Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S22 Ultra - Батерия, проблеми, съвети

(2022-12-11, 15:20:10)nowhere написа:  @NiOOH и @Sky_Walker все пак от време на време не е ли добре за самата батерия да пада на 0% и да респективно да се зарежда до 100% за да може да си направи един пълен цикъл от-до. Ако може и да кажете защо, че ми интересно.

И друго, което си мисля - защо да зареждаме между 15 и 80%? Каква е логиката? Да, удължаваме живота на батерията, но какъв е смисъла да го удължаваме, ползвайки само 60-70% от капацитета, вместо да ползваме 100% дори и да деградира по 10% на година, пак след 3 години ще имаме 70% капацитет, точно толкова, колкото се стремим да ползваме от ден 1?

0-100% се препоръчва да се прави, когато имаш някакъв проблем с калибровката на електрониката на батерията - например на 15% си и устройството изведнъж угасва, все едно си бил на 1%. Тогава правиш един пълен цикъл заряд-разряд-заряд и така електрониката й се калибрира спрямо действителния текущ и реален капацитет останал в батерията. Това е, няма правило да се прави на определено време, но така или иначе всички ние го правим малко или много, тъй като дори да ползваш лимитера на 85%, понякога батерията ти трябва за по-дълго време (пътуване, липса на достъп до зарядно и т.н.) и така или иначе тогава го зареждаш на 100% и караш до края после. Тъй че, не го мисли толкова това.

На втория ти въпрос - тук всичко опира до човека и отношението му към вещите. Да, разбира се, че можеш да си смениш батерията след 2 години, но много хора, както и аз самия, просто обичаме джаджите си и се опитваме да ги запазим в топ форма максимално дълго време. Предишния ми телефон например - Galaxy S7 Edge го ползвах малко над 6 години - дадох го на майка ми - без нито една драскотина по него, с оригиналната му батерия, изкарваща между 1 и 2 дни. Такова е отношението ми към всичките ми устройства, колата ми и т. н. и знам, че по всяко време са в топ състояние и мога да разчитам на тях на 100%. Не им "служа", но се грижа за тях, а те след това ми служат на мен и то с минимален шанс да ме предадат Wink

(2022-12-11, 15:43:44)imthedevil написа:  Добър ден, да питам (убеден съм, че ще се намерят хора, които да го ударят на хейт, просто понеже моя начин на ползване драстично се различава от техния, но...айде ако може да е без тази част) - този телефон (Galaxy S22) би ли могъл да постигне 7-8 часа СоТ при следния начин на използване: 

......

Колега, мой съвет - мисли разумно и ползвай вещите си по предназначение. Обясни ми защо ти е по-важно времето на включен екран от времето на реалния живот на батерията на телефона в ежедневието ти? Не е ли практически по-ценно да можеш да ползваш телефона си целия ден или повече, от това колко пише, че ти е бил включен екрана? Разбирам, че последното е някаква абсурдна мода сред тийновете, да имат какво да си мерят в даскало или по форумите, но ако помислиш малко по-зряло - тези цифри нямат никакво значение, защото стилът на ползване на едно устройство при всеки, може да е твърде различен. Някои хора зареждат телефона си 2 пъти на ден, някои - 1 път на 3 дни, с едно и също време на включен екран. Тъй че гледай собствения си начин на ползване и се радвай на техниката си. С посочените от теб ограничения със сигурност би могъл да го зареждаш през ден Wink

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sky_Walker за това мнение:
  • Mishoiliev
Цитирай
Аксесоари

(2022-12-11, 19:50:54)NiOOH написа:  Последно и спирам комуникацията с теб в този форум.

1. НЯМА И НИКОГА НЕ Е ИМАЛО литиеви акумулатори, които да се зареждат до напрежения по-високи от 4.35 Волта.
2. Понятие като "плътност на капацитета" не съществува. Това е безмислена глупост. Съществува понятие плътност на заряда, която може да се измерва като обемна или масова плътност.

И ще повтроря: НЕ СИ ИГРАЙ С ЛИТИЕВИ АКУМУЛАТОРИ И НЕ ДАВАЙ СЪВЕТИ НА ДРУГИ ХОРА. ОПАСНО Е!

Приятна вечер.
Провери си инфото, табличката с максимален заряд от 4,2V, която пусна (явно днес си на ново мнение) е вероятно от зората на литиевите батерии. И междувременно можеш да поразучиш как работи и къде се намира контролера. Моля не продължавай да залъгваш потребителите с глупости от преди 10години. 

Това което пиша е 100% истина и всеки може да я провери, причината това да не става, е че в този форум техническата част на нещата явно не представлява интерес.

Батериите се зареждат на 4,45V, което го пише на 100 места включително производителя го цитира. За да се пази батерията се зарежда до 4,2V. Това е.
Не ми побира главата как е толкова лесно да се заблуди цял уж технически форум...

Лека вечер!
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • Emobul
Цитирай

Аз пък тази сутрин останах изключително неприятно изненадан, по някаква причина опцията за зареждане до 85% ми е била включена снощи и тази сутрин ме посрещна ведър надпис "от съобрежения за опазване на батерията, същата ви бе заредена до 85%"А днес ми е първи работен ден след отпуска и ми бе критично важно да започна деня със 100% батерия. Направо косата ми се изправи. Смятам, че тази опция е проява на изключителен цинизъм от страна на самсунг. Разбирам батериите им да караха по 10 часа екран, когато са на 100% и да си кажеш хайде стигат ми и 8,5 часа и ще си я зареждам до 85%.Ами те когато са на 100% едвам изкарват 4 часа, и като си представих колко ще ме изкара на 85 процента и че ще остана в ранния следобед без батерия, пък няма къде да я зареждам и ми прекипя. Не знам за другите, но за мен едни 5,5-6 часа екран за деня са много важни и съм бесен на тая подигравка зареждане до 85%, ако толкова искат да си пазим батериите да направят "умно зареждане" като хуавей.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

(2022-12-12, 12:44:39)felipe написа:  Аз пък тази сутрин останах изключително неприятно изненадан, по някаква причина опцията за зареждане до 85% ми е била включена снощи и тази сутрин ме посрещна ведър надпис "от съобрежения за опазване на батерията, същата ви бе заредена до 85%"А днес ми е първи работен ден след отпуска и ми бе критично важно да започна деня със 100% батерия. Направо косата ми се изправи. Смятам, че тази опция е проява на изключителен цинизъм от страна на самсунг. Разбирам батериите им да караха по 10 часа екран, когато са на 100% и да си кажеш хайде стигат ми и 8,5 часа и ще си я зареждам до 85%.Ами те когато са на 100% едвам изкарват 4 часа, и като си представих колко ще ме изкара на 85 процента и че ще остана в ранния следобед без батерия, пък няма къде да я зареждам и ми прекипя. Не знам за другите, но за мен едни 5,5-6 часа екран за деня са много важни и съм бесен на тая подигравка зареждане до 85%, ако толкова искат да си пазим батериите да направят "умно зареждане" като хуавей.

Ами добре де, като толкова ти пречи тази опция, забравяш за нея и не я пускаш и така винаги телефона ти се зарежда до 100%. Няма драма! Това е все едно аз да мрънкам, защо по дяволите от Самсунг са сложили светла тема в менюто, когато винаги съм предпочитал и харесвал тъмната... Просто си включвам тъмната и забравям за другата опция Wink За много хора, включително и за мен, опцията за лимит до 85% е много ценна, защото хем пази батерията, хем ми е напълно достатъчно да изкарам 1 ден, а понякога и отгоре, със заряд от 85% до 25%. Не ме интересуват глупавите часове екран, важно ми е дали мога да изкарам поне 1 ден, без да го зареждам. Засега се справя чудесно в това отношение Wink

П.П.: А и не ти пречи като си се събудил сутринта и си го видял на 85%, да го беше пуснал на бърз заряд докато се оправиш за работа и за 15 мин. ще е почти напълно зареден Wink

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
Цитирай

Stolt А, пуснах го на бърз заряд, даже на "супер бързо зареждане 2.0" го пуснах, защото зарядното ми е 45 ватово. От 7 до 7 и 35 си ги направи 100%.По принцип вечер го зареждам на безжично бързо зареждане.Иначе Sky сега се загледах, че ти го ползваш и до 25%.Щях да те питам колко часа екран изкарваш, ама ти пък не можеш да видиш, то затова и не ти и трябва Tongue Wink
Аз предполагам, че от 85% до 25% е не повече от 2,5 часа екран, даже 2.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

(2022-12-12, 13:35:17)felipe написа:  Stolt А, пуснах го на бърз заряд, даже на "супер бързо зареждане 2.0" го пуснах, защото зарядното ми е 45 ватово. От 7 до 7 и 35 си ги направи 100%.По принцип вечер го зареждам на безжично бързо зареждане.Иначе Sky сега се загледах, че ти го ползваш и до 25%.Щях да те питам колко часа екран изкарваш, ама ти пък не можеш да видиш, то затова и не ти и трябва Tongue Wink
Аз предполагам, че от 85% до 25% е не повече от 2,5 часа екран, даже 2.
45W няма как да зареди за 35мин от ниско ниво, даже не е близко. Иначе 20%-85% - 2 до 4часа екран според употребата. Половин година вече. Най-често е около 3часа, зарежда се веднъж дневно.
Батерията е Ок, но не и спрямо конкуренцията и не спрямо размера й.

Вчера погледнах на 20-21градуса стайна бързия заряд направи пик на 36градуса само....за феновете на бавното зареждане, което особено зимата "пази" много Smile
Цитирай

(2022-12-12, 13:35:17)felipe написа:  Stolt А, пуснах го на бърз заряд, даже на "супер бързо зареждане 2.0" го пуснах, защото зарядното ми е 45 ватово. От 7 до 7 и 35 си ги направи 100%.По принцип вечер го зареждам на безжично бързо зареждане.Иначе Sky сега се загледах, че ти го ползваш и до 25%.Щях да те питам колко часа екран изкарваш, ама ти пък не можеш да видиш, то затова и не ти и трябва Tongue Wink
Аз предполагам, че от 85% до 25% е не повече от 2,5 часа екран, даже 2.

Принципно, най-много време екран се прави, ако телефонът ти е постоянно в ръцете - игри, социални мрежи, YouTube, ръчкане в настройките и т.н. Най-много от времето за екран се убива от стендбай режима. Следователно, ако телефонът ти кара втори ден, няма как да си направил много часове екран, защото дълго време е бил в стендбай. Аз не виждам логика да седя нонстоп на телефона във FB, чатове или Youtube, при положение, че и на работа и вкъщи имам поне 3 компютъра около себе си и ми е в пъти по-комфортно тези неща да ги върша на някой от тях. Телефона ползвам за разговори, снимане (когато не съм с апарата), FB и месинджър в метрото и особено много за писане на бележки с S-Pen-а. Ако не прекалявам със снимането, батерията много често ми стига за 2 пълни дни. В началото, докато беше още нов, постоянно ръчках из менютата и пробвах разни настройки и тогава не го оставях буквално и си спомням, че без проблем показваше между 5 и 7 часа екран. Но при нормална употреба няма сила, която да ме накара да кисна постоянно втренчен в екрана, да играя игри на него и подобни тийнейджърски изпълнения...

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
Цитирай

Цитат:45W няма как да зареди за 35мин от ниско ниво, даже не е близко
От 85% ги направи 100 за 35 минути супербързото зареждане, хем май след 80 зарежда доста бавно по принцип.
Цитат:Батерията е Ок, но не и спрямо конкуренцията и не спрямо размера й.
 Точно това най ме дразни, за размера си трябва да прави 8 часа екран спокойно. 
Sky прав си, и аз като го заредя в петък вечерта изкарва събота и неделя без зареждане, даже снощи(неделя вечерта) го сложих май на 47%,като пак традиционно последно бе зареждан в петък вечерта. Smile Това щото съм на компютъра в къщи.
 Ама през седмицата ми е постоянно в ръцете, няма компютър, пък и такава ми е работата Wink

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
[-] 1 потребител изказва благодарност на felipe за това мнение:
  • Sky_Walker
Цитирай

(2022-12-12, 14:53:38)Sky_Walker написа:  Принципно, най-много време екран се прави, ако телефонът ти е постоянно в ръцете - игри, социални мрежи, YouTube, ръчкане в настройките и т.н. Най-много от времето за екран се убива от стендбай режима. Следователно, ако телефонът ти кара втори ден, няма как да си направил много часове екран, защото дълго време е бил в стендбай.

Това е така, особено при Самсунг. Всичките им телефни, които съм имал от SII+ насам са изразходвали прекалено много ток в стендбай режим, сравнено с iPhone например. С някои настройки и с включване на режим за пестене на батерията нощем, нещата се подобряват малко, но фоновата консумация си остава висока. Явно няма спасение от това. И аз съм човек, който не човърка постоянно в телефона и съм съвсем наясно, че половината ми батерия отива докато телефона спи.
Цитирай

Моя губи 4-5 процента батерия докато спя, към 8 часа време.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

(2022-12-12, 16:37:26)felipe написа:  Моя губи 4-5 процента батерия докато спя, към 8 часа време.

При мен нещата са 0,7 %/час с вклюен режим за пестене на батерия и малко над 1 %/час с изключен. Това е за малкия 22. За сравнение iPhone 11 на близо 3 години харчи 0,3 %/час без никакви оптимизации. Не знам как е при другите марки андроидски телефони, но при Самсунг винаги потреблението в стендбай режим ми е било около 1 %/час. Предполагам, че телефонът не заспива достатъчно дълбоко.
Цитирай

Самсунг са си извесни с това,че хабят повечко енергия докато спят.От С2 насам винаги е било от 4% до 8% на нощ и това ако съм на ви-фи.Ако съм на мобилни особено ако е кофти обхвата (примерно 1-2 черти) съм прескачал и 15% на нощ.Това е в случаите когато ми е било любопитно какво става с батерията докато не се бута телефона,иначе си знам всяка вечер на заряд.Само да споделя,че в миналото съм правил доста врътки за пестене на енергия,а в момента телефоните са ми с всичко включено включително и локация заради часовника.И друго важно имам инсталирани няколко месинджъра,фейс инстаграм които са настроени да не се убиват.Така,че в сравнение с предходни флагмани има реално подобрение,спямо конкуренцията.......Колкото до зарежданията до сега винаги съм карал телефоните по цяла нощ на заряд откак въведоха безжичното пък хвърлям го на падчето и хич не го мисля.Това оставаше и да почна да му слугувам....
Цитирай

Понеже повечето сте забелязали "проблема" със стендбая (при конкуренцията не е кой знае колко различно), искам да кажа, че в началото когато нямах инсталирано нищо постигах следно 3-4% за 8часа. Сега най-често е 6%, но ползвам малки приложения които работят на заден фон и се вписват като 0,3% консумация. Натрупване винаги има като имаме инсталирани безброй неща.

Мисля, че има нещо нередно с нотификациите обаче, което дърпа доста батерия и/или свързаните устройства (имам 2 блутута и часовник).
В самолетен режим стейндбая става 2%.

Относно COT-a ето как изглежда при мен 20-85%:
[Изображение: 0-02-05-eaf106d80c54dff795603914ceda7bf2...7ca991.jpg]
Цитирай

Както някой беше споменал - има голямо подобрение в издръжливостта при преминаване на 3G мрежа. Който няма нужда от 4G може да пробва.
Цитирай

(2022-12-13, 12:43:39)Dowper написа:  Както някой беше споменал - има голямо подобрение в издръжливостта при преминаване на 3G мрежа. Който няма нужда от 4G може да пробва.

Така е, но в общия случай се губи опцията за VoLTE, с която като се свикне, после много липсва. Разликата в качеството на разговор е брутална. Това все пак важи най-вече за хората, които говорят много, както е при мен.

Аз съм си направил все пак рутина, с която при връзване към Wi-Fi, мобилните данни се изключват, мобилната мрежа преминава към 3G/2G режим и се активира VoWiFi (който реално замества VoLTE). Така хем съм на 3G, хем качеството на разговорите е перфектно Wink

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sky_Walker за това мнение:
  • Dowper
Цитирай

Аз поради факта, че имам есим(extra SIM на А1) на часовника, не мога да имам VoLTE и вече си карам основно на 3G. Скрил съм с Quickstar модула на Good Lock мрежовия индикатор за да не ме дразни това H+ и имам вече близо час и половина екран повече. Не се усеща по нищо.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Махнал съм всичко от горе, часовник и всякакви индикации, само отвора за камерата не успяхSmile ама се търпи.

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Изчетох дискусията за батериите. Споменавала съм, че е телефонът с най-издържлива батерия - до към 3 дни изкарва с едно зареждане. Спряла съм всякакви процеси на заден фон и известия, които не са ми нужни. Странното е, че дори, като пътувам и го ползвам в колата - държи много, за разлика от предходни флагмани.

Зареждам го само сутрин, като стана - донапомпвам малко заряд, докато се оправям, ако е нужно.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

(2022-12-13, 14:04:43)Sky_Walker написа:  Така е, но в общия случай се губи опцията за VoLTE, с която като се свикне, после много липсва. Разликата в качеството на разговор е брутална. Това все пак важи най-вече за хората, които говорят много, както е при мен.

Аз съм си направил все пак рутина, с която при връзване към Wi-Fi, мобилните данни се изключват, мобилната мрежа преминава към 3G/2G режим и се активира VoWiFi (който реално замества VoLTE). Така хем съм на 3G, хем качеството на разговорите е перфектно Wink

Много добра идея, за съжаление при мен вкъщи като съм на 3G понякога ми превключва на 2G, което е неизползваемо и не се връща само. Не знам бъг ли е или какво, защото сигнала на 3G е на макс, но явно и това отпада при мен.
Цитирай

(2022-12-13, 16:34:18)divna написа:  Изчетох дискусията за батериите. Споменавала съм, че е телефонът с най-издържлива батерия - до към 3 дни изкарва с едно зареждане. Спряла съм всякакви процеси на заден фон и известия, които не са ми нужни. Странното е, че дори, като пътувам и го ползвам в колата - държи много, за разлика от предходни флагмани.

Зареждам го само сутрин, като стана - донапомпвам малко заряд, докато се оправям, ако е нужно.

Toва е много интересно за мен, възможно ли е да споделиш колко е нощния дрейн? И всъщност какъв СОТ се постига след като зареждането е веднъж на 2 дни или повече? 
Моята бройка прави от 3 до 9ч екран според употребата, разликата е доста голяма затова ми е интересно дрейна какво перо е всъщност...
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • divna
Цитирай

Когато спя, винаги е на самолетен режим. Но ще погледна тази вечер / сутрин.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • 100
Цитирай

Здравейте,

Тъй като до няколко дни чакам да пристигне поръчания S22 Ultra, искам да попитам дали има нужда да купувам ново зарядно или мога да ползвам сегашното ми такова, което си е оригиналното на Samsung A71? Дали ще повреди/намали живота на батерията?
Цитирай

Не, няма да е проблем и с него, след като е оригинално и то, а и бавното зареждане се отразява по-добре за живота на батерията в дългосрочен план.

 
Цитирай

(2022-12-15, 11:12:54)Apokalipsisa написа:  Здравейте,

Тъй като до няколко дни чакам да пристигне поръчания S22 Ultra, искам да попитам дали има нужда да купувам ново зарядно или мога да ползвам сегашното ми такова, което си е оригиналното на Samsung A71? Дали ще повреди/намали живота на батерията?

Доколкото знам, А71 ползва 25-ватовото зарядно на Самсунг, тъй че няма проблеми с него. Ако искаш да удължиш живота на батерията си, изключи опцията за бързо зареждане от телефона и си го зареждай нормално, пък като бързаш някой път, не пречи да я включиш за случая. Иначе и по-слаби зарядни да ползваш, стига да са качествени, няма проблем, даже по-добре за батерията в дългосрочен план Wink

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
Цитирай

Благодаря за информацията!

Нужно ли е да го огранича от настройките да зарежда до 85% ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)