Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S20/20+ - Батерия, проблеми, съвети

OGIER, martoo, благодаря за инфото. Бях забравил за тази опция. Smile

Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho!
[-] 1 потребител изказва благодарност на C2K за това мнение:
  • OGIER
Цитирай
Аксесоари

Мога ли да попитам защо АОД работи дори когато ми е в джоба? Закривам сензора за близост и АОД само си намалява яркостта но не се изключва.
Цитирай

Аз АОД съм го изключил, инсталирах си от плея приложение aodNotify, и АОД свети само като имам известие.
Цитирай

(2020-09-24, 12:16:50)vovalinder написа:  Аз АОД съм го изключил, инсталирах си от плея приложение aodNotify, и АОД свети само като имам известие.

Това ли https://play.google.com/store/apps/detai...play&hl=bg
Цитирай

(2020-09-24, 12:35:32)DoryanY написа:  Това ли https://play.google.com/store/apps/detai...play&hl=bg

Точно това, страхотна работа ми върши, има и доста настройки които можеш да си зададеш.

Ако ви се занимава, пича твърди, че се пести батерия с тази гимнастика дори при 120 опресняване.
https://www.youtube.com/watch?v=dKxlfgCT3YE
[-] 2 потребители изказват благодарност на vovalinder за това мнение:
  • DoryanY, maniaka198
Цитирай

Да, това пести батерия, аз го ползвам от 1 седмица и съм доволен Smile

Изпратено от моят SM-G988B с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB Titanium Black
Цитирай

(2020-09-24, 11:53:36)salsero написа:  Мога ли да попитам защо АОД работи дори когато ми е в джоба? Закривам сензора за близост и АОД само си намалява яркостта но не се изключва.
Защото така сте го настроил, най-ветоятно
Ето ги опциите
Аз го ползвам да де показва САМО КОГАТО ГО ДОКОСНА [Изображение: 8ba1879eee9ee157ee76a7a018cfd165.jpg]

Изпратено от моят SM-G988B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

Аз имам проблем със Smart Lock. Искам да му задам, когато съм в къщи да не се заключва с парола, но не става. А най-странното е че днес в магазина, който е на 200м от нас ми изписа, че се ползва Smart Lock и не ми поиска пръстовия.. . И това е.... 1 отключване и то не чак толкова близо до нас. Някакви идеи?
Цитирай

(2020-09-25, 20:46:46)any9 написа:  Аз имам проблем със Smart Lock. Искам да му задам, когато съм в къщи да не се заключва с парола, но не става. А най-странното е  че днес в магазина, който е на 200м от нас ми изписа, че се ползва Smart Lock и не ми поиска пръстовия.. . И това е.... 1 отключване и то не чак толкова близо до нас. Някакви идеи?

GPS правилно ли те позиционира?
Цитирай

Да. Огледах картата много хубаво и е точно където трябва

P.S
Сега като рязхождах кучето минах покрай магазина и пробвах пак, иска си ми пръстов.... Явно случайно е било миналия път...
Цитирай

Здравейте колеги,

знам, че темата е болна, но...след последните ъпдейти как се държи батерията (при чистата S20-ка)?
Доста негативни мнения прочетох, но те са от преди 4-5 месеца.
Все още ли е актуален проблемът с бързото саморазреждане или някой от ъпдейтите поправя това за мен недоразумение?
Благодаря.

Huawei Mate 20 Pro / Huawei P9 lite / Sony Xperia M / Sony Xperia J / Nokia 2330 / Nokia 2630 / Motorola V620 / Sony Ericsson T39 / Siemens C35
Цитирай

Дългата пауза в която никой не отговори на това запитване всъщност дава отговора на въпроса. До сега никога не съм ползвал телефон с толкова нещастна батерия, или каквото там не му е наред на апарата, та се налага да чета и пробвам всевъзможни трикове и настройки за пестене на енергия, с които евентуално да изкарам до края на деня, и то, ако се прибера по светло?. Навсякъде имам зарядни, преносими батерии и прочие. Пълен т"шак! 
Колега, една година ползвах телефона от подписа ти и никога не съм се занимавал с оптимизации на захранването, с икономични режими, с глупости като биксби рутини, та само и само да спестя някой друг процент,и карах понякога и два дни с едно зареждане. Навигация от тук до Гърция без зарядно и без притеснения. Самсунга за 15-20мин навигиране в града и следобед съм без телефон. При камерата нищо особено като представяне, Мейта се справя много по - добре. Моя го подарих на дъщерята и е предоволна,аз се замислям дали пак да не си купя такъв. Единствено предимството на компактните р-ри и тегло на S20 -ката ме спира за сега. Съжалявам за негативното първо мнение, тук е и мястото да благодаря на всички разбиращи момчета и момичета в този форум, които помагат със своите съвети.
Поздрави

S22+
S21 FE
Galaxy S20
Mate 20 pro
P 20 lite 
P 10 lite
All Nokia
[-] 1 потребител изказва благодарност на Vail за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай

Здрасти, колега.
Благодаря за отговора и подробностите в него.
Аз все още съм си с Мейта и наистина съм предоволен от него. S20-та я взехме за съпругата точно, поради до известна степен компактността на телефона.
Инсталирах й One UI 3.0 и сега ще видя как ще се държи машинката.
Като цяло не е чак толкова зле, колкото очаквах.
Благодаря на всички, които споделят опита си тук - това е адски полезно.

Huawei Mate 20 Pro / Huawei P9 lite / Sony Xperia M / Sony Xperia J / Nokia 2330 / Nokia 2630 / Motorola V620 / Sony Ericsson T39 / Siemens C35
Цитирай

(2020-10-10, 09:38:54)sleeptalker написа:  ........
Инсталирах й One UI 3.0 и сега ще видя как ще се държи машинката.
........

One UI 3.0 няма ли да дойде с Андроид 11? Преди 3-4 дни пуснаха бета One UI 3.0 за САЩ, а те са със Снапдрагън процесори. Струва ми се, че се бъркаш с 2.5 .

1916 
Цитирай

Може и да си прав....от скоро влязох в света на Самсунг...

Huawei Mate 20 Pro / Huawei P9 lite / Sony Xperia M / Sony Xperia J / Nokia 2330 / Nokia 2630 / Motorola V620 / Sony Ericsson T39 / Siemens C35
Цитирай

https://mobilebulgaria.com/news/samsung-...ta-versiya Ето, бъркаш се.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

(2020-10-10, 08:54:00)Vail написа:  Дългата пауза в която никой не отговори на това запитване всъщност дава отговора на въпроса. До сега никога не съм ползвал телефон с толкова нещастна батерия, или каквото там не му е наред на апарата, та се налага да чета и пробвам всевъзможни трикове и настройки за пестене на енергия, с които евентуално да изкарам до края на деня, и то, ако се прибера по светло?. Навсякъде имам зарядни, преносими батерии и прочие. Пълен т"шак! 
Колега, една година ползвах телефона от подписа ти и никога не съм се занимавал с оптимизации на захранването, с икономични режими, с глупости като биксби рутини, та само и само да спестя някой друг процент,и карах понякога и два дни с едно зареждане. Навигация от тук до Гърция без зарядно и без притеснения. Самсунга за 15-20мин навигиране в града и следобед съм без телефон. При камерата нищо особено като представяне, Мейта се справя много по - добре. Моя го подарих на дъщерята и е предоволна,аз се замислям дали пак да не си купя такъв. Единствено предимството на компактните р-ри и тегло на S20 -ката ме спира за сега. Съжалявам за негативното първо мнение, тук е и мястото да благодаря на всички разбиращи момчета и момичета в този форум, които помагат със своите съвети.
Поздрави
Oт 100% до 90% батерията при мен пада адски бързо, после  се нормализира. Като цяло е зле положението откъм батерия и процесор, но се нагаждам някак си. Кирина на П30 про( предишният ми телефон) се справяше далеч по - добре откъм автономност

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай

Нещо да ви питам във връзка с видео заснето с телефона и споделянето му в някоя онлайн платформа фейс Инстаграм и др.
[Изображение: d2dc91cd79dd16b063c293a53a8c614d.jpg]
Ако включа тази опция за HDR10+ при ъплоуд на видеото става едно такива бледо с умрели цветове. Предполагам, че е свързано с това дарената платформа не поддържа HDR10+ видео или аз нещо не разбирам правилно?

Sent from my Galaxy S20 using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай

(2020-10-18, 15:54:03)ole написа:  Нещо да ви питам във връзка с видео заснето с телефона и споделянето му в някоя онлайн платформа фейс Инстаграм и др.

Ако включа тази опция за HDR10+ при ъплоуд на видеото става едно такива бледо с умрели цветове. Предполагам, че е свързано с това  дарената платформа не поддържа HDR10+ видео или аз нещо не разбирам правилно?

Sent from my Galaxy S20 using Tapatalk


Изключи на тв-то еко режимите. За минимален HDR трябват 1000 нит.  Още по-добре е 10000 нита.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • OGIER
Цитирай

Става въпрос за качване и гледане от мобилно устройство. Още при ъплоуд го прави такова видеото.

Sent from my Galaxy S20 using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай

Къде го качваш? Ютуб би трябвало да разпознае hdr видео.
Цитирай

Преди малко четох една статия в Gsm arena за новите айфони и тяхното Dolbi vision което е подобно на HDR 10+.Там пише'' Не можете да го споделяте на онлайн платформи, включително в YouTube, защото никой от тях не поддържа Dolby Vision. Не можете да оценявате това видео твърде много, тъй като цветовата информация вече е изпечена. Това е същият проблем, който имаме с samsung телефони, които могат да записват видеоклипове в HDR10+, което е технически много подобно на Dolby Vision и е опция за водещи телефони Samsung от 2019.''Та явно затова е така.
Цитирай

В тубата е ок, ама във фейсбук и Инстаграм не е.
След солидно ровене в нета попаднах на една статия в която се обясняваше ама я затрих. В общи линии ако се споделя клипа през Самсунг галерията то го конвертира в SDR видео демек такова без HDR като запазва цветовете. Пробвах и наистина е така. Аз го споделях през Google photos.

Едит: сега влезнах в настройките и какво да видя, появило се е пояснение, което заклевам се го нямаше
[Изображение: 3f4dbf522cf4851db0b74d66cf647da9.jpg]

Едит:
След поредната доза бъгня, частично загубих интернет, отгоре седеше ! на wifi и някои приложения нямаха нет, други имаха, системните тотално нямаха, 4Г също се държеше подобно, рестарт не помогна щях да го ресетвам вече че ми писна. Обаче видях, че мога да ресетна само мрежовите настройки и се оправи. Бахти бъгавата история. Толкова бъгове с този телефон имам колкото не съм имал с всички предишни андроид телефони взети заедно.

Sent from my Galaxy S20 using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай

Добър вечер, понеже мисля да сменям сегашният апарат с по - нов а именно S20Plus, изчетох цялата тема, но напоследък никой не е писал след ълдейтите относно батерията а именно как се представят машинките... Visslar

Добър вечер, понеже мисля да сменям сегашният апарат с по - нов а именно S20Plus, изчетох цялата тема, но напоследък никой не е писал след ъпдейтите относно батерията а именно как се представят машинките... Visslar
Цитирай

Никой не пише, защото няма причина. Освен чистото S20, не съм чул някой да се оплаква от батерията на + и Ultra. Аз съм с + и съм доволен от батерията.

Samsung Galaxy Note II GT-N7100
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)