Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S22 Ultra - Батерия, проблеми, съвети

На дисплея така пише.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
Аксесоари

Трябва да пише "супер бързо" дори и на 25W, бързото мисля, че е до 15W и под него - просто зареждане.

Ти, извинявай ама намери откъде да купиш зарядно...за 10-тина лева разлика... по техно веригите ги има зарядните им. От olx и куче не се купува, eMag и той е пълен с ментета-аксесоари от marketplace-а търговци, самите емаг дори май не знаят затова...

После като стане някоя поразия със батерията или телефона ще обвините Samsung... зарядни само оригинални с касова бележка от техно-верига, официален представител на марката или алтернативен производител, сертифициран от марката - Cellularline, например.
Цитирай

(2022-10-29, 18:31:50)pi6ligara написа:  Здравейте, купих си уж оригинално зарядно 45 вата от ОЛХ и като го включа да се зарежда ми изписва Бързо Зареждане, а си мисля че трябва да пише Супер Бързо Зареждане. Включил съм опцията за Супер Бързо Зареждане в менюто ,но не знам дали зарядното е оригинално защото в ютуб гледам на клипове ,че изписва Супер Бързо Зареждане. Има ли някой с оригинално бързо зарядно да ми каже какво му изписва като го вкючи?
Кабела оригинален ли е?

Huawei P30
Цитирай

Ясно,значи в зарядното е проблема. От началото се усъмних като видях какво пише отзад,но вече го бях взел. Кабела и той уж е оригинален ,взех го заедно със адаптера. Когато взех телефона от Техномаркета,в момента нямаха налично 45 вата зарядно,за това прибегнах до олх,но грешката си е моя де.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung s22 ultra phantom white
Цитирай

Пробвай с кабела ,който идва с телефона .
Така пише
   
Това е зарядното,аз го взех от едно магазинче,но преди да го платя го пробвах какво изисва на дисплея.Аз го ползвам за безжичното зарядно.
   

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
[-] 1 потребител изказва благодарност на felipe за това мнение:
  • pi6ligara
Цитирай

Пробвах и с кабела който си е с телефона,пак си пише само бързо зареждане. Някой ако има за продаване адаптер 45 вата да ми пише,за сега ще си карам с този ,че дадох 40лв и сега ако купя от магазина за 67лв зареждането ще ми излезе златно вече.

Samsung s22 ultra phantom white
Цитирай

Евтиното излиза скъпо.

Голяма разлика няма 25W vs 45W така, че си вземи обикновеното 25W и си зареждай с него. Разликата им е в 3-4 минути.
Цитирай

Всъщност виж дали ти е пусната опцията за супер бързото зареждане от менюто Smile

[Изображение: Screenshot-20221029-222722-Gallery.jpg]
Цитирай

(2022-10-29, 20:15:19)Ivanov_1994 написа:  Евтиното излиза скъпо.

Голяма разлика няма 25W vs 45W така, че си вземи обикновеното 25W и си зареждай с него. Разликата им е в 3-4 минути.

Нищо чудно на 26+ градуса стайна да е обратната посока разликата. 25W зарядното всъщност е 30W, а 45W е по-малко не помня с колко. S22U иска стайна около или под 22градуса за да не кътва заряда на интервали та всеки може да си направи сметката колко е смисъла...

Относно фалшивите зарядни и други аксесоари.....пълно е вече в olx-а със фалшиви samsung телефони, слушалки и зарядни.
Цитирай

Аз си го карам с 25W от комплекта и ще си го ползвам и на S23 Ultra като излезе, чакам само да го представят в първото тримесечие и да започне pre-order-а...S22-то ще го продам без зарядно и това е...

Вкъщи имам и безжично дето толкова го и ползвам де, хакам 25W, влизам да се къпя, излизам и докато се облека е над половината - идеално ми е. Няма смисъл да се изнасилва тая батерия, гледам сега Redmi Note 12 Explorer (Internet Explorer, къде си?) с 210W и се чудя...разликата със 120W e 2-3 минути... кой умря за тия 2 минути не разбрах така ги изнасилват тия батерии... накрая като почнат да гърмят ще се усетят...

Имам и зарядно 15W в колата, е стига ми...
Цитирай

Сега гледах в сайта на технополис и там има 2 вида зарядни ,едното е 25W BLACK EP-TA800NBEGEU а другото 25W BLACK EP-TA800XBEGWW . Първото е 34лв а второто 49лв ,каква е разликата колеги и кое да взема?

Samsung s22 ultra phantom white
Цитирай

(2022-10-30, 15:17:54)pi6ligara написа:  Сега гледах в сайта на технополис и там има 2 вида зарядни ,едното е 25W BLACK EP-TA800NBEGEU а другото 25W BLACK EP-TA800XBEGWW . Първото е 34лв а второто 49лв ,каква е разликата колеги и кое да взема?
Едното,по-скъпото, е зарядно+кабел. Другото е само зарядното.

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Samsung Galaxy S10 Plus,Prism White
Samsung Gear S2 Sport Watch
Huawei P20 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на Nilson за това мнение:
  • pi6ligara
Цитирай

Аз си ползвам 45 ватовото зарядно и съм доволен от него, бих препоръчал да се вземе такова. Доволен съм и от двойното безжично, единствения проблем с него е, че имам часовник хуавей и не мога да го зареждам на него, понеже полюсите на магнитите са еднакви и се отблъскват(ах Самсунг, Самсунг) Smile

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Не знам кой е прав и кой не е ,и колко вата е 25 ватовото зарядно,но в ютуба има една камара клипове със сравнения между 25 и 45 ватовите, които изгледах,зареждане с кабел 5А,с 3А,без кабел,с измервателен уред между кабела и адаптера и всички показват едно и също,а именно между 5 и 9 минути разлика в полза на 45 ватовото,което предвид двойната му цена поне за мен не е основателна причина да си го купя. Не натрапвам мнението си на никого и не искам да влизам в спорове защото не съм компетентен по въпроса.

Samsung s22 ultra phantom white
Цитирай

45 ватовото зарежда сравнително по-бързо, ако не говорим за пълен заряд
тъй като в края на зареждането мощността пада
т.е. ако ще се ползва за зареждане до 100% няма голяма разлика
ако ще е за добавяне на частичен заряд примерно от 20 до 50% има разлика във времето
но пак не е нищо особено
Цитирай

Има и друго - в даден момент като смените с по-нов модел телефон, това 45в зареждане вече ще е по-мощно от сегашното и ако сте си взели 25в ще ви трябва ново зарядно, за да се възползвате от пълната мощност.
Цитирай

Аз за това взех 45В още от 21 Ултрата с идеята да го ползвам поне 3-4 модела напред.
Цитирай

Това с идеята да се ползва в бъдеще 45w зарядното може да не проработи, защото ако реша да позлвам примерно 33w зарядно от друга марка то зарежда по-бавно от въпросното 25W. Защо е така и как да сме сигурни, че новия модел ще поддържа правилните протоколи или вече ще има нов модел зарядно?
Старото 18W пак Самсунг, но не знае какво прави и мощността варира много според телефона.

Аз имам известни подозрения, че 45W не зарежда и защото батерията просто не го поддържа заради тротълинга, но честно казано не съм тествал дали е така. Все пак е много вероятно в предвид, че телефона едвам понася "25w" с температурното управление, което има.
Цитирай

Здравейте, трябваше ми по дълъг кабел за зареждане и си взех 2 метра на baseus, води се че поддържа 100 вата,с оригиналното 25 ватово зарядно работи перфектно и в емага е 13.99лв. Може и да не е за темата,но реших да го споделя чисто информативно.

Samsung s22 ultra phantom white
[-] 1 потребител изказва благодарност на pi6ligara за това мнение:
  • insartture
Цитирай

Колеги, здравейте!

Взех си телефона преди 8 дни и батерията вече започна да се стабилизира, даже вчера го заредих чак на втората вечер при напълно нормална употреба. Едно нещо обаче все още ме притеснява - само когато ползвам камерата (независимо от режима й) и правя снимки, имам чувството, че батерията започва да пада с изключително високи темпове. Вчера направих 15-на снимки в една градинка и едно 5% от батерията отлетяха за отрицателно време. Някой друг забелязал ли е такъв разход на енергия при снимане? Много обичам да снимам и като съм някъде на почивка щракам много и ме притеснява дали ще мога да ползвам телефона пълноценно, без да се налага да си нося и фотоапарата с мен... Всякакви мнения ще са ми от полза Wink

Благодаря!

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
Цитирай

Ако прави синхронизация към облаци -да качва снимките там на мобилни данни - обичайно се случва. След снимане - влез в настройките на батерията и виж какво я консумира. Можеш да настроиш синхронизирането да е само на Wi-Fi.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • Mishoiliev, Sky_Walker
Цитирай

Много интересно, качвам го за тези които зареждат до 85%
   

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Не го приемай за заяждане, но кое точно е интересното? "Лабораторни" измервания с USB метърче за 10-20$... И предположения на база лични сметки с някакви проценти?
Капацитет на батерии се мери на РАЗРЯД пълно --> празно, това, което е правил руснака е точно едно нищо. Батерията е декларирана като максимален капацитет 5000 мач, номиналният със сигурност е малко по-малко, а реално използваемия зависи от начина на зареждане. Процентите са доста неточен индикатор, на много телефони зарядът продължава доста време след 100%. Но все пак някои от производителите са се сетили, че ако декларират остатъчен капацитет от 80% след 2 години употреба трябва по някакъв начин да ограничат потребителите... И този начин е чист - няма физическо/техническо ограничение, само визуално.

Sent from my SM-S906B using Tapatalk

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • emzo
Цитирай

@stenlius последните две изречения Smile Smile Wink

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

(2022-11-04, 10:42:14)Sky_Walker написа:   Вчера направих 15-на снимки в една градинка и едно 5% от батерията отлетяха за отрицателно време. Някой друг забелязал ли е такъв разход на енергия при снимане? Много обичам да снимам и като съм някъде на почивка щракам много и ме притеснява дали ще мога да ползвам телефона пълноценно, без да се налага да си нося и фотоапарата с мен... Всякакви мнения ще са ми от полза Wink

Камерата общо взето точи око 30% на час, т.е. това с което се сблюсваш е по-скоро нормалната ситуация. При снимане се изполва максималната процесорна мощ.
Ако снимаш без почивка батерията стига за около 3часа.

А по темата батерия....какво се случва при в един работен ден с 5часа пътуване и слаб обхват:
[Изображение: Screenshot-20221105-200131-Gallery.jpg]

Това включва малко камера, малко говорене и малко нет за цели 19мин COT. И това е същия телефон, който в други условия е постигал 9часа COT Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • Sky_Walker
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)