Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализации на Samsung Galaxy S22 Ultra

Хайде и при нас.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Galaxy S24 ultra 512gb
Цитирай
Аксесоари

Аз ъпдейтнах вече и засега съм много доволен от поведението. Не съм правил ресет, само обичайното чистене на кеша и Galaxy App Booster. Всичко си върви мазно, панелът с бързите настройки изисква определено свикване, но пък е удобен и лично на мен ми харесва повече от преди, особено опцията за моментално разтегляне от горния десен ъгъл. Не намирам разлика в консумацията на RAM памет, а батерията се държи учудващо добре, да не кажа по-добре и от преди. Иконката на Bluetooth-а все още не е оправена да се вижда горе при несвързано устройство, а мислех, че ще го пипнат това. Бутоните на камерата изглеждат доста по-приятно и превключването между 12MP и 108MP е удобно. Това са ми първите впечатления от 6.0 Wink

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sky_Walker за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай

(2023-11-20, 20:43:53)Sky_Walker написа:  Аз ъпдейтнах вече и засега съм много доволен от поведението. Не съм правил ресет, само обичайното чистене на кеша и Galaxy App Booster. Всичко си върви мазно, панелът с бързите настройки изисква определено свикване, но пък е удобен и лично на мен ми харесва повече от преди, особено опцията за моментално разтегляне от горния десен ъгъл. Не намирам разлика в консумацията на RAM памет, а батерията се държи учудващо добре, да не кажа по-добре и от преди. Иконката на Bluetooth-а все още не е оправена да се вижда горе при несвързано устройство, а мислех, че ще го пипнат това. Бутоните на камерата изглеждат доста по-приятно и превключването между 12MP и 108MP е удобно. Това са ми първите впечатления от 6.0 Wink

Какво имап в предвид под "Galaxy App Booster" ?

S24 Ultra Titanium Black 12/512
S22 Ultra Black 12/512
Garmin Fenix 6x Pro
Цитирай

(2023-11-20, 22:30:00)bobisimeonov написа:  Какво имап в предвид под "Galaxy App Booster" ?

Това е приложение в Good Guardians от стора, оптимизираш приложенията след ъпдейт.
Цитирай

И най накрая Рутините могат да изключват NFC.
За тези които ползват Google Wallet може да се направи Рутина, при отваряне на Wallet да се вкл. NFC и след това да се изключва.
Така работи както самия Samsung Wallet

Gesendet von meinem SM-S908B mit Tapatalk

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
[-] 2 потребители изказват благодарност на Lam3r4e за това мнение:
  • milss, Sky_Walker
Цитирай

Здравейте, да попитам има ли нужда от fine lock с новия андроид и от къде да го изтегля актуализиран good lock i fine lock?

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

От Play Store зa Fine Lock.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Сега забелязах, че вече има автоматично рестартиране по график,, както едно време.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

Колеги, иконите на приложенията така ли са големи с One UI 6? Решетката ми е 4х6, както при 5.1, но сега ми големеят нещо.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Grey, Samsung Galaxy S22 Ultra Phantom Black, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G Cosmic Grey, Samsung Galaxy S9+ Midnight Black,
Samsung Galaxy Watch 5 44mm, Samsung Galaxy Watch 5 Pro 45mm Black Titanium
Цитирай

Още снощи обнових.

След 12 часа впечатленията ми са смесени. Най-важното - батерията, държи си колкото и преди и няма никаква разлика, нито нагоре, нито надолу - все същата си е. Което е хубаво, предвид, че част от ъпдейтите знаете как прецакват батерии.
Плавността и анимациите са сякаш малко бавни (не лагави а просто искат забързване от developer options-a) но са по-плавни от 5.1 и това ми харесва.
Изключително смислено - в камерата zoom-ването при снимки и видео вече е по-плавно между различните камери , и по време на видео е по-мазно самото превключване 3-10x вместо да прескача изведнъж като невидяло. Прави и самия клип по-приятен за окото ако сменяш дистанция, и на теб самия ти е приятно да гледаш този ефект. Браво, постарали са се но това всъщност е най-смиленото което намерих за себе си от всички новости от тоя ъпдейт. Можеше да мине за 5.2 най-спокойно.

Новата лента горе ми се вижда просто опит за копиране на други марки и нещо, което е променено заради това, да бъде променено, не е вложена особена функционална особеност там освен , че до яркостта се стига с едно плъзгане.

Какво определено не ми хареса - дебелия шрифт на часовника при AOD и на lockscreen. Защо изобщо беше нужно да е толкова дебел? Като не е счупено не го поправяй...
Също и новия шрифт ми е смотан, всичко ми е по-малко, по-ситен, иконите в папките са по-сбутани една в друга, шрифта е по-малък и нечетим. 5.1 е класи над това. Вярно, че може да се увеличи от настройки но това прави някои приложения да изглеждат абсурдно и при положение, че си беше ок в 5.1 защо изобщо се пипа подобно нещо? Върнах на шрифт Roboto но не съм сигурен, че това е бил предишния. Ако някой има този от 5.1 да даде линк.
Сравнен до неъпдейтнат S23 Ultra с 5.1 втория изглежда много по-добре в app drawer-а. Изобщо, новите стилистични решения са ми абсурдни. Дебел шрифт на заключване и тънък ситен в менюто... какво подяволите?! Това с дебелия часовник е ясно , че е заемка от ябълките...

Дай боже Apple да спрат да правят iPhone-и не за друго а за да спре Samsung да копира неща от тях, които са нелепи. Не всичко, което е в iPhone е добро решение само защото е Apple и се продава. Повечето около мен с нови iPhone-и идват с въпроса как се спира тоя AOD...
Грозен е. И да, няма да спрат да правят iPhone-и, за референция го казах.

Та в общи линии и с 5.1 си бях добре и не виждам нищо незаменимо което да ме накара да реша, че 6 е стъпка напред. Това ъпдейт, който съществува за да го има и да се каже, че го има. Поне не пречукаха нищо, поне при мен бъгове и battery drain не виждам, всичко си работи по начина по който работеше.
Цитирай

Ами относно батерията, даже мисля, че е по-зле. Не мога да направя сравнение, защото времето на екран, в менюто, вече е за деня, а не откакто е зареден телефона.

Galaxy S24 ultra 512gb
Цитирай

Аз направих 4 часа SOT колкото можеше и преди за часовете ползване си сваляше процента с толкова колкото и преди. Никаква разлика. Така или иначе над 5 часа SOT съм правил само с ползване вечер на почти най-ниска яркост, с тъмна тема на WiFi. В ежедневието със светла тема - абсурд.
Цитирай

Актуализацията с One UI 6 пристигна и за SEK Android . Този път не закъсня както обикновено.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

(2023-11-21, 23:24:40)Sten_87 написа:  Ами относно батерията, даже мисля, че е по-зле. Не мога да направя сравнение, защото времето на екран, в менюто, вече е за деня, а не откакто е зареден телефона.

Аз пък съм на точно обратното мнение - при един същ сценарий (пътуване до работа), пристигам на 2% повече, отколкото преди. Определено има положителна разлика, поне при мен. Още след инсталирането докато разръчквах менюто, ми направи впечатление, че процентите не падат със същата скорост както преди. Но пътят ми до работа всеки ден е идентичен и това ми е много точен показател за разхода на ток. Аз лично съм доволен от ъпдейта, без последния да е нещо WOW Smile

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sky_Walker за това мнение:
  • Sten_87
Цитирай

(2023-11-21, 11:50:40)Lam3r4e написа:  И най накрая Рутините могат да изключват NFC.
За тези които ползват Google Wallet може да се направи Рутина, при отваряне на Wallet да се вкл. NFC и след това да се изключва.
Така работи както самия Samsung Wallet

Gesendet von meinem SM-S908B mit Tapatalk

Странно, но не успях да направя рутината така, че да се изключва NFCто, като затворя уолета....Колега, би ли споделил как да стане, би било доста удобно, наистина.
Цитирай

При актуализацията на камерата в expert raw да е добавен nd филтър, както при с23. Дано да го добавят при следващи актуализации...
Цитирай

(2023-11-22, 15:06:05)Abstract написа:  Странно, но не успях да направя рутината така, че да се изключва NFCто, като затворя уолета....Колега, би ли споделил как да стане, би било доста удобно, наистина.
При отваряне на Google Wallet
Да се вкл. NFC
След това 1 минута съм си направил изчакване
След което странична светкавица се пуска
И накрая да се върне NFC просто съм избрал да се върнат старите настройки    

Gesendet von meinem SM-S908B mit Tapatalk

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
[-] 1 потребител изказва благодарност на Lam3r4e за това мнение:
  • Abstract
Цитирай

На мен след ъпдейта ми се освободи около 25GB място в паметта за съхранение активираха се и разговори през Wi Fi на А1 съм. Това е за сега.
Цитирай

Не точно. Просто новия One UI смята различно паметта и закръглянето 1000/1024 за да не подвежда потребителите, че Android заема едва ли не 40-60GB.

Повече по темата: https://www.sammobile.com/news/samsung-o...n-changes/
https://www.sammobile.com/news/one-ui-6-...e-figures/
https://www.sammobile.com/news/galaxy-s2...b-storage/
Цитирай

На мен друго ми направи впечатление. След ъпдейта след вадене на стилуса ,няма никаква реакция. Преди ъпдейта излизаха менютата с опциите за избор свързани със стилуса. Сега няма никой. Ама никой. Да, стилуса реагира и работи, но не излиза падащото меню както преди.

S24 Ultra Titanium Black 12/512
S22 Ultra Black 12/512
Garmin Fenix 6x Pro
Цитирай

Вчера ъпдейтнах, смартфона го ползва вече съпругата ми, стилуса току що го извадих и веднага си реагира, излезе ми първо аниминирано клипче за добре дошли за стилуса, новите функции и се появи после падащото меню с опциите, така че при мен всичко е нормално със стилуса след ъпдейта.

Първо впечатление от ъпдейта, видях новостите при падащото меню, като иконките и всичките настройки са се запазили точно както си е било настроено по наш вкус и все едно не е имало ъпдейт, видях новите по-достъпни настройки при снимане, полезни екстри, иначе всичко си работи и върви нормално, даже батерията по време на ъпдейта почти не беше мръднала, което ми направи добро впечатление, а знаете как точи батерията при такива големи ъпдейти, по-нататък съпругата ми ще каже ако има нещо нередно след ъпдейта.

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай

За стилуса - след ъпдейта при мен не работеше. Разрових менютата и в more s pen settings, беше изключено с цел пестене на батерия keep s pen connected.
Цитирай

В случая може по някава причина да е декативирана опцията за жестовете с него, а също и менюто с бързите бутони, които не са му се показвали след изваждане на стилуса.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Това, което съм написал първоначално, са глупости.

От опцията when s p is removed трябва да се избере нещо. Когато не работи, явно е избрано да не прави нищо.
Цитирай

(2023-11-23, 07:01:56)bobisimeonov написа:  На мен друго ми направи впечатление. След ъпдейта след вадене на стилуса ,няма никаква реакция. Преди ъпдейта излизаха менютата с опциите за избор свързани със стилуса. Сега няма никой. Ама никой. Да, стилуса реагира и работи, но не излиза падащото меню както преди.

Отвори менюто за S pen и задай на "При премахване на S pen" да отваря възд.команди и си ОК...

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Grey, Samsung Galaxy S22 Ultra Phantom Black, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G Cosmic Grey, Samsung Galaxy S9+ Midnight Black,
Samsung Galaxy Watch 5 44mm, Samsung Galaxy Watch 5 Pro 45mm Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)