Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Състояние: Вашият акаунт трябва да бъде потвърден...?

Като отвориш пощата на сайта АБВ и разширението на Mawarebytes показва,pubads.g.doubleclick.net 7 бр.има и други,които следят.

На Gmail 0 бр.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Huawei P30
Цитирай
Аксесоари

(2022-01-27, 12:12:52)DoryanY написа:  Като отвориш пощата на сайта АБВ и разширението на Mawarebytes показва,pubads.g.doubleclick.net 7 бр.има и други,които следят.
Ползваш AdGuard, още един Adblock и всичко това накрая го дублираш с Malwarebytes Browser Guard? Това си е потенциално PUP приложение, поне за мен.

 
Цитирай

В темата Протектор за всеки телефон от машина https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1701346 бях намерил сайт за въпросната машина и го постнах,тогава не го бях инсталирал малербите,на лаптопа ползвам уиндоус дифендър,и нямаше индикация сайта да е зловреден,но solo5 каза че антивирусната му е блокирала сайта,тогава го инсталирах разширението,но нищо не отчита,други сайтове ги блокира.Ако искате ще кача сайта,да го видите,това  разширение ако мислите че е опасно ще го махна.

Пп.Сега реших да отида на сайта и mawerebytes го блокира,като опасен

Huawei P30
Цитирай

(2022-01-27, 15:23:34)DoryanY написа:   ...Пп.Сега реших да отида на сайта и mawerebytes го блокира,като опасен
Въпросно приложение блокира доста сайтове, които иначе впрочем не крият подобен риск при отварянето си. Иначе ако искаш може да ползваш и 5 адблокера като разширение в браузъра си, но просто е излишно.

 
Цитирай

Ще го махна,аз също проверих на едно известие,пишеше че е сайта може да не е опасен,мисля да инсталирам Avira free.

Huawei P30
Цитирай

(2022-01-27, 15:48:36)DoryanY написа:  Ще го махна,аз също проверих на едно известие,пишеше че е сайта може да не е опасен,мисля да инсталирам Avira free.
Влече те криптовалутата ли?

 
Цитирай

Не ме влече Smile ,нали имало опция да се изключи,преди ползвах на Kaspersky безплатната,май ще си карам с уиндоус ката.Вие с какви сте?Дайте отзиви.

Huawei P30
Цитирай

Опасен си беше сайта! Аз съм с ESET NOD32 и тя го блокира
След това се появи съобщение, че сайта е маркиран като опасен в базата им данни
Аз също ползвам един куп добавки в браузерите си
(AdBlocker Ultimate, Privacy Badger + още няколко)
които са ми полезни
Цитирай

От два дни насам при мен тишина и спокойствие - спам на хоризонта няма. В пощенската кутия - също.

 
Цитирай

Rolleyes Аз, имам по 2-3 на ден.
Друго ми прави впечатление. Когато получа подобен e-mail, го премествам в кошчето, което автоматично се изоразва след ден-два. НО в последните 4-5 дена само се натрупват там. Не се самопочиства...

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай

(2022-01-27, 16:13:39)DoryanY написа:  Не ме влече Smile ,нали имало опция да се изключи,преди ползвах на Kaspersky безплатната,май ще си карам с уиндоус ката.Вие с какви сте?Дайте отзиви.
Ам съм само със защитата на уиндоус.  За сега съм доволен.
Но всичко ми е легално. Уиндоуса съм го купувал. Ако има значение това.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай

(2022-01-27, 16:13:39)DoryanY написа:  ...преди ползвах на Kaspersky безплатната,май ще си карам с уиндоус ката.Вие с какви сте?Дайте отзиви.
С Kaspersky Internet Security съм на всички домашни машини - купувам си 2-годишни лицензи за по 5 устройства и ми идват съвсем на сметка с оглед степента на защита. На служебните ползвам безплатната Kaspersky Free.
Много години се занимавах с тестване на защитни програми и не мисля, че има алтернатива.

След кратко затишие, в което имаше не повече от 3-4 от посочените по-горе навлеци, тази сутрин осъмнах с нов модел (забележете накъде водят линковете):


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

и аз съм с вградената антивирусна както и защитна стена и нямам оплаквания .
Внимавам да не инсталирам някой кракната или по скоро злонамерена програма ,смъквам програмките само от официалния им сайт и не съм имал проблеми.
А до колкото хаквания и шпиониране, не вярвам да има някой който си мисли че ще се защити напълно ако има платена версия на Ultimate Premium някоя вирусна.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

От 3 дена съм инсталирал Авира,няма опция за копаене на криптовалута,тя е налична само за потребители в САЩ, Канада, и Обединеното кралство.За сега се държи добре,не натоварва лаптопа.Аз не съм имал проблеми с вируси,но по някога инсалирам и кракнати програми,като преди инсталация ги сканирам,отделно и на сайта virus total.

Huawei P30
Цитирай

Вчера и днес при мен и грам спам няма в пощата.

 
Цитирай

(2022-01-31, 10:38:29)DoryanY написа:  От 3 дена съм инсталирал Авира,няма опция за копаене на криптовалута.За сега се държи добре,не натоварва лаптопа.Аз не съм имал проблеми с вируси,но по някога инсалирам и кракнати програми,като преди инсталация ги сканирам,отделно и на сайта virus total.

По друг начин казано първо излизат вирусите после програмките.В смисъл не разчитай на virus total или каквото и да е.
За кракнати програми ползвам друг компютър или виртуална машина .Може да пробваш лошо няма.
А какво са самите програми може би само разработчика може да се изкаже .
Даже и в Driver има вируси и трояни и къде ли не .
Постоянно се случват странни неща с виндовса ми както и с ябълката ми въпреки че си има ниво и на сигурност ..
Smile Така ги виждам нещата.Може и да греша,не изключвам че може и да има грешка в написаното Wink .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Колеги, как върви борбата със спама, получавате ли все още? Лично мен вече нещо ме забравиха...

 
Цитирай

През новия месец не съм получавал, но пък започнаха да пристигат сметките за плащане ...
Цитирай

И при ме разредиха.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Отново 12000 ЕУ за получаване, вали от пари при мен... Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

От няколко дена, нямам никакво подобно спам писмо.

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай

При мен няма.

Huawei P30
Цитирай

Да не им е уроки, но да не би от АБВ да са предприели рестриктивни мерки по въпроса?

 
Цитирай

Имам по 5-6 спама, но само в спам папката на мейла, когато проверявам през компа
Bluemail на телефона не ми сигнализира и съответно не ми ги показва
Тоест все едно нямам :-)
Цитирай

Определено има разлика от преди. На ден по 7 8 спама и фишинга.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)