Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализации на Samsung Galaxy S22 Ultra
#76

То 3% не са дрейн, това си е цяло спане. Аз съм нямал телефон където да ми дърпа по-малко от 20% на вечер.

Може ли да пуснеш снимка с този шум на тъмно?

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
Аксесоари
#77

Батерията със сигурност е по-добре, на 2:45 екран съм, а е дръпнало 30% батерия.
Цитирай
#78

(2022-04-20, 12:04:09)BGDropche написа:  То 3% не са дрейн, това си е цяло спане. Аз съм нямал телефон където да ми дърпа по-малко от 20% на вечер.

Може ли да пуснеш снимка с този шум на тъмно?

Kак 20%?? Това е безумно. Другите ми андроид телефони се движат около 5% също без да спирам нищо.

[Изображение: image-2022-04-20-152410428.png]
Ето това е основния проблем, който се надявам някога да бъде оправен след като хардуера го има. Твърди се че точно в този шум има значима разлика Exynos/Snapdragon, което предполага че трябва да е възможно подобрение. Разликата със и без нощен режим е колосална, а миналата година беше колосална х2, в смисъл че без нощен режим на закрито снимките бяха по-зле от на среден клас телефон, липса на детайл и страшен шум. Моя експирисънс е точно като на този скриийн от DXО.

Последния ъпдейт на RAW приложението бил много подобрен в това отношение, но не съм тествал и ми се иска нормалното снимане през стандартното приложение да се подобри. Разликата и потенциала за промени със софтуер се вижда между първите 2 снимки.
Цитирай
#79

Да затова и точно толкова ти вярваме, колкото на DXO .
[-] 2 потребители изказват благодарност на martoo за това мнение:
  • luchko15, milss
Цитирай
#80

(2022-04-20, 19:06:54)martoo написа:  Да затова и точно толкова ти вярваме, колкото на DXO .

Прескочете DXO и моето мнение, има още 20ина източника и ревюта, които казват точно същото нещо. За разнообразие примерно може да се направи справка с руснаците, там доста канали тестват нещата обстойно и са качени и реалните снимки от теста в пълен размер. Просто Самсунг така правят нещата, тази година хардуера е почти същия, но има напредък. Айфона е с по-малък сензор, но също няма такъв шум, важи за други модели.
Разликите Exynos/SD също говорят, че софтуерно е възможно голямо подобрение, защото снимките на Ексиноса са по-шумни и Снап-а е по-шумен на видео.
Като сложим в сметките и потресаващата разлика в шума със и без нощния режим...е няма как да не може да се поизпипат нещата в нормалния режим ако ще и да решат да увеличат еспозицията с половин или цяла секунда. Ще е супер ако вземат да сложат и Torch опция на диода до светкавица...

Стискаме палци да обърнат внимание и на камерата, а дотогава можем смело да се порадваме на този последния ъпдейт, за мен има огромна позитивна разлика, интерфейса е кажи речи на 90% плавен, с хубави преходи и анимация.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
#81

Преди няколко дни не обеща ли да спреш да се жалваш. Махни го този телефон накрая и спри.

Galaxy S24 Ultra & Galaxy Watch 6 Classic 47mm
[-] 4 потребители изказват благодарност на Steve за това мнение:
  • exte, luchko15, martoo, TNTKZ
Цитирай
#82

(2022-04-20, 20:03:42)Steve написа:  Преди няколко дни не обеща ли да спреш да се жалваш. Махни го този телефон накрая и спри.
Колега четеш ли изобщо или под дифолт питаш? От 5 мнения назад хваля новия ъпдейт и го препоръчвам на хората, защото не се виждаше ако не провериш. Също споделям доста разумния дрейн и че е същия и преди и след ъпдейта. И логично вмъквам, че камерата е следващото нещо, което се надявам да подобрят.
Какви продажби, какви жалвания??
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
#83

(2022-04-19, 08:27:14)krasimiretov написа:  Не съм съгласен. Лаговете ги има и при ползване на жестовете са забележими още повече.
След втория ъпдейт за Април нещата са значително по-добре. Почти не съм видял микролагване откакто инсталирах актуализацията, дори си пуснах жестовете отново.

Доволен съм от тази актуализация, дано в бъдеще да оптимизират още софтуера и батерията.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#84

Аз съм си с FNG жестовете от самото начало и проблеми не съм имал.

Изпратено от Samsung S22 Ultra с помощта на Tapatalk
Цитирай
#85

(2022-04-21, 07:45:19)100 написа:  Колега четеш ли изобщо или под дифолт питаш? От 5 мнения назад хваля новия ъпдейт и го препоръчвам на хората, защото не се виждаше ако не провериш. Също споделям доста разумния дрейн и че е същия и преди и след ъпдейта. И логично вмъквам, че камерата е следващото нещо, което се надявам да подобрят.
Какви продажби, какви жалвания??

Всички харесват възможностите на камерата и качеството на снимките. Само ти си на терсене. Спри да вмъкваш твоите проблеми. Не разбра ли, че никой от тук присъстващите не го интересуват.

Galaxy S24 Ultra & Galaxy Watch 6 Classic 47mm
Цитирай
#86

Колегата според мен или е по-взискателен, или повече се втилясва, ползвайте си телефоните, перфектен още няма, едва ли и ще има. Весели празнициSmile

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#87

(2022-04-21, 12:51:48)Steve написа:  Всички харесват възможностите на камерата и качеството на снимките. Само ти си на терсене. Спри да вмъкваш твоите проблеми. Не разбра ли, че никой от тук присъстващите не го интересуват.

Що за ниво трябва да имаме в този форум щом на всикчи всичко им харесва и не ги интересува? Случайно да ти е направило впечатление, че хора се оплакват от батерия, рестарти, крашове, лагове и други неща от които дори аз не се оплаквам? Никой ли не се интересува от тях?

Това е технически форум за мен е нормално да се объждат повече проблемите хардуерни и софтуерни и да се търсят решения. Камерата има проблем със шума при ниска светлина и трябва да доста ниско техническото ниво на потребителя, че да не го вижда или това да му е първия телефон от високия клас.
И го споменавам това в темата с актуализациите, защото наскоро имаше ъпдейт на RAW приложението, който подобри много нещата (вчера го тествах дори и препоръчвам между другото) та има слухове, че се очаква подобно подбрение и за основното приложение, точно свързано с този шум и пърформънса при ниска осветеност. Целия нет знае за това, само ние не сме чували и виждали явно....и dxo лъжат и постват фалшиви снимки Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
#88

И за да преустановим излишните спорове, това от снимката е от приложението Galaxy Storе.
Не съм знаел, че периодично правят профилактика и блокират достъпа.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#89

(2022-04-21, 14:30:36)100 написа:  ....и dxo лъжат и постват фалшиви снимки Smile

Лъжат. Мнозинството от хората тук, в това число и аз, имат нулево доверие в dxo.
Вече имаш телефона и сам можеш да си правиш изводите, а не да даваш за пример една платена класация. 
Специално за снимките, освен от телефона естествено, много зависи и от човека който ги прави. Дай ми най-добрия телефон (според теб) за снимки и ти давам гаранция, че ще направя най-лошите снимки с него  Wink .

Иначе след актуализацията не виждам нещо да се е променило. Проблеми не съм имал. Батерият е без промяна.

1916 
[-] 2 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • mitko1907, OliQueenBG
Цитирай
#90

(2022-04-20, 19:06:54)martoo написа:  Да затова и точно толкова ти вярваме, колкото на DXO .

Разбирам че колегата ви се оплаква много но съм имал няколко телефона на самсунг от топ клас и потвърждавам същото което казва "100"

Има уникално много шум вляво и вдясно ако сте на много тъмно без значение какъв е процесора, на мен това не ми пречи, пречеше ми огромния дрейн и лагването и забиването на телефон за 2000лева. Докато не си оправят лага и микролага в тоя андройд, ще си стоя на ск*пания iOS, поне е приятен за окото.

Иначе перфектен телефон няма, потвърждавам.

П.С. След 13 Mini - то и трудното боравене с iOS, реших да мина след година и нещо отсъствие, отново на Samsung та и часовник си взех където на 12 тия ден му изгоря пиксел и не го оправиха, ама както и да е. Нещата не са се променили от първия ми S9+. Батерията беше леш ама за 3300мах беше нормално и не се оплаквах. Flip - a тотално ме отказа от Samsung след като му прецакаха камерата с ъпдейт, шум на нощните снимки колкото искаш и накрая го продадох.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 2 потребители изказват благодарност на BGDropche за това мнение:
  • 100, greenandroid
Цитирай
#91

(2022-04-21, 17:36:06)milss написа:  Лъжат. Мнозинството от хората тук, в това число и аз, имат нулево доверие в dxo.
Вече имаш телефона и сам можеш да си правиш изводите, а не да даваш за пример една платена класация. 
Специално за снимките, освен от телефона естествено, много зависи и от човека който ги прави. Дай ми най-добрия телефон (според теб) за снимки и ти давам гаранция, че ще направя най-лошите снимки с него  Wink .

Иначе след актуализацията не виждам нещо да се е променило. Проблеми не съм имал. Батерият е без промяна.

Шума се вижда в тестовете от всеки възможен източник, направих скрийшот от тях за най-лесно. Това ми е четвърти Самсунг, шума е много и трябва да си буквално сляп за да не го виждаш или да можеш да направиш сравнение с друг телефон. Не зависи как снимаш изобщо, в автоматичен режим държиш телефона стабилно и цъкаш, сменяш с другия, цъкаш пак и сравняваш. Аз вече започвам да си мисля, че или критериите са супер ниски или всъщност на никой не му пука каква точно е камерата ако му кажат, че е топ.

Хубавата новина е че със софтуер е абсолютно възможно да се оправят нещата, защото едно Xiaomi да вземем от средния клас няма шум при положение, че сензора му е 10 пъти по-слаб. Expert RAW приложението пак ще спомена дава доста различни резултати и има по-нисък праг за осветеност след последния ъпдейт. Дано направят нещо и с основната снимачка.

След актуализацията има огромна промяна в микролаговете почти навсякъде, всичко е на 90% подобрено. И аз не съм имал никакви реални проблеми в това отношение, плавността на айфона я нямамеше, сега е в пъти по-близко и се вижда абсолютно обективно.
Батерията си е все същата наистина, но не е фатално зле Smile
Цитирай
#92

(2022-04-22, 08:38:25)100 написа:  Шума се вижда в тестовете от всеки възможен източник, направих скрийшот от тях за най-лесно. 
...........

Не знам какви са ти източниците, но при сравнение на Iphone 13 Pro и S22 Ultra в повечето случаи Ultra-тa е по добър при нощни снимки, зум, детайли. Явно гледаш избирателно.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • Steve
Цитирай
#93

Идват празници спри се поне за 3-4 дни да прочетем и някое друго мнение .
[-] 3 потребители изказват благодарност на martoo за това мнение:
  • ole, Steve, TNTKZ
Цитирай
#94

Който иска добри снимки да си купи DSLR.

Galaxy S24 Ultra & Galaxy Watch 6 Classic 47mm
[-] 2 потребители изказват благодарност на Steve за това мнение:
  • milss, Plamen11
Цитирай
#95

Не съм съгласен. "Добри" снимки правят вече и mid range телефоните. Ако човек се вталясва тогава да си купи DSLR или нещо подобно.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#96

Написах "Добри" защото и с тях любителя няма да направи перфектна снимка.

Galaxy S24 Ultra & Galaxy Watch 6 Classic 47mm
Цитирай
#97

Нова актуализация дойде, доста голяма 1506,78МВ.
Нещо интересно, преди да я инсталирам батерията беше 95%, след инсталирането батерията ми е на 97%???

Galaxy S23 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на vovalinder за това мнение:
  • ivanov_km
Цитирай
#98

Включили са възобновяема енергия чрез топлината на устройството. Секунда за шега разбира се.
Иначе дано няма проблем с грешно отчитане на батерията тогава.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#99

Здравейте! Дойде днес тоя ъпдейт доста голям но ми направи впечатление, че е само за 4 приложения :/ а на др колеги гледам бол от обновяване на приложения и пак същата големина на ъпдейта. Защо така е при мен? Купих телефона от Теленор иначе ако това е от значение. Благодаря ви предварително.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P20 Pro
Xiaomi MI 10T Pro
Samsung A52s
Samsung Galaxy S22 Ultra Phantom Black
Цитирай

При мен нямаше нито едно приложение дори, но си го обяснявам с това, че е актуализирано преди това през Galaxy Store например.
Като се замисля, вчера сутринта видях актуализация на много приложения в GalaxyStore, част от които описани при теб и други с по-голям списък в описанието, която актуализация на приложенията направих,
Вероятно за това и не ми ги индексира върху информационния екран с описанието.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • shmatka88
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)