Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Стрийминг платформата HBO Max пристига в България на 8 март
#26

@L1892 Как качеството е съвсем прилично?Може би имаш впредвид по-стари заглавия?Къде го гледаш?При мен на Android TV излиза известие за Dolby Vision, Dolby ATMOS и HDR в 4К.Не знам какво повече да се желае.Единствено като минус мога да отбележа,че лично при мен се получава някакъв проблем при аудиото през ресивър Излиза известие за Dolby digital но реално ми работят две колони и няма сигнал към суббуфера.Трябва да сменя настройките на аудио изхода на телевизора за да дойде сигнал към суббуфера но вече не е реално Dolby digital. Сега докато пиша се сетих да пробвам да изкарам звука към ресивъра с HDMI.Досега винаги съм с оптичен кабел и толкова време съм нямал проблем.Същия проблем забелязвам и на Apple TV +.Гледам през Android TV и PlayStation 4Pro.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
Аксесоари
#27

Аз нямам проблем със звука през hdmi. Иначе dolby vision филмите са кът. Дали има 20 30 филма...

Изпратено от моят SM-N975F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#28

(2022-03-23, 10:34:33)007 написа:  @L1892 Как качеството е съвсем прилично?Може би имаш впредвид по-стари заглавия?Къде го гледаш?При мен на Android TV  излиза известие за Dolby Vision, Dolby ATMOS и HDR в 4К.Не знам какво повече да се желае.Единствено като минус мога да отбележа,че лично при мен се получава някакъв проблем при аудиото през ресивър  Излиза известие за Dolby digital но реално ми работят две колони и няма сигнал към суббуфера.Трябва да сменя настройките на аудио изхода на телевизора за да дойде сигнал към суббуфера но вече не е реално Dolby digital. Сега докато пиша се сетих да пробвам да изкарам звука към ресивъра с HDMI.Досега винаги съм с оптичен кабел и толкова време съм нямал проблем.Същия проблем забелязвам и на Apple TV +.Гледам през Android TV и PlayStation 4Pro.

Има много какво да се желае, качеството за 4К е смехотворно. За сравнение - пуснете си Youtube в 4к и сравнете с HBO Max.
Съдейки по описанието за звука - телевизорът Sony ли е?

Ей тук в другата тема съм писал за звука и водим тази дискусия: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1708233

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#29

@stenlius Phillips 8505 са двата модела

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#30

(2022-03-23, 10:34:33)007 написа:  @L1892 Как качеството е съвсем прилично?...
@007 "прилично" е от моя гледна точка, защото има и по-добро, но не се оплаквам. Основно го гледам на LG nanocel 9-та серия (2017 г.), понякога и на 8-ма от същите вид и година. Тия автоматични съобщения не са нищо повече от информативни. Винаги има какво повече да се желае.

П.П. Никакви проблеми със звука, връзката е директно към рутера - няма никакви кабели.

(2022-03-23, 10:51:31)stenlius написа:  ...За сравнение - пуснете си Youtube в 4к и сравнете с HBO Max...
И само с добавката, че 4К в тубата е сплескано до неузнаваемост (да не говорим за 8К) и няма нищо общо с 4К от друг източник, знае се какъв.
Цитирай
#31

(2022-03-23, 13:35:00)L1892 написа:  @007 "прилично" е от моя гледна точка, защото има и по-добро, но не се оплаквам. Основно го гледам на LG nanocel 9-та серия (2017 г.), понякога и на 8-ма от същите вид и година. Тия автоматични съобщения не са нищо повече от информативни. Винаги има какво повече да се желае.

П.П. Никакви проблеми със звука, връзката е директно към рутера - няма никакви кабели.

Аз гледах новата Матрица и Дюн.Качеството си е много добро.Както казах имам и Apple TV+ и HBO не отстъпва по качество. Проблема със звука е само като пусна ресивъра,иначе си няма ядове.Като имам време ще пробвам да пусна звука към ресивъра с HDMI.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#32

Благодаря на всички за изчерпателните отговори.
Цитирай
#33

HBO Max го подкарах на телефона,компютъра и върви добре,но на телевизора (lg 49 uj634v -Web OS 3.5 )  приложението е много тромаво.Бавно зарежда,но като захапе филма,си върви нормално.И 5+1 звук излиза през оптиката.Някакви идеи за по - плавната работа на приложението.Скоростта на нета ми е до 100 мегабита,приложението е ъпдейтвано от маркетс на телевизора.
Цитирай
#34

(2022-04-06, 11:46:49)vaskogrudov написа:  ...на телевизора (lg 49 uj634v...

Мисля, че по-скоро причината е в ниския клас на телевизора - 6-та серия е практически (почти) базова и едва ли е с процесор като на флагманските, не че и те са кой знае колко потресаващи.
Цитирай
#35

Благодаря,но през usb порта чрез външен хард диск си пускам 4к филми 100 гигабайтови и без да накъсва.А каква е тази платформа ???
Цитирай
#36

(2022-04-06, 11:46:49)vaskogrudov написа:  Някакви идеи за по - плавната работа на приложението.
Смяна на телевизора или външен СЕРТИФИЦИРАН бокс.

И при мен на самсунг модел 2017та работи адски бавно, но на нов телевизор - лети.
Цитирай
#37

Аз имам два Philips 8 серия,приложението работи перфектно. Скоростта на нета е 300мб.
@vaskogrudov Ти пускаш 100гб филми предполагам са в х264 формат.Пробвай голям файл в х265.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#38

Добре,ще пробвам
Цитирай
#39

(2022-04-06, 12:13:41)vaskogrudov написа:  Благодаря,но през usb порта чрез външен хард диск си пускам 4к филми 100 гигабайтови и без да накъсва.А каква е тази платформа ???
Не бъркай крушите с картофите. Сока на телевизора си има отделен чип за декодиране на видео, по тази причина видеото си върви без грижи. Писал си, че като тръгне филма от хбо си върви. А приложението е тромаво, защото процесора е бавен и има малко рам, явно на приложението това му трябва. Обратния ефект го има на по-старички компютри, слагаш им ссд и повечко рам и литват, обаче нямат отделен чип за декодиране на видео и 4к филм ще пуснеш през крив макарон.
Цитирай
#40

Здравейте , може ли някой да даде съвет защо като гледам hbo max през платформа на тв качеството на филмите ми изглежда лошо. Черното е бледо и звука не е ок. Телевизора Сони 2022. Интернет е през wifi , мисля, че е 100mb. Приложението е платено чрез абонамент на теленор.
Цитирай
#41

(2022-08-15, 15:21:56)topalov212 написа:  Здравейте , може ли някой да даде съвет защо като гледам hbo max през платформа на тв качеството на филмите ми изглежда лошо. Черното е бледо и звука не е ок.  Телевизора Сони 2022. Интернет е през wifi , мисля, че е 100mb. Приложението е платено чрез абонамент на теленор.

Гледам през браузър на 4К монитор и през приложението на ipad. Не забелязвам подобни проблеми обаче. През браузъра обикновено отнема 3-4 секунди докато се буферира стрима, иначе след това е наред. На ipada нямам никакви проблеми.

Качестввото като цяло не е блестящо, но не мога да се оплача.

Ако телевизорът я подържа, пробвай с опцията за сваляне на видеото. Един филм е около 2GB. Пробвай и с друго устройство на същата мрежа, или с cast от друго устройство към телевизора. Имаш ли подобни проблеми с други стриминг приложения на този телевизор?
Цитирай
#42

@topalov212, виж настройките, да не би да си му задал да пести трафик. Не знам дали и а такава настройка, но все пак виж. Може и нещо за намаляване на резолюцията (720, 1080, 4К и др.).
Цитирай
#43

Благодаря, ще погледна довечер
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)