Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung представи официално Galaxy S21 FE
#1


 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • sapiora, solo5
Цитирай
Аксесоари
#2

https://www.youtube.com/watch?v=pj8EQjQRrbA

Ъпгрейд спрямо предното издание са нов процесор и екран от S21. Липсва слот за карта памет. Без зарядно в комплекта.
Кошмарен ШИМ с ниска честота ...
Цената ми се струва за сега прекалено висока. Поне по висока мощност на зареждане можеха да предложат. Все пак сме в 2022г.
[-] 1 потребител изказва благодарност на magic1 за това мнение:
  • degman
Цитирай
#3

Обявената за Европа цена от 749 евро е доста точна и за сумата в лева, за която ще се продава Galaxy S21 FE в България. Цената за версията със 128 GB вградена памет ще е 1449 лв., а по-голямата, с 256 GB памет, ще струва 1599 лв.

https://nixanbal.com/samsung-galaxy-s21-...ot-1449-lv

 
Цитирай
#4

Вива даже го публикуваха вече в страницата си с у-ва Самсунг. А S21 ванила съвсем "случайно" изчезна от нея. По-евтин е с около 200лв FE, но с оглед на това, че е претоплена манджа, която едва се появи на бял свят, малко преди да остане в сянка на бъдещата S22 серия, не бих заложил на него в никакъв случай.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
[-] 2 потребители изказват благодарност на S.7.R.3.L.0.K. за това мнение:
  • airbus, eksoldier
Цитирай
#5

(2022-01-04, 16:33:05)magic1 написа:  https://www.youtube.com/watch?v=pj8EQjQRrbA

Ъпгрейд спрямо предното издание са нов процесор и екран от S21. Липсва слот за карта памет. Без зарядно в комплекта.
Кошмарен ШИМ с ниска честота ...
Цената ми се струва за сега прекалено висока. Поне по висока мощност на зареждане можеха да предложат. Все пак сме в 2022г.
И 20FE има кофти шим но се лекува с малко по-висока яркост, предполагам че и тук ще се оправя по-същия начин.
И 20FE като ги пуснаха миналата година бяха на същата цена, даже малко по-висока и 5G версията не беше официално пусната тук.
Цитирай
#6

Тази серия изобщо няма да пожъне същият успех като S20FE . S22 серията е на "ъгъла" . За тези 1500 лева по-добре S21 Plus или за още 200-300 лева отгоре една Ultra . Ако беше 500-600 долара щеше да е доста по-добре (можеше да се конкурира с Pixel 6) . Даже да не кажа , че закъсняха с FE серията . Можеш да я пуснат есента .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

[-] 3 потребители изказват благодарност на mitko.stefanov за това мнение:
  • airbus, foxhd, greenandroid
Цитирай
#7

(2022-01-04, 16:33:05)magic1 написа:  Поне по висока мощност на зареждане можеха да предложат. Все пак сме в 2022г.

Същото бавно зареждане го спрягат и за  базовите от С22 серия

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#8

(2022-01-04, 16:33:05)magic1 написа:  ....Цената ми се струва за сега прекалено висока. Поне по висока мощност на зареждане можеха да предложат. Все пак сме в 2022г.
И за какво ти е по-висока мощност, след като по-ниската ще ти щади батерията? Аз съм - за, за подобно решение.

 
Цитирай
#9

За цената си този телефон с 256GB (128GB е смешно да се коментира) трябва да предлага максимален комфорт и удобства на ползвателя.
Samsung наричат 25W Fast charging ... Това беше ... Вече не е.
[-] 2 потребители изказват благодарност на magic1 за това мнение:
  • doktorra, greenandroid
Цитирай
#10

(2022-01-05, 10:26:12)NoMaD написа:  И за какво ти е по-висока мощност, след като по-ниската ще ти щади батерията? Аз съм - за, за подобно решение.

Нека поддържат съвременно бързо зареждане. Винаги може да го забавиш. Обратното няма как да стане.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 4 потребители изказват благодарност на airbus за това мнение:
  • doktorra, Dowper, greenandroid, Spellbound91
Цитирай
#11

Реално е с минимални подобрения спрямо предният, само процесор и дисплей. Цената му ще падне бързо и пак ще си стане добра покупка след няколко месеца.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#12

Късно представен на висока цена Smile За момента телефона няма добри изгледи. Но както каза колегата, след няколко месеца може би ще е по-приемливо предложение. За момента чистия S21 ми се струва далеч по-изгоден.

Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.

Цитирай
#13

След тези няколко месеца ще излезе наследника на A52/s, който е възможно да се окаже по-добрият избор, ако е окомплектован с адекватен Snapdragon за Европа. Точно това FE трябваше да си остане в етапа, в който го отмениха. Да не говорим, че вероятно се задава и A73. Напълно им се размиха границите между отделните класове у-ва под ултра премиумите.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на S.7.R.3.L.0.K. за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#14

(2022-01-05, 12:23:09)stenlius написа:  ...Цената му ще падне бързо и пак ще си стане добра покупка след няколко месеца.
И сега вече може да се намери на по-ниска цена от обявената при онлайн търговците.

 
Цитирай
#15

(2022-01-05, 13:40:17)S.7.R.3.L.0.K. написа:  Да не говорим, че вероятно се задава и A73. Напълно им се размиха границите между отделните класове у-ва под ултра премиумите.

По спомен спрягаха А73 да е с 33 ватово. Остава С22 базово да е на 25 вата. Куриоз Big Grin

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#16

(2022-01-05, 13:07:07)MeltrumSpectrum написа:  ....За момента чистия S21 ми се струва далеч по-изгоден.
Единственото нещо, в което Galaxy S21 FE го превъзхожда, това е софтуерната поддръжка. FE излезе с Android 12, което означава, че ако от Samsung спазят обещанието си да актуализират всички нови смартфони 3 години, то последната версия на ОС за него ще бъде Android 15, докато поддръжката за S21 ще приключи на Android 14, други предимства пред чистия S21 не намерих.

 
Цитирай
#17

Това не е важно, до 3г, я камилата, я камиларя, по-добре S21.
Цитирай
#18

(2022-01-05, 20:29:56)Victormihov написа:  Това не е важно, до 3г, я камилата, я камиларя, по-добре S21.
За някои, които ползват устройствата си по 2-3 години - да, за други, които си ги сменят като носни кърпички - не.

 
Цитирай
#19

Относно цената - очаква се серията 22 да се появи на доста солена такава, т.е. отпада от сравнението
Ако в същото време все още се продава чистия 21 - изборът ще е доста труден
Според мен доста ще предпочитана FE заради живота на батерията и така желания Snapdragon
В същото време разликата в цената с A52s/A53 е много сериозна (но пък А53 може би ще е с Exynos за разлика от 52s)
Цитирай
#20

Крайно безсмислен телефон. Единственото с което е по добър от S20 FE е, че тежи 13 грама по малко. По всички останали параметри е същия или по зле.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#21

Lite/Fe, е за хора, които не искат, да имат нищо общо с ексинос версиите, от S серията. Затова няма значение кога го пускат, винаги ще има клиентела.
[-] 2 потребители изказват благодарност на rikob за това мнение:
  • divna, MeltrumSpectrum
Цитирай
#22

Затова ли на нашият пазар се бълваше 4G версията с Exynos 990? И единствено това, че Самсунг го спряха от производство накара някои от операторите да минат на 4G версията със SD (пълен смях), вместо 5G варианта. FE е един пълнеж в размитата гама на корейците, но докато старият беше приличен телефон на неприлична цена, с настоящият си ползволиха прекалено много. Все пак имат да запълват дупка до ненормалните цени на S22 серията.
Само да не се повтори ситуацията, в която се оказа, че A52s 5G е по-адекватна покупка от S20FE.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#23

Пълнеж с 10 милиона продадени броя 20 FE
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sev за това мнение:
  • nikolov89
Цитирай
#24

Изглежда безмислен наистина зареди скорошното пускане на С22, но примерно аз мисля да го взема точно зареди Snapdragon-а и зареди това, че китайските имат за мен лично доста бъгове в менютата... Не съм фен на Самсунг, но да си кажа сега съм със Самсунг и жена ми, защото китайците вдигнаха цените, но пък си седят на недовършени продукти (Личбо мнение). В момента някак си са за мен или самсунг или ябълката, другото някак си не мога да сложа в ръката... а едно време LG добре се вписваха, както и старите Нокии...

Изпратено от моят SM-G970F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#25

Като гледам realme GT 2 Pro какъв топ, топ...хардуер пускат на 500 евро, то и S 22 / S 22+ няма да имат такъв, а ще са сигурно 1000 евра.
Всичките им недостатъци в софтуера могат да се преглътнат.
А и не бих казал, че имат кой знае какви . На дъщерята взех realme 8 и не съм се задълбочвал, но не виждам нещо, което не му е наред.
Само дето при операторите не се появяват тия модели, а само някви евтинки
[-] 1 потребител изказва благодарност на rumo за това мнение:
  • airbus
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)