Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализации на Samsung Galaxy S22 Ultra

Да, като цяло е безпроблемен поне за мен ъпдейт. Очаквах някакви изцепки в стил Samsung/Apple но нямаше. Дори battery drain няма, работи си прекрасно като освен, че не пипна батерията по негативен начин както повечето случаи при големите ъпдейти работи и по-плавно, с по-малко микролагове при нагрят телефон (видеоразговор на 5G го нагрява стабилно и съм го казвал неведнъж) и като цяло по-добра и плавна работа. Хубаво е, че намалиха микролаговете до абсолютен минимум и предвид, че S23 не правят градусите на Exynos очаквам там пък да работи просто перфектно.
Пръстовия не работи по-зле или по-бързо, единствено с дебел часовник не мога да се разбера, супер грозно ми стои ...

Ще се намеси май Good Lock Big Grin
Цитирай
Аксесоари

(2023-11-23, 21:44:16)Ivanov_1994 написа:  Да, като цяло е безпроблемен поне за мен ъпдейт. Очаквах някакви изцепки в стил Samsung/Apple но нямаше. Дори battery drain няма, работи си прекрасно като освен, че не пипна батерията по негативен начин както повечето случаи при големите ъпдейти работи и по-плавно, с по-малко микролагове при нагрят телефон (видеоразговор на 5G го нагрява стабилно и съм го казвал неведнъж) и като цяло по-добра и плавна работа. Хубаво е, че намалиха микролаговете до абсолютен минимум и предвид, че S23 не правят градусите на Exynos очаквам там пък да работи просто перфектно.
Пръстовия не работи по-зле или по-бързо, единствено с дебел часовник не мога да се разбера, супер грозно ми стои ...

Ще се намеси май Good Lock Big Grin

Опитай да смениш с някой от другите шрифтове. Аз винаги съм ползвал втория и няма разлика спрямо 5.1
https://i.postimg.cc/Gpmv4gDt/Screenshot...-style.jpg

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

С втория съм но при мен ефекта изобщо не е същия, бая дебели са си цифрите...

Така де, това да му е кусура. Всичко останало е добре и най-вече ми харесват 99% елиминираните при 22 микролагове и плавния zoom в камерата.
Цитирай

(2023-11-23, 16:31:49)andriann написа:  Отвори менюто за S pen и задай на "При премахване на S pen" да отваря възд.команди и си ОК...

Да, оправих го. Вече всичко е наред.

S24 Ultra Titanium Black 12/512
S22 Ultra Black 12/512
Garmin Fenix 6x Pro
Цитирай

Здравейте!

Ъпдейтнах на UI 6.0, но сега забелязвам проблем с хот-спота. Устройството се свързва с телефона, но няма интернет. Иначе аз го виждам като свързано устройство.
Пробвах и с други устройства, но резултатът е същия - няма интернет. Рестартирах телефона, включвах изключвах самолетен режим, изтрих кеша през рекавъри менюто, но без резултат. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?
Цитирай

(2023-11-27, 14:58:22)radotr написа:  Здравейте!

Ъпдейтнах на UI 6.0, но сега забелязвам проблем с хот-спота. Устройството се свързва с телефона, но няма интернет. Иначе аз го виждам като свързано устройство.
Пробвах и с други устройства, но резултатът е същия - няма интернет. Рестартирах телефона, включвах изключвах самолетен режим, изтрих кеша през рекавъри менюто, но без резултат. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?
Пробвах преди малко и няма проблем при мен. Всичко работи нормално.

Малко впечатления от One UI 6:

Позитивни:
  • Телефона работи по-плавно. Анимациите са подобрени (има един бъг с уиджетите, ако се ползват жестове, но има информация че ще го оправят скоро). Реално телефона трябваше да работи така от ден 1, а не 2 години след пускането му... Вече жестовете са използваеми на QHD+ резолюцията и микролаговете са минимални (все още не е мазно като iPhone например, но е поносимо и не-дразнещо).
  • Батерията определено е подобрена при мен. Преди го ползвах на 60Hz, защото грам не държеше на 120, а сега изкарвам същото време на 120. Не съм тествал на 60, защото вече много ми насича като превключа. Лошото е, че GalaxyMaxHZ приложението трябва да се инсталира през ADB вече, защото версията на андроид не се поддържа...
  • Има нови функции като Wi-Fi Calling и Hiya интеграция. Не съм ги тествал и дори не съм сигурен че работят (със SEK CSC съм).
  • Вече може да се мести часовника на заключен екран и това ми спестява ползването на LockStar модула, което си е плюс за мен.
Негативни:
  • Някои опции за къстъмизация са налични в настройките, но не правят нищо. Например прозрачност на музикалния плейър при заключен екран.
  • Ако се изключи blur опцията от Accessibility настройките вече новата лента с известия е сива, което е супер дразнещо... Преди беше плътно черно и изглеждаше много по-добре. За съжаление Theme Park не може все още да модифицира тази лента.
  • Все още има минимални микролагове на QHD+ при ползване на жестовете. Също така и при минаване от Always on display към заключения екран. Не съм слагал FHD да тествам, защото ми е размазано като го гледам... Но е използваемо и се търпи.
  • Батерията като цяло на телефона си е зле... За съжаление решението е да се смени модела...
  • Лимитации в лентата с бутони. Преди като се натиснеше текста под бутона излизаха допълнителни опции и беше по-удобно. Сега трябва да се задържа, което е малко дразнещо ако си свикнал с предишното поведение... Сега под-меню излиза само за wi-fi и bluetooth настройките 

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



[-] 1 потребител изказва благодарност на krasimiretov за това мнение:
  • Monipeev
Цитирай

Използвам от го ден първи на QHD както ползвах и с S21 Ultra. За съжаление S20 Ultra и S22 Ultra са с кофти батерии за размера им , S21 Ultra по някаква причина и с Exynos ми правеше над 6 ч. СОТ ако ползвам повече часове телефона. Този не.

Микро-лаговете са почти премахнати, а това започна още с 5.1 и за съжаление явно трябва да се чака по година-две докато си оправят моделите. Не, че и с 5/5.1 е работил по-зле но в момента работи доста по-добре, особено ако е нагрят микро-лаговете ги няма.

Това е наистина добре и мисля, че това си е максимума който може да се вземе от 2200/Gen 1 като чипсети , предполагам на това ниво ще е и S23 FE. Не случайно го пускат толкова късно , явно...

Все пак - добре.
Цитирай

Някой има ли проблем с ГПС-а? Ползвам гугъл мапс постоянно и на два пъти ме изненада като ми казва "няма връзка с гпс" на места дето са на открито т.е магистрала или нормални пътища .Не включвам тунели ест . Ето снощи както пътувах и изведнъж ми го каза че няма гпс и ме хвърли в полето. Чак след рестартиране на телефона и задаване на маршрут отново се оправи. Да конкретизирам: живея на Острова и ползвам всеки ден навигацията , не заради това че не знам къде отивам, а заради трафика и минаването през алтернативни маршрути за да спестя време ест. Преди ъпдейта никога не ми е правела проблем

S24 Ultra Titanium Black 12/512
S22 Ultra Black 12/512
Garmin Fenix 6x Pro
Цитирай

Добре си е навигацията, ползвам го редовно но предимно с Tomtom AmiGO, тъй като картите на Google отдавна не са ми най-приятните но няма ядове - хваща си и навигира. Пробвай различно приложение.
Цитирай

Новият Андроид - същия като стария. Само, че нов... Big Grin

Интернет и s*x култура, дибидюс по арматура...
Цитирай

Същият, ама телефона върви 2 пъти по-мазно! Аз съм много доволен.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

(2023-11-29, 21:39:15)Ivanov_1994 написа:  Добре си е навигацията, ползвам го редовно но предимно с Tomtom AmiGO, тъй като картите на Google отдавна не са ми най-приятните но няма ядове - хваща си и навигира. Пробвай различно приложение.

И аз го ползвам редовно, но да следя тряфика, не толкова да ме навигира. След ъпдейта започна да ми прави тея номера.

S24 Ultra Titanium Black 12/512
S22 Ultra Black 12/512
Garmin Fenix 6x Pro
Цитирай

(2023-12-01, 17:29:40)Nikito82 написа:  Същият, ама телефона върви 2 пъти по-мазно! Аз съм много доволен.

Аз съществени разлики не виждам. Сега със сигурност не го ползвам като повечето хора тук. За мен това е просто поредният апарат. Основно работя с него. Разговори, имейли и камера в 95% от случаите. Не виждам разлика в "мазнотата" (не, че ми пука). 
Хубаво е, че все пак някой е доволен и се радва. Мен ще ме радва ако е стабилно всичко и няма драми работата му. Останалото са лигавищи. Wink

Интернет и s*x култура, дибидюс по арматура...
[-] 2 потребители изказват благодарност на volak за това мнение:
  • android_97, Sten_87
Цитирай

За SEK дойде 5908BXXS7DWL1.
Секюрити пач.

Galaxy S24 Ultra
Galaxy Watch6 Classic, 46 мм

Цитирай

.[Изображение: 90c9347ae499aad521da61b7c2847c33.jpg]

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Цитирай

Аз съм доволен от One UI 6, визуалните разлики не са някакви огромни но там където трябваше да има промени - има. В началото дори се чудих дали да ъпдейтна но браво - този път има промени там където трябва.

При видеоразговор греенето на у-вото е в пъти по-ниско, дори след продължителен и след него до пълно охлаждане освен температурата друга разлика няма. Преди това имаше лагове и то много отчетливи докато не охлади. Също имаше лагове на под 20% батерия, особено на под 10 в някои места се виждаха сериозно и това дразнеше. Сега до пълното умиране си работи плавно и хладно. Теглене на голям файл, видеоразговор и др. неща не го загряват по начина, който беше преди. Това отчитам за напредък.

Доста плавна работа и на камерата при смяна на режимите и zoom lens-овете. Но не може един флагман да се чувства като флагман след близо 2 години от пускането му, това е недопустимо. Радвам се за всички under the hood промени и в същото време се дразня, че това е резултат на два версии OS по-нагоре а един флагман трябва да работи по този начин out of the box.
Цитирай

В момента ползвам паралелно 22 Ултра 12/256 и Oneplus Nord 3 16/256, което си е средняк на марката. Значи много си обичам Ултрата, но по отношение на бързина, плавност, отваряне на приложения, скролване, китаеца е несравнимо по-бърз. За мултитаскинг няма да говоря, но да речем че там 16 Рам си казват думата.
На самсунга съм деактивирал 130 приложения с adb tools :д
Имат още много усилия да положат в това отношение.[Изображение: 8e4f86d0463c889f645813ad5a42ffa1.jpg]

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Цитирай

Колеги, след ъпдейта до OneUI 6.0 при мен се появи адски досаден проблем - при слушане на музика с включени слушалки (оригиналните жични AKG) и изгасен екран на телефона, при натискане на който и да е бутон от управлението на слушалките, екранът се включва за 2 секунди и след това пак изгасва. За мен това е супер досадно и хаби излишно батерията. Някой има ли идея как може да се изключи това и екранът да не се влияе от увеличаване на звука или смяна на песен и да си стои изгасен? Ползвам PowerAmp за плеър, но няма опция в менюто му за това нещо, а и слушалките активират екрана и без да е пуснат плеъра...

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
Цитирай

При мен забелязах само 2 малки дразнещи неща - edge lighting при известие вече не е с универсалната яркост а с тази с която е настроен телефона или автоматично. Преди без значение, че е на автомат и е тъмно в стаята при поява на известие се виждаше ясно, сега си е яркостта, с която е настроен телефона и в по-тъмна стая едва се вижда известието.

Другото е, че ако инцидентно натисна бутона за изключване или го задържа по погрешка малко по-дълго (с няма и секунда) веднага извиква Bixby, преди си искаше да се задържи както трябва, не така от лекичък натиск. Никога не съм имал на извитите екрани инцидентни натискания но сефте имам инцидентни извиквания на Bixby. На момента дразни. Прави впечатление и нещо странно - случва се по-често ако телефона не е рестартиран по-дълго време, например целия ден или два. Ако го рестартирам е нормално и няма инцидентни извиквания, иска по-дълъг натиск както беше. Като се минат няколко часа му трябва минимално задържане и веднага извиква асистента. Може би в даден момент стартира в background някакъв service и се получава тая простотия.

За момента това са 2-те дребнички неща, с които може да се живее. А, и друго минимално тъпо - предната камера винаги ми е на 40MP (10MP без да е настроен beauty effect ми омазва лицето, а ако го пусна - хептен, не съм жена и не искам такива странни филтри). След ъпдейта не иска да запомни , че е на 40 и при всяко стартиране се връща на 10. Видео настройките ги помни - ако съм избрал 4К 60 кадъра след рестарт пак ще е толкова за задна/предна камера, също и ъгъла на снимане при предната запомня - по-далеч или по-близко. Но резолюцията - не.

Надявам се 6.1 да оправи тия дребнички тъпотии. Но поне не прее*аха цялото устройство, учудващо за Samsung.
Цитирай

(2023-12-17, 00:19:18)Ivanov_1994 написа:   А, и друго минимално тъпо - предната камера винаги ми е на 40MP (10MP без да е настроен beauty effect ми омазва лицето, а ако го пусна - хептен, не съм жена и не искам такива странни филтри). След ъпдейта не иска да запомни , че е на 40 и при всяко стартиране се връща на 10. Видео настройките ги помни - ако съм избрал 4К 60 кадъра след рестарт пак ще е толкова за задна/предна камера, също и ъгъла на снимане при предната запомня - по-далеч или по-близко. Но резолюцията - не.

В настройките има различни варианти какво да помни при стартиране на камера.

S21 FE
RN5 AI
Цитирай

При мен има един бъг след ъпдейта, като напоследък зачести: понякога при натискане на пауър бутона телефона не светва веднага, трябва да го натисна 3-4 пъти за да се случи нещо. Не е от бутона, защото ако го натисна бързо 2 пъти си пуска камерата.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай

Интересно е дали ще има този отказ и при двойно почукване за събуждане на екрана...

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

.[Изображение: 5e891d32a071fcbc7969c9ea5a0188ee.jpg]

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Цитирай

Дойде и за SEK

[Изображение: Screenshot-20240120-090523-Software-update.jpg]

Galaxy S24 Ultra
Galaxy Watch6 Classic, 46 мм

Цитирай

Някаква бета или не знам какво е на 6.1 била качена на сървърите на Samsung за S22 серията но не се разпространява. Поне това четох някъде из sammobile.

То нищо ново няма да видим с 6.1, предвид, че всичко е за новите им апарати ама поне казват, че анимациите били подобрение. Малко повече плавност на никого не е излишна, що да не е...

То друго като няма да получим, ха-ха. Samsung по пътя на Apple със смяната на цифрите.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 6 гост(и)