Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pixel 6/6 Pro - Лични впечатления и коментари
#76

(2021-12-13, 21:48:21)batala написа:  В момента се използват в комбинация между 2 и 4 честоти в 4г мрежите като две са използват главно извън градовете. Пиксел телефоните поне за тук не могат да използват повече от две честоти.

Няколко уточняващи въпроса относно 4G и 5G, понеже се опитвам да разбера каква е точно ситуацията и какви са перспективите.
  • по принцип всички 4G апарати ли би трябвало да поддържат до 4 честоти? Това част от 4G стандарта ли е?
  • Защо Pixel 6 Pro поддържа само до 2 честоти? Тази лимитация от самите оператори ли идва или от самия телефон. Това важи ли и за европейските варианти?
  • Има ли начин да проверя колко използвам в момента или е само чрез speed test/ покритие?
  • Ако правилно разбирам дискусията до тук, самите оператори трябва експлицитно да добавят 5G поддръжка за Pixel 6 Pro. Това ограничение от Google ли идва (трябва да добавят определени профили за нашите оператори?) или от нашите оператори (какво точно трябва да направят те?)
  • Според вас, на базата от опит с други телефони, какъв е шансът Pixel 6 Pro да получи пълна 4G и 5G поддържка в България?
Благодаря предварително!
Цитирай
Аксесоари
#77

(2021-10-30, 20:21:17)bojidar_n написа:  Иначе да кажа и аз няколко думи за телефона. Предварително да кажа, че го сравнявам с Note 20 Ultra. Съгласен съм с колегата,че се усеща кух, но бързо спира да ти прави впечатление ако не цъкаш друг телефон. Като цяло работи изключително мазно и приятно. Даже ми се струва по-бърз от Ноута. Много е удобен в ръката. Изработката е на ниво. За сега съм доволен от камерата, още не съм се заигравал с настройките ѝ. След малко ще кача няколко снимки от днес. Относно сензора за пръстовия отпечатък, още при първоначалното регистриране вкарах един и същ пръст два пъти и спокойно мога да кажа, че даже е по-бърз от този на Ноута. Иначе, веднага след настройването сваля ъпдейт 70 и няколко мб. Батерията за сега ми изглежда обещаващо. Като цяло мога да кажа, че не съжалявам за смяната.

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk



Колега искаш да ми кажеш,че този оптичен сензор (който е пълен т**ак) е по добър и бърз от ултразвуковия на Note? Пълен абсурд е това, поне за мен! Тествах го на S21 и 6 Pro , и разликата не е в ползва на Пиксела.Но щом на теб така ти се струва и ти харесва супер. Със здраве да си го ползваш. Storstark

Samsung Galaxy S23 . Android 13
Цитирай
#78

(2021-12-27, 09:38:15)Nirangor написа:  Няколко уточняващи въпроса относно 4G и 5G, понеже се опитвам да разбера каква е точно ситуацията и какви са перспективите.
  • по принцип всички 4G апарати ли би трябвало да поддържат до 4 честоти? Това част от 4G стандарта ли е?
  • Защо Pixel 6 Pro поддържа само до 2 честоти? Тази лимитация от самите оператори ли идва или от самия телефон. Това важи ли и за европейските варианти?
  • Има ли начин да проверя колко използвам в момента или е само чрез speed test/ покритие?
  • Ако правилно разбирам дискусията до тук, самите оператори трябва експлицитно да добавят 5G поддръжка за Pixel 6 Pro. Това ограничение от Google ли идва (трябва да добавят определени профили за нашите оператори?) или от нашите оператори (какво точно трябва да направят те?)
  • Според вас, на базата от опит с други телефони, какъв е шансът Pixel 6 Pro да получи пълна 4G и 5G поддържка в България?
Благодаря предварително!

Цял ден го дъвчим това със съпорта на Google. Очевидно проблема е при тях. Може да прочетеш повече тук https://support.google.com/pixelphone/th...rope?hl=en

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#79

Не само, че съм по-довелен, а след последния ъпдейт даже стана и по-бърз. Но, както казах, явно качеството отново е различно спрямо държава и бройка... Аз проблем със сензора нямам, но пък имам ето този, който става все по-популярен...

https://issuetracker.google.com/issues/212049949?pli=1

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

HTC Desire HD -> Nexus 4 -> Galaxy S6 -> Galaxy S9+ - > Note 20 Ultra 5G
Цитирай
#80

(2022-01-01, 13:28:02)bojidar_n написа:  Не само, че съм по-довелен, а след последния ъпдейт даже стана и по-бърз. Но, както казах, явно качеството отново е различно спрямо държава и бройка... Аз проблем със сензора нямам, но пък имам ето този, който става все по-популярен...

https://issuetracker.google.com/issues/212049949?pli=1

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk


Всеки с мнението си ,разликите от ултразвуковия и оптичния са до небето. Ултразвуковия е много по скъп,(за това и не е масово в телефоните от УЖ високия клас,но и други марки почнаха да обмислят внедряването му) бърз и сигурен,доказано е ,може да прочетеш,НО,не сме тук да спорим,а да си помагаме! За много години живи и здрави!

Samsung Galaxy S23 . Android 13
Цитирай
#81

Лек,офтопик, но явно и ползвателите на б-ци ще минат по този път.

Вече и аз съм в редиците на Google - с Pixel 5 
Но в няколко магазина ме отпратиха като питах за защита... Angry

До колкото разбрах екрана не му е силна страна - какво фолио или стъкло /в дилема съм дали да мина на закалено, досега не съм ползвал защити на екраните - обичам финия допир на тъча/ - рядко изпускам.
- По скоро към тънък кейс, но да закрива камерата?
Какъв донгъл ползвате за слушалки?
-за камерата - нужен ли е филм И за нея? Bu
 
В София чух че режат с лазер филм за екран, но не разбрах къде.
Засега съм се спрял на амазон.де - на това - Spigen

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#82

(2021-12-31, 00:17:44)Be6i4 написа:  Цял ден го дъвчим това със съпорта на Google. Очевидно проблема е при тях....
Интересна дискусия, следя я с интерес, много въпроси, а отговори на тях там не виждам да има...

 
Цитирай
#83

Google Pixel 6 снима по-добре от Galaxy S21 Ultra и iPhone 12 Pro Max според тестовете на DxOMark.

[Изображение: 6cd6da1dcfba.png]

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • scenic
Цитирай
#84

Той дори Пиксел 4 снима по-добре специално от айфона, какво остава за 6...
За 4 и айфон 12(мини) мога смело да твърдя, ползвам ги двата в момента.
[-] 1 потребител изказва благодарност на scenic за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#85

Здравейте. Често ми се случва да губя обхват и да ми пада сигнала. Това се случва от пълен обхват до никакъв (!) и обратно до пълен обхват в рамките на минута. Случва ми се със сим на Теленор и А1. Някой друг има ли този проблем?

Също така може ли да помоля за линк към телеграм групата? Благодаря.
Цитирай
#86

Има вече пуснат ъпдейт, провери за актуализации устройството си. Повече в темата Google Pixel 6/6 Pro - Актуализации и ъпдейти

 
Цитирай
#87

Google Pixel 6 - Ревю.

 
Цитирай
#88

Според тестовете на DxOMark, селфи камерата на Google Pixel 6 (8MP) изпреварва камерата на iPhone 13 Pro Max.

[Изображение: Screenshot-1-0-large.png]

Моделът получи 97 точки. Точно колкото и Samsung Galaxy Note20 Ultra. Също така, резултатът е съпоставим и с Galaxy S21. В същото време, ако става въпрос за снимки, Pixel 6 получава 104 точки, което е повече от резултата на всичките модели на iPhone 12 и iPhone 13.

 
Цитирай
#89

Едно представяне на руски

Huawei P30
Цитирай
#90

Добър ден. Този чип на Гугъл Tensor като производителност на СД 888 ли отговаря.Или е по слабичък.
Цитирай
#91

Google Tensor е с по-слаби параметри е от Snapdragon 888.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • kramany
Цитирай
#92

(2022-01-31, 13:40:27)kramany написа:  Добър ден. Този чип на Гугъл Tensor като производителност на СД 888 ли отговаря.Или е по слабичък.
Ето едно сравнение

Huawei P30
Цитирай
#93

Здравейте, това ми е първият пост.

Притежавам Р6 Pro 128GB версията закупен от UK.

Избрах го защото:
- харесвам изчистеният Андроид
- навременни ъпдейти и security пачове
- дизайна
- камерата
- качество/пакет от екстри спрямо пари

Използвам го основно за (освен като телефон):
- стриймване на музика
- следене на интересите ми в интернет, включително и кореспонденция с близки по различни messenger приложения (Discord, Messenger etc)
- You(Vanced)Tube

Не ми харесва:
- липсата на 5G поддръжка (https://support.google.com/pixelphone/th...authuser=1)
- поради някаква причина Google не искат да продават телефона в Европа без малоумните им ограничения и правила
- неспособността на Google да контролират аутизма си което често води до крайно малоумни решения (виж предишните две изречения)
- няма 3.5 мм жак
- не е особено мобилен
- идва без зарядно в кутията (Apple аутизъм)


Като цяло телефоните се развиват не по начина който на мене ми харесва, след като нямам избор се спирам на това което е най малкото зло и най лесно за менажиране

Да ползваш Pixel 6 е като:
- да си с мацката на мечтите си стига да знаеш че баща и е тъп бастун

Любим телефон: SonyEricsson W995
[-] 2 потребители изказват благодарност на Pixelagon за това мнение:
  • galev_90, Victormihov
Цитирай
#94

Колеги, моля, гласувайте в анкетата за преброявяне на собствениците на Google Pixel 6/6 Pro за има за него отделен раздел.

 
Цитирай
#95

В OLX има няколко обяви за Pixel 6 Pro, на които цената им варира от 1450лв., до 2000лв., който се интересува може да види.
А в сайтовете е към 2000лв., което си е добра наддценка, като се има предвид, че струва от Pixel Store 1500, 1600лв.
Та интересен телефон, не мога да си обясня, хем не е по-добър в повечето отношение от S21 Ultra и iPhone 13 Pro Max, хем ми харесва, че е нещо различно.
Същото е и с Huawei P50 Pro.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#96

Лично за мене - не ме интересува дали резултатът му е по добър от аналогът му от Samsung или Apple.
Ако работи плавно, без да мисли много и да забива - перфектно. А и вече сме стигнали до ниво което дори средният клас телефони се справя с това. Нищо общо с дървеняците от едно време. Така че ако Genshin Impact върви с 10fps по зле на моя Pixel - lol това да ми е проблема. Да не говорим, че не играя телефонни игри. На мене ми е интересно дали въобще Гоглето ще пуснат VOLte и WiFiCall да е достъпно за всеки Pixel в Европа плюс 5G ползване. Ако не - S22 Ultra скоро ще дебютира и лятоска ще изглежда добра покупка.
Цитирай
#97

(2022-02-02, 13:29:06)Pixelagon написа:  На мене ми е интересно дали въобще Гоглето ще пуснат VOLte и WiFiCall да е достъпно за всеки Pixel в Европа плюс 5G ползване.

Е то е налично за всеки пиксел, но не и за милата ни Тактовина.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#98

Ами в течащият още и разгорещен дебат, един пич от Норвегия е на Теленор и, всъщност ето му коментара:
[Изображение: bfiBVGJ.png]

Още един интересен казус в Холандия с предишните пиксели (кореспонденцията е между холандеца и наш съгражданин):
[Изображение: lRRhhDB.png]

Google ли е? Нашите оператори ли са? Телефона технически покрива изискванията на 5G стандарта ни който е еднакъв из Европа. Следователно е достатъчно "образован" и знае какво да търси.
Пича примерно дето е почнал оплакването в Google съпорта е обяснил как с телекома му са се опитал да добавят телефона в мрежата. Те го виждат, но пиксела не ги вижда.

И пирона в ковчега дет се вика (освен ако не свалят видеото отново):
https://www.youtube.com/watch?v=mwuPIjgRM3s

(това е за предишната Pixel 5 Qualcomm серия, но драмата е същата)
Цитирай
#99

(2022-02-02, 13:51:38)Pixelagon написа:  Google ли е? Нашите оператори ли са? Телефона технически покрива изискванията на 5G стандарта ни който е еднакъв из Европа.
Всеки производител на телефони си решава къде да работи 5г с настройки в модема на отделните си продукти. Също така е и с volte/vowifi. И съответно Гугъл имат поддръжка само за места, където се продава официално.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Значи има шанс, но едва ли.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)