Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S21 FE - Лични впечатления и коментари

(2022-10-12, 18:23:42)stenlius написа:  Другите Android телефони от още по-висок ценови клас пак правят толкова (някои и по-малко), за съжаление е така.
Днес бях в офиса, периферията на София, там обхватът явно е по-слаб - батерията се топи видимо по-бързо при употреба на data и дори разговори с VoLTE.[Изображение: 6fb9b92483208e08579923d5dd48c649.jpg]
Ами така са да.Няма вече като p30 pro 8ч+ sot. Него съм го ползвал с пешеходна навигация в планината при слаб и на места без обхват и правеше 8ч+ като нов.

Изпратено от моят SM-G990B с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

(2022-10-12, 18:23:42)stenlius написа:  Другите Android телефони от още по-висок ценови клас пак правят толкова (някои и по-малко), за съжаление е така.
Днес бях в офиса, периферията на София, там обхватът явно е по-слаб - батерията се топи видимо по-бързо при употреба на data и дори разговори с VoLTE.[Изображение: 6fb9b92483208e08579923d5dd48c649.jpg]
Точно по тази причина се отказах тази година от тях и взех този. На тоя етап ми върши достатъчно добра работа. Колебах се дали да изчакам S23. Като го представят ще видя дали ще съжалявам.

Изпратено от моят SM-G990B с помощта на Tapatalk
Цитирай

Прилагам пълна снимка на моята батерия от днес. На обяд сложих новия ъпдейт. Само той свали около 5 процента. Иначе малко над 5 часа екран и имам още 30 процента батерия, която ще ми стигне за още 2 часа вкъщи на вифи и на димнат екран.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung S21 FE 5G G990B/DS
Цитирай

Аз съм си още на вчерашният заряд, определено разликата м/у вкъщи с ОК обхват и място с по-слаб е огромна.[Изображение: b8780d90cb83deae133ef749c14208d6.jpg]

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

От вчера, 3ти заряд, 120хз:
   

30:70 мобилни:wifi
Цитирай

Firefox-a ти разгонва фамилията Big Grin. Samsung браузъра е двойно по-икономичен според тази статистика...

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

И тройно по-грозен...
Цитирай

(2022-10-14, 07:17:15)stenlius написа:  Firefox-a ти разгонва фамилията Big Grin. Samsung браузъра е двойно по-икономичен според тази статистика...
Това не е случайно, пробвал съм всички възможни браузъри, този яде най-малко ресурси.
В работен ден имам между 7 и 9 часа нон стоп браузър(fore & background), вкаран в уайтлист на батерия, мемори и дори е в multistar long live менюто.
Цитирай

(2022-10-14, 09:56:19)emzo написа:  Това не е случайно, пробвал съм всички възможни браузъри, този яде най-малко ресурси.
В работен ден имам между 7 и 9 часа нон стоп браузър(fore & background), вкаран в уайтлист на батерия, мемори и дори е в multistar long live менюто.

За Samsung браузърът ли става въпрос или за Firefox?

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай

За Firefox става въпрос.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • emzo
Цитирай

Живна Smile
4ти заряд + галакси макс хз
И даже вместо обичайните 13 часа издържа почти 20 ! И ми подобри рекорда на 20фе ! Big Grin
За пореден път се убеждавам, че батери резултата на гсм арена е ала бала.

   

Вече мога да дам впечатления спрямо 20фе

+ Осезаемо по-бърз
+ Видимо по-добра обработка на снимките (камерите са същите)
* Обхвата е 1:1 и е по-добър от ексинос 21 и 22 сериите
+ По-малък и по-лек
+ Гугъл фийд на началния екран

- ghost touch - има си го, на ден поне по 10-15ина пъти. Същото беше и с 20фе. 1ия ми ексинос беше така, 2ия беше снап и нямаше ядове. Така и не разбрах оправиха ли го с времето самсунг или ....
Ще изчакам още 1 ъпдейт и ще го пратя за смяна на екрана.

+ Фингър принт-а е отличен, дори не ми се налага да добавям biometrics в батери whitelist-a
+ Физически проксимити сензор, въпреки че с 20фе никога не съм имал проблеми

Само за загряването не мога да дам отзив все още. Загряваше си, докато инсталирах всичко, след това като че ли не съм го усетил да загрява.

Общо взето ако не беше проблема с тъча, щеше да е перфектния апарат за 1к лева.
[-] 2 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • ganchev, Mendeleev
Цитирай

Аз нямам проблем с тъча, но не използвам протектор за екрана. Никога не слагам - развалят ми експириънса. Всичи с проблема ли използват протектор ? Също така настройката за увеличаване на чувсителността при използване на протектор съобразена ли е с използването на такъв ?

Samsung S21 FE 5G G990B/DS
Цитирай

И аз нямам проблеми с тъча,имам протектор и си работи нормално с него.От 6-7 месеца съм с телефона и нито веднъж не съм имал ghost touch.Единствено му липсва dynamuc refresh rate.
П.с какво е това galaxy max?
Изпратено от моят SM-G990B с помощта на Tapatalk
Цитирай

Единственото, което му липсва.

Гугълни Wink
Цитирай

При мен също няма гоуст тъч проблема ,който имах с С20ФЕ Ексинос боклук модела. Тогава го тествах с програмата Touch Screen Test от Play Store и там се виждаше тези отчитания по екрана. Сега при 21Фе при мен го няма този проблем.

Sent from my корейчок Samsung Galaxy S21FE using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Което е обнадеждаващо, че със смяна на екрана ще се оправи.
Цитирай

Може ли да го снимате как точно се държи този ghost touch? Разбира се с друго у-во, не скрийн рекордера... Това ще е полезно при евентуални гаранционни претенции също.
Купих 4 броя такива и не се появява такъв проблем, може да открием по какво си приличат или се различават проблемни от такива без проблем.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Проблема е че е е го прави всеки път,а само когато си пожелае.При отключване със пръстовият веднага след това се натиска произволен участък от екрана .Имал съм дни не го прави но някой път е по 15 20 пъти на ден което ме дразни много.А като се отиде в сервиза трябва пред тях да се отключва 10000 пъти за да придобият представа .И само да вметна ,с протектор без пак си го прави и то след септемврийският пач ,който беше почти 700МБ явно са бъзикнали и други работи.
Цитирай

При мен след октомврийския ъпдейт до момента вече няколко дена не се получава вече да си щрака където иска. С предния софтуер редовно, в ютуб някой път го заключвам на клип и като го отключа отваряше клипове от долу, но за сега всичко е ок нямам протектор на екрана.

Изпратено от моят SM-G990B с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Marto.g за това мнение:
  • ganchev
Цитирай

Някой използвал ли е външна батерия? Имам една, която използвах със старият ми телефон, но със самсунга не започва да зарежда.Гледам, че има и такива с с безично зареждане.Те работят ли?
Цитирай

Здравей , аз имам следната външна батерия - https://mi-bulgaria.com/redmi-power-bank-10000mah/ , с кабел е и телефона си се зарежда без никакъв проблем , дори на бърз заряд.Безжична нямам за да пробвам но не би трябвало да има проблем и там.
Погледни си кабела между батерията и телефона , ако имаш друг смени го за проба да видиш какво ще стане.
Цитирай

(2022-10-16, 16:53:01)quak написа:  Някой използвал ли е външна батерия? Имам една, която използвах със старият ми телефон, но със самсунга не започва да зарежда.Гледам, че има и такива с с безично зареждане.Те работят ли?

Да, и 4-те ми външни батерии работят добре с телефона. 2-те са и с безжично. Нещо не ти е наред кабела или ползваш преходник до USB-C, който не е читав.
Последно си купих и ползвам предимно VARTA Wireless Power Bank 10000 (PN: 57913101111), доволен съм като функции и визия, но нещо не е 10 000мАч, по-скоро 6000-6500 реални... Но е красива и ме кефи.  Жично зарежда бързо, че е с Power Delivery 20W (с мерачката 17W реално). Безжично си е бавничко, но пак е поне 9-10W, става си за дозареждане. Преди ползвах (то и сега я ползвам при нужда) Poweradd Qi Powerbank 10000mAh - реални 10 000мАч, но 2х по-тежка и голяма от Вартата.

За Ghost ефекта след отключване - и при мене изчезна, имаше го рядко и не ме дразнеше много. С протектор от MegaDevices съм (дето ги изрязват пред теб на режещо плотерче, не съм много доволен от тия протектори, преди на Note9 бях сложил с UV залепване, 2.5 години не е мръднал, а новите се драскат много, а уж са самовъзстановяващи се след надраскване и лепят отпечатъци като магнит, само бърша, но искам да имам някаква защита).
Цитирай

Изрязват пред теб TPU или стъкло ?
Щото, както всички знаем, TPU-то пази само от надиране.


----------------

Аз ползвам  Адата AP10000QCD-DGT

Emag ги намалят на 30-35лв от време на време. Поддържа:

Цитат:Output 1&2

USB-A 1: DC 5V/4.5A, 9V/2A, 12V/1.5A, 22.5W max.
USB-A 2: DC 5V/4.5A, 9V/2A, 12V/1.5A, 22.5W max.
USB-C: DC 5V/3A, 9V/2A, 12V/1.5A, 18W max.
USB-C + USB-A 1+2: DC 5V/3A, 15W max.


Fast Charging Technologies

Qualcomm QC 3.0 / USB PD 3.0 / MTK PE1.1 / Samsung AFC / HUAWEI SCP & FCP / OPPO VOOC


Доста приличен набор, но липсва PPS, съответно само fast charge
Цитирай

Благодаря за информацията. А за протекторите пробвах какви ли не и всички супер много се омазват с отпечатъци.Все едно с мазни ръце пипам,което много ме дразни като си изгасне екрана.Накрая май без протектор... то уш е с най-здравото горила глас телефона.

Изпратено от моят SM-G990B с помощта на Tapatalk
Цитирай

TPU са, не са стъкло (дето ги режат пред теб). Стъклото май ще трябва да има дупка за отпечатъка, макар че не е ултразвуков, кажете - да знам... На Note9 и S7 Edge заради кривия дисплей нямах избор - там стъклото "крива работа". На тоя телефон поне е плосък дисплея. Преди с Mi4 като бях, ползвах стъклени и бях много доволен, но там нямаше изобщо фингерпринт.

Един приятел с Айфон, за 3-4 месеца успява да изтърка дори стъклените протектори от чатене и игри... Как го прави, не знам. Изтърква им покритието де, не самото стъкло да се протрие.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)