Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми на Samsung Galaxy S22 Ultra

Аз не бях имал проблема с рестартирането от месеци и сега още го нямам, но снощи като извадих писалката да пиша бележка и заби, след 30 секунди се оправи с затваряне на OneUI, телефона ми предложи да изчакам и пробвах няколко пъти, но все крашваше и накрая го килнах и се оправи без рестарт. А за слабия обхват е много трагично положението, миналия ден съм на 4G и нямам никаква връзка, едвам зареждаше, а обхвата е на 2 черти. Трябваха 2 влизания в самолетен режим, за да се оправи. Пробвах да мина и на 3G, понеже някой сподели, че батерията така пада много по-бавно, но не иска да превключи, минава на 2G Edge и при избор между 2G и 4G си останах на 4G. За трагичния Wi-Fi няма и да коментирам. С нетърпение очаквам С23 Ултра, за да мина на Снапдрагон модел и да забравя за тия проблеми с обхватите. С това мисля казвам всичко, към тия, които питат дали си струва да изчакат новия модел - да, струва си.
Цитирай
Аксесоари

То може и да си струва ама 3к как се дават за телефон...

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

И при мен днес, след два месеца употреба се рестартира за първи път при входящо повикване, след рестарта се появи меню, че приложенията се оптимизират...Сега ще пробвам True Phone, преди го ползвах и ми беше доста удобен, но е някак тъжно, че телефон за толкова пари има такъв проблем при огромна група хора.

"Войната вървеше добре и за двете страни, докато не се намеси генералния щаб".
                                               Я. Хашек, "Приключенията на храбрия войник Швейк"
Цитирай

Да ви кажа ,не помня къде ми излезе точно,мисля че в съветите от телефона беше,но ми направи впечатление това съобщение,а то беше нещо от сорта на: За да правилната работа на вашето устройство е необходимо да го рестартирате веднъж седмично! Вие правите ли го това,аз го рестартирам всяка неделя и до сега не съм имал проблем със забиване и т.н.,то и преди това нямах но за всеки случай го правя.

Samsung s22 ultra phantom white
Цитирай

(2022-12-09, 13:47:07)pi6ligara написа:  Да ви кажа ,не помня къде ми излезе точно,мисля че в съветите от телефона беше,но ми направи впечатление това съобщение,а то беше нещо от сорта на: За да правилната работа на вашето устройство е необходимо да го рестартирате веднъж седмично! Вие правите ли го това,аз го рестартирам всяка неделя и до сега не съм имал проблем със забиване и т.н.,то и преди това нямах но за всеки случай го правя.

На предишния ми телефон - S7 edge това го имаше като опция чрез конкретно задаване на ден и час в който да се рестартира. Аз също го бях настроил всяка неделя през нощта да се рестартира профилактично. На Ultra-та видях, че също има подобна настройка, но е само Включено/Изключено за автоматичен рестарт, когато се наложи с цел оптимизиране на работата на ОС. При мен седи на включено, но досега нито един път не се е рестартирал сам с тази цел. Затова, точно като теб, всяка неделя си имам навика да му пускам един рестарт и проблеми засега нямам с него Wink

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
Цитирай

Преди Андроид 13,на дванайската, ултрата имаше опция да се зададе ден и час за рестартиране. Сега на Андроид 13 я премахнаха и оставиха само опция, включено-изключено, да може да се рестартира при нужда. Неясно е кой определя тази нужда.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
[-] 1 потребител изказва благодарност на felipe за това мнение:
  • Sky_Walker
Цитирай

А някой знае ли как да заключим въпросния вайбър в мултитаскинга?

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай

(2022-12-09, 17:15:18)gipso написа:  А някой знае ли как да заключим въпросния вайбър в мултитаскинга?

В случая показвам с Chrome как става.


Прикачени файлове Миниатюри
       

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • gipso
Цитирай

А повечето с проблеми правите ли оптимизация на приложенията веднъж седмично както е препоръчано? Ефекта върху плавността на интерфейса е огромен и нищо чудно да има и други ефекти свързани с пърформънса или крашовете. Всъщност крашове или не, при Самсунг тази операция е направо задължителна за да работи прилично телефона.
Цитирай

Аз съм един от хората с проблемите от съвсем скоро, но не съм се и замислял за принудителни рестарти или оптимизации от както имам телефона, а смятам за странно за телефон от този клас, да се принуждаваме да правим допълнителни гимнастики, за да избягваме крашове, замръзвания, рестарти и т.н. До преди 3 дни не съм мислел за такива ядове, които да ме карат да правя излишни за мен неща.
Предходния телефон, който имах за около 9 месеца, нито веднъж не е рестартиран принудително, освен след дадена актуализация.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Изкарах повече от 2 години с Huawei P40 pro. За това време не е крашнал или забил нито веднъж.
Смених го с S22 Ultra поради необходимостта от гугълските боклуци и поради облекчението в работата, което ми дава един бизнес клас комуникатор като ултрата.
Не бях давал толкова много пари за апарат до момента и мнозина ме посъветваха, че спрямо изискванията ми, Samsung е най-доброто решение за мен.

Е, след повече от 6 месеца с този хубостник в джоба разбрах едно нещо със сигурност. Следващата смяна няма да е с апарат от тази марка. Не знам защо винаги съм бил с резерви към тях. S22 Ultra обаче по никакъв начин не ми помогна да преодолея предразсъдъците си...
Само през миналата седмица ми крашна над 30-40 пъти.
Уайпнах му кеш партишъна и за сега се държи. Като чета по форумите обаче това няма да реши проблемите и очаквам включвания скоро.

Интернет и s*x култура, дибидюс по арматура...
Цитирай

Лелееее, колко мрънкотещи хора има тук ... И какво се оказва, че само аз ли нямам проблем с телефона от 12 февруари до сега? Нека да има един за цвят поне

SAMSUNG S24 Ultra Black, 512GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на ickopicko за това мнение:
  • andriann
Цитирай

Мрънкащи, разбира се. Като си дал 2к за телефон,искаш всичко да е перфектно. Но заради едно приложение,се държи все едно струва 20 лева!

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай

(2022-12-10, 00:21:29)ickopicko написа:  Лелееее, колко мрънкотещи хора има тук ... И какво се оказва, че само аз ли нямам проблем с телефона от 12 февруари до сега? Нека да има един за цвят поне

Мен ме имат за най-изискващия потребител едва ли не... А това което мога да кажа, е че телефона е далеч от истината, но сега 9 месеца по-късно е в пъти по-добър отколкото беше в началото и при при мен липсват всякакви проблеми от описаните тук. Голямата ирония е че аз се оплаквах когато телефона наистина беше крайно зле, а сега повечето потребители се оплакват точно когато вече става за нещо.
Лаговете и накъсаните анимации в момента са тройно по-добре след всичките ъпдейти, а точно сега идва тази вълна недоволство.

Това с краша на dialer-а трябва да се намери някаква зависимост, която да потвърди, че не е хардуерен проблем, след като толкова хора го имат вече дайте да видим някаква логика? Viber-a не е критерии, там действително се очаква да е софтуер.

Между другото всички които мислят за ъпгрейд към S23, същите тези проблеми ще ги има пак за съжаление, защото повечето са точно софтуерни. Гоогле щом могат с най-куция чип на пазара, 2 нива под ексинос-а, да направят супер машина кой си мисля, че снап-а ще разреши тези проблеми, които се дискутират около С22?
Безкрайното чакане за поредния ъпдейт не е оферта като си платил за премиум устройство...
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • ickopicko
Цитирай

Не знам, каква "супер машина" са направили Гуугъл, ама ревютата нямат нищо общо с действителността и има яко чери пик в тях. Близък приятел си взе Пиксел 7 (не про) на приордър и вече го продаде, и си имат проблеми и недомислици.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • milss
Цитирай

(2022-12-10, 17:16:37)100 написа:  .......
Това с краша на dialer-а трябва да се намери някаква зависимост, която да потвърди, че не е хардуерен проблем, след като толкова хора го имат вече дайте да видим някаква логика? Viber-a не е критерии, там действително се очаква да е софтуер.

........

Ще ми е интересно да се разбере от какво крашва dialer-а. Имам S22 Ultra от 10 месеца и съм имал точно два пъти краш при входящи повиквания. И двете бяха в един ден. Това се случи юли или август. Ако е хардуерен проблем трябва да го имам и до днес. Ако е софтуерен би трябвало да е отстранен вече. На А1 съм ако има някакво значение.

1916 
Цитирай

(2022-12-10, 17:42:16)milss написа:  Ще ми е интересно да се разбере от какво крашва dialer-а. Имам S22 Ultra от 10 месеца и съм имал точно два пъти краш при входящи повиквания. И двете бяха в един ден. Това се случи юли или август. Ако е хардуерен проблем трябва да го имам и до днес. Ако е софтуерен би трябвало да е отстранен вече. На А1 съм ако има някакво значение.

 Абсолютно същото и при мен на същия оператор, направи го го 2 пъти и не се повтори никога повече вече 5-6 месеца оттогава.

 Ако е софтуерен проблем, защото само 2 пъти се проявява? А ако е хардуерен същия въпрос стои? Ъпдейтите не са имали никакво значение в това отношение. Ако на някой ще помогне единия краш беше вън на доста жега и след предишен разговор и бързо браузване, което е голям товар. Втория път беше без никаква причина. Обхвата и двата пъти се очаква да е бил максимално добре. След краша отне 10-20секунди за да се събуди.

Оттогава имам десетки нови приложения и процеси на заден фон и няма никакви проблеми. Логично приложение е нормално да крашва, но не и да рестартира телефона без причина. 

Някой да е забелязал дали нивото на батерията има общо?
Цитирай

При мен след два месеца безупречна употреба (Без лагове, забиване и тн. )  всичко работеше прекрасно. В деня в който телефона заби, получих доста имейли от различни хора в един и същи момент, тогава тъкмо пиках във фирмения кенеф и ми звънна любимата говорихме няколко минути но видях, че екрана не изгаства,  въпреки че телефона е допрян до ухото ми. Когато натиснах хоум бутона телефона се рестартира. Не знам дали има значение, но съм на Йетел и в офиса има приличен обхват..

"Войната вървеше добре и за двете страни, докато не се намеси генералния щаб".
                                               Я. Хашек, "Приключенията на храбрия войник Швейк"
Цитирай

Леле, направо нямам думи, някой от вас не е ли чел случайно някои от чуждестранните форуми, дали и там така масово се оплакват от тези проблеми за които постоянно се споменават тук?

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай

Да имат и те тоя проблем , особенно руснаците
Цитирай

(2022-12-11, 09:26:23)красис написа:  Да имат и те тоя проблем , особенно руснаците

В такъв случай, ако наистина е толкова глобален този проблем, според мен, Корейците би трябвало да направят всичко възможно следващия им модел - S23 да бъде наистина на топ ниво във всяко едно отношение, иначе репутацията им сериозно ще пострада...

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай

Ще го направят, да ще бъде извънземен може и совалки до Марс да изстрелваш. Всяка година едно и също се пише......Като отвориш от S8/Note8 разделите до днешна дата на 99% всичко се припокрива.
[-] 1 потребител изказва благодарност на martoo за това мнение:
  • 100
Цитирай

Колеги, малко ъпдейт по драмата с Viber - смятам, че тотално го хванах за опашката и вече 2 седмици няма никакво забиване и апликацията работи дори по-бързо отколкото в началото. Вече дори не се стремя да я оставям във фонов режим, за да не забива...

Решението - оптимизирах всички апликации с Galaxy App Booster-a на Good Guardians. Разликата е осезаема с преди. Не че съм имал някакви проблеми, освен с Вайбъра, но телефонът работи дори още по-леко, безпроблемно и всичко е стряскащо бързо сега! Отделно, забелязвам от няколко дни, че имам леко подобрение и откъм батерията.

Та поне в моя случай, това ми реши драмата с Вайбър, а за бонус и целия телефон се усеща още по-приятно при употреба Wink

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
Цитирай

И аз нямам проблем с Viber от 9-10 дни когато се ъпдейтна приложението. Иначе не ползвам Good Guardians.

1916 
Цитирай

(2022-12-10, 20:27:26)elzin написа:  В деня в който телефона заби, получих доста имейли от различни хора в един и същи момент, тогава тъкмо пиках във фирмения кенеф и ми звънна любимата говорихме няколко минути  но видях, че екрана не изгаства,  въпреки че телефона е допрян до ухото ми. Когато натиснах хоум бутона телефона се рестартира. Не знам дали има значение, но съм на Йетел и в офиса има приличен обхват..

Явно проблемът е във "фирмения кенеф" Big Grin , избягвай го!

Относно проблемите със забиването, явно тези телефони си искат периодичен рестарт. И аз имах такъв случай (веднъж за месец и половона на малкия С22). Рестартира се при входящо обаждане и оптимизира апликации. Включих автоматичното рестартиране и оттогава проблеми няма. Доста глупаво, като се има предвид, че стария ми С9 виждаше рестарт само по време на актуализация, никога не е бил рестартиран заради забивания. Това е положението.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)