Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S22 Ultra - Батерия, проблеми, съвети

Аз съм задал да включва режим пестене на батерията нощем 22:30-07:30; 5G, AOD off и процесора на 70 %. През останалото време всичко е по дифолт.
[-] 1 потребител изказва благодарност на NiOOH за това мнение:
  • Sky_Walker
Цитирай
Аксесоари

Къде гледате кое приложение колко харчи на заден фон? Аз гледам на акубатери, батерия тракер и грижа за устройството, но не виждам да показва само колко ток харчи на заден фон, а показва цялата консумация и колко време е било на заден фон и колко е бил активен.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

Здравейтее, искам и аз да споделя едно мнение. От година съм със samsung galaxy s22 ultra, доволен съм, но аз лично имам проблем с батерията, пада бързо  Grater
Цитирай

(2023-01-23, 14:46:07)bobi23 написа:  Здравейтее, искам и аз да споделя едно мнение. От година съм със samsung galaxy s22 ultra, доволен съм, но аз лично имам проблем с батерията, пада бързо  Grater

Какво ще рече това бързо? Бързо за мен е да падне от 8 сутринта до обед да е на 0%. Моят с вързан часовник, без AOD, сутрин го вадя от зарядно в 8, през деня Фейс, Месинджър и Вайбър, някой друг мейл, някоя друга снимка и към 18 часа не ми е падал под 40%.

SAMSUNG S24 Ultra Black, 512GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на ickopicko за това мнение:
  • Sky_Walker
Цитирай

Не знам какво се оплаквате от батерията, но ето днес реших да я заредя со 100% и имам над 12 ч вече, чувствам екран над 3ч и батерията е на 50%. 1ю5ч е на Wi-Fi, но другото на 3G мрежа. Не знам колко повече трябва да държи, но тоя голям дисплей и толкова много функционалност! Аз съм доволен засега.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
[-] 1 потребител изказва благодарност на Nikito82 за това мнение:
  • Sky_Walker
Цитирай

В режим 3G батерията е безсмъртна, потвърждавам. 
   

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

На другото зареждане до 100%, ще я пробвам на 4г. Пробвах навигация на 4г, тъмна тема, ами 10% на час сваля с включен дийзър!

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

(2023-01-27, 20:02:43)Nikito82 написа:  На другото зареждане до 100%, ще я пробвам на 4г. Пробвах навигация на 4г, тъмна тема, но ами 10% на час сваля с включен дийзър!

Толкова е, около 11-12% на час ако екрана е на по-висока яркост. Всичко е супер когато ползваш леки приложени и няма стендбай. Моя рекорд е 9ч екран също. Но в реално условия ако условията са много лоши, може да падне и на 3часа. 
Не е фалтано зле батерията, но ако пътувам примерно или съм навън я мисля, която значи и че не е особено добре също. А другото, което я прави да не е ОК е факта, че ниския клас телефони с 5000маh са 50% по-добре, както и други модели телефони с 4500маh се представят идентично.
Цитирай

Само дето едва ли са 6.8" дисплей. Само дето едва ли имат същите сензори и функции. Ами аз гпс къде го ползвах, в къщи ли?

Не мисля че е зле батерията, напълно нормална си е.
Не знам кой са леки, кои са тежки приложения. Казвам за моето ползване. Винаги може по-добре, винаги може и по-зле.
Батериите може да нарастват като капацитет, но и дисплеите нарастват като размер, а те са сериозен консуматор.

Не знам всеки си решава. Тоя плюе, другия хвали, но и с23 ще е същия. 1 час СОТ отгоре и а цена 2800лв и това ще е. Сравняват се и с Айфон и какво, имал повече СОТ, и какво. Много хора не я харесват ОС, ограничена е поне 30-40% спрямо Андроид ОС. А за цената никой не говори че един С22 Ултра 256 гб излиза на 2500 примерно, но а Iphone 13 pro max на над 3200 256GB версии, но същото е и в момента със с23у и Iphone 14 pro max. Цената им на 256гб е над 2000 долара.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

Масово се тиражира заблудата за големия дисплей, което изобщо не е фактор, защото ако дисплят беше фактор разликата щеше да е 2-3% само. Аз сравнявам с телефони със 6,7" дисплей, което е почти същото. Мога да увелича яркостта принудилтено на "по-малкия" дисплей и резултата ще е същия.
Проблема е в чипа и много лесно може да се установи това в предвид, че се движи с 2-3градуса над последния стабилен СД-870 и то въпреки по-големия корпус.
Общо взето купуваме устройтво, което не е само батерия, надявах се и аз да е малко по-добре, но и с прилично ниво ще се задоволя заради други предимства. След тази година масово всички андроиди ще бият ултрата с 15-20% ако не и нагоре, повечето които са са доволни от батерията е защото им стига, защото екслоатацията им не изисква повече. Правилното обаче е да се сравни с конкуренцията където миналата година бяхмя някъде по средата, тази година не се класираме изобщо.
Цитирай

Браво, ами взимаш и го махаш, ти си единственият, който във всички теми реве от телефона. Взимаш 14 про макс, но броиш 3200лв минимум и си ти. 5 настройки там правиш и готово. После си принтираш класацията за телефони и се кефиш на макса, щото е в класацията и готово!

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
[-] 5 потребители изказват благодарност на Nikito82 за това мнение:
  • ickopicko, martoo, NiOOH, Sky_Walker, SpLiT
Цитирай

Добре де, някой има ли обяснение на факта, че на 3G батерията издържа 9 часа екран, а на 4G 4 часа и половина. Сега, вярно, че на 4G е по слаб обхвата, но защо харчи толкова много батерия?

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Това 9ч екран, когато го заредиш и си 9ч нон стоп на телефона или как?
Ще го пробвам на 4г като статиска какво ще изкара, но съм го включвал и не съм виждал разлика в батериятанна пръв поглед при еднакви условия.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

(2023-01-28, 17:54:42)felipe написа:  Добре де, някой има ли обяснение на факта, че на 3G батерията издържа 9 часа екран, а на 4G 4 часа и половина. Сега, вярно, че на 4G е по слаб обхвата, но защо харчи толкова много батерия?

Обхвата е голямо перо за батерията! Не е ли хубав,батерията се топи като сладолед през лятото🤣

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на gipso за това мнение:
  • Dowper
Цитирай

(2023-01-28, 13:56:27)Nikito82 написа:  Браво,  ами взимаш и го махаш,  ти си единственият, който във всички теми реве от телефона. Взимаш 14 про макс, но броиш 3200лв минимум и си ти. 5 настройки там правиш и готово. После си принтираш класацията за телефони и се кефиш на макса, щото е в класацията и готово!
Не се ли изтърка тоя лаф вече? Последните месец-два хваля телефона, защото най-накрая му нагласиха софтуера и вече прилича на каквото се очаква. За справка други колеги мрънкат, особено тези изглили късата клечка с хардуерните проблеми. Аз дори щях да сменя телефона само заради накъсаните анимации, сега обаче вече са наред и честно казано не ми е проблем вече. Въпроса е че сега са наред, а когато говорих първите месеци ме изкарваха мрънкач без основане. Всъщност телефона беше буквално леш първите месеци, нищо чудно да се повтори и тая година....миналата също беше така.
(2023-01-28, 19:44:41)gipso написа:  Обхвата е голямо перо за батерията! Не е ли хубав,батерията се топи като сладолед през лятото🤣
Абсолютно, хубавата батерия е не за да се хвалим по форумите как прави 8часа екран с брауизване и youtube, а когато ти се наложи да знаеш че можеш да разчиташ. Ако се пътува притесненията за батерия определено ги има, също на 5Г и лятото на макс яркост се молиш за 3ч екран. Други модели са много по-стабилни с единствена разлика по-ефективен чип. Това е го приемаме просто, защото ултрата има наистина много малко алтернативи.
Цитирай

@100 , кой лаф да се изтърка, аз за първи път го казвам, но че само дуднеш по тоя апарат, ама както и да е. Телефона си е топ. Мене ми харесва. Да съгласен съм, можеше да има едни 20 30% повече батерия, но... Аз досега не съм издръжлива батерия на самсунг. Нито с 7 едже, но нито с9+ изържаха повече, но но не съм ги и щадил. Всяка година е така с новите флагмани. От с7едж ги ползвам и вече взимам флагман поне 6месеца по - късно от излизането.
Както и да е важното е да сме живи и здрави. Техниката е да ни служи, но не ние на нея!

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

Големи драми с тази батерия, голямо чудо. При пътуване си носите една РВ (най-добре с възможност за бързо безжично зареждане) и въпросът с притесненията отпада. Те са направени именно с тази цел.
Цитирай

Обхвата при 4G/5G си е по-нисък, особено при А1 във затворени помещения. Там DDS на Vivacom е по-добро но пък извън тях мрежата на A1 е убиец.
Цитирай

(2023-01-28, 17:54:42)felipe написа:  Добре де, някой има ли обяснение на факта, че на 3G батерията издържа 9 часа екран, а на 4G 4 часа и половина. Сега, вярно, че на 4G е по слаб обхвата, но защо харчи толкова много батерия?

Точно защото е слаб обхвата, на 3Г е пълен, но при мен поне на този режим мрежата зависва редовно и е неизползваем. Надявам се новият модел С23 със Снапдрагона да се подобрят нещата и на 3Г и на 4Г.
Цитирай

Обхвата май не е "обхват" според замсунговия индикатор, а брой клетки, които вижда/използва. Съответно силата не зависи от броя чертички. Имал съм случаи да правя супер скорости на 1 чертичка обхват, както и да е доста зле на 3.
Цитирай

Как мога да си направя бакъп само на Акубатери? Искам да преинсталирам телефона и да си върна данните и сесиите на зарежданията.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

И защо ти е да го правиш ?
Цитирай

Ами следя си с приложението сесиите и всичко за батерията.
Или е безсмислено?
Аз когато ресетсам телефон, никога не връщам бакъп, но всичко на чисто искам да е.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

Привет колеги, да не отварям нова тема, как мога да платя извън стандартните опции за абонамент към- YouTube Premium, причината накратко, миналата седмица е имало хакерска намеса към моя гугъл - GPay и по подразбиране за неопределено време ми са спрени картите от съображения за сигурност, от банката също ми ги спряха и издават нови карти, та докато разследват от гугъл дотогава не мога да плащам нито с карти, нито през моя оператор, скоро ще ми изтече текущия абонамент към YouTube Premium, който вече ми е с прекъснат абонамент заради причината за която ви писах, какъв друг начин има за плащане за да подновя абонамента им, не ме устройва да правя нов гугъл профил че е свързано с куп главоболия и загуба на много мои архиви, снимки, настройки, предпочитания и т.н., какви варианти за плащане за абонамента към YouTube Premium има?

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай

Защо не ползваш Vanced,докато ти разгледат случая?!

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 4 гост(и)