Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Забрана за актуализация
#26

(2021-09-17, 14:43:11)DoryanY написа:  А другата 4.2.000 се води Бета https://play.google.com/store/apps/detai...e.app.wego

Тази Бета вече е станала "алфа" версия 4.2.100
Ама няма български за навигиране, въпреки твърденията от съпорта че имат.
[-] 1 потребител изказва благодарност на isbotev за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
Аксесоари
#27

На тази версия все още няма Български език.

Huawei P30
Цитирай
#28

Идеята на този пост, бе да почерпя информация - е ли възможно да се изключи опцията за актуализиране само на тази апликация, тъй като, вече няколко пъти, по инерция актуализирам всичко, и после се налага отново, и отново процедурата по премахване на тази нова версия, и инсталирането на по-стара, която няма този проблем с гласовата навигация на български език.

Инсталирам си тази версия:
[Изображение: Screenshot-20211001-090516-HERE-We-Go.jpg]


И след това започват напомнянията, че има нова версия:
[Изображение: Screenshot-20211001-090451-Google-Play-Store.jpg]
Цитирай
#29

(2021-10-06, 13:29:10)isbotev написа:  Тази Бета вече е станала "алфа" версия 4.2.100
Ама няма български за навигиране, въпреки твърденията от съпорта че имат.
Чак сега разбрах че ъпдейта от 2.0.123.154 става 4.2.100 която преди беше само бета без Български език,аз съм ъпдейтнал като си мислех че като си има Българси език ще си е пак така,но вече няма,изтеглих си старата версия и я инсталирах,няма да я ъпдейтвам. Smile

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • isbotev
Цитирай
#30

И аз направих същото, ама като ми заговори на ингилизки се поразрових... и греда. Smile
Апропо, днес има нова версия - 4.2.200 ама и тя няма български за навигиране. Sad
DoryanY, от къде дръпна стара версия?
Цитирай
#31

Здаравейте!
При мен и двете версии имат Български език.
Цитирай
#32

@potrok Говорим за гласова навигация на Български,вчера търсих за изтегляне езика,но нямаше,иначе е на Български.

(2021-10-07, 10:54:12)isbotev написа:  И аз направих същото, ама като ми заговори на ингилизки се поразрових... и греда. Smile
Апропо, днес има нова версия - 4.2.200 ама и тя няма български за навигиране. Sad
DoryanY, от къде дръпна стара версия?
От тук

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • isbotev
Цитирай
#33

Да и при двете каката ми говори на български. Инсталация от нула, на чисто.
Цитирай
#34

(2021-10-11, 07:25:16)potrok написа:  Да и при двете каката ми говори на български. Инсталация от нула, на чисто.
 
За да ти говори на български, трябва Сamsung text-to-speech и услугите на Google за говор, да поддържат български език. Това, обаче, няма как да е вярно тъй като въпросните не поддържат български език. Иде реч на апликациите от версия 4.2.000 и нагоре.
Цитирай
#35

От чисто любопитство инсталирах тази прословута версия 4 на навигацията и ето как стоят нещата при мен в настройките на приложението :[Изображение: ab027ba9db88292656d8b9efe5b210b0.jpg]

Т.е. колегата по-горе, който казва, че при него си говори на български вероятно е прав.
Предполагам, че при мен (и при него) има български език заради инсталирания tts глас на Daria (който пък аз съм инсталирал преди време заради навигацията iGo).
Хората, който държат да имат гласови напътствия на български може да пробват този метод (докато не върнат естествените напътствия на български).
Все пак е добре да се има предвид, че Daria не е перфектна и ударенията на някои думи не са на мястото си (поне при мен е така).

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай
#36

Правилно, имам инсталирано Вокализер-Дария
Цитирай
#37

(2021-10-11, 21:10:25)siebel написа:  От чисто любопитство инсталирах тази прословута версия 4 на навигацията и ето как стоят нещата при мен в настройките на приложението :[Изображение: ab027ba9db88292656d8b9efe5b210b0.jpg]

Т.е. колегата по-горе, който казва, че при него си говори на български вероятно е прав.
Предполагам, че при мен (и при него) има български език заради инсталирания tts глас на Daria (който пък аз съм инсталирал преди време заради навигацията iGo).
Хората, който държат да имат гласови напътствия на български може да пробват този метод (докато не върнат естествените напътствия на български).
Все пак е добре да се има предвид, че Daria не е перфектна и ударенията на някои думи не са на мястото си (поне при мен е така).

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Точното определение не е - Докато върнат естествените напътствия на български език, тъй като никога не е имало поддръжка на български език в Сamsung text-to-speech и услугите на Google за говор.
Та в тоя ред на мисли, проблемът не е само и единствено в HERE WeGo, или там както е новото наименование.
Цитирай
#38

(2021-10-12, 16:09:44)m65 написа:  Точното определение не е - Докато върнат естествените напътствия на български език, тъй като никога не е имало поддръжка на български език в Сamsung text-to-speech и услугите на Google за говор.
Та в тоя ред на мисли, проблемът не е само и единствено в HERE WeGo, или там както е новото наименование.

Предлагам преди да се коригираме да си четем внимателно постовете.
Нито аз, нито колегата с говорещата на български навигация е споменавал Samsung tts или Google tts, нито пък твърдим, че поддържат или са поддържали някога български език.
Аз говоря за допълнително инсталиран tts на български, за който и колегата потвърди, че е наличен и при него.
Когато казвам "Докато върнат естествените команди на български..." очевидно визирам навигацията "Here We Go", а не Google, Samsung или някой друг.
И да, прав сте, че на ползването на инсталираните в телефона tts разчитат и други навигации (пр. Tomtom Amigo).
Не мисля да влизам в спорове и се надявам да съм успял да уточня какво точно съм имал предвид.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай
#39

(2021-10-13, 07:31:00)siebel написа:  Предлагам преди да се коригираме да си четем внимателно постовете.
Нито аз, нито колегата с говорещата на български навигация е споменавал Samsung tts или Google tts, нито пък твърдим, че поддържат или са поддържали някога български език.
Аз говоря за допълнително инсталиран tts на български, за който и колегата потвърди, че е наличен и при него.
Когато казвам "Докато върнат естествените команди на български..." очевидно визирам навигацията "Here We Go", а не Google, Samsung или някой друг.
И да, прав сте, че на ползването на инсталираните в телефона tts разчитат и други навигации (пр. Tomtom Amigo).
Не мисля да влизам в спорове и се надявам да съм успял да уточня какво точно съм имал предвид.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Аз не мисля въобще, че има някакъв спор.
Отбелязал съм, че новите версии на въпросната навигация, ползват гласови напътствия, ползвайки гласовете, които са налични от Google и Samsung.
А Google и Samsung никога не са поддържали български език в тези апликации. Това е и причината, примерно, гласовият асистент на Google да не може да изпълнява команди на български. А апликацията (Here WeGo) автоматично прави връзка с тези две програми, ако са налични в даден телефон, и дава право за избор първо коя да се ползва, и чак след това можеш да избираш от наличните езици. Дали някой е споменавал за нещо, което програмата прави за да ти говори/напътства  апликацията на различен от английски език, имали някакво значение?
Новите версии на навигацията, нямат вградени езици, или такива които могат да бъдат допълнително изтеглени, както бе при старите версии за гласова навигация. Което идва да даде яснота, че няма как нещо да бъде върнато, по простата причина, че го е имало, което бе и уточнението от моя страна.
Това са фактите, и не виждам спор. Не коментирам и ситуацията, че някой е имал нещо предвид, а то не е било разбрано ясно.
Допълнителните вмешателства по добавянето на някакви езици, за някакви други апликации (в случая бе коментирано, че има такава опция, поради доработки за IGO) въобще не са били предмет на коментар от моя страна.

Лично аз, като цяло, се интересувах само от това: Дали е възможно да се изключи възможността актуализация само за тази апликация, тъй като не искам когато имам апликации за актуализации, да избирам всяка една апликация ръчно да се актуализира, тъй като ако задействам опцията: "Актуализиране на всички", се актуализира и навигацията Here WeGo.  А като се актуализира, и следва това, че няма опция за гласова навигация на български език. Тия всичките неща, вече ги отбелязах.

Живи и здрави на всички. Smile
Цитирай
#40

Забелязах че, въпреки че съм забранил автоматичното актуализиране, незнайно как се ъпдейта до новата версия, два пъти я деинсталирам и слагам стара, и гледам на другия ден че се е актуализирана, аз нищо не съм пипал.Винаги приложенията ги актуализирам ръчно, като внимавам за Хери то, на другия ден само се е актуализирало.

Huawei P30
Цитирай
#41

Ако се изтегли само инсталатора (2.0.15189) от сайт, различен от Плейстора (https://here-wego.bg.aptoide.com/app) примерно, дали поради различен чексъм има шанс да не бъде разпознат за автоматична актуализация?
Реално след ъпдейта тази програмка на нищо не прилича. Аз я разкарах.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#42

Между другото, след няколко не инсталирани предложения за актуализация на тази навигация, от Google магазинът, от днес започна да ми предлага актуализация и Samsung магазинът.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#43

Аз я изтеглих от Apk pure, но ме съмнява че актуализация та може да е от huawei app gallery, защото и там се появи новата версия, там също ми се актуализират ръчно, както и да е. Ще я инсталирам на ново, за последно и ще видя дали пак ще се ъпдейтне, и вече ще я разкарам.

Huawei P30
Цитирай
#44

Пичове, ако контролната сума навсякъде е еднаква, просто разполагате с различни източници на актуализация. Трябва нещо малко да се барне по АПКто, за да се различава от оригинала и мисля, че ще клекне гадинката... Wink Търсете в тази насока.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#45

(2021-10-13, 11:53:09)m65 написа:  ................................................................................................................................................................................................................................................

Лично аз, като цяло, се интересувах само от това: Дали е възможно да се изключи възможността актуализация само за тази апликация, тъй като не искам когато имам апликации за актуализации, да избирам всяка една апликация ръчно да се актуализира, тъй като ако задействам опцията: "Актуализиране на всички", се актуализира и навигацията Here WeGo.  А като се актуализира, и следва това, че няма опция за гласова навигация на български език. Тия всичките неща, вече ги отбелязах.

Живи и здрави на всички. Smile
Постоянно ми излиза в списъка за актуализации, но при мен им пускам "Актуализиране на всички"... и веднага от хиксчето отстрани спирам само Here WeGo. Така не се актуализира само тя.
Ама винаги има шанс да се забрави. Затова си държа подръка инсталатора на по-старата версия. Wink
Цитирай
#46

Аз инсталирах старата версия и след няколко часа гледам че се е обновила, и я деинсталирам, не ми се занимава повече с нея.

Huawei P30
Цитирай
#47

(2021-10-13, 19:40:50)alexbg67 написа:  Пичове, ако контролната сума навсякъде е еднаква, просто разполагате с различни източници на актуализация. Трябва нещо малко да се барне по АПКто, за да се различава от оригинала и мисля, че ще клекне гадинката... Wink Търсете в тази насока.
@m65 Инсталирах MOD ната версия 2.0.15172 от 4PDA и с нея карам,не се появява за актуализация в гугъл стора.Не знам дали е разрешено да я кача тук,някой ако не може да я изтегли от там,мога да му дам линк за изтегляне,да пише на лични,ако не нарушава правилата на форума мога и тук да я кача.Файла съм го сканирал с антивирусната на уиндоус,не показва да има вирус.

Huawei P30
Цитирай
#48

Това за инсталация на модната версия беше едно от двете неща, които написах в пост номер 8 преди месец и нещо.
Ако някой се притеснява от вируси може и сам да си модне версията, при наличие на време и желание (или да сканира файла с някоя антивирусна програма).


Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай
#49

Аз още тогава пробвах други 2 Моднати версии,но пак се появяваше при актуализациите,после попаднах на тази.

Huawei P30
Цитирай
#50

Само за спорта да попитам, МОДнатата ъпдейтва ли си картите?

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)