Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми на Samsung Galaxy S22 Ultra

Много интересен бъг при новия Андроид 13. Показанието процента на батерията заби на 79% и не се промяняше независимо от ползването. След рестарт на телефона отчете реалното ниво на зареждане на батерията.

Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

Дали може някой да погледне в developer options каква е оригиналната стойност на този параметър?
По едно време го бях вдигнал за да използвам таблет изгледа, но сега не съм сигурен, че съм върнал правилната стойност, която може и да е 396px?
[Изображение: Screenshot-20221027-172231-Settings.jpg]
Цитирай

384 е при мен
[-] 1 потребител изказва благодарност на vescobg за това мнение:
  • 100
Цитирай

И при мен е 384[Изображение: dcd79e0a298d7de1b1ff91c4500e7d43.jpg]

Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • 100
Цитирай

Някой видял ли е опцията за РАМ паметта. Можеш да ограничаваш колко РАМ да ползва телефона. Оригинално стои на 4 РАМ. Знае ли някой как влияе това на батерията? Как е по добре за батерията, с повече рам или с по малко?

Galaxy S21 SM-G998B Android 12
Цитирай

Да нямаш предвид Рам плюс?
Идеята е друга там, не ограничаване, а допълнителна такава от паметта ни на телефона при необходимост.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Аз съм е деактивирал тази възможност. При 12GB RAM е абсолютно излишно да се ползва виртуална памет.

Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • dragodraganov
Цитирай

Забелязвам, че и Xiaomi имат тази екстра, доста други марки също са я имплементирали, infinix дори също...

Някой има ли идея при 8GB RAM нагоре има ли смисъл от подобно нещо и дали не забавя повече телефона, отколкото да го подобрява? Аз не забелязвам разлика, включено ми е на стандартните 4...
Цитирай

Моя е с 8 и не стига дори 5 ...
Аз я спрях.

Gesendet von meinem Samsung Galaxy S22 Ultra mit Tapatalk

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай

Разлика в пърформънса със сигурност има, може да се премери с различни бенчове на ром-а примерно и т.н. Проблема обаче е по-скоро в андроид управлението на рам-а, няма никаква гаранция, че дори с наличието на голямо количество рам определено приложение ще бъде достъпно.

И теси тестове на рам-а, които масово виждаме се случват в рамкие на броени минути, ако пробваш да отвориш едно и също приложение веднага ще бъде запазено в рама, но някакво време по-късно няма да е там вече. Така, че нещата изобщо не са черно бели и рам+ не е някаква особено интересна есктра честно казано. При мен я изключих и ползвам само настройката, която обещава да държи повече приложения на заден фон (не помня откъде се активираше точно)
Цитирай

Не знам дали е проблем но не мога да достъпа до папката на инсталираните приложения в телефона. Ползвам вграденият файлов менажер на Самсунг, дал съм да показва всички файлове!
Цитирай

(2022-10-30, 10:23:04)ivanov_km написа:  Не знам дали е проблем но не мога да достъпа до папката на инсталираните приложения в телефона. Ползвам вграденият файлов менажер на Самсунг, дал съм да показва всички файлове!
Май си е лимитация от андроид 13. Имам едно poco x3 pro и като му сложих 13-ка вече се достъпват папките само с руут достъп. При 12.1 нямаше проблем.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

Здравейте,
знаете ли работещо Dual App приложение? Имам разни неща на Шайоми, от които едни са към сървъра в Китай, други към ЕУ и ползването им едновременно е малко тегаво.
Мерси
Цитирай

(2022-10-30, 11:04:17)krasimiretov написа:  Май си е лимитация от андроид 13. Имам едно poco x3 pro и като му сложих 13-ка вече се достъпват папките само с руут достъп. При 12.1 нямаше проблем.

Това не може да е истина, как е възможно? Ползвам Oruxmaps и трябва да добавя в папка на приложението, използваната от мен карта но не мога да открия необходимата ми директория.
Цитирай

(2022-10-30, 11:34:26)ivanov_km написа:  Това не може да е истина, как е възможно? Ползвам Oruxmaps и трябва да добавя в папка на приложението, използваната от мен карта но не мога да открия необходимата ми директория.
Опитай с това приложение както е описано тук: Линк (при мен работи)

Цитат:SpaceX
Цитат:Здравейте,
знаете ли работещо Dual App приложение? Имам разни неща на Шайоми, от които едни са към сървъра в Китай, други към ЕУ и ползването им едновременно е малко тегаво. Мерси.
Имаш опция за Dual Messenger, където се поддържат някои приложения. Друг вариант е да използваш Secure Folder и да си сложиш приложението, което желаеш там.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



[-] 1 потребител изказва благодарност на krasimiretov за това мнение:
  • ivanov_km
Цитирай

Да, благодаря, тези опции са ми известни.
Цитирай

Secure folder работи перфектно. Нямаш нужда от някакъв Dual app, който освен, че не работи коректно ти и изразходва значително батерията и имат ужасно много реклами. Secure folder е рецептата при samsung. От две години съм с него за Mi Home!
Цитирай

Някой може ли да ми каже как се прави екранна снимка с жест? Включил съм опцията от менюто,но или не ми работи функцията или аз не го правя като хората,как ли не я мятах тая ръка ,но нищо!

Samsung s22 ultra phantom white
Цитирай

Със страничната част на дланта плъзгаш отляво или отдясно на екрана!

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай

(2022-11-13, 13:42:53)pi6ligara написа:  Някой може ли да ми каже как се прави екранна снимка с жест? Включил съм опцията от менюто,но или не ми работи функцията или аз не го правя като хората,как ли не я мятах тая ръка ,но нищо!

Виж клип в YouTube как се прави. Жеста си работи както винаги перфектно.
Цитирай

Значи просто на мен не ми работи тази функция,странно е че другите неща като вдигане и събуждане ми работят а това не. Дано се оправи с някой ъпдейт по натам.

Samsung s22 ultra phantom white
Цитирай

Така ли пробваш? Да не си включил селфи с жест?

[Изображение: giphy.gif]

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Да така пробвам,не съм включил селфи с жест,но след като прочетох го включих да пробвам и то си работи. Иначе от настройки,разширени функции,движения и жестове съм включил всички жестове и всичко останало си работи,селфи камерата си работи ,но не мога да разбера защо не отчита точно този жест.

Samsung s22 ultra phantom white
Цитирай

А докосваш ли екрана с дланта или движиш ръката над него във въздуха?

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Естествено, че не докосвам екрана,как ще направя screenshot с жест ако докосвам екрана?!?

Samsung s22 ultra phantom white
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)