Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

климатик samsung AR12TXHQBWKN
#1

Здравейте, какво  ще ме посъветвате за климатик samsung AR12TXHQBWKN.
характеристики:
Охлаждане/Отопление капацитет - 12000 Btu
Охлаждане/отопление вход. мощност - 1,21/1,08 KW
Охлаждане/отопление отдавана мощност - 3,52/3,81 KW
SEER:6.1, SCOP:3.9, Храдилен агент R32
Ще се отопляват 2 помещения от 8 кв.м. и 10 кв.м., които са едно до друго разделени с параван.
Дали ще отоплява достатъчно и на - 10 - 20 градуса, в смисъл да не замръзва отвън при по-ниски температури и да спира да топли.
Цитирай
Аксесоари
#2

Погледни в тази тема - Съвет за избор на климатик

 
Цитирай
#3

(2021-11-02, 11:45:33)Haiasko написа:  в смисъл да не замръзва отвън при по-ниски температури и да спира да топли.

Ако работи няма да замръзне. По принцип когато вали и има силен вятър при много студено време,
може да се обледи перката, ако не работи
Цитирай
#4

Нашия фуджицу инвертор 12 ка,при много студено и влажно време се вледенява когато работи,перката се върти,но от време на време се само размразява и тогава вътре духа леко хладно,при мъгливо време го прави най често.

Huawei P30
Цитирай
#5

(2021-11-02, 11:45:33)Haiasko написа:  ...Ще се отопляват 2 помещения от 8 кв.м. и 10 кв.м., които са едно до друго разделени с параван.
Дали ще отоплява достатъчно и на - 10 - 20 градуса, в смисъл да не замръзва отвън при по-ниски температури и да спира да топли.

По сайтовете го описват като подходящ за помещения до 20 кв. м., колкото е реално общата описана площ. Този параван (не пише колко е висок) ще доусложни и без това трудната задача на тази машинка, за която не намирам (признавам, че не потърсих настоятелно) какъв работен диапазон й дават на хартия. 

Не се казва къде е жилището (около Сандански или в Добруджа, да речем), дали е изолирано и прозорците с дограма ли са, но, авторът, наистина ли смяташ, че този евтин климатик ще топли? Имай предвид, че при трайна мъгла работата (твърде характерна за поречните райони, най-вече около Дунав) на климатиците се ограничава/затруднява режимът на самопочистване.

Не споря, че опира до пари, но нямам никакво съмнение, че едно е да духа топло, друго е да затопля.
Цитирай
#6

(2021-11-02, 11:45:33)Haiasko написа:  Здравейте, какво  ще ме посъветвате за климатик samsung AR12TXHQBWKN.
характеристики:
Охлаждане/Отопление капацитет - 12000 Btu
Охлаждане/отопление вход. мощност - 1,21/1,08 KW
Охлаждане/отопление отдавана мощност - 3,52/3,81 KW
SEER:6.1, SCOP:3.9, Храдилен агент R32
Ще се отопляват 2 помещения от 8 кв.м. и 10 кв.м., които са едно до друго разделени с параван.
Дали ще отоплява достатъчно и на - 10 - 20 градуса, в смисъл да не замръзва отвън при по-ниски температури и да спира да топли.

Ще започна с това, че климатиците се делят на три вида: нисък клас, среден клас и висок клас.
Ниският клас климатици се въртят около 1000-1300лв
Средният клас климатици са около 1500-2000лв
Високият клас климатици са от 2000лв нагоре ....та чак до 5000лв-6000лв 

Виждам, че климатика за който търсиш мнение е на промоция в ТехМарт за 599лв. 
Моя съвет е да не се подлъгваш, защото накрая евтиното ще ти изелзе скъпо или казано по друг начин ...зимата няма да топли така както очакваш, също така голяма вероятност има да замръзне въшното тяло и не на последно място при евтините климатици консумацията на ток не е никак малка. (Много често по-скъпият климатик във времето избива цената си, спрямо по-евтиният климатик, заради по-ниската му консумация на ток).

За мен лично съществуват три марки климатици - Мицубиши, Фуджи/Фуджитсу и средният и висок клас на Дайкин. Всичко останало отива в графа "КОМПРОМИС".

Ако все пак бюджета е ограничен, то силно те съветвам да избереш Gree Fairy 12 000BTU. Цената му е към 1100лв-1200лв и имаш WiFi + нагревател на външното тяло, а и модела се е доказал достатъчно.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай
#7

(2021-11-03, 15:26:07)Kn0cK3r написа:  Ако все пак бюджета е ограничен, то силно те съветвам да избереш Gree Fairy 12 000BTU.
Цената му е към 1100лв-1200лв и имаш WiFi + нагревател на външното тяло, а и модела се е доказал достатъчно.

Този нагревател няма ли да товари сметката?
В една тема бях прочел когато температурата навън спадне под нулата
имало едни постоянни 100W потребление дори и да не се ползва
Цитирай
#8

(2021-11-03, 16:55:21)solo5 написа:  Този нагревател няма ли да товари сметката?
В една тема бях прочел когато температурата навън спадне под нулата
имало едни постоянни 100W потребление дори и да не се ползва

По принцип всички климатици имат нагревател на картера на компресора и когато температурите са ниски, а компресорът не работи този нагревател подгрява маслото в него.
Нагревателят спомент по-горе обаче е поставен на дъното на външното тяло с идеята да го предпази от замръзване и натрупване на лед. Въпросът е колко това е ефективно защото съм виждал как климатикът е замръзна, а нагревателя е останал в леда (направил си е кожухче).
Съветът ми е да се избягват подобни оферти.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#9

(2021-11-03, 16:55:21)solo5 написа:  Този нагревател няма ли да товари сметката?
В една тема бях прочел когато температурата навън спадне под нулата
имало едни постоянни 100W потребление дори и да не се ползва

Така е, да. Харчи около 80W/час и винаги работи при температура под 0 градуса.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай
#10

(2021-11-03, 18:53:03)Kn0cK3r написа:  Така е, да. Харчи около 80W/час и винаги работи при температура под 0 градуса.

Това са около 12лв на месец само за тоя нагревател в студените месеци
А има ли шанс да се изключва и да се пуска когато си искаш?
Цитирай
#11

В Сетком бях мяркал коментар, че ги минават през прекъсвач. Сам си преценяваш дали ти трябва евентуално...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#12

(2021-11-03, 20:57:44)alexbg67 написа:  В Сетком бях мяркал коментар, че ги минават през прекъсвач. Сам си преценяваш дали ти трябва евентуално...

... и гаранцията отпада.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай
#13

Тя гаранцията не е 20 години...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#14

И все пак 80W/h непрекъснато потребление ми се вижда много
Ако се инсталират 100 хиляди такива климатици в БГ ще качат с няколко градуса температурата на въздуха  Lol
Цитирай
#15

Затова казах, че е "компромисен" вариант.
Аз съм с 3 мицубишита (две 9ки и една 12ка) и при достигната зададена температура 12ката харчи 280W-300W/h

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)