Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S20/20+ - Батерия, проблеми, съвети

Какво общо има с темата OnePlus, за да го коментирате.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари

(2020-07-25, 18:59:58)jivkojj написа:  По отношение точно на S20, дори служителите вътрешно са направили на въпрос колко бозав е телефона им с ексинос процесора, та дори на родния пазар ги е досрамяло да го представят. Корейците са си го казали в прав текст - срам ни е.
Та очаквам вече да се вземат в ръце тея от самсунг и да изкарат най-накрая нормален чипсет. Още повече, че Кирин вече го няма на практика и Драконите остават без реална конкуренция.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk

Аз съм с Note 10 и нямам проблеми. Но от това което чета за 990 май има нещо нередно. 
Не знам от къде ти е информацията, че корейците ги е срам от 990 ( наистина трябва да ги е срам), но защо смятат да го сложат и в Note 20?

1916 
Цитирай

(2020-07-25, 20:03:27)milss написа:  Аз съм с Note 10 и нямам проблеми. Но от това което чета за 990 май има нещо нередно. 
Не знам от къде ти е информацията, че корейците ги е срам от 990 ( наистина трябва да ги е срам), но защо смятат да го сложат и в Note 20?
Ето я статията, вярно на немски, но предполагам се превежда разбираемо с гугъла:

https://www.futurezone.de/produkte/artic...nlich.html


Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на jivkojj за това мнение:
  • milss
Цитирай

(2020-07-25, 02:56:57)emo_841 написа:  Сподели какво точно и как го реши!? 
Със друга марка ли?

Продадох го и си купих Samsung S10...дай боже догодина Самсунг да пуснат нормален процесор с батерия...

Samsung S22
Samsung S10
Samsung S20
Samsung S9
Samsung S7еdge
Цитирай

Малко вероятно да не същата комбинация, нали все пак накъде трябва да пласират продукцията си.

 
Цитирай

Здравейте, понеже виждам доста негативи да се изписват по темата за батерията и чипсета на S20+, искам да ви споделя моите осреднени резултати за последната седмица.

Отбелязвам някои неща:

1. Телефонът е на скритата опция за 96hz
2. Включен постоянно Medium power saving на 96hz с Bixby routines трика.
3. Disable-нати всички възможни приложения на Facebook с изключение на Messenger и използване на FB през браузър.
4. Включен Sync
5. Изключен Awlays on display и Motion gestures.
6. Включен Samsung cloud, sync на галерия.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Съжалявам, но на мен тия цифри нищо не ми говорят. Явно са за някакъв период от време. Би ли пуснал SOT времената от приложението на телефона за последните 4-5дена, за да се ориентирам спрямо бившия ми С20. Поздрави

Samsung S22
Samsung S10
Samsung S20
Samsung S9
Samsung S7еdge
Цитирай

Здравей, там нещата не излизат много правилно, понеже ти отброява SoT за деня, без значение дали си го зареждал или не. Прикачвам ти други снимки, където ясно се вижда разхода за конкретния цикъл на батерията.

1. Първа снимка - Зареден до 100%, използван за 41h 56m, оставаща батерия 24%(тук съм го включил да се зарежда). Дисплей 4h 31m.

2. Втора снимка -  Зареден до 90%, използван за 28h 49m, оставаща батерия 25%(тук съм го включил да се зарежда). Дисплей 4h 29m.

Мисля, че е доста по-ясно от тъпото приложение на телефона, където не може да се разбере нищо.

Поздрави,
Стефан


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

Десетина дена издържах с тая батерия, но повече не мога... Стария ми самсунг С8 има по-добра батерия от С20, а като сравнявам с П30 про разликата е от тука до небето.

Sent from my Huawei P30 Pro using Tapatalk
Цитирай

(2020-07-27, 13:29:23)extremee13 написа:  Десетина дена издържах с тая батерия, но повече не мога... Стария ми самсунг С8 има по-добра батерия от С20, а като сравнявам с П30 про разликата е от тука до небето.

Sent from my Huawei P30 Pro using Tapatalk
Да не се изхвърлянме
Аз също минах от S8 на S20U, и няма как да кажа , че сега е по-зле ( напротив )
А и няма как да се сравняват телефони с толкова различен екран и хардуер
Но като крайно, определено сега съм по доволен от батерията, макар че като нов 8та също си изкарваше спокойно цял ден и повече ( както и сега този, но с двойно по добър екран и на 120хц )

Изпратено от моят SM-G988B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

Има разлика между С20 и с20U.
Не казвам, че телефона е лош, но не е нормално да има такъв дрейн на батерията...

Sent from my Huawei P30 Pro using Tapatalk
Цитирай

Разлика между чипсета на трите модела S20, няма. Единствено батериите са с различен капацитет, така че не разбирам с какво Ултрата е по-различен. Причините за дрейн може да са много, не е изключено някое приложение да прави проблем или също да не може да се Sync-не Google play Services, което го кара непрестанно да  върти в background. Варианти има много.
[-] 2 потребители изказват благодарност на stefanpetkov за това мнение:
  • NaniG, OGIER
Цитирай

След последният ъпдейт батерията е повече от чудесна. За S20+ става дума.

Samsung Galaxy Note II GT-N7100
[-] 2 потребители изказват благодарност на kijelmi за това мнение:
  • iliev80, stefanpetkov
Цитирай

Този  проблем е при повечето, които са собственици на този телефон. Няма смисъл да цитирам мненията на колегите от темата. Същото е във xda.
2 пъти съм  направил hard ресет, последно щях да руутвам, но се отказах. Както и да е...
Цитирай

(2020-07-28, 21:00:20)kijelmi написа:  След последният ъпдейт батерията е повече от чудесна. За S20+ става дума.
И аз имам същото наблюдение

Samsung S20 plus
Samsung S10
Samsung S9 plus
Samsung S8
Samsung S6
etc.
Цитирай

За този ли става въпрос, при мен се получи днес и нямам още наблюдения. Има ли осезаема разлика?
Също така искам да събера мнения за пръстовия отпечатък и лицевото разпознаване, понеже не съм впечатлен и от двете. Често пъти се случва, когато светлината е лоша да не може да ме разпознае, а вграденият пръстов иска голяма точност и известен натиск за да отчете, като хората. При вас така ли е?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

(2020-07-28, 23:39:24)stefanpetkov написа:  За този ли става въпрос, при мен се получи днес и нямам още наблюдения. Има ли осезаема разлика?
Също така искам да събера мнения за пръстовия отпечатък и лицевото разпознаване, понеже не съм впечатлен и от двете. Често пъти се случва, когато светлината е лоша да не може да ме разпознае, а вграденият пръстов иска голяма точност и известен натиск за да отчете, като хората. При вас така ли е?

Да, това е актуализацията  Cool
За пръстовият , това е положението. Не е най-добрият ( трябва да се свикне точно как и къде да се натисне ) 
До колкото за лицевото, има опция с която да пуснеш увеличението светлината на екрана като е тъмно за да може да те разпознае  Stolt При мен работи адски бързо и коректно ( да на по слаба светли се забавя докато освети, но пак си познава 99 от 100 )
[Изображение: 9fbf651d72b79fae92773c5651ec77d6.jpg]

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 1 потребител изказва благодарност на OGIER за това мнение:
  • stefanpetkov
Цитирай

След последния ъпдейт аз виждам доста подобрения от към батерията колеги!
Сутринта свален от зарядното - С20+, до сега е на 62%, 2ч.44 мин дисплей, смесено - 50 минути вайбър, 30 браузване, 30 белот и т.н..
ПОзлван на 4G/ WiFi - смесено..

Galaxy S II.... S4,  Galaxy S6 Gold Platinum > Galaxy S8 Plus, 64GB, Coral Blue>Galaxy S20 + Cloud Blue>S23 Ultra 512gb cream
[-] 1 потребител изказва благодарност на mitakabs за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай

А кой е последния ъпдейт колеги, че съм нов с моделаSmile
Цитирай

Здравейте, момчета и момичета!

Окончателно реших да премина към С20 Плюс. Имам само един въпрос относно телефона. В момента съм със С9 и воумя се между С20 Плюс с 8ГБ рам и 4Г и между С20 Плюс с 12ГБ рам и 5Г. Кой модел е за предпочитане и има ли голяма разлика в перформънса между двата модела? Не съм човек който сменя телефоните всяка година, даже по-скоро на около 3-4 години.

Благодаря.

Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho!
Цитирай

Щом караш с телефоните по 4 години, и aко парите не са ти проблем, взимай с 12 gb и 5g.

HTC Desire C > Samsung Galaxy S4 (GT-I9505) > Sony Xperia Z2 (D6503) > Huawei P20 Pro > LG G8S ThinQ
[-] 2 потребители изказват благодарност на venko1407 за това мнение:
  • C2K, OliQueenBG
Цитирай

По-добрата инвестиция е 5Г с 12 рам .
[-] 2 потребители изказват благодарност на martoo за това мнение:
  • C2K, OliQueenBG
Цитирай

Ми пусхнах се с един 5г и 12геги, и за моето ползване за момента много ми харесва телефона. Само не знам защо като го насоча към лицето телефона светва дори и без фейс унлок, но не е болка за умиране. Smile

Поздрави.

Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho!
[-] 1 потребител изказва благодарност на C2K за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай

От менюто Движение и Жестове можеш да го изключиш .
[-] 2 потребители изказват благодарност на martoo за това мнение:
  • C2K, OGIER
Цитирай

(2020-08-27, 17:01:13)C2K написа:  Ми пусхнах се с един 5г и 12геги, и за моето ползване за момента много ми харесва телефона. Само не знам защо като го насоча към лицето телефона светва дори и без фейс унлок, но не е болка за умиране. Smile

Поздрави.
Както каза @martoo можеш да го изключиш и това което го светва не е към лицето ти, а е настроен при всяко хващане и вдигане/завъртане на светва ( ако не ползваш " винаги включен дисплей " да можеш да видиш часа или нотификации )

Изпратено от моят SM-G988B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)