Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Състояние: Вашият акаунт трябва да бъде потвърден...?

С лопата да ги ринеш:

[Изображение: 02.jpg]

Интересно е, че пристигат от понеделник до петък в работно време, а събота и неделя почти няма или липсва спам. Пределно ясно, че "продават" списъците с email-ите ни, но печелят те за сметка на наш гръб.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
Аксесоари

Прави ми впечатление, че са доста грамотно написани! На какво ли се дължи?

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай

Гугъл преводача стана доста добър
Цитирай

Интересен коментар е бил пуснат по този повод още през 2017 г., явно проблемът не е от вчера и дори и не от тази година:

"Е как няма да получаваш, като абв продават база данни с личните ти такива и мейла на фирмите, за да те спамят. След като наковах една фирма, от къде разполагат с лична информация (имената ми), за да ме спамят, ми отговориха - цитирам:
"Благодарим Ви за обратната връзка!
Получавате електронни съобщения от фирма ***, тъй като имаме данните Ви от abv.bg, които предоставят база данни като платена услуга към различни фирми.
Най-вероятно, когато сте регистрирали Вашата електронна поща в този сайт, Вие сте дала съгласие данните Ви да се полазват с рекламна цел.
Моля, за изясняване на казуса, да се свържете с отговорните лица от abv.bg
Ние от наша страна ще премахнем електронния Ви адрес от базата ни данни и повече няма да Ви изпращаме рекламни съобщения."
От абв мълчат, колкото пъти съм ги питала кога и къде съм се съгласявала на подобно нещо."
Източник

 
Цитирай

Източника е от коментарите
Че тъкмо се зачудих че чета реклама на абв в статията
Цитирай

Само ви се чудя що се занимавате с тая пропаднала поща, от мноооого години съм с hotmail и как веднъж не получих спам
Цитирай

(2022-01-22, 10:35:56)centur написа:  С лопата да ги ринеш...
При мен днес цял ден в кутията всичко тихо и спокойно - спам не се наблюдава.

(2022-01-22, 14:41:22)Andon0v написа:  Само ви се чудя що се занимавате с тая пропаднала поща...
Ами много, много ти не се чуди, а въпросната тема просто си я подмини...

 
Цитирай

Някъде по-назад в темата споменах, че абв взимат някой лев за... спама. Моите са чат пат в кутията като:

Donation From Mr. Warren E. Buffet
от:
"Mr. Warren E. Buffet" (warrenbuff4rich0@gmail.com)
дата:
23.02.2019 18:08
до: (няма получател)

Hi,

My name is Warren E. Buffet an American business magnate, investor and philanthropist. am the most successful investor in the world. I believe strongly in�giving while living†I had one idea that never changed in my mind ? that you should use your wealth to help people and i have decided to give {$1,500,000.00} One Million Five Hundred Thousand United Dollars, to randomly selected individuals worldwide. On receipt of this email, you should count yourself as the lucky individual. Your email address was chosen online while searching at random.

Kindly get back to me at your earliest convenience before i travel to japan for my treatment , so I know your email address is valid. (warrenbuff4rich1@gmail.com) Email me back here to confirm

Thank you for accepting our offer, we are indeed grateful You Can Google my name for more information: Warren Buffet OR You visit my website

https://en.wikipedia.org/wiki/Warren_Buffett

God bless you.
Best Regard
Mr Warren E. Buffett Billionaire investor


много съм се смял на това писмо, чак съм го запазил. Получавал съм и от сорта на: Помогни ми аз съм в затвора/но с интернет Lol Lol Lol / баща ми е цар на /някяква африканска държава, липсваща на картата на света/преведи 20 000-50 000 долара за да изляза и като имам достъп до сметките на баща ми, който се крие от съображение за сигурност, ще ти ги върна двойно. Smile Smile Smile  Моя английски не е перфектен, но тези писма които ги получавам 100% са превеждани с машинен преводач - много зле.

иначе, имам само в спам папката - нея рядко я поглеждам, заради нещо чакано ако е там. Резонните реклами: удържаване на пенис, лечебин канабис, вълнуващ секс почивки в Египет ... Обаче са в спама, не в кутията. Имам 1 основен мейл в абв, където ми е още от времето когато нямаше други български такива. Интересно ми е, че направих втори за всякакви бързи регистрации/понякога се изискват, а за веднъж не давам основния/та там нямам нищо като спам.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Преди 3-4 часа получих и аз две "честитки", но този път вече си бяха в папката "Спам", а не във "Входящи", както досега.

 
Цитирай

Най-много такива мейли получавам в майл.бг, тия спецове нямат дори възможност да си направиш филтри, така че само мога да ги трия. Колкото и да е странно, в абв почти не получавам. Имам един партизански мейл в дир. бг, и пак вноманиеее - тук няма нито един такъв мейл.

Philips Fizz.........................Samsung Galaxy Ace GT-S5830 - SGS II V11.2
Samsung Galaxy GT - I9300 HYPER - ROM V6
Alkatel PIXI 4034X
Nokia 5.1
Moto g60
Цитирай

Пощата на дир.бг също е шит и се пълни здраво със спам
По принцип ако често използвате някакъв мейл
за регистрации и подобни няма начин да нямате спам
Говоря за бг мейлите
Цитирай

Затова за регистрации и тем подобни препоръчвам само еднократна поща.

 
Цитирай

При мен пристигат и в почивните дни.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай

Това видео може да помогне на някой,да си направи филтри

Huawei P30
Цитирай

Спамът значително намаля, но продължава да си постъпва при мен в пощенската кутия.

 
Цитирай

И при мен намаля.Повечето отиват в папка спам.Но пък във фейса от време на време ми пращат покани разни персони за разни сайтове за запознанство с голотии.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай

Ето какво получих аз, преди малко. По изпипано е, някак си Smile[Изображение: e9964543a342bee39938abbf0632c241.jpg][IMG]


Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
[Изображение: c02af05c334a6eef1969ffc6c472fb66.jpg]
Цитирай

Днес засега имам само 6 спам писма
 като едното е от DirtyDateFun със заглавие: Shaha ви изпрати разговор с плячка! Lol
Цитирай

Моето, как така са го докарали от "service" на abv?

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
Цитирай

При мен от ден-два се върнаха поканите за актуализиране на банкови акаунти, основно към Пощенска банка, на която дори не знам къде е входът.
Цитирай

Имам 2 регистрации в abv. Първата която я имам е от над 10 години и я ползвам за разни регистрации (форуми, торенти, онлайн магазини и т. н.). Във въпросната поща винаги е имало спам и фишинг.
Другата регистрация в abv е от 5-6 години и я ползвам единствено за получаване на фактури за битови сметки и лизинга на колата. В тази поща никога не съм получил спам или фишинг мейл.
Това е достатъчно красноречиво, че abv не са виновни, а основно сайтовете където съм си правил регистрациите. Друг е въпроса, че спам филтрите и поддръжката на abv са под всяксква критика.

1916 
Цитирай

На мен ли ми се струва но откакто блокирах 3 4 домейна и направих спам филтъра на стриктен нямам нито едно спал съобщение в основна папка. Всичко си отива в спама.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай

Така е. Активните пощи получават спам.
Същите имат най-голям шанс да попаднат в email списъци, които се продават на спамъри
abv.bg обаче същи имат вина донякъде, че не им е защитена пощата
спам има навсякъде, но не навсякъде е в такъв обем като в abv
Вече сме 2022 година, а още нямат двуфакторна оторизация
Цитирай

(2022-01-27, 11:31:46)gazibarev написа:  ... и направих спам филтъра на стриктен нямам нито едно спал съобщение в основна папка. Всичко си отива в спама.

Правих това няколко пъти, но при стриктен режим понякога в спама отиват и "редовни" документи, в отделни случаи и фактури. Затова и предпочитам по-малкото зло - да пренасочвам към папката за спам, а не да вадя от там коректно съдържание. Досадно е, наистина, но отказ от този акаунт ми е много труден за практическо реализиране.
Цитирай

(2022-01-27, 11:06:19)milss написа:  Имам 2 регистрации в abv. Първата която я имам е от над 10 години и я ползвам за разни регистрации (форуми, торенти, онлайн магазини и т. н.). Във въпросната поща винаги е имало спам и фишинг.
Другата регистрация в abv е от 5-6 години и я ползвам единствено за получаване на фактури за битови сметки и лизинга на колата. В тази поща никога не съм получил спам или фишинг мейл.
Това е достатъчно красноречиво, че abv не са виновни, а основно сайтовете където съм си правил регистрациите. Друг е въпроса, че спам филтрите и поддръжката на abv са под всяксква критика.
Винаги ползвам еднократна поща за регистрация по сайтове, а не abv акаунта си, но това не пречи там пак да получавам спам всеки ден, така че не смятам, че в това е проблема.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)