Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S21 FE - Лични впечатления и коментари

На мобилни даже 4 часа.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • donleone
Цитирай
Аксесоари

И аз го ползвам от седмица, толкова- 4 часа и нещо екран. Без някакви икономии, сега и на 5G с промото на А1. И това за мен е добре, защото е точно два пъти повече от стария ми S20. Още не съм сигурен, но и камерата я бива, макар с по малко пиксели. И не мога да се оплача от някакво греене, нещо което постоянно се случваше на S20

S22+
S21 FE
Galaxy S20
Mate 20 pro
P 20 lite 
P 10 lite
All Nokia
Цитирай

При мен също няма греене. Днес го направих на 60хз , спрях 5г-то и сега минава 6ч. екран, но и като цяло не съм го ползвал много на мобилни данни. Тестовете продължават! Smile
Цитирай

Това на Wi-Fi и 120HZ. Такива стойности досега не бях виждал на мой телефон.


Прикачени файлове Миниатюри
   

S22+
S21 FE
Galaxy S20
Mate 20 pro
P 20 lite 
P 10 lite
All Nokia
Цитирай

При мен явно опресниталната скорост влияе доста.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Гледам в сайта на технополис s21 fe ако се поръча онлайн е 1149 лева а в магазина на място 1269. Доста се чудя.

Изпратено от моят SM-G980F с помощта на Tapatalk
Цитирай

OLX - намираха се между 850 и 950 лв запечатани от оператор. Wink

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Телефонът вече получава 4.1 в САЩ
Цитирай

Вече и глобално
Цитирай

Телефона е с хубав дисплей и добри камери.Минах на него от P30 pro.Единствено ultra wide камерата не е много добра някой снимки с p30-ката с тази камера станаха по-добри като ги пробвах.Батерията на 5g и 120hz също не държи много - около 4ч. На 60hz и 4g както го ползвам понеже ми е достатъчно си е ок направи ми  около 6ч. и  ми оставаше 15-20%.P30-ката,която е на над 2г. ми държеше 4-5ч.,но няма 5g и е на 60hz. Телефона не грее.Като цяло е супер - не грее,работи гладко,има добри камери и много хубав екран и не е огромен като ultra-та,което на мен ми харесва. Ето малко снимки правени на бързо някой ако се чуди как снима.На нощните снимки небето изглежда доста светло,а реално си е тъмно.Не е използван нощен режим освен на снимката с часовника - той реално си е на доста тъмно място и не е осветен от уличните лампи,а с нощният режим изглежда доста добре.Цветовете са хубави и естевествени,има добър динамик реиндж.
[Изображение: 20220326-190525.jpg]

[Изображение: 20220325-131538.jpg][Изображение: 20220325-131603.jpg][Изображение: 20220325-131912.jpg]

[Изображение: 20220324-121142.jpg][Изображение: 20220324-121342.jpg][Изображение: 20220325-131912.jpg][Изображение: KL7fj6d][Изображение: 20220326-190548.jpg][Изображение: 20220326-190642.jpg]
[-] 3 потребители изказват благодарност на quak за това мнение:
  • etog, panew, rikob
Цитирай

Значи ако мина от s20 eksinos 990 на s21 fe ще си има разлика.

Изпратено от моят SM-G980F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Ами не особено голяма.
4500мАч са малко за 21FE.

Да кажем, че може да получиш час отгоре SoT..... евентуално.
Цитирай

(2022-03-28, 19:52:20)Marto.g написа:  Значи ако мина от s20 eksinos 990 на s21 fe ще си има разлика.

Изпратено от моят SM-G980F с помощта на Tapatalk
Аз така направих и разликата е точно 2 пъти повече автономност.

S22+
S21 FE
Galaxy S20
Mate 20 pro
P 20 lite 
P 10 lite
All Nokia
[-] 1 потребител изказва благодарност на Vail за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай

(2022-03-28, 19:52:20)Marto.g написа:  Значи ако мина от s20 eksinos 990 на s21 fe ще си има разлика.

Изпратено от моят SM-G980F с помощта на Tapatalk
Марто, както винаги така и в твоя конкретен случай да минеш от един модел на следващия си е яка минавка. Разликата ще е малка до незначителна.
Ако сакън искаш да правиш точно сега ъпгрейд поизчакай малко да се поуспокоят цените на S-22 и направо взимай такъв. Таман ще се разбере по мненията на съфорумците коя точно модификация от 22 най би ти паснала за нуждите. И процесора и видеото и още няколко характеристики ще са със забележимо по-добри показатели от твоя модел. Помисли по въпроса.
[-] 1 потребител изказва благодарност на hollyshit за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай

(2022-03-28, 20:07:21)emzo написа:  Ами не особено голяма.
4500мАч са малко за 21FE.

Да кажем, че може да получиш час отгоре SoT..... евентуално.
То ако във фонов режим е стабилен ще е идеално, защото на сегашния ми пада много.

Изпратено от моят SM-G980F с помощта на Tapatalk

(2022-03-28, 20:40:36)hollyshit написа:  Марто, както винаги така и в твоя конкретен случай да минеш от един модел на следващия си е яка минавка. Разликата ще е малка до незначителна.
Ако сакън искаш да правиш точно сега ъпгрейд поизчакай малко да се поуспокоят цените на S-22 и направо взимай такъв. Таман ще се разбере по мненията на съфорумците коя точно модификация от 22 най би ти паснала за нуждите. И процесора и видеото и още няколко характеристики ще са със забележимо по-добри показатели от твоя модел. Помисли по въпроса.
Да, другия ми вариант който най-обмислях е да изчакам до есента, но не съм следил какво се очаква тогава от самсунг.

Изпратено от моят SM-G980F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Стабилни са във фонов тези със Snapdragon като са настроени.
Имайте предвид, че вече живеем във времена на недостиг на компоненти, последствия от корона и други геополитически фактори. Новите модели няма да са върха и това е съвсем закономерно. Ще има проблеми с дизайн, претупани фърмуери. Затова и по-старите у-ва, които са проектирани преди или в началото на този период все още са разумен избор. Това е лично мнение, но S21 FE днес за мен е най-разумният избор от всички Samsung модели по много показатели.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 2 потребители изказват благодарност на stenlius за това мнение:
  • enkov, Marto.g
Цитирай

Имам телефончето от около седмица и за момента съм много доволен от избора си. Идвам от Galaxy S8 на 3 години и определено там батерията вече издишаше яко и в рамките на деня падаше цялата, особено при включен 4G. Тук веднага усетих разликата. Сега си карам 2 дни без проблем което е супер. При 60херца и 4G изкарвам и аз около 6 часа SoT и малко отгоре. Напълно съм доволен от телефона и за цената която го взех 1050лв си мисля че е напълно оправдан избор. S22 въобще не ми беше в бюджета с тая цена от 1600-1700лв и накрая с тая малка батерия-Не!!! Единствено като минус отчитам слабия модул на вибрацията. Едва я усещам и е доста по зле от на S8 цата...ама кво да се прави. Иначе дисплей, държане, снимки. Всичко ми харесва!!!

Samsung Galaxy S8 --> Samsung Galaxy S21 FE
Цитирай

Успяхте ли да спрете звука при снимка понеже не намирам такава опция?Менюто ми е на български и в настройките на камерата не виждам подобна опция.Уш според клипове в  youtube трябва да е там...
Цитирай

Bixby routine - If camera open, than set silent on.
Цитирай

[attachment=35619 написа:quak pid='1709430' dateline='1648893297']Успяхте ли да спрете звука при снимка понеже не намирам такава опция?Менюто ми е на български и в настройките на камерата не виждам подобна опция.Уш според клипове в  youtube трябва да е там...

Апарати предназначени за ЕС нямат такава опция, както и запис на разговорите. Глупави евро директиви.
Единствения вариант без манипулации (root, смяна на рома с такъв за страна в която няма такива ограничения) е при спрян звук.


Прикачени файлове Миниатюри
   

1916 
Цитирай

(2022-04-02, 12:30:32)milss написа:  Апарати предназначени за ЕС нямат такава опция, както и запис на разговорите. Глупави евро директиви.
Единствения вариант без манипулации (root, смяна на рома с такъв за страна в която няма такива ограничения) е при спрян звук.

Ясно мерси.На п30 про-то си имах тази опция,а разговорите записвах с 1 програма от плей стора и си записваше.
Цитирай

Здравейте,някой би ли споделил от къде си е купил зарядно,от вчера съм със телефона и не знаех,че няма адапер. И дали е проблем,ако ползвам хуавейско/xiaomi зарядно ?

Изпратено от моят SM-G990B с помощта на Tapatalk
Цитирай

Не, няма да е проблем да се зарежда и с него.

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • eskape, nikiberk89
Цитирай

(2022-04-17, 14:48:20)NoMaD написа:  Не, няма да е проблем да се зарежда и с него.
Благодаря ти.

Изпратено от моят SM-G990B с помощта на Tapatalk
Цитирай

Здравейте от вчера съм с това бижу S 21 fe 8\256гб след дълго гледане на клипчета и всякакви мнения на познати и непознати най накрая се престраших да го взема на много добра цена от Ситител 1240 лв. Относно зарядното исках да ви попитам взех 45 ватово на цената на 25 ватово оригиналното както го препоръчват за този модел надявам се не е проблем. Преминах от поко х3 про 256/8 разликата е огромна да не кажа космическа...Перфектният флагман за мен , батерията за момента се държи чудесно, камерата е уникална, размерите също, за 2 дни ползване нямам забележки топ, 5 г може би ще го спра, отностно 120 херца лично аз и на покото и на самсунга немога да открия разликата от 60 херца на 120 херца .
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)