Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S21 FE - Лични впечатления и коментари

Аз имам вече... да кажем месец, не знам точно. Силно разочарован съм. Очаквах много повече. Има две (само две силни страни) - екрана и е бърз. И толкова. Красив е и има впечатляващ екран, и толкова. Та, ако някой фен от темата го иска да ми пише на лично. Перфектен, с гаранция, с качествен протектор и две Гръбчева.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
Аксесоари

(2022-01-22, 22:08:39)Sev написа:  Чак пък крайно усещане
Никой не би усетил разликата между 2100 и 888 или 2200 и 8 Gen 1 ако ги няма разните програми за бенчмарк

Идвам от нот 10 плюс с Ексинос и вкъщи имаме нот 10лайт. Имам приятели със Ексинос Самсунг, а и майка е с а51. 
Предимствата на снапа са перфектния обхват, просто идеален където и да съм. В къщи в тоалетната, а и в хола обхвата на нот 10 плюс бе 2 чертички, 1 чертичка и толкоз на 4г,на нот 10лайт също, а на работа жена ми се оплаква от почти никакъв обхват на нот 10лайт, е аз имам почти пълен без една чертичка обхват на 21фе. Това е едното предимство. Другото е батерията, по-добра е и си личи. Гугъл камера на Снапдрагон работи по добре и е доста по-оптимизирана. Камерите са перфектни, снимат с детайли които не бях виждал в такава степен в нот 10 плюс, а в Мейт 20 про също. Изобщо съм доволен и от размера. Най накрая да не нося лопата и да и търся място. Признавам, че 12гб рам си е важно за работата на дех, но аз не го ползвам, чак толкова. Беше ми удобно да си гледам вансед на лаптопа и да работи гладко. С 6 рам не може да се ползва, насича. Но това да му е. От 2 дена го имам, като от ден и половина го ползвам, ами заслужава си S21 fe 5g.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
[-] 1 потребител изказва благодарност на sunmaster за това мнение:
  • rikob
Цитирай

Аз мога да ви кажа, че минах от Note 10+ с ексинос на S21U със снапдрагон и разликата веднага се усети.
После го сравних с на колега S21U с ексинос и ексиноса насича доста, а батерията му е наполовина.
После пича си взе S22U с ексинос и моя телефон пак е по-бърз и не загрява и не лагва.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай

Ти си най-големия гъзар, всички разбрахме, не е нужно във всяка една тема да го споменаваш. Ние малумниците ще се мъчим с ексиноса.
[-] 2 потребители изказват благодарност на martoo за това мнение:
  • etog, milss
Цитирай

(2022-04-30, 21:28:59)martoo написа:  Ти си най-големия гъзар, всички разбрахме, не е нужно във всяка една тема да го споменаваш. Ние малумниците ще се мъчим с ексиноса.

Аз имах 4 г Хуауей. Имах п9, мейт 10про,мейт 20про. Имам мейтпад 10.8 лте също на Хуауей. Бил съм навсякъде с тези телефони из целия град, живея в Стара Загора,в почти цяла България също и никога не съм имал проблем с обхвата. Никога не съм имал греене сериозно, а само лятото веднъж или 2 пъти при Мейт 10 про се случи. Имах нот 9 и нот 10 плюс с ексинос.
Ужасна драма с обхвата, ама ужасно е в 21 век в 2022г да чуя от събеседника си, че не ме чува добре, да погледна обхвата и да видя, че е на 1чертичка в центъра на Стара Загора в една стара къща, където ни е офиса и където с Хуауей винаги съм имал поне 3 черти, с 21 fe също, а с нот 9 и 10 плюс, а и нот 10 лайт на жена ми 1 чертичка към нула. Следваща разлика. Слушам основно музика през ютуб мюзик на вансед със слушалки Сони wf 1000xm3, wf xb 700n,wh 900xb. На Хуауей чувах страхотен бас чрез приложението, ама истински як и вече не записвах песни в телефона. На нот 9 и 10 плюс с ексинос явно не е било оптимизирано приложението, та въпреки всички долби настройки включени, въпреки, че си го нагласих адаптив по моя слух, не се усещаше баса добре, беше тъпо звучене нищо общо с Хуауей. Сега с куалком 888 и 21fe звука е същата лудница като преди в Хуауей. Явно си е ужасно изживяване тоя ексинос, а и батерията държи повече в 21fe при същото използване. Да не говоря, че гугъл камера има по-добри и оптимизирани портове за куалком. И да, аз щях да купя друга марка точно защото ексинос ме вбесяваше. Не се обиждай, но за мен не става!

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
[-] 2 потребители изказват благодарност на sunmaster за това мнение:
  • enkov, rikob
Цитирай

Въобще не се обиждам всеки си има мнение Smile . Аз също съм ползвал много телефони със Снап и за мен това ,което обесняваш не е така . А пък за страхотния звук на Mate 10 pro нямам думи......този телефон съм го ползвал една година и от към звук беше пълна трагедия .Но като цяло един прекрасен модел на Huawei ,съжелявам че си го продадох ,а не го запазих за колекцията .
[-] 1 потребител изказва благодарност на martoo за това мнение:
  • sunmaster
Цитирай

(2022-05-01, 12:54:17)martoo написа:  Въобще не се обиждам всеки си има мнение Smile . Аз също съм ползвал много телефони със Снап и за мен това ,което обесняваш не е така . А пък за страхотния звук на Mate 10 pro нямам думи......този телефон съм го ползвал една година и от към звук беше пълна трагедия .Но като цяло един прекрасен модел на Huawei ,съжелявам че си го продадох ,а не го запазих за колекцията .

Зук със слушалки говоря.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай

(2022-04-30, 21:28:59)martoo написа:  Ти си най-големия гъзар, всички разбрахме, не е нужно във всяка една тема да го споменаваш. Ние малумниците ще се мъчим с ексиноса.

Мерси, ама форумът е, за да си споделяш мнението Smile 
Имах ексинос, няма да повторя.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

[-] 1 потребител изказва благодарност на niki1999kir за това мнение:
  • sunmaster
Цитирай

Здравейте, може ли да покажете снимки направени с телефона? И има ли нощен режим?
Цитирай

(2022-05-03, 22:39:54)Толя написа:  Здравейте, може ли да покажете снимки направени с телефона? И има ли нощен режим?

https://4pda.to/forum/index.php?showtopic=1041032
Цитирай

Добър ден ,от вчера съм с този телефон . За сега нямам кой знае какви впечатления ,но на пръв поглед съм доволна.
Въпроса ми е - Някой да се е опитвал да инсталира на Самсунг тези живи тапети MIUI 12 Snow Mountain live . Не е нещо кой знае колко важно ,но много ми харесваше на предния телефон .
Цитирай

Здравейте,
къде в България може да се намери версията с 8/256gb ? Навсякъде е с 6/128gb.

Samsung Galaxy S23 . Android 13
Цитирай

Версия 8GB/256GB - Тук

 
Цитирай

(2022-05-28, 21:53:32)NoMaD написа:  Версия 8GB/256GB - Тук

Благодаря ти Ники! А защо гаранцията е 3г? Надежден ли е този сайт?

Samsung Galaxy S23 . Android 13
Цитирай

Коректен магазин е.

 
Цитирай

(2022-05-28, 22:10:20)NoMaD написа:  Коректен магазин е.

Благодаря ти! А относно гаранцията? Имаш ли идея защо е 3г? Много странно ми стана.... Явно не е от България ?
Или поне добавят ram plus

Samsung Galaxy S23 . Android 13
Цитирай

Всеки търговец - със своя политика. Ако те притеснява нещо, държиш да има физически магазин и по-малка гаранция, провери тогава тук. Успех!

 
Цитирай

(2022-05-28, 22:37:37)NoMaD написа:  Всеки търговец - със своя политика. Ако те притеснява нещо, държиш да има физически магазин и по-малка гаранция, провери тогава тук - Тап. Успех!

Благодаря ти много!!!! Успех и на теб!

Samsung Galaxy S23 . Android 13
Цитирай

Малко е идиотско, но смятам, че ще ти е полезно. Преди време купувах телефон от подобен магазин и имах притеснения относно гаранцията. Въпросът беше решен кардинално: от оторизиран сервиз на Samsung ме посъветваха първо да проверя дали телефонът е произведен за България (пише го на кутията) и да се обадя и да им продиктувам IMEI номера на телефона. Направих го и всичко беше ОК и в магазина, и в сервиза.
Цитирай

(2022-05-28, 22:49:39)ogiuzunov написа:  Малко е идиотско, но смятам, че ще ти е полезно. Преди време купувах телефон от подобен магазин и имах притеснения относно гаранцията. Въпросът беше решен кардинално: от оторизиран сервиз на Samsung ме посъветваха първо да проверя дали телефонът е произведен за България (пише го на кутията) и да се обадя и да им продиктувам IMEI номера на телефона. Направих го и всичко беше ОК и в магазина, и в сервиза.

Именно това ми е притеснението.Благодаря ти за информацията,ще ми е много полезна.

Samsung Galaxy S23 . Android 13
Цитирай

(2022-05-28, 22:49:39)ogiuzunov написа:  Малко е идиотско, но смятам, че ще ти е полезно. Преди време купувах телефон от подобен магазин и имах притеснения относно гаранцията. Въпросът беше решен кардинално: от оторизиран сервиз на Samsung ме посъветваха първо да проверя дали телефонът е произведен за България (пише го на кутията) и да се обадя и да им продиктувам IMEI номера на телефона. Направих го и всичко беше ОК и в магазина, и в сервиза.
S21 FE 8/256 няма как да е произведен за България Wink. Гаранцията ще е към дадените магазини, не към официален сервиз.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Поправка малка, емаг го предлагат с регион ROM и гаранцията важи в Сръчко сервиз.

Евентуално и Плесио с гръцки регион на софтуера.
Гаражните са ясни Smile
Цитирай

Благодаря за информацията хора,наистина ми помагате.Дилемата обаче остава дали да е S21 или S21fe...... Пусто като не искам тоя ексинос......на жена ми взех s21fe и е доволна,(но тя го ползва за ало ало и чат) ,докато аз гледам други на пръв поглед дребни неща но за мен важни.Като пръстовия отпечатък например(въпреки,че може мааалко да се направи по бърз си остава оптичен) ,динамичните 120херца и тези 8гб рам. Колкото и ревюта да гледам на s21fe,масово казват ,че тези 6гб рам са малко за след време.А аз искам да го ползвам 2,3 години и от там ми идва дилемата. Ram plus дойде с 4.1,аз го имам на S20,но мислех,че за fe няма да го има но уви, снощи и взех телефона да видя има го,колко ще е ефективно вече не знам. Друг е въпроса ,че все още за служебен ми е P20 PRO който е с 6гб рам 2018г и лети като пушка,но там бирата е друга по отношение оптимизация и т.н.

Samsung Galaxy S23 . Android 13
Цитирай

Тоя въпрос относно Рам паметта и устойчивостта и на бъдещи ъпгрейди ще е изцяло контролирано от производителя. Ако беше толкова жизненоважна да ти е бърз телефона, например нямаше да има аномалията миналогодишния S21U да има 16гб рам , а тазгодишния S22U да има модел с 8гб рам. Всичко е въпрос на оптимизация, другото е биене в гърдите кой е по-по.
Но поне според мен, щом Самсунг са пуснали high-end телефон в началото на 2022г със 6гб оперативна памет, а и сега с добавянето на рам+ опцията, не вярвам че ще изпиташ проблем в близките 2г и половина поне.

Samsung S24 Ultra 512GB Titanium Gray

Samsung A52S 128GB Awesome Black
Цитирай

(2022-05-29, 16:47:08)panew написа:  Тоя въпрос относно Рам паметта и устойчивостта и на бъдещи ъпгрейди ще е изцяло контролирано от производителя. Ако беше толкова жизненоважна да ти е бърз телефона, например нямаше да има аномалията миналогодишния S21U да има 16гб рам , а тазгодишния S22U да има модел с 8гб рам. Всичко е въпрос на оптимизация, другото е биене в гърдите кой е по-по.
Но поне според мен, щом Самсунг са пуснали high-end телефон в началото на 2022г със 6гб оперативна памет, а и сега с добавянето на рам+ опцията, не вярвам че ще изпиташ проблем в близките 2г и половина поне.
И аз така си мисля,но съм повлиян от клипове в нета на явно пвсевдо разбирачи. Колкото и да го мисля,клоня си към s21fe,бил съм с 888 и останах адски доволен.Ексиноса няма да го коментирам,от S3 до S20 всички без S4 съм имал еми....същия х*й е поне за мен. Напредъка спрямо годините не кореспондира на качеството поне за мен.

Samsung Galaxy S23 . Android 13
[-] 1 потребител изказва благодарност на KrissKrastev за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)