Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смартфоните да имат вече 5-7 години актуализации и поддръжка - изис

ЕС постигна предварително споразумение, което задължава търговците да предоставят допълнителна 12-месечна гаранция за електронните продукти, ремонтирани в рамките на гаранционния период. В момента гаранционният срок за електронните продукти в Европа е две години. Очаква се новите правила да удължат гаранционния срок до три години.

Източник

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
Аксесоари

Би било чудесно.
Цитирай

OnePlus споделя защо не предлага 7 години обновления като Samsung и Google.

Източник

 
Цитирай

Цитат:Лиу споделя, че предлагането просто на повече обновления не е най-важното за потребителите. От по-голямо значение е плавната работа на софтуера, както и цялостното изживяване.
То па като уан+ като има една плавна работа на софтуера...
за мен е дрън дрън интервю, да каже нещо, тъй като не може да се сравнява с "големите", си намира оправдание!

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • Dowper
Цитирай

Ами честно казано подкрепям BBK в тази част. Особен смисъл в тези 7 години няма.

С излизането на S24 разбрах защо Samsung обещаха 7 години. Защото ще сменят номерчета и ще добавят стикери, каквото правят и Apple. Новите AI екстри са предимно cloud-based което означава, че може да работят и на по-старите 22 и 21 (за 22 гарантирано, предвид S23 FE и неговия Exynos 2200). Но 6.1 ще донесе едно голямо нищо за нас тъй като ... новите неща за новите модели.

One UI 7 като нищо ще е същата подигравка и новите неща ще идват за новите модели, за по-старите козметики - някакви промени по statubar и известията (за 100000 път) , някоя друга иконка... и айде стига ви толкова.

Че те по тоя начин и 10 години могат да "поддържат". Софтуера "коли и беси" и в момента - Pixel-ите, видиш ли да снимаш в пълна резолюция ти трябва Pro версията, софтуерно "стандартния" е осакатен да не може ... щото не е Pro. Нищо, че е със същата камера и процесор, т.е. нищо не му е Pro.
Камерата на 15-ката е 48MP от 14 и ползва същия процесор, но не може ProRes. Не, то може... ама софтуерно режем.

Тия 7 години смяна на цифри са ми абсолютно все тая. Още си спомням S20 Ultra с 2.5 когато го взех - ами до момента няма ни едно нещо, което го нямаше и 2020-та година в One UI 2.5 и което да ми липсва. Козметични промени в камерата и известията, все тая с тях и без тях. Даже тя камерата си е почти същата...

Реално и да ми дадеш у-во с 2.5 няма да усетя някаква разлика, дори всъщност така и не разбрах къде е разликата. Затова си оставям S22 Ultra за още година, като модел самостоятелно е страхотен и има достатъчно нови неща за себе си - особено anti-reflective екрана и това е страхотно. Но да ъпгрейдна от 22 не виждам и 1 причина.

Така, че с ъпдейти, без ъпдейти - в новите и без това ще се режат функции...
[-] 2 потребители изказват благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • Dental.T, sapiora
Цитирай

Някак си немога да се съглася, че добавянето на емотикони е софтуерна подръжка! Нито за Епъл, нито за Андроид. Ако си ползвал над 5г коя и да е ОС, ще знаеш точно какво е дълга софтуерна подръжка, и какво не е. Мога да дам пример от лично наблюдение с  3гс, 5ес,7,сгс3, сгс7. Ако производителя подържа софтуера на ниво, значи че приложенията /по-старите, и особено банковите, които мен повече ме интересуват/ще работят със стар телефон, така както и с нов. Понеже съм патил, та знам. Повечето разработчици не споменават, че след обновяването приложението няма да работи със стара ОС/а само бъг фиксес/Аз може би съм един от малкото потребители, които четат какво е новото в обновеното приложение.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

Аз също чета, но ми прави впечатление, че в последно време пише само, че са отстранени неизправности и това е.
Цитирай

(2024-02-06, 20:34:57)pepy1 написа:  То па като уан+ като има една плавна работа на софтуера...
за мен е дрън дрън интервю, да каже нещо, тъй като не може да се сравнява с "големите", си намира оправдание!
Отговор и на Fairphone : "Fairphone 2 е най-издръжливото устройство с Android до момента, а Fairphone 5 е все още актуален. Той предлага осем години гарантирана софтуерна поддръжка и се стреми към десет години. Затова сме напълно единодушни, че неподлежащият на ремонт корпус на устройството не е оправдание за посредствения ангажимент по отношение на софтуерната поддръжка. За г-н Лиу (президент на OnePlus) и за всеки друг, който се притеснява, че батерията на телефона им може да надживее софтуера си, решението е очевидно: батерията да може да се сменя".

Източник

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Dental.T
Цитирай

(2024-02-07, 21:12:22)pepy1 написа:  Някак си немога да се съглася, че добавянето на емотикони е софтуерна подръжка! Нито за Епъл, нито за Андроид. Ако си ползвал над 5г коя и да е ОС, ще знаеш точно какво е дълга софтуерна подръжка, и какво не е. Мога да дам пример от лично наблюдение с  3гс, 5ес,7,сгс3, сгс7. Ако производителя подържа софтуера на ниво, значи че приложенията /по-старите, и особено банковите, които мен повече ме интересуват/ще работят със стар телефон, така както и с нов. Понеже съм патил, та знам. Повечето разработчици не споменават, че след обновяването приложението няма да работи със стара ОС/а само бъг фиксес/Аз може би съм един от малкото потребители, които четат какво е новото в обновеното приложение.

Аз точно това казвам - ако новата ти версия, ще е няколко стикера и милиарден път редизайн на notification лентата заедно с 1-2 анмимации и тук-таме някоя икона - ами и 20 години може да се ъпдейтват. Когато новата версия дойде със всичко 1:1 като на новия модел но за стария (изключвам hardware-dependent функции) - ще ти кажа , че си обновил. Когато ми твърдиш, че AI екстрите ще дойдат само за фамилията 23 а 22 и 21 кучета ги яли и 6.1 ще е незначителен ъпдейт който може спокойно и да не е идва - какво да кажа? И преди някой да каже, че Gen 2 е по-мощен - пак повтарям, FE 23 е с Exynos 2200 от S22 но няма проблем с AI ! 

За какво ми е тогава тази поддръжка, ако няма да получа новите неща, които очевидно не се нуждаят от хардуер?! Не ме разбирайте погрешно, не съм умрял за някаква AI-преводачка, въпроса е принципен. Samsung за по-старите си модели явно само ще сменят цифрата и някоя друга козметика. Така можем и 20 години да ъпдейтваме, никакви ядове. 

Ако OnePlus ще предложи 5 години, но в тези 5 години ъпдейтите ще са пълноценни и няма да софтуерно окастрени за да се лансират новите модели, макар, че предходния има хардуер не за 5 а за 10 години - значи това е правилния избор. Samsung очевидно ще заложат на цифрата "7" без това да означава нещо особено ново за потребителите им. Могат да спрат ъпдейтите в такъв случай, не са ми нужни. За 2 стикера и разместени бутони в лентата горе ъпдейти нямам нужда.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • Gamma
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)