Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S22 Ultra - Батерия, проблеми, съвети

Някой да е забелязал повишен нощен дрейн след последния Априлски ъпдейт? Скочи на 5% при мен и по приницип дори и така не е страшно, но тези дни карам по 2-3 дена без заряд с основно говорене и стейндбая ми вече става голям консуматор с едни 30% за това време.

Google Services Framework е единственото, което е виждам, че е дръпнало 0,5% допълнителна батерия, но общо взето няма причина за дрейна. Забалязах и че със всичко включено или изключено няма особена разлика също.
Цитирай
Аксесоари

С две ръце подкрепям, телефона е много добър - камера, батерия, процесор всичко.
[-] 1 потребител изказва благодарност на SpaceX за това мнение:
  • emporio
Цитирай

Аз също съм много доволен и не мога да кажа никакви сериозни неща, които не ми харесват или неща, които ме дразнят.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на ole за това мнение:
  • emporio
Цитирай

Най-накрая и положителната страна Wink

Нищо не е сигурно! Ще поживеем и ще видим...
《iPhone 12 Pro max & iPhone 13 Pro max》
Цитирай

За хората, които ползват Binance, ако не са забелязали вече, апп-а дърпа страшно много батерия, да не говорим, че сам се вади ежедневно от deep sleep. Май, ще я трия и ще гледам през браузър-а.
Цитирай

Аз го ползвам, ама много рядко влизам щото ме дразни колко често ме разлогва, но не съм го виждал мисля в статистиката на батерията или поне не ми е правило впечатление.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай

Дразнещо е, че не съм го отварял последните 24ч и за 2 секунди в бекграунд е дръпнало почти 3%.

[Изображение: Screenshot-20220502-085942-Battery-Tracker.jpg]
Цитирай

Здравейте, как да разбирам това? С какъв процесор съм?


Прикачени файлове Миниатюри
   

Galaxy S22 Ultra Phantom Black 12GB/1TB
IPhone 13 Mini, Fenix 6X Pro Solar
Цитирай

С Exynos. Дай върху Device и ще видиш модела. Пише SM-S908B - това са моделите с Exynos.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • ivanov_km
Цитирай

Ами не пише, че Еxynos...
Във форумите на Самсунг пишат, че тези с 1ТБ би трябвало да са с Snapdragon, аз за това искам да видя - къде го пише...


Прикачени файлове Миниатюри
   

Galaxy S22 Ultra Phantom Black 12GB/1TB
IPhone 13 Mini, Fenix 6X Pro Solar
Цитирай

2,8Ghz e Exynos.
Цитирай

С Ексинос си, виж си номера на модела SM-S908B е с този процесор.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай

(2022-05-03, 14:32:08)joro_bul написа:  Ами не пише, че Еxynos...
.....

Изтегли CPU X и там ще ти изпише направо процесора.


Прикачени файлове Миниатюри
   

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • joro_bul
Цитирай

Като цяло не съм особено разочарован от това, което получих последните 24 часа.

FHD+


Прикачени файлове Миниатюри
   

Sony Xperia Tipo HTS One S LG Optimus G Pro Samsung Galaxy Note 4 Samsung S8+ Samsung Galaxy Note 8  Samsung Galaxy Note 10+ (Aura Black) iPhone 12 Pro Max Samsung Galaxy Z Fold 3
Цитирай

При мен има забележимо подобрение спрямо моето ползване след като замених 2 приложения:

Facebook => Facebook Lite - така и така не ползвам фейсбук активно (само Messenger), реших да изтрия голямото и тежко приложение, след като инсталирах Lite версията батерията последните 2 дни издържа повече със сигурност.

Reddit => Boost for Reddit - това приложение не знам дали оказва влияние толкова върху батерията, но определено официалното Reddit приложение лагва и насича здраво... Поне с това всичко е супер и наистина се усеща, че екрана работи на 120 херца опресняване...

Нямам приложения в Deep Sleep и подобни, защото ако ги "приспя" дълбоко те стават Disabled и не могат да отварят линкове от външни приложения, което ми е проблем. 
120 Hz, WQHD+, AOD е tap to show (ако е постоянно включен яде батерия като невидял), главно на Wi-Fi вкъщи и 4G навън.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

Телефона при мен определено не може да издържи целия ден без да го заредя... Трябва да се изключват функции за съжаление... Май ще се ориентирам към iOS есента...

4G, 120Hz, WQHD, без приспани приложения и лимитации, без постоянно включен дисплей, ако го пусна няма да изкара и толкова...


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

Нещо не е наред.
Определено бих се поинтересувал какво друго освен употребата ти, точи допълнително батерия.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

(2022-05-14, 16:26:05)krasimiretov написа:  Телефона при мен определено не може да издържи целия ден без да го заредя... Трябва да се изключват функции за съжаление... Май ще се ориентирам към iOS есента...

4G, 120Hz, WQHD, без приспани приложения и лимитации, без постоянно включен дисплей, ако го пусна няма да изкара и толкова...
Определено нещо не е наред при теб. Днес при мен е такова положението, цял ден на мобилни данни и зареждам до 85%.[Изображение: 7b0c3ca549fd46738600a142e3b5d3dc.jpg]

Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk

HONOR Magic V2, Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Tab S8, Samsung Galaxy Tab A9
Цитирай

Странното е, че нямам нови приложения или промени. Ползвам си телефона както обикновено с разликата, че бях повече време навън, може би заради яркостта, но и така да е пак ми е малко...

След толкова години повече от 4 часа екран на Андроид телефоните ми не съм виждал, когато ми трябва телефона. Да, вкъщи ще изкара повече на по-ниска от средна яркост и wi-fi, но това не е реално... Затова и не вярвам на хората из reddit примерно с нереалните 8-9 часа и т.н дори и за базовата версия.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

При мен батерията се представя чудесно. Идвайки от 11 ултра, с която правих два часа сот и беше пълен потрес, със 22 ултра правя около 5 -6 часа, като ми остават 15-20 %. Настроил съм го така: изкл. съм сканирането на wi-fi и blut., използвам го само на 4G и с FHD резолюция. Приложенията които не ползвам съм ги постававил в дълбоко спящ режим, AOD е настроен само с почукване. Веднъж на 3 зареждания го рестартирам и веднъж седмично му чистя кеша от боот менюто. Вечер нямам никакви дрейнове, пада с около 2-3%. Но от години вече не се интересувам колко сот ще направя, за мен е важно да работи добре, да снима добре и да издъража батерията.
Цитирай

Като цяло има ли някъде доказани тези три твърдения:

1. Ако се чисти кеша ( редовно ) батерията държи повече + телефона работи по добре

2. Ако се рестартира примерно веднъж седмично телефона работи по-добре

3. Ако се debloat-не - батерията държи повече

или всичко това са просто спекулации ?

Sony Xperia Tipo HTS One S LG Optimus G Pro Samsung Galaxy Note 4 Samsung S8+ Samsung Galaxy Note 8  Samsung Galaxy Note 10+ (Aura Black) iPhone 12 Pro Max Samsung Galaxy Z Fold 3
Цитирай

1. не
2. не
3. да
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай

Точка 2 я препоръчва Самсунг, затова има и опция за Автоматичен рестарт.

Gesendet von meinem Samsung Galaxy S22 Ultra mit Tapatalk

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай

(2022-05-15, 13:56:08)iNfRaSoNiC написа:  Като цяло има ли някъде доказани тези три твърдения:

1. Ако се чисти кеша ( редовно ) батерията държи повече + телефона работи по добре

2. Ако се рестартира примерно веднъж седмично телефона работи по-добре

3. Ако се debloat-не - батерията държи повече

или всичко това са просто спекулации ?

Не е задължително да е доказано от някой. Тук споделям неща които правя и нямам някои проблеми които имат останалите потребители. То и за камерата казват че не снима и нощните снимки не стават, но влзени в групата https://www.facebook.com/groups/754193101377688 и виж какви снимки правя с него.
Цитирай

Това за снимките го казва само един "професор" тука Smile. Като цял пакет от камери, трудно ще се намери по-добър от S22U. Да в някой отношения отстъпва на други марки, в други ги превъзхожда и така.
[-] 1 потребител изказва благодарност на martoo за това мнение:
  • ivanov_km
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)