Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Заключен телефон

(2022-07-03, 11:53:52)valkov2 написа:  @allen  хубаво цитираш ЗС, обаче изпускаш един малък и много съществен момент - телефона в случая е собственост на Виваком, докато не се изплати. В общите им условия за устройства на лизинг е записано, че при неплащане ограничават функционалността до звънене на 112. Който е взел телефона първоначално, се е съгласил с това. И вече сме подвластни на друг закон.

Той с какво се е съгласил си е лично негов проблем и отношения между Виваком и него. Който след това "придобие по възмезден начин владението на движима вещ" "на правно основание, макар и от несобственик, но без да знае това, придобива собствеността"
Кратко и ясно е написано в закона.
[-] 1 потребител изказва благодарност на allen за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
Аксесоари

(2022-07-03, 14:30:18)allen написа:  Той с какво се е съгласил си е лично негов проблем и отношения между Виваком и него. Който след това "придобие по възмезден начин владението на движима вещ" "на правно основание, макар и от несобственик, но без да знае това, придобива собствеността"
Кратко и ясно е написано в закона.

Добре тогава, след 2 години и нещо, ще станеш официален собственик на телефона. Честито! И това как ти решава проблема със заключването?

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай

(2022-07-03, 18:35:03)valkov2 написа:  Добре тогава, след 2 години и нещо, ще станеш официален собственик на телефона. Честито! И това как ти решава проблема със заключването?

Този договор е между Виваком и лицето което го е купило на изплащане. Според българското законодателство в момента аз съм законен собственик на това устройство и не вижда причина Виваком да откаже да го отключи.
Цитирай

Цъ, не си. Телефона си е на Виваком.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай

Дали си го купил или откраднал , все едно. Когато придобиеш нещо , с него си вървят и тежненията. Докато не си платиш таксите към Виваком , няма да стане.
Цитирай

(2022-07-08, 07:39:41)BisVal написа:  Дали си го купил или откраднал , все едно. 

Давам прост пример: Сядаш на заведение, поръчваш една бира, изпиваш я , плащаш и си тръгваш. Обаче собственика на заведението я е взел на консигнация и не я е плати в срок. Ти дължиш ли тази бира на който собственика на заведението не е платил?
Цитирай

Примера не е относими към случая.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай

(2022-06-27, 21:43:13)Riger написа:  Преди да отидете при оператора, може да проверете Download mode
Как става? Изключете телефона. Включете телефона към компютър с USB кабел. Натиснете двата бутона за звука и при активация на екрана на телефона ги отпуснете. После натиснете бутона за звука +.

Вижте какво ще се появи на екрана: KG status: locked (заключен от оператор телефон - няма опция за отключване, преди да се плати лизинга), KG status: completed или осъствие на KG - няма проблеми.

Здравей. Това е при мен, трябва ли да се страхувам?    
Цитирай

(2022-08-19, 20:47:40)altanivan написа:  Здравей. Това е при мен, трябва ли да се страхувам?

Рестартирай го и опитай пак. Ако няма промяна пробвай отново след 2-3 дни. Важното е или KG статуса да изчезне, или да пише COMPLETED.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай

(2022-08-19, 21:09:02)valkov2 написа:  Рестартирай го и опитай пак. Ако няма промяна пробвай отново след 2-3 дни. Важното е или KG статуса да изчезне, или да пише COMPLETED.

По принцип моят телефон е от Yettel, но в друг форум четох, че и при тях вече ги заключват ако не се изплаща 🤔🤔🤔
Иначе ще пробвам утре пак да видя какво ще покаже..
Цитирай

(2022-08-19, 21:45:12)altanivan написа:  По принцип моят телефон е от Yettel, но в друг форум четох, че и при тях вече ги заключват ако не се изплаща 🤔🤔🤔
Иначе ще пробвам утре пак да видя какво ще покаже..

Дай повече информация по въпроса, моля! Мисля че ще е полезна и ще спести главоболия на доста хора.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай

(2022-06-27, 21:43:13)Riger написа:  Преди да отидете при оператора, може да проверете Download mode
Как става? Изключете телефона. Включете телефона към компютър с USB кабел. Натиснете двата бутона за звука и при активация на екрана на телефона ги отпуснете. После натиснете бутона за звука +.

Вижте какво ще се появи на екрана: KG status: locked (заключен от оператор телефон - няма опция за отключване, преди да се плати лизинга), KG status: completed или осъствие на KG - няма проблеми.
Здравейте на моя пише kg status: active,това какво означава?

Samsung а52s
Цитирай

(2022-08-20, 07:19:27)jivkotobg написа:  Здравейте на моя пише kg status: active,това какво означава?

Означава, че е на лизинг, но лизинга се плаща за момента.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
[-] 1 потребител изказва благодарност на valkov2 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай

(2022-08-19, 23:47:12)valkov2 написа:  Дай повече информация по въпроса, моля! Мисля че ще е полезна и ще спести главоболия на доста хора.

Преди време купих телефона от олх, като към онзи момент (юни месец) знаех, че само виваком ги заключват. Вчера случайно видях друга тема в samsung bulgaria, и там пишеха, че и уеttel вече са с опция заключване... Та това малко ме притесни
[-] 1 потребител изказва благодарност на altanivan за това мнение:
  • jhoro
Цитирай

(2022-08-20, 09:08:53)altanivan написа:  Преди време купих телефона от олх, като към онзи момент (юни месец)  знаех, че само виваком ги заключват. Вчера случайно видях друга тема в samsung bulgaria, и там пишеха, че и  уеttel вече са с опция заключване...  Та това малко ме притесни

Правете разлика, между
  • заключване към оператор - работи само с негови сим-карти и
  • заключване изцяло - апарата спира изобщо да работи.

Първият вариант се прави от почти всички (не само български) оператори и то - много отдавна.

(2022-07-03, 14:30:18)allen написа:  Той с какво се е съгласил си е лично негов проблем и отношения между Виваком и него. Който след това "придобие по възмезден начин владението на движима вещ" "на правно основание, макар и от несобственик, но без да знае това, придобива собствеността"
Кратко и ясно е написано в закона.

Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin

Придобива де - апарата си е негов и може да си го сложи в рамка. От Бибаком няма да предприемат принудителни действия за отнемането му.

Но възстановяването на фунционалността - това е друга бира!
Сега ще звъни само на 112. Може и на 911 - в България работи.

АНАДЪНМУ???

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай

Говорим за цялостно заключване на апарата. Другото със заключване към само техни Сим карти, не се практикува повече от 4г от никой оператор в България.
[-] 1 потребител изказва благодарност на altanivan за това мнение:
  • Dowper
Цитирай

(2022-07-07, 22:50:23)valkov2 написа:  Цъ, не си. Телефона си е на Виваком.

Аз като на юрист на юрист ти го казвам вземи си хвърли дипломата. Това е класически случай от частно правен характер. Ти като добросъвестен си купуваш телефон и си платил всичко по дадения договор за покупко-продажба в случая със заложна къща. След известно време телефона спира да работи не по твоя вина( не си го счупил барал или заключил сам). Ай ся юристе обясними кой на теб ти нарушава правата виваком, човека дет го е взел от тях или заложната къща ? Риторично ще ти отговоря ти имаш правни отношения единствено и само със заложната къща с никой друг теб не те интересува частно правните отношения преди това освен ако не си мозък на страшно сложна операция за покупко-продажба на телефон от която си решил да загубиш. Така от тук нататък притискаш заложната къща, че ти е нарушила правата и си изискваш възстановяване на сума ако искаш претендирай за щети ако ти откажат кзп, а те след това заложната къща да си търси правата от този който им го е продал по законовия или не законовия ред теб това не те интересува. Пропуска е техен, че не са проверили както трябва произхода и собствеността да закупената/заложената от тях стока. Вече е друго ако ти си въздействал на телефона по някакъв нерегламентиран начин и това се докаже ....

=========
HTC EVO 3D + HTC One + SAMSUNG Note 3 +
SAMSUNG S7 edge + SAMSUNG S8 + SAMSUNG J7 (2017) + Lenovo K6
Цитирай

(2022-10-15, 03:36:55)GAD написа:  Аз като на юрист на юрист ти го казвам вземи си хвърли дипломата. Това е класически случай от частно правен характер. Ти като добросъвестен си купуваш телефон и си платил всичко по дадения договор за покупко-продажба в случая със заложна къща. След известно време телефона спира да работи не по твоя вина( не си го счупил барал или заключил сам). Ай ся юристе обясними кой на теб ти нарушава правата виваком, човека дет го е взел от тях или заложната къща ? Риторично ще ти отговоря ти имаш правни отношения единствено и само със заложната къща с никой друг теб не те интересува частно правните отношения преди това освен ако не си мозък на страшно сложна операция за покупко-продажба на телефон от която си решил да загубиш. Така от тук нататък притискаш заложната къща, че ти е нарушила правата и си изискваш възстановяване на сума ако искаш претендирай за щети ако ти откажат кзп, а те след това заложната къща да си търси правата от този който им го е продал по законовия или не законовия ред теб това не те интересува. Пропуска е техен, че не са проверили както трябва произхода и собствеността да закупената/заложената от тях стока. Вече е друго ако ти си въздействал на телефона по някакъв нерегламентиран начин и това се докаже ....

Вземи малко да прочетеш правната основа за работа на заложните къщи, НК и съдебната практика и някой-друг учебник, пък тогава ми обяснявай да си късам дипломата.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай

(2022-10-15, 09:45:21)valkov2 написа:  Вземи малко да прочетеш правната основа за работа на заложните къщи, НК и съдебната практика и някой-друг учебник, пък тогава ми обяснявай да си късам дипломата.

Само с това изречение ми стана ясно сега, че даже не си юрист. Ако беше учил право никога нямаше да напишеш тези глупости.
1-во Теб не те интересува правната основа за работата им. Теб те интересува само и единствено предлагана стока -произход, качество и цена. С издадените от тях документ те вече гарантират произхода ( техен ущърб).
2-ро какво има този случай с НК(наказателно право) този случай не е криминално деяние още тук все още е търговско право.
3-то Съдебната практика и тълкувателни решения се прилагат само в съда, а ти ще отидеш в КЗП ще пуснеш жалба и КЗП ще предприеме действия и евентуално те ще бъдат в съда не ти, но от юридическа гледна точка заложната къща ще загуби делото има много предпоставки за това които не ми се обяснят.
Така, че ще ме извиняваш не с лоши мисли ама наистина правната материя ти е не понятна и е далеч от логиката и не знам защо не си предприел стъпки в тази насока. Казах ти това е класически случай и е юридически елементарен.

=========
HTC EVO 3D + HTC One + SAMSUNG Note 3 +
SAMSUNG S7 edge + SAMSUNG S8 + SAMSUNG J7 (2017) + Lenovo K6
Цитирай

(2022-10-15, 16:05:35)GAD написа:  Само с това изречение ми стана ясно сега, че даже не си юрист. Ако беше учил право никога нямаше да напишеш тези глупости.
1-во Теб не те интересува правната основа за работата им. Теб те интересува само и единствено предлагана стока -произход, качество и цена. С издадените от тях документ те вече гарантират произхода ( техен ущърб).
2-ро какво има този случай с НК(наказателно право) този случай не е криминално деяние още тук все още е търговско право.
3-то Съдебната практика и тълкувателни решения се прилагат само в съда, а ти ще отидеш в КЗП ще пуснеш жалба и КЗП ще предприеме действия и евентуално те ще бъдат в съда не ти, но от юридическа гледна точка заложната къща ще загуби делото има много предпоставки за това които не ми се обяснят.
Така, че ще ме извиняваш не с лоши мисли ама наистина правната материя ти е не понятна и е далеч от логиката и не знам защо не си предприел стъпки в тази насока. Казах ти това е класически случай и е юридически елементарен.

1. Има сключен договор за лизинг и вещта си остава собственост на лизингодателя, в случая Виваком.
2. С продажбата на телефона на заложната къща, лизингополучателя е осъществил състав на престъпление и вещта не е станала собственост на заложната къща.
3. Във връзка с горното, точно за такива случаи, а и не само, има Наредба за дейността им, със стриктното спазване на която, се освобождават от делктна отговорност.
4. Защо си мислиш, че не съм се консултирал и с КЗП по въпроса? В случая няма нарушение на потребителски права.
Та, добре. Явно съм станал адвокат, без да знам нищо и да не мога да обмислям нещата отвсякъде.
П.п. пропуснал съм нещо- телефона е заложен, а не продаден.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай

(2022-10-15, 16:39:02)valkov2 написа:  1. Има сключен договор за лизинг и вещта си остава собственост на лизингодателя, в случая Виваком.
2. С продажбата на телефона на заложната къща, лизингополучателя е осъществил състав на престъпление и вещта не е станала собственост на заложната къща.
3. Във връзка с горното, точно за такива случаи, а и не само, има Наредба за дейността им, със стриктното спазване на която, се освобождават от делктна отговорност.
4. Защо си мислиш, че не съм се консултирал и с КЗП по въпроса? В случая няма нарушение на потребителски права.
Та, добре. Явно съм станал адвокат, без да знам нищо и да не мога да обмислям нещата отвсякъде.
П.п. пропуснал съм нещо- телефона е заложен, а не продаден.

Пак ти казвам пишеш тотални глупости. Няма никаква логика в това което пишеш. Ти не си човека сключил договор с виваком ти с виваком нямаш отношение .... Ти си сключил договор само с заложната къща ( вземи прочети малко търговско право ) това, че тях са ги въвели в заблуда или не са проверили произхода на дадената стока и са сключили с лицето което им е продало тела при последваща продажба това не ги освобождава от отговорност. Тях са ги въвели в заблуда после и те теб, но проблема е техен. Тяхната заблуда въвежда след това тебе в заблуда, но това, че критерия им за произход е бил занижен не е твой проблем. И не знам с кого от КЗП си се консултирал ама ако ми покажеш официален отговор с това което ми пишеш ми го прати и виж какво следва. Не знам какво четеш ама явно четеш друго право или има нещо което не ни казваш и ни правиш на балъми и ни въртиш на една и съща тема. Аз ти го казвам това е елементарен правен случай от частно правен характери и пак ти казвам ти имаш отношения само с заложната къща и с никой друг ни виваком ни не знам си кой. Заложната къща те е въвела в заблуждение това как е станало от тяхна страна нарочно или не те интересува само зада докаже, че са ти нарушени правата от дадения търговец. И повече няма да споря с теб защото е безсмислено с човек твърдящ, че е юрист с толкова ниско познание в търговското право и цитиращ текстове които нямат нищо общо с случая ( даже се чудя да не си адвокат на заложната) . И случая все още не е криминален и едва ли ще бъде защото чисто и просто няма криминално деяние ( крежба, грабеж или обсебване). Повече не мисля да отговарям и мисля, че не ни казваш реалната истина и причина.
 

=========
HTC EVO 3D + HTC One + SAMSUNG Note 3 +
SAMSUNG S7 edge + SAMSUNG S8 + SAMSUNG J7 (2017) + Lenovo K6
Цитирай

Телефона може да се продаде,гледам такива обяви в Базар бг,купуват заключени телефони,Iphone-Samsung.

Huawei P30
Цитирай

(2022-10-23, 09:16:05)DoryanY написа:  Телефона може да се продаде,гледам такива обяви в Базар бг,купуват заключени телефони,Iphone-Samsung.

Това и направих - продадох го за части. Всичко без дънната платка може да се използва.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай

Привет,

Да се възползвам от темата...Намерих S21 ultra в Германия. Още в момента на намирането, така леко извиках че около 300човека се обърнаха, но никой не си го позна. Изчаках 15мин на мястото на намирането с телефон високо вдигнат да е видим, но никой не дойде. Телефона беше включен и работеше, но беше на на френски зик. Тъй като работя до мястото на намирането го задържах в мен с идеята, че някой ще се обади да си го потърси. Зареждах телефона, но никой не звънна (имаше 2 активни сим карти в него)+ още други две симкарти, от тях една която беше отключена, но нямаше номера, а другата просто не можах да я пусна защото е заключена.

8 дни телефона стоя в работата включен + отключената сим карта на моя тел и никой не се обади. И в крайна сметка реших да го задържа с цел да го продам и да използвам парите.

Направих фактори ресет, но явно е заключен с гугъл акаунт. Има ли вариант да се отключи или да търся някъде да го продам на части?
Ако е за части къде ще ме посъветвате да го продам и какви горе долу да очаквам от него?

Поздрави,

Samsung S22
Samsung S10
Samsung S20
Samsung S9
Samsung S7еdge
Цитирай

Търси FRP unlock в мрежата

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)