Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S20/20+ - Батерия, проблеми, съвети
#26

И при мен продължава да е много зле. Поне за мен е зле Почти без никакво ползване. Малко снимки и малко ровичкане в нета, но с лошите мобилни данни, да уточня, че аз си ходя на работа, за добро или не....
ivan_vylka, след извънредното положение идвам да ми преинсталираш софтуера [Изображение: d8c65f0f02a540ddb3779589deb38310.jpg]
Цитирай
Аксесоари
#27

Току-що прочетох в един от каналите в Twitter, които следя, че в някои държави вече е започнало разпространението на нова актуализация и за трите модела от серията S20. Надеждата за добра батерия скоро трябва да стане реалност  Big Grin

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • any9
Цитирай
#28

При мен батерията се подобрява, доволен съм за сега. Деактивиръл съм bixby простотиите и сложих 5-6 приложения да заспиват. Главно wifi и закачен часовник.[Изображение: 24f32c5b411c47625afe9057af78ce58.jpg]

Изпратено от моят SM-G985F с помощта на Tapatalk

Galaxy S8> Galaxy S20+ Grey> Galaxy S23+ Green
Цитирай
#29

За сега съм забелязал, че правя около 4:30ч СОТ, дисплея е на 120хз, 90% от времето на wifi. Днес за теста съм на 60хз иии като гледам ще направя сходен SOT, което е странно, предвид, че казват на 60хз батерията изкарвала с 30% повече. Не и за сега, не и с exynos може би...

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
[-] 2 потребители изказват благодарност на ole за това мнение:
  • Marto.g, oxuboxu
Цитирай
#30

Това не звучи особено добре като имам предвид, че моята s9-ка в най-добрите си дни прави към 4. Сравнявам ги така защото съм загледал s20.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Marto.g за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#31

Ами вчера не съм го зареждал цял ден, вече е към 30ч ъп, с 4ч СОТ и ми остават 25% . С ексинос тва е положението...

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
[-] 2 потребители изказват благодарност на ole за това мнение:
  • Marto.g, oxuboxu
Цитирай
#32

Да ви кажа, май въпреки всичко батерията е по-добре със снощната актуализация, въпреки, че актуализацията беше основно за камерата. 
[Изображение: 29928976.jpg]

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#33

ivan_vylka ти грам не си критерий за батерия. Ако продължаваш да ни дразниш така, идваме всички, за да ни преинсталираш телефоните, без да чакаме да свърши извънредното положение
Днеска до обяд на слаб нет, след това на добър. Не мога да разбера, защо има такава разлика при някои потребители.... И това без видео и игри. Една игра да пусна и съм заминала за отрицателно време. Даже не смея още 120хц да пробвам Sad Около 4.30ч съм правила само на Wifi. А съм направила всички инструкции в нета, за добра батерия, с тъмни теми, спящи приложения и т.н.т. Иначе чета и в XDA, че се оплакват масово от батерията, но все пак, дори и рядко, има някой, който изкарва добри резултати... Има още да се "учи" батерията, според мен, а и надеждата е в слвдващ ъпдейт. [Изображение: e9cc9ee486031bd4202b3fc024f982e4.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#34

Не забелязвам никаква разлика в батерията при 60/120хз, не мисля, че е нормално...
Отделно, телефона е на 1 седмица и в AccuBattery за здравето пише 94% ...

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на ole за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#35

(2020-03-20, 17:11:57)ole написа:  Не забелязвам никаква разлика в батерията при 60/120хз, не мисля, че е нормално...
Отделно, телефона е на 1 седмица и в AccuBattery за здравето пише 94% ...

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

И на моя s20 AccuBattery показва 94% на базата на 10 цикъла засега. Не знам малко ли е, много ли е... Също така и не разбрах относно точния капацитет на батерията, уж някъде пише 4000, на други 3880 (както я вижда и AccuBattery), пълна каша е в главата ми с тоя телефон. Истината е, че  купих s20, а не s10, заради дизайна и заради батерията, иначе снимките от s10 като цветове ми харесват повече... Но пак по темата - тъй като и при мен е 94 процента, сигурно е нормално?
[-] 1 потребител изказва благодарност на rusnakaa за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#36

Не вярвайте много на AccuBattery за живота на батерията Wink

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 2 потребители изказват благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • milss, oxuboxu
Цитирай
#37

(2020-03-19, 21:39:37)ivan_vylka написа:  Да ви кажа, май въпреки всичко батерията е по-добре със снощната актуализация, въпреки, че актуализацията беше основно за камерата. 

Много добро постижениеЗамислям се за смяна на устройството. Smile

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#38

Здравейте!

От вчера съм с S20+ 5G, Нямам нито един пълен цикъл на батерията, но от това което виждам не е много добре. Надявам се че с времето ще се оптимизира, а и сигурно ще пуснат някоя пач софтуерен. Което ме притесни значително повече е, че днес по време на телефонен разговор забелязах една точка от дисплея леко в дясно от предната камера да примигва. Само при активен разговор. Във всеки друг случай всичко си е наред, но като цяло не ми изглежда ок. Може би е някакво смущение от антената... просто гадая. Някой друг срещал ли е подобен проблем? Благодаря!
[-] 1 потребител изказва благодарност на numak за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#39

Не е проблем, нито смущение. Мигащата точка обозначава къде се намира сензора за близост.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 3 потребители изказват благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • numak, OliQueenBG, oxuboxu
Цитирай
#40

2 дена предимно на Wifi, неочаквано за мен добре, изненада ме. Без игри, да вметна. Дано да е започнала да се подобрява батерията и резултатите на мобилни данни да се оправят и те Smile [Изображение: d8f4bc6798d6c2f3ef7976aa1634ebcd.jpg][Изображение: f01dedb48aa0246e823e6aa784930d34.jpg]
Цитирай
#41

Това е от мен за днес. 
60Hz QWHD+ 1440p
Bluetooth OFF
Location OFF
Резултата е доста впечатляващ, и съм с още над 40% оставаща батерия. 
При свързан часовник резултата пада с над 1 час SOT за деня.
[Изображение: 29971032.jpg]

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#42

Е няма да си жертвам часовника, заради тъпата батерия Въпроса ми е резултатите на WiFi ли са?
Това, което на мен ми направи впечатление е разликата в батерията, когато съм на 3G/4G и WiFi. При WiFi изкарах 6ч СОТ, на мобилни данни и то добър нет, малко над 4ч. Нормална ли е такава разлика? Говоря, при добра връзка на мобилни данни, да не кажа изцяло на 4G (то всъщност не знам дали 4G-то не хаби повече батерия). С включен блутут и вързан часовник.
Цитирай
#43

Да, резултата е 100% на WiFi. Винаги на мобилни данни резултата е по-малък, това е при всеки един телефон, независимо от марката. Но при Samsung разликата е особено изразена. И на мен хич не ми харесва да не си ползвам часовника, дано поне консумацията на bluetooth-а фикснат с актуализация на софтуера.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • any9, oxuboxu
Цитирай
#44

При мен с S20-ULTRA след 12 дни ползване на телефона, на 120hz. И 95% на wi fi е това :

[Изображение: ae50a38158486f93e9a9b5e88e530db0.jpg]

Изпратено от моят Samsung S20U/ SM-G988B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 1 потребител изказва благодарност на OGIER за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#45

Имам чувството, че след ъпдейта на камерата нещата с батерията се влошиха. 4 часа и 23 минути SOT при 27 процента оставаща батерия. Телефонът го заредих до 100% през нощта и започнах да го ползвам около 9 сутринта. Ползвам го само на 60 херца, в 80% от времето е на wifi. Сега го включих да се позареди малко. Преди се представяше сякаш по-добре при същите условия... За s20 чистия става въпрос.
[-] 1 потребител изказва благодарност на rusnakaa за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#46

От известно време имам проблем с мрежата, уж всичко работи, но в момента в който получа обаждане се прекратява, когато звънна, вдигат ми и веднага се прекъсва връзката.
Интернет показва, че работи, но не функционира.
Трябва да включа самолетния режим и да го изключа, след което тръгва всичко да работи, след рестарт също се оправя.

Gesendet von meinem SM-G985F mit Tapatalk

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
[-] 1 потребител изказва благодарност на Lam3r4e за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#47

Samsung galaxy s20 ultra - bloatware.

Здравейте някой ползва ли програма за блокиране на Bloatware на Samsung galaxy s20 ultra.
В моменто порзвам CCSWE App Manager Pro но не забелязвам голяма разлика в батерията с него и без него.
Блокирал съм само някой програми - Bixby и AR,Facebook.
Даже ми се струва че без него батерията пада по бавно.

Samsung Galaxy s7 Edge
Samsung Galaxy S9+
Samsung galaxy s20 ultra
Цитирай
#48

Аз ползвам Package disabler pro, версия 15.2. Забранил съм Bixby и за момента има разлика с батерията. Това AR какво e и какво прави?

Galaxy S8> Galaxy S20+ Grey> Galaxy S23+ Green
Цитирай
#49

(2020-03-26, 13:14:48)trendata написа:  Аз ползвам Package disabler pro, версия 15.2. Забранил съм Bixby и за момента има разлика с батерията. Това AR какво e и какво прави?
AR Emoji - Augmented reality emoji

Samsung Galaxy s7 Edge
Samsung Galaxy S9+
Samsung galaxy s20 ultra
Цитирай
#50

А защо ползвате програми? Дълбоко спящия режим, не върши ли същата работа?
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)