Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S22/S22+ - Лични впечатления и коментари

Аз знам за t-dimension и за wanda mobile.
Цитирай
Аксесоари

(2022-11-19, 14:32:22)mkoev написа:  Аз знам за t-dimension и за wanda mobile.

Ще проверя! Иначе за българския език имате ли идея дали го има
Цитирай

Не мога да отговоря със 100% точност, защото никога не ползвам български на устройстава си, но е логично да го има.
Цитирай

Окей, благодаря! Ще видя тези дни какво ще реша в крайна сметка!
Цитирай

Аз лично съм имал Note 9 SM-N960W, който е модела за Канада, така че мнооого силно се съмнявам да има някакви проблеми с американски модел. Единственото, което НЕ работеше тук беше VoLTE, което мисля че не е от огромно значение, всичко друго си беше топ.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

5G Няма да работи ако е с американския модел.
Цитирай

И ъпдейти няма да получава ,всичко трябва да прави ръчно. Два пъти съм ползвал телефони от Америка и никога не бих си взел пак. И да не говорим,че долара гони 2лв никакъв смисъл няма.
[-] 1 потребител изказва благодарност на martoo за това мнение:
  • Dowper
Цитирай

Колеги, търсих тези дни южнокорейски модел със Snapdragon Gen 1, но нищо не успях да намеря... Май ще се спра върху варианта с Exynos 2200 с 256 Гб

(2022-11-21, 22:04:44)Hristov_29 написа:  Колеги, търсих тези дни южнокорейски модел със Snapdragon Gen 1, но нищо не успях да намеря... Май ще се спра върху варианта с Exynos 2200 с 256 Гб

Всъщност сега намерих някакъв сайт - Coupang (бил с най-голям онлайн пазар в Корея), но е на корейски.. Пък аз не вярвам много на Гугъл Преводач
Цитирай

(2022-11-21, 22:04:44)Hristov_29 написа:  Колеги, търсих тези дни южнокорейски модел със Snapdragon Gen 1, но нищо не успях да намеря... Май ще се спра върху варианта с Exynos 2200 с 256 Гб


Всъщност сега намерих някакъв сайт - Coupang (бил с най-голям онлайн пазар в Корея), но е на корейски.. Пък аз не вярвам много на Гугъл Преводач

 Можеш да пишеш на съпорта на Уанда или на T-дименшън и да ги питаш какви са точно устройствата.  Съответно можеш да ги питаш и за езиците.
Цитирай

Към колегата търсещ американски/корейски модел - хем ще имаш ядове с ъпдейтите, хем не се знае какви ще ги береш с мрежите хем няма да имаш официална гаранция тук за у-во дето не струва малко и частите му не са евтини (само един дефектен екран, например да ти заменят - това е на цената на близо една минимална заплата а да ти сменят бройката направо е безценно, на мен ми се е случвало).

И за какво е това упражнение? За Gen 1 който се произвежда от Samsung? Тук обаче има заформено някакво Qualcomm лоби, човек това ще си помисли. Gen 1 е абсолютната печка която тротълва на поразия и освен точки по някои бенчове друго отгоре на Exynos 2200 няма.

Ще си дадете гаранцията, добре работещото 4G/5G и редовните ъпдейти за единия дракон? Сериозно? Гаранция за у-во на тая цена, 4G/5G модеми за които вие си плащате в цената и са high-end, VoLTE е една полезна функция и ако видя у-во за 2 бона да ми switch-ва на 3G по време на разговор сериозно ще се замисля дали си заслужава тия пари... 3G е технология от 2006-та, когато за пръв път се появи в България.

Взимай си Exynos-а от тук и това е, нищо му няма! Една мантра я повтаряте една и съща, а 2100 и 2200 се държат прекрасно! Макар, че и с 990 не съм имал проблеми!

А най-хубаво колега - като толкова искаш дракона изчакай два-три месеца за S23 - Gen 2 ще е глобален (Exynos 2300 досега да беше обявен или поне да се беше появил в bench-овете), ще имаш всички мрежи и гаранция, ъпдейти и т.н. тук и ще ползваш последния модел. На вратата чука новия модел, защо ти е да купиш нещо, което вече се обезцени достатъчно и с излизането на S23 ще се обезцени още повече, предвид, че S23 Ultra ще предлага още по-добра камера, по-малка долна рамка, по-малки извивки и Gen 2 глобално.

Ама ти си знаеш. Точно след 2-3 месеца ще имаш последния и най-нов Samsung със дракон и всичко ще му е наред, вкл. поддръжка на новия WiFi 7.
[-] 3 потребители изказват благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • Dowper, Hristov_29, scorceni
Цитирай

Здравейте, има ли някой проблем с фокуса на задната камера на S22+ ? Аз не мога да направя една качествена снимка. Фокуса е само в една точка на снимката, а останалата част се размазва. Направил съм снимка с S22+ и със S7 edge. Разликата е фрапираща. Не мога да повярвам, че телефон от 2016 г. прави по- чиста снимка от тазгодишния флагман! Дали проблема е в моята бройка или и други имат оплаквания? Ако наистина това са възможностите на камерата ще го върна и ще си ползвам стария. Батерията на 6 години на S7edge издържа колкото новата на S22+!

Снимка със S 22+:
   

Снимка със S 7edge:
   
Цитирай

Да, и мен това адски много ме дразни, особено като трябва да снимаш текст, НО се оказва, че е така. Четох, че било нещо заради големината на сензора и затова се получавало така

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • tonipp
Цитирай

И при мен беше така на S20 FE и направо ме изнервяше, а на Note 10 го няма тоя ефект.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • tonipp
Цитирай

Заради големината на сензора е. Голям сензор плюс малко разстояние до обекта води до плитък DOF Deep of field - от колко до колко мм образа е на фокус. Краищата на листа са по-далеч от средата и затова там не е на фокус. Има 2 решения на този ефект - или затваряш блендата, ама телефоните нямат бленда или се отдалечаваш от листа и после режеш нужното. Колко по-далеч си, толкова полето което е на фокус е по-дълбоко.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на jivkojj за това мнение:
  • kerenski, tonipp
Цитирай

(2022-11-27, 16:57:45)tonipp написа:  Здравейте, има ли някой проблем с фокуса на задната камера на S22+ ?

...

Колега, специално заради твоето питане днес на връщане от работа минах през един техномаркет и специално пробвах камерата на S22+ като снимах една брошура - резултатът бе подобен на твоята снимка. Просто това си е специфика на камерата (сензора й) и докато при снимане на плоскост води до такъв ефект, при снимане на нещо релефно, ефектът е много приятен, тъй като Depth of field-а е много по-реалистичен и се доближава повече до поведението на истински фотоапарат. Нямаш повод за притеснение. И въпреки всичко, S7 edge (също моят предишен телефон) има невероятна камера, която се държи адекватно дори и днес. Уникален телефон!

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sky_Walker за това мнение:
  • tonipp
Цитирай

За да избегнете максимално този нежелан ефект при снимане на текст от близо ползвайте функцията за сканиране. Когато снимам текст с белия бутон за сннимки, се получава размазването, но когато натисна жълтата икона с Т сканира почти перфектно без да има размазване.[Изображение: 1459b22f231c13805954804ac2df8c70.jpg]
П.П: абстрахирайте се от качеството на скрийшота, който съм пуснал. Той е само да покажа къде се цъка за сканиране. Правих го на бързо, след това замазах текста и на всичкото отгоре беше компресиран за да се качи.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
[-] 7 потребители изказват благодарност на SpLiT за това мнение:
  • Dowper, Mendeleev, milss, Plamen11, Rand, Sky_Walker, tonipp
Цитирай

Имах същият проблем, когато трябваше да снимам с 20fe един болничен преди време.
Само така успях да се оправя с яснота на буквите ( както е написано по-горе със задаване на сканиране ).
Мислех, че само с моя телефон е така и е дефект, но сега вече знам за бъдеще, че това е решението.
Благодаря!
Цитирай

А възможно ли е поради същата причина(сензора) при нормални снимки да се забелязва леко размазване в краищата?

[Изображение: 090.jpg]
Цитирай

Размазването на краищата е при всички снимки. Пробвах да снимам документи със скенера и да ги сложа в центъра на снимката, една идея по- добре, но ако решиш да ги зумнеш- греда! Правих и пейзажни снимки. Изглеждат добре, но ако ги разгледаш детайлно със зум, нещата не са ок. Явно ще е така с новия телефон. Всичките тестове ги правих и със S7 edge и разликата е огромна. Направих и тест да снимам телевизора от дивана с двата телефона. При увеличаване на снимката със S7 edge логото на тв се чете перфектно, а със S22+ се размазва и е нечетимо.Честно казано, ако имаше повече памет старото телефонче, не бих го сменил.
Цитирай

Пробвай с Cam sanner.

Huawei P30
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Plamen11, tonipp
Цитирай

Пробвах го, добро е приложението. Документа изглежда доста изчистен. Ще го използвам него.Преди ползвах Tiny Scanner, но сега нестава, краищата на документа са размазани. Благодаря!
Цитирай

Здравейте, може ли да ми обясните разликата между различните режими в камерата [3:4 50 mp] [3:4] [9:16] [1:1] [full]. Телефонът е S22 plus
Цитирай

(2022-12-05, 01:54:37)an7u написа:  Здравейте, може ли да ми обясните разликата между различните режими в камерата [3:4 50 mp] [3:4] [9:16] [1:1] [full]. Телефонът е S22 plus

Колега, темата е дълга и широка. Това са съотношенията на дължината и широчината на снимката, като всеки от тях има предимства и недостатъци според конкретната ситуация при снимане. На пръв поглед е нещо просто, но в същото време изборът на грешното съотношение на снимката, а оттам и цялата й композиция, могат да я развалят тотално.

Това важи за всеки апарат, не само за този телефон конкретно. По-специфичното за телефона е режимът "4:3 50 MP", при който режим телефонът прави снимка в пълната резолюция, която притежава сензора - в твоя случай - 50 мегапиксела. В останалите режими телефонът прави снимки с размер (в повечето случаи) 12 мегапиксела, чрез т. нар. "бининг" процес. Това е и резолюцията, в която следва да правиш повечето си снимки, тъй като са с адекватен размер и достатъчно добро ниво на детайла. На моят телефон например (S22U) една снимка в дневни условия обикновено е с размер доста под 10 мегабайта, докато в режим 108 мегапиксела, размерът стига до 40 мегабайта за 1 снимка!

А за останалите съотношения (режими) прочети следната статия и ще си отговориш на много въпроси: Цък

Успех!

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
[-] 3 потребители изказват благодарност на Sky_Walker за това мнение:
  • an7u, Dowper, rijiq
Цитирай

Налага ми се да сменя телефона и загледах samsung s22+, но по големите вериги е изчерпан, от емаг се предлага само от buy best. Има го в онлайн търговци с противоречиви отзиви, та се чудя дали ще има ново зареждане по веригите или направо ще се появи S23 серията? По-скоро каква е била практиката предишни години?
Цитирай

(2023-01-08, 17:48:30)murrey написа:  Налага ми се да сменя телефона и загледах samsung s22+, но по големите вериги е изчерпан, от емаг се предлага само от buy best. Има го в онлайн търговци с противоречиви отзиви, та се чудя дали ще има ново зареждане по веригите или направо ще се появи S23 серията? По-скоро каква е била практиката предишни години?
Преди да купиш този телефон, те съветвам да прочетеш, какви са мненията на собствениците на S 22 серията с exynos процесор, за да си спестиш следващите оплаквания по форума. Дори тук да се разровиш има само 2ма които са доволни, но заключението е, че е въпрос на късмет какво ще се падне. Има и други модели на Самсунг, които може да ти харесат. В Samsung community дори са открити призивите да не се купува този модел в Европа.
[-] 1 потребител изказва благодарност на p_v_a за това мнение:
  • murrey
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)