го пуснат на пазара през октомври,може да го изчакаш. https://www.gsmarena.com/sony_xperia_5_i...2294p6.php

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • dessexc
#50

(2021-09-05, 07:33:17)DoryanY написа:  Sony Xperia 5 III Ще го пуснат на пазара през октомври,може да го изчакаш. https://www.gsmarena.com/sony_xperia_5_i...2294p6.php

Като гледам разликите между Sony Xperia 5 II и Sony Xperia 5 III
Не ми се струват като за $300
Бих предпочел двойката, даже и заради SD865 спрямо SD888 на тройката

Малко лирически отклонение:
Не ми е ясно как обявена цена в GSM Arena за Sony Xperia 5 II от 693,90€ става 1599,00лв в БГ
(в ЕМАГ е на промо в момента) при положение че след дни излиза Sony Xperia 5 II
А в същото време цената на Motorola Edge 20 Pro в GSM Arena е 751,80€,
но в България беше обявена че ще е 1399лв и си е толкова
Явно малкият български пазар е фокус за Моторола,
но великите Сони имат по-ниски цени на пазари, където стандарта на живот е в пъти по-висок от нашия
[-] 2 потребители изказват благодарност на solo5 за това мнение:
  • dessexc, tynata2
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)