Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pixel 6/6 Pro - Лични впечатления и коментари
#26

(2021-10-29, 16:25:32)usani написа:  Имаш неограничено за Гугъл фотос но не със стоковото качество.

Does pixel 6 have unlimited photos storage?

The answer is no: unfortunately, the Pixel 6 doesn't come with any free storage above the standard 15GB. This is a first for the Pixel series, as since the launch of the original Pixel handset, Google has always offered unlimited Google Photos storage with each model.19.10.2021 г.

Не подвеждайте, като не сте сигурни, че на някои хора като колегата който попита им е важно Wink
[-] 1 потребител изказва благодарност на numak за това мнение:
  • dada_
Цитирай
Аксесоари
#27

(2021-10-29, 10:01:23)dada_ написа:  С пиксел 5 съм о няма проблем с есим от виваком, 100% ще работи и на 6-цата.

Едно въпросче към хора, които вече си разцъкват новоте пикселите. Вярно ли е, че вече имаш само 15 гигабайта в google photos, смисъл няма неограничено пространство дори и с намалено качество? Защото аз поръчах един от САЩ, но ако е така, а и другите недостатъци, които почнаха да се коментират - май ще го отказвам или ще го препродавам тук и ще си карам с петичката.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

За съжаление нямаш вече дори и в компресирано качество. Запълнят ли се 15-те гига и гориш. И мен това ме е страшно яд и сега трябва да мисля алтернативи, или да плащам по 2 евро на месец за 100гб.

(2021-10-29, 16:25:32)usani написа:  Имаш неограничено за Гугъл фотос но не със стоковото качество.

Кой то каза или къде го видя това?
Цитирай
#28

Моят пристигна днес. 6 Koral от Гугъл Германия. Пристигна преди очакваната дата. Мислех да го откажа защото след като поръчах го видях на живо в един магазини и бях разочарован. 6 изглеждаше глуповато в черно(нямаше други цветове), а 6 Про не ми е оферта заради извития екран и е твърде голям. Но днес като видях тия ярки цветове и с черния кант....Абе хареса ми. И всички вкъщи казаха УАУ. Няма нищо общо с черния от магазина. Който харесва черно да не се засяга - въпрос на лични предпочитания. Камерата е СТРАХОТНА! Дори без оптичен Зум до 5х прави най хубавите снимки от телефон досега. Имам и Mi 11 Ultra - добра база за сравнение. Другото важно за мен - дисплея. Чисти, ясни, доста реални цветове, бялото е бяло, за разлика от Самсунг. И като знам как се държи моят Пиксел 4 с хардуер от преди 2 поколения, за Пикс. 6 нямам никакви съмнения че ще е стабилен, пъргав и адекватно мощен.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • tynata2
Цитирай
#29

[Изображение: jdv1635539202d.png]
Цитирай
#30

(2021-10-29, 22:37:14)usani написа:  [Изображение: jdv1635539202d.png]

Е това е пиксел 4а (5g) и аз съм с пиксел 5, и имам неограничено с качество "Икономия на хранилище". Но за 6-цата се говореше, че няма да го има и това. Вече и се пише, но не по много сайтове, и затова питах тук, някой който го има да сподели.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#31

(2021-10-29, 10:01:23)dada_ написа:  С пиксел 5 съм о няма проблем с есим от виваком, 100% ще работи и на 6-цата.

Едно въпросче към хора, които вече си разцъкват новоте пикселите. Вярно ли е, че вече имаш само 15 гигабайта в google photos, смисъл няма неограничено пространство дори и с намалено качество? Защото аз поръчах един от САЩ, но ако е така, а и другите недостатъци, които почнаха да се коментират - май ще го отказвам или ще го препродавам тук и ще си карам с петичката.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
При мен излиза ето такава оферта->[Изображение: 8897aa2d1dfce3f5e0d8d188c579dc25.jpg]

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

HTC Desire HD -> Nexus 4 -> Galaxy S6 -> Galaxy S9+ - > Note 20 Ultra 5G
[-] 1 потребител изказва благодарност на bojidar_n за това мнение:
  • dada_
Цитирай
#32

Някой знае ли как може да се покаже SoT от последното пълно зареждане... В менюто на батерията е за последните 24 часа, а в менюто на аповете е от 00.00ч С други думи ако не откачиш телефонът в полунощ няма как да видиш коколко време с включен дисплей правиш...

Иначе съм все още на втория цикъл на батерията, но за момента е много зле... Сутринта го взех от безжичната зареждачка, сега е 19.00ч при мен и вече е на 21% с едва 4 часа и половина SoT, но понеже това е от полу нощ насам има поне 30 мин от преди зареждането. Освен това от никакво нотоварване телефонът е постоянно топъл. При Гугъл Дуо разговор на мобилни данни се загрява осезаемо. Не като да мислиш, че всеки момент ще се запали както беше при С21 ултрата прилетта, но доста неприятно... Приказвах със съпорта да докладвам проблема, ще го разследвали и чакам отговор до ден 2. Не че не знам какъв ще е отговорът...
Цитирай
#33

В Андроид 12 вече не може да се види батерията след последното зареждане. Само инфо за последните 24 часа.

А за колегите за фотос, да, и аз на 4а 5G имам неограничено в high resolution, но на 6 Про нямам никакво безплатно на никаква резолюция

   

Откривате ли разликите? В ляво 6 Pro, в дясно 4a 5G
[-] 1 потребител изказва благодарност на GH0STFACE за това мнение:
  • dada_
Цитирай
#34

Иначе да кажа и аз няколко думи за телефона. Предварително да кажа, че го сравнявам с Note 20 Ultra. Съгласен съм с колегата,че се усеща кух, но бързо спира да ти прави впечатление ако не цъкаш друг телефон. Като цяло работи изключително мазно и приятно. Даже ми се струва по-бърз от Ноута. Много е удобен в ръката. Изработката е на ниво. За сега съм доволен от камерата, още не съм се заигравал с настройките ѝ. След малко ще кача няколко снимки от днес. Относно сензора за пръстовия отпечатък, още при първоначалното регистриране вкарах един и същ пръст два пъти и спокойно мога да кажа, че даже е по-бърз от този на Ноута. Иначе, веднага след настройването сваля ъпдейт 70 и няколко мб. Батерията за сега ми изглежда обещаващо. Като цяло мога да кажа, че не съжалявам за смяната.

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

HTC Desire HD -> Nexus 4 -> Galaxy S6 -> Galaxy S9+ - > Note 20 Ultra 5G
Цитирай
#35

Някой би ли пробвал дали гласовото въвеждане работи с пунктуация на български,както е на английски език?

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#36

(2021-10-31, 01:26:55)nanobanano написа:  Някой би ли пробвал дали гласовото въвеждане работи с пунктуация на български,както е на английски език?

Току що проверих и по скоро не... Добре хваща думите без да правя някакви специални усилия да ме разбере, но не сложи нито един препинателен знак.
[-] 2 потребители изказват благодарност на numak за това мнение:
  • dada_, nanobanano
Цитирай
#37

И при Pixel 6 ли няма VoLTE при българските оператори ?
5G?
Цитирай
#38

(2021-10-31, 14:11:43)Sev написа:  И при Pixel 6 ли няма VoLTE при българските оператори ?
5G?
На Теленор съм. До сега не ми е изписвало нито 5G(включено е в настройките), нито VoLTE. Тези дни ще мина през офиса им, тъкмо да разпитам и за eSim

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

HTC Desire HD -> Nexus 4 -> Galaxy S6 -> Galaxy S9+ - > Note 20 Ultra 5G
Цитирай
#39

Някой друг да е получавал системен ъпдейт след онзи 70мб на първия ден? Вчера смених картите пак и го нагласих за връщане, но един приятел каза че е получил ъпдейт и нещата и с прегряването и с батерията са се подобрили значително. Как е при вас?
Цитирай
#40

(2021-10-31, 14:11:43)Sev написа:  И при Pixel 6 ли няма VoLTE при българските оператори ?
5G?

Никога пиксел телефон не е работел пълноценно в мрежи извън тези, където се продава официално. Тук нито 5г, нито повече от двойна комбинация 4г телефона няма да предложи.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#41

Ето "хак" за евентуално подобряване на бързината на скенера за отпечатък.

OnePlus X - Pixel 5
Цитирай
#42

Не мога да си активирам Google Messages - Chat features. Постоянно ми стои Veryfy number
Опитвах всички налични методи в нета, които намерих.... без резултат.
Цитирай
#43

(2021-11-05, 21:37:31)macko166 написа:  Не мога да си активирам Google Messages - Chat features. Постоянно ми стои Veryfy number
Опитвах всички налични методи в нета, които намерих.... без резултат.
Не го ползвам, но заради теб го пуснах. След като тикнах WiFi ми поиска номера и веднага стана. Рестартирай и пробвай пак. [Изображение: 69adddafe845a779fa350790d6dabd51.jpg]

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

HTC Desire HD -> Nexus 4 -> Galaxy S6 -> Galaxy S9+ - > Note 20 Ultra 5G
Цитирай
#44

[Изображение: Screenshot-20211107-144716.png]

И аз да попитам, как мога да си прехвърлям снимки и видеа към хранилището, което си плащам? Защото Photos  ми дава самобот време на време да правя backup на определени снимки, което е ебаси Глупавото!
Има ли как да си избера най-големите файлове и да ги прехвърля, писна ми да не мога да снимам, само защото ми показва, че нямам свободно пространство....

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай
#45

На някой друг да му се случва от време на време при входящо обаждане да не го чуват? При изходящи няма проблем. Вече няколко пъти ми се случва. При преминаване на високоговорител ме чуват...

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

HTC Desire HD -> Nexus 4 -> Galaxy S6 -> Galaxy S9+ - > Note 20 Ultra 5G
Цитирай
#46

(2021-11-07, 22:18:48)bojidar_n написа:  На някой друг да му се случва от време на време при входящо обаждане да не го чуват? При изходящи няма проблем. Вече няколко пъти ми се случва. При преминаване на високоговорител ме чуват...

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk
Реших си проблема. Оказа се, че когато си нося смарт часовника (Galaxy Active Watch 2) телефонът се бърка при звънене на кой микрофон да даде приоритет. Когато не съм с часовника си работи перфектно. Ето какво намерих по темата - >

https://forums.androidcentral.com/samsun...fault.html

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

HTC Desire HD -> Nexus 4 -> Galaxy S6 -> Galaxy S9+ - > Note 20 Ultra 5G
Цитирай
#47

Google ще добави две полезни функционалности към Pixel 6. Става дума за възможностите за отчитане на пулса и дихателна дейност в приложението Google Fit. За измерването на стойностите ще се разчита на камерата и светкавицата.

https://mobilebulgaria.com/news/google-p...e-na-pulsa

 
Цитирай
#48

Аз съм с един 5а, но ще се намеря в тази тема с питанка, защото със сигурност има повече собственици на нови пикселчета, моят не е много популярен Smile
На някой крашват ли му апп-ове, най-вече Месинджър и Вайбър забелязвам. Затварят си се когато им е кеф, даже не ми дава stopped working. В началото като ъпдейтнах на 12 беше така, после мина някакъв ъпдейт и се оправи, преди няколко дни мина още някакъв ъпдейт и сега пак крашват. Въпросът е дали е от андроида или аз пак съм теглила някаква къса клечка?
Цитирай
#49

Колеги, някой с Pixel 6 и с карта на Теленор, може ли да сподели дали работи в мрежата с 5G?

 
Цитирай
#50

С А1 не работи.

Samsung Galaxy S4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)