Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми на Samsung Galaxy S22 Ultra

При мен след последния ъпдейт има проблем с вайбър. Деинсталирах го и инсталирах отново, но проблемът си остава. Всекидневно имам замръзвания на екрана при отваряне на някои чатове, а днес и рестарт на телефона при опит да използвам вайбър.

Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на rudizlz за това мнение:
  • dragodraganov
Цитирай
Аксесоари

(2022-12-02, 22:27:40)rudizlz написа:  При мен след последния ъпдейт има проблем с вайбър. Деинсталирах го и инсталирах отново, но проблемът си остава. Всекидневно имам замръзвания на екрана при отваряне на някои чатове, а днес и рестарт на телефона при опит да използвам вайбър.

Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk

Потвърждавам! Единтична история! Замръзва телефона и след това се рестартира!

Samsung Galaxy S22 ULTRA - 12/512, huawei watch 3 pro,
S20 plis, S 10 lite, NOKIA 9, Samsung galaxy note 3 - Aryamod 8.3/
Цитирай

(2022-12-02, 22:27:40)rudizlz написа:  При мен след последния ъпдейт има проблем с вайбър. Деинсталирах го и инсталирах отново, но проблемът си остава. Всекидневно имам замръзвания на екрана при отваряне на някои чатове, а днес и рестарт на телефона при опит да използвам вайбър.

Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk

Абсолютно идентична е ситуацията и при мен... Досега от всичките замръзвания, само един път успя да се рестартира телефона, в останалите случаи се оправя след няколко секунди от самосебе си и после всичко е наред известно време. Силно се надявам, проблемът да бъде адресиран скоро - било с ъпдейт на телефона или на самата апликация. Всяка една друга апликация на телефона работи чудесно, единствено Вайбъра е проблемен...

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sky_Walker за това мнение:
  • dragodraganov
Цитирай

Ок, а как има потребители, които нямат никакви проблеми с Вайбър? Аз също съм от тях.

Всъщност някой има ли надеждна информация дали изобщо е нормално от краш на приложение да се рестартира цялата система?
Цитирай

Дано не настъпя опашката на дявола, но аз също нямам нищо от тези проблеми за които споменавате толкова често, честно казано ако бях чел за тези проблеми към днешна дата и се чудех дали да си взема въпросния телефон, определено нямаше да го купувам, но (пу-пу), страшно съм доволен и мога да кажа с ръка на сърцето си, че това е най-хубавия и безпроблемен смартфон който съм имал, много съм удовлетворен от него във всяко едно отношение, но от това коета чета за проблемите които споделяте, склонен съм да повярвам че за съжаление има явно, твърде много дефектни бройки причинени от хардуерни дефекти, не толкова софтуерни според мен и от там толкова негативи, иначе нямам друго обяснение...

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай

(2022-12-02, 22:27:40)rudizlz написа:  При мен след последния ъпдейт има проблем с вайбър. Деинсталирах го и инсталирах отново, но проблемът си остава. Всекидневно имам замръзвания на екрана при отваряне на някои чатове, а днес и рестарт на телефона при опит да използвам вайбър.

Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk
Възможно е проблема на Вайбър да се оправи с  деинсталирате Android System WebView от google Playstore.Поне преди там е бил проблема. https://r1.community.samsung.com/t5/gala...-p/9688552

Huawei P30
Цитирай

Много е тъпо това с рестартирането на телефона. Като отидеш в сервиз само искат да го върнеш до фабрични настройки и пак ти го връщат. И това че не го прави всеки път а понякога веднъж на ден понякога по 10 на ден. Ужасно е! Моят апарат е закупен от виваком и там явно не знаят много какво правят. Кажете къде е официален сервиз на самсунг и да ходя там да се разправям. Благодаря! И кажете какво друго да направя за да нямам този проблем?
Цитирай

(2022-12-03, 09:14:38)Павел Василев написа:  Дано не настъпя опашката на дявола, но аз също нямам нищо от тези проблеми за които споменавате толкова често, честно казано ако бях чел за тези проблеми към днешна дата и се чудех дали да си взема въпросния телефон, определено нямаше да го купувам, но (пу-пу), страшно съм доволен и мога да кажа с ръка на сърцето си, че това е най-хубавия и безпроблемен смартфон който съм имал, много съм удовлетворен от него във всяко едно отношение, но от това коета чета за проблемите които споделяте, склонен съм да повярвам че за съжаление има явно, твърде много дефектни бройки причинени от хардуерни дефекти, не толкова софтуерни според мен и от там толкова негативи, иначе нямам друго обяснение...
Проблемът не се явява всеки път, но е факт, че е свързан с вайбър. С други приложения нямам проблем!

Samsung Galaxy S22 ULTRA - 12/512, huawei watch 3 pro,
S20 plis, S 10 lite, NOKIA 9, Samsung galaxy note 3 - Aryamod 8.3/
Цитирай

Проблемът с вайбър се оправя много лесно, докато се чака ъпдейт. Заключете го да не се затваря , винаги да е активен. Откакто прочетох това , не съм имал проблем. То проблемът не е само при нас , но с всички самсунги на андроид 13
Цитирай

(2022-12-03, 14:40:48)dragodraganov написа:  Проблемът не се явява всеки път, но е факт, че е свързан с вайбър. С други приложения нямам проблем!

Вайбъра ми пък е най-ползваното приложение след интернет сърфиране, нищо от това не ми е правил проблем (пу-пу)

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай

Аз съм с С21 ултра и след 13ката ако искам да пратя снимка на някой във вайбър то ми показва само 2-3 папки. За да изпратя снимка трябва да я отворя от галерията и да я споделя от там. Дразнещ проблем. Може би от опцията обединяване на албуми или показване на най използваните

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай

(2022-12-03, 18:35:40)gazibarev написа:  Аз съм с С21 ултра и след 13ката ако искам да пратя снимка на някой във вайбър то ми показва само 2-3 папки. За да изпратя снимка трябва да я отворя от галерията и да я споделя от там. Дразнещ проблем. Може би от опцията обединяване на албуми или показване на най използваните

Същото е и при мен с S22 Ultra, през Вайбър мога да изпращам само снимки, получени по Вайбър,  но не и заснети снимки от мен.
Потвърждавам и три пъти замръзване на телефона, единия път придружен с рестарт на целия телефон, при отваряне на Вайбър след ъпдейт до 13-ка.
Първия път се случи точно когато го отворих да си видя ПИН кода на Спиди при получаване на пратка  Big Grin .
[-] 1 потребител изказва благодарност на niksata91_09 за това мнение:
  • gazibarev
Цитирай

Аз рестарти и циклене нямам за сега но това с вайбъра ме дразни. И като чели зарежда батерията с една идея по бавно. Забелязах също че и месинджър някой път не известява за нови съобщения. Като го отвориш тогава виждаш че имаш нови.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай

(2022-12-03, 18:51:48)gazibarev написа:  Аз рестарти и циклене нямам за сега но това с вайбъра ме дразни. И като чели зарежда батерията с една идея по бавно.  Забелязах също че и месинджър някой път не известява за нови съобщения. Като го отвориш тогава виждаш че имаш нови.
Като маркираш,горе-всички медии,не излизат ли албумите?

Huawei P30
Цитирай

(2022-12-03, 18:56:55)DoryanY написа:  Като маркираш,горе-всички медии,не излизат ли албумите?

Не. Какво ли не пробвах.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай

(2022-12-03, 18:47:03)niksata91_09 написа:  Същото е и при мен с S22 Ultra, през Вайбър мога да изпращам само снимки, получени по Вайбър,  но не и заснети снимки от мен.
Потвърждавам и три пъти замръзване на телефона, единия път придружен с рестарт на целия телефон, при отваряне на Вайбър след ъпдейт до 13-ка.
Първия път се случи точно когато го отворих да си видя ПИН кода на Спиди при получаване на пратка  Big Grin .

Ами дайте нужните разрешения на вайбър ,тези за снимки и видеоклипове ,де. Smile Влизате в Приложения-Viber-Разрешения и му давате да може да чете снимки и клипове от паметта на телефона.И @gazibarev да го направи. Smile Това решава проблема със снимките и видеоклиповете ,не със замръзванията!

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
[-] 2 потребители изказват благодарност на felipe за това мнение:
  • Monipeev, niksata91_09
Цитирай

(2022-12-03, 19:54:58)felipe написа:  Ами дайте нужните разрешения на вайбър ,тези за снимки и видеоклипове ,де. Smile Влизате в Приложения-Viber-Разрешения и му давате да може да чете снимки и клипове от паметта на телефона.И @gazibarev да го направи. Smile Това решава проблема със снимките и видеоклиповете ,не със замръзванията!

Всички разрешения са дадени. Просто показва няколко папки. Всички снимки е една от тях но там няма снимката например която току що съм направил извън вайбър и искам да я пратя.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай

(2022-12-03, 19:54:58)felipe написа:  Ами дайте нужните разрешения на вайбър ,тези за снимки и видеоклипове ,де. Smile Влизате в Приложения-Viber-Разрешения и му давате да може да чете снимки и клипове от паметта на телефона.И @gazibarev да го направи. Smile Това решава проблема със снимките и видеоклиповете ,не със замръзванията!

Да, не се сетих за това, защото не предполагах, че след ъпдейта до 13 ще трябва пак да му ги давам и нямам спомен да е питало пак. Дадох разрешенията и се оправи. Благодаря!
Цитирай

Сега погледнах по обстойно. В действителност е прав. Трябва да се влезе и да се даде разрешение ръчно. Благодаря

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай

(2022-12-02, 22:27:40)rudizlz написа:  При мен след последния ъпдейт има проблем с вайбър. Деинсталирах го и инсталирах отново, но проблемът си остава. Всекидневно имам замръзвания на екрана при отваряне на някои чатове, а днес и рестарт на телефона при опит да използвам вайбър.

Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk

  Същите проблеми ги имах и аз след последния ъпдейт. И аз ъпдейтнах приложението, но едва след като изтрих кеша,
  проблемите изчезнаха.
Цитирай

За триене.

Huawei P30
Цитирай

Здравейте,
Някой намерил ли е решение за уиджета "Direct call" на страничния панел. При избиране на контакт предлага само Viber за приложение по подразбиране, а приложението "Телефон" iизобщо не може да се избере. Използвам другия уиджет "Хора", ни при неги при избор на контакт се отваря подменю, от което трябва да избереш дали да се обадиш или да изпратиш SMS.

HTC Touch HD > Galaxy S2 >  Galaxy Note 4 > Galaxy Note 8 > Galaxy Note 10+ > Galaxy S22 Ultra
Цитирай

Ето така е при мен.
[Изображение: Screenshot-20221205-170839-Chrome.jpg]

Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на georgieff21 за това мнение:
  • pab
Цитирай

(2022-12-05, 16:51:46)pab написа:  Здравейте,
Някой намерил ли е решение за уиджета "Direct call" на страничния панел. При избиране на контакт предлага само Viber за приложение по подразбиране, а приложението "Телефон" iизобщо не може да се избере. Използвам другия уиджет "Хора", ни при неги при избор на контакт се отваря подменю, от което трябва да избереш дали да се обадиш или да изпратиш SMS.

Триеш "Set as default" настройките и на Phone и на Viber. След което изпращаш или ти изпращат телефонен номер на SMS (става и по други начини, но този ми се вижда най-лесен).
Кликайки на номера избираш Call и трябва да те попита с коя апликация да изпълни действието. Избираш Phone и Always.

iPhone 14 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на Константинов за това мнение:
  • Sky_Walker
Цитирай

(2022-12-07, 00:56:48)Константинов написа:  Триеш "Set as default" настройките и на Phone и на Viber. След което изпращаш или ти изпращат телефонен номер на SMS (става и по други начини, но този ми се вижда най-лесен).
Кликайки на номера избираш Call и трябва да те попита с коя апликация да изпълни действието. Избираш Phone и Always.

На Phone имаше запаметено в "Set as default", но на Viber не. На изпратения SMS дадох на номера да се избира винаги с "Phone", но отново в "Direct Call" ми дава само Viber за ползване. По начина, който @georgieff21 е показал с панела "Задачи" стана, но ми се щеше да подкарам и "Direct Call".

HTC Touch HD > Galaxy S2 >  Galaxy Note 4 > Galaxy Note 8 > Galaxy Note 10+ > Galaxy S22 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 4 гост(и)