Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S22 Ultra - Батерия, проблеми, съвети

(2022-08-05, 09:18:38)100 написа:  Няма да го сменят, защото е по-евтино така. От ерата на LG-тата смяняха дъна на всички вместо цял телефон. На мен ми сменяха и дисплея 2-3 пъти на една бройка без да сменят телефона. Реално се очаква да нямаш повече проблеми, дано само пипат добре, но щом платката е нова няма как да претупат нещо по охлаждането или лепило. Ще е супер после да споделиш и дали има следи от работата по задния панел или нещо друго.

Днес си го прибрах. Сега работи, забелязвам, че греее много по-малко от преди....от 30мин си възстановява програмите и е севсем леко топъл, а преди ставаше като котлон. Специално го огледах в сервиза, няма никакви следи от ремонта и е без драскотина (service4you). За момента всичко е ок.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vescobg за това мнение:
  • 100
Цитирай
Аксесоари

[Изображение: 5dcf49fd9198cb880ddf45f414e5b47d.jpg]
Почти изцяло на мобилен нет.
120хз, най високата резолюция
Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай

След ремонта има осезаемо подобрение....    
Цитирай

Така са нещата при мен обикновено, за първи път играх и споределям резултата (екран на 120hz):
-1 час игри
-20мин youtube
-останалото време нормална всекидневна работа

Както се вижда не е зареждано 2 дни и стейдбая го убива, с толкова много приложения дрейна е нестабилен и за 27часа в случая е бил около 20%. Т.е. ако се точи батерията веднага след заряд от 100% и в рамките на деня вероятно ще направи поне 7-8часа или колкото изкарват по ревютата.
Само че в реални условия може да бъде както 8часа така и 3часа ако условията се влошат - пътуваш, слънце, 5г примерно.
[Изображение: Smart-Select-20220811-140723-Accu-Battery.jpg]
Цитирай

Здравейте,

Чудя се дали да не си купя тоя телефон (макар че ми стои доста голям), но тоя SoT ме изнервя (за който чета в темата). Та се чудя, с минималистичен подход (аз така си ползвам телефоните по принцип), т.е. на 60 херца, минималната налична революция, на 3Джи, черна тема и всичко дето не се ползва спряно, с включено пестене на енергията колко време би направил (за SoT говоря)? Някой да е пробвал?
Цитирай

Е то като му скопиш всичко, защо ти е тоя телефон?

Galaxy S23 Ultra
[-] 3 потребители изказват благодарност на vovalinder за това мнение:
  • dodo_pv, Dowper, eksoldier
Цитирай

(2022-08-19, 14:48:34)vovalinder написа:  Е то като му скопиш всичко, защо ти е тоя телефон?

Защото такъв ми е стила на ползване - какъвто и телефон да взема, това ще са първите настройки, които ще направя. И мен ме устройват напълно. Иначе, основно заради камерата.
Цитирай

(2022-08-19, 14:59:31)imthedevil написа:  Защото такъв ми е стила на ползване - какъвто и телефон да взема, това ще са първите настройки, които ще направя. И мен ме устройват напълно. Иначе, основно заради камерата.

Колега, телефона е бетон и батерията си издържа един работен ден без никакъв проблем. Ако му смениш тия настройки с тези, които теб те устройват, телефона ще издържа още час от горе СОТ най-вероятно. Аз нямам кой знае какъв дрейн на батерията, като имаш предвид, че нищо от това, което ми предлага устройството като екстри, които ползвам, нито една от тях не се спира. WiFi и 5G не се спират, GPS не се спира, херците на дисплея са adaptive, oт 1 месец го имам съм супер доволен от телефона, a 80% от нещата, които пишат тук няколко човека въобще не ми се случват. Има си своите недостатъци, някои приложения като Facebook и Messenger основно, които не работят като хората от време на време, но телефона не е виновен за това. Да, винаги може да е по-добре оптимизиран, но в крайна сметка няма перфектно щастие. Не обръщай толкова внимание на тия неща, а си вземи телефона и му се радвай и използвай пълноценно, определено си заслужава.

iPhone 15 Pro Max White Titanium / Apple Watch Ultra 2
[-] 6 потребители изказват благодарност на bobbymarinovv за това мнение:
  • Dowper, georgieff21, ickopicko, imthedevil, luchko15, NaniG
Цитирай

Подкрепям, S22 Utlra е телефонът с най-издържлива батерия, който съм ползвала, в т.ч. и при пътуване.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • georgieff21, imthedevil
Цитирай

(2022-08-19, 12:31:55)imthedevil написа:  Здравейте,

Чудя се дали да не си купя тоя телефон (макар че ми стои доста голям), но тоя SoT ме изнервя (за който чета в темата). Та се чудя, с минималистичен подход (аз така си ползвам телефоните по принцип), т.е. на 60 херца, минималната налична революция, на 3Джи, черна тема и всичко дето не се ползва спряно, с включено пестене на енергията колко време би направил (за SoT говоря)? Някой да е пробвал?
И за какво да ще дадеш 2к лв като ще го ползваш като galaxy S4. По-добре си вземи S22/S22 чистите.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
[-] 3 потребители изказват благодарност на ole за това мнение:
  • Dowper, georgieff21, Sev
Цитирай

(2022-08-22, 21:53:04)ole написа:  И за какво да ще дадеш 2к лв като ще го ползваш като galaxy S4. По-добре си вземи S22/S22 чистите.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Принципно, бих взел наистина S22 Plus, обаче...искам да го взема на изплащане, и то - варианта без оскъпяване, където присъства само Ултрата.
Цитирай

Пич,явно парите са фактор.Не се набутвай със серията с22.Имам ултрата и взех на щерката А52С.Почти еднакво лагват.Снап 778 държи много повече от ексинос 2200.За всекидневна употреба нямат разлика.Писалката е много готина джаджа,но съм я ползвал до 10 пъти.За пълната и функционалност трябва да изкараш видео курс,а и да свикнеш.Става за фукня,ако се движиш в такава среда.За мен е разочарование и поне 10-15 Jack Daniels single barrel 45% неизпити.
[-] 1 потребител изказва благодарност на dudi4ek за това мнение:
  • etog
Цитирай

Като каза колегата А серията, А53 е доста добър вариант. А горе в поста имах предвид S21/S22.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай

На А53 анимациите така сечат, че трябва да си доста непретенциозен потребител за да го приемеш за нормално. Днес точно бяхме да купуваме телефон за мой близък, S22 дори не беше опция. Цялата серия просто не е това което трябва за тия пари, а разцъквайки фолд/флип 4 нещата изглеждат по-обещаващо поне на първо четене. Айфона обаче за съжаление ги убива всичките като плавност, как веднъж не засече нещо на 13ката...

Та както и да е, мисълта ми беше че S22 серията има нещо сбъркано в софтуера предполагам, защото гледайки как се движи товара на cpu-то по време на чертаенето на анимацията се вижда, че е изпържено на макс. UI-то e все едно супер тежко и особено ако има бързо браузване из менютата товара е все в небесата и всеки момент е на косъм да се разпадне анимацията. UI-то на други марки се усеща супер леко и доста по-мазно. Ако сега с OneUI5.0 и андроид 13 не се оправят нещата за мен лично всичко приключва, едва ли и занапред ще се подобри нещо.
Как да препоръчам и/или купя пак S22 като има двойно и тройно по-евтино модели, които работят по-бързо и всъщност имат и по-добра батерия и звук?

А 778Г както ми се струваше слабоват вече започвам да го слагам на един кантар с печките Gen1 и 2200, за UI-то е все тая, а под товар 5мин по-късно се приравняват.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • Plamen11
Цитирай

Извинявам се за мнението и модератор може да го изтрие.Колега ти ми се виждаш от хората с готов проблем за всяко решение бе братче.Не ви знам какво очаквате,но в цялата човешка история не съм чувал за създаването на даден продукт с главна цел задоволяване на клиента.Винаги приоритета е бил печалбата.Да им вземем парите,па после ще доизкърпваме разни работи и те доде мрънкат ще дойде новия модел,а там па кви работи ще им обещаеееем........не е истина направо.....Та в тоя ред на мисли ако непременно търсим кусури то със сигурност ще ги намерим.Това е за всеки производител.
[-] 10 потребители изказват благодарност на bajchoni за това мнение:
  • Dowper, eksoldier, georgieff21, ickopicko, luchko15, martoo, NaniG, Rand, Steve, TNTKZ
Цитирай

Колегата такова "оспамване" направи на раздела за S22,  че направо нямам думи. Ако му се изтрият мненията и раздела ще остане 1/3. Най-лошото е, че човек ако иска да прочете нещо смислено не може да го намери, просто то е спам, спам и пак спам. Директно му подминавам разсъжденията и конспирациите му. Много сериозно почвам да се съмнявам дали ползва наистина S22U, той му намери 1500 проблема не знам просто Smile . И да го ползва наистина какъв мазохист трябва да си, за да продължаваш да му намираш кусури всеки ден .
[-] 12 потребители изказват благодарност на martoo за това мнение:
  • andriann, bobbymarinovv, Dowper, georgieff21, ickopicko, luchko15, Mikk, milss, NaniG, Rand, Steve, TNTKZ
Цитирай

Нещо интерсно, батерия на 720p резолюция, което едва ли някой е решил да пробва:
[Изображение: Accu-Battery.jpg]
COT-a вероятно ще е 9часа.
Цитирай

Екраните са огромен ресурс, без значение , че почнаха да ги правят уж LTPO, уж AMOLED-а без подсветка, уж черното, а виж какво става с едно преминаване на 720p...
Нормално, аз също съм отчитал значителна преднина при S21 на FHD спрямо WQHD , а визуално разлика не откривах. Поне час и нагоре вадеше батерия.
Цитирай

Аз пък при S22U не виждам особена разлика в батерията дали ще е на FHD или QHD. И да има, е минимална.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай

(2022-09-06, 13:49:55)ole написа:  Аз пък при S22U не виждам особена разлика в батерията дали ще е на FHD или QHD. И да има, е минимална.

Потвърждавам и при мен няма. Затова ми хрумна да тествам на 720p, което не бях правил никога. Между другото по някаква причина екрана изглежда в пъти по-добре от телефон с найтив 720P резолюция т.е. ако някой реши да пести батерия под 20 или 30% не е лош вариант тази стратегия. 
Това ще са 9часа екран, в които има 3часа игра и 1 час разговори през БТ и ден и телефона е пренощувал, което значи ден и половина стендбай. Това посмъртно не може да се постигне с пълната резолюция дори да са прецедент тези 9часа СОТ.
Цитирай

При мен голяма разлика оказа обхвата. Някъде прочетох, че при > 90 dBm обхвата е зле и точи батерията.
Вкъщи 5G и 4G са ми на две черти, а 3G е пълен. Направих си една биксби рутина да пуска 3G като съм си в нас и забелязвам положителна разлика в живота на батерията.
[Изображение: Screenshot-20220906-161124-Settings.jpg] [Изображение: Screenshot-20220906-161436-Settings.jpg] [Изображение: Screenshot-20220906-161536-Settings.jpg]

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



[-] 3 потребители изказват благодарност на krasimiretov за това мнение:
  • divna, Dowper, milss
Цитирай

@krasimiretov Може ли да споделиш Bixby Рутината.

П.С. Направих си я Smile

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

Здравейте, купих си уж оригинално зарядно 45 вата от ОЛХ и като го включа да се зарежда ми изписва Бързо Зареждане, а си мисля че трябва да пише Супер Бързо Зареждане. Включил съм опцията за Супер Бързо Зареждане в менюто ,но не знам дали зарядното е оригинално защото в ютуб гледам на клипове ,че изписва Супер Бързо Зареждане. Има ли някой с оригинално бързо зарядно да ми каже какво му изписва като го вкючи?

Samsung s22 ultra phantom white
Цитирай

Пише "Супер бързо зареждане 2.0"

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

На зарядното или на дисплея колега? Че и на мен на зарядното така ми пише ,но на дисплея пише само Бързо Зареждане.

Samsung s22 ultra phantom white
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 4 гост(и)