Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S21 FE - Лични впечатления и коментари

(2022-12-11, 11:39:20)emzo написа:  2 бъга открих, като единия може да се дължи конкретно на самата снимка.


При натискане на бутона/опцията , галерията крашва.

След последния (втори след а13 ъпдейт) fast и  super fast charge -не работят.

Изписва фаст или супер фаст и минава на стандарт.

Последното ще го чекна пак, защото апарата успях прилично да го затопля.

Този бутон кога и как се вади?

При мен също работи Super fast charge след ъпдейта, сега го пробвах и си зареди бързо.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
Аксесоари

Пробвах пак с оригинално супер фаст чардж зарядно и с друго фаст чардж.

Тръгва съответния заряд и веднага минава на Charging.
Това стана след последния ъпдейт при мен.

А това за галерията, е AI глупост на някои пейзажи само ти излиза бутона.

Ааа ето, не съм аз черната овца Smile

https://www.reddit.com/r/GalaxyS21FE/com...g_problem/
Цитирай

https://www.reddit.com/r/GalaxyS21FE/com..._issue_on/
[-] 1 потребител изказва благодарност на JTJ за това мнение:
  • emzo
Цитирай

Като влезна в Контакти и задавам да се показват само от СИМ или Телефон, но след ден отметката е преместена на Всички контакти. Всеки път си задавам кои контакти искам да показва, но телефона все си го сменя на Всички. При Вас така ли е или има някаква друга настройка? Има ли друг начин за заснемане на екранна снимка, освен с плъзгане на дланта?
Цитирай

Здравейте колеги. От 2 дена съм притежател на телефончето и всичко е ок, но има нещо което много ама много ме дразни и това е Display. Когато си играх с него в магазина всичко беше сякъш ок.. но след по дълготрайно цъкане установих, че окото ми не може да свикне с този Amoled Display. Сложих Dark mode, играх си с настройките, но някак си окото ми се дразни и натоварва... Предния телефон ми беше с IPS и никакви проблеми от ден 1 до сега. Пробвах всякакви комбинации от 60 херца, и намалена светлина.. natoral и vivid абе не мога да го докарам да е ок и това предполагам ще се случи със всеки Amoled display. Някой има ли с подобен проблем и разрешил ли го е някак си да сподели ? Много ми се иска някак си да разреша този проблем, защото телефона много ми харесва като бързина и дизайн
Цитирай

За екранна снимка - задържаш за една секунда и пускаш vol down + power.

Samsung S21 FE 5G G990B/DS
[-] 1 потребител изказва благодарност на ka4o_pi4a за това мнение:
  • djsmiley
Цитирай

(2022-12-13, 02:16:40)MBX5T написа:  Здравейте колеги. От 2 дена съм притежател на телефончето и всичко е ок, но има нещо което много ама много ме дразни и това е Display. Когато си играх с него в магазина всичко беше сякъш ок.. но след по дълготрайно цъкане установих, че окото ми не може да свикне с този Amoled Display. Сложих Dark mode, играх си с настройките, но някак си окото ми се дразни и натоварва... Предния телефон ми беше с IPS и никакви проблеми от ден 1 до сега. Пробвах всякакви комбинации от 60 херца,  и намалена светлина.. natoral и vivid абе не мога да го докарам да е ок и това предполагам ще се случи със всеки Amoled display. Някой има ли с подобен проблем и разрешил ли го е някак си да сподели ? Много ми се иска някак си да разреша този проблем, защото телефона много ми харесва като бързина и дизайн

Дай повече инфо, кога те дразнят очите, вечер на тъмно, вечер на лампа, денем на закрито ?

Има логично обяснение и то се нарича ШИМ, въпреки че ще се появят хора, които да твърдят, че такава няма.
Цитирай

(2022-12-13, 02:16:40)MBX5T написа:  Здравейте колеги. От 2 дена съм притежател на телефончето и всичко е ок, но има нещо което много ама много ме дразни и това е Display. Когато си играх с него в магазина всичко беше сякъш ок.. но след по дълготрайно цъкане установих, че окото ми не може да свикне с този Amoled Display. Сложих Dark mode, играх си с настройките, но някак си окото ми се дразни и натоварва... Предния телефон ми беше с IPS и никакви проблеми от ден 1 до сега. Пробвах всякакви комбинации от 60 херца,  и намалена светлина.. natoral и vivid абе не мога да го докарам да е ок и това предполагам ще се случи със всеки Amoled display. Някой има ли с подобен проблем и разрешил ли го е някак си да сподели ? Много ми се иска някак си да разреша този проблем, защото телефона много ми харесва като бързина и дизайн

Просто не ти е свикнало окото още! По-контрастен е и затова.
Направи го на Adaptive brightness, Eye comfort shield, Motion Smoothness - high, Screen mode - vivid и намали леко Brightness по-вляво. И си регулирай Zoom and Fonts. Може да ти е дребно и тогава малките букви с голям контраст дразнят окото.

Аз дори лаптоп с OLED си купих вече, IPS само на големия 27" на десктопа.

Има си ШИМ (PWM) в S21FE, спор няма, може и окото да е чувствително. Повечето от нас нямат проблеми. На висока яркост е по-малък ефекта, но пък пържи окото!
Те го казват в един обзор - The frequency of 247.5 Hz is relatively low, so sensitive users will likely notice flickering and experience eyestrain at the stated brightness setting and below.

Търси телефон без ШИМ или с висока честота на регулиране на яркостта.
Цитирай

(2022-12-13, 09:24:51)enkov написа:  Просто не ти е свикнало окото още! По-контрастен е и затова.
Направи го на Adaptive brightness, Eye comfort shield, Motion Smoothness - high, Screen mode - vivid и намали леко Brightness по-вляво. И си регулирай Zoom and Fonts. Може да ти е дребно и тогава малките букви с голям контраст дразнят окото.

Аз дори лаптоп с OLED си купих вече, IPS само на големия 27" на десктопа.

Има си ШИМ (PWM) в S21FE, спор няма, може и окото да е чувствително. Повечето от нас нямат проблеми. На висока яркост е по-малък ефекта, но пък пържи окото!
Те го казват в един обзор - The frequency of 247.5 Hz is relatively low, so sensitive users will likely notice flickering and experience eyestrain at the stated brightness setting and below.

Търси телефон без ШИМ или с висока честота на регулиране на яркостта.

Дано да е до свикване.. ще му дам 1 седмица и ако не се случат нещата ще се разделяме с него а толкова много ми харесва...
Цитирай

Видя ли какво те питах ?
Цитирай

(2022-12-13, 12:35:06)emzo написа:  Видя ли какво те питах ?

Колега постоянно..  особенно ако е бяла страница с текст
Цитирай

Съвет - махни адаптивния брайтнес и задай ръчно поне 50%, даже на 60 , докато е светло.
Виж дали пак ще те дразни.

Има и едно програмче - oled saver:
https://4pda.to/forum/index.php?showtopic=966376
иска регистрация там за да даунлоад

Но колко върши работа ....
Цитирай

Да, над 50-60% по-малко трепти, но пък е много ярко, но поне ще се разбере кое точно те дразни?
Цитирай

Определено не съм доволен от декемврийския ъпдейт.
Първия с 13ката беше супер, днес стопих батерията за норматив и без фаст чардж е мъка
Цитирай

Е дори и quick charge 15W ли не ти работи? Странно е да са се осрали определени бройки, а други да бачкат.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Да не са пуснали декемврийският пач за FE,при мен няма нищо.
Цитирай

Дори и фаст не работи.
Зарядни имам всякакви.

Декемврийския е вече на седмица:
   
Цитирай

Ами, не е декемврийският пач за сигурността, това е закъснелият ноемврийски, всъщност. Показват го и буквите му - VK4.
Все пак, в него са оправени сериозни пробиви, така че пак е нещичко!
Цитирай

Ами кой да гледа, значи има надежда преди Коледа, да пуснат нов.
Цитирай

Не е зле, предвид 11те часа средно, работа на браузъра всеки ден.
   
   
Цитирай

Здравейте,колеги нещо чува ли се за декемврийският ъпдейт.Гледам всички получават само пак ние нищо. Не знам какво толкова се мотат.
Цитирай

Ей гва го де Smile

B2

   

Super Fast/Fast charge-a не е оправен Big Grin
[-] 2 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • ganchev, vlaf
Цитирай

Това за кое CSC е? Защото за EUX още го няма .

Да,само за Б2 за сега с CSC EUX.

Sent from моя корейчок Samsung Galaxy S21FE using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Сигурно утре ще дойде и за 1вата ревизия.
Цитирай

Е то каква е разликата между B и B2 ,че чак софта е им различен

S21 FE
RN5 AI
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)