Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми на Samsung Galaxy S22 Ultra

Тук знаехме, че има лоши бройки още от времето когато ми се сърдеха колегите, че хваня телефона прекалено много. Както споменах и тогава доказано вече има бройки с неработещ гсп, лош нощен дрейн, загряване, лоша батерия и лагове. АЗ дори вече не съм сигурен дали всички са има пикселизираната лента? Също ако на някой му е направило впечатления бенчмарк резултатите по ревютата варират крайно много... Phone Arena пускат тест на 22/22+/22U и 22+ по някаква причина вади много по-ниски резултати, защо?
Искрено се надявам да няма подводни камъни занапред, че вече 5-6к заминаха за телефони и почвам да губя желание с тези недодялани флагмани...
Цитирай
Аксесоари

Не ми се вярва да е нещо софтуерно за жалост.....И как няма никъде бройки и да искам замяна ще чакам повече от месец сигурно.... Ще има едно пращане по сервизите и връщане . Най-лошото е че и Дракона е абсолютна печка . Но вчера телефона беше не използваем почти ,много лагове,загряване и капак на всичко се рестартира сам .
Цитирай

Аз моят сега отивам да го връщам, това е недопустимо да не му работи камерата. Ще си искам парите и отказ от договора, дали е възможно? Взех го вчера вечерта.

HONOR Magic V2, Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Tab S8, Samsung Galaxy Tab A9
Цитирай

Имаш възможност да се откажеш от договора за мобилни услуги до 14 дни от подписването, а от покупката на телефон зависи от къде е купен, ако е от онлайн магазина на някой от операторите срока е пак 14 дни, а ако е от физическият им магазин срока е 7 дни. Има вариант да попаднеш на служители които да ти кажат, че нямаш право да върнеш продукта, но това не е така и, ако се случи подобен сценарии се свържи с КЗП. Явно наистина има проблемни бройки каквато беше и моята първа бройка. Наистина замяната става бавно чаках 3 седмици и това при положение, че след първата седмица им звънях нон-стоп и накрая писах жалба до КЗП. При втората ми бройка няма нито един от описаните проблеми със загряването, пикселизираната лента и камерата.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай

А това че е купен на фирма има ли значение?

HONOR Magic V2, Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Tab S8, Samsung Galaxy Tab A9
Цитирай

Не съм запознат как стоят нещата когато е закупен през фирма, но според мен не би трябвало да има проблем.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай

(2022-03-29, 08:33:37)marti написа:  Аз моят сега отивам да го връщам, това е недопустимо да не му работи камерата. Ще си искам парите и отказ от договора, дали е възможно? Взех го вчера вечерта.
Понеже всички сме в един регион и чакахме доста, можеш ли да провериш датата на производство? Ей така да ставним дали има цели партиди, които всичките имат или нямат проблем?
Ако накой друг е проверил също ще е полезно.
Моя е 3ти Март и май няма никакви проблеми.
Цитирай

22.02.2022 е моя, и също нямам оплаквания.

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Днес имам много работа ,вечерта ще го натоваря здраво телефона ,ако почне да прави същите мизерии го връщам веднага и това е. Телефона е поръчан на pre order още на 9.02 ,и го взех от физически магазин там беше доставен .Това се води от онлайн магазина им нали така ? Проблем в GPU и CPU ли имат някои бройки ? Не съм чел никакви чужди форуми ,какво се дискутира там ? Но е недопустимо от Самсунг да пуснат такива бройки към крайните клиенти ! Да бяха ги изтеглили, за първи път ми се случва от толкова много години да имам проблеми с Samsung .
[-] 1 потребител изказва благодарност на martoo за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай

Къде я пише датата на производство?

HONOR Magic V2, Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Tab S8, Samsung Galaxy Tab A9
Цитирай

И моят беше на pre-order и се води покупка от онлайн магазина, а срока на 14-те дни тече от деня на получаване. А относно дефектните бройки бях, чел някакви коментари за занижен качествен контрол от страна на работниците в заводите на Самсунг.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай

(2022-03-29, 09:32:59)OliQueenBG написа:  И моят беше на pre-order и се води покупка от онлайн магазина, а срока на 14-те дни тече от деня на получаване. А относно дефектните бройки бях, чел някакви коментари за занижен качествен контрол от страна на работниците в заводите на Самсунг.

Изключително несериозно е за устройства с такава цена да е занижен контрола. Ако го правят с цел по-висок добив е още по-лошо. За каква репутация говорим тогава?
Цитирай

(2022-03-29, 09:31:12)marti написа:  Къде я пише датата на производство?

*#12580*369#
Набираш кода и гледаш RF Cal

моят е произведен 14.01.2022 и няма проблеми с лаг, камера и т.н.

S22 ULTRA 12/256 GREEN
HTC Desire HD, Iphone 5, LG Nexus 5, Iphone 6, Samsung S7 Edge, Huawei P9 lite, Samsung Note 8
Цитирай

Ще пробвам вечерта да направя един reset , макар че не съм връщал никакви архиви и копия. Възможно е някое приложение да тормози здраво процесора.
Цитирай

Сега бях в магазин на Yettel там имаше и човек от Samsung каза че е хардуерен проблема. Камерата като се опита да включи HDR-а забива. Управителя писа до склада за бройка да ми го сменят. Чакам отговор.
Моя е произведен 02.03.2022г.

HONOR Magic V2, Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Tab S8, Samsung Galaxy Tab A9
Цитирай

10.01.2022. Ползвам го вече 40 дни без проблеми.

1916 
Цитирай

(2022-03-29, 11:58:04)milss написа:  10.01.2022. Ползвам го вече 40 дни без проблеми.

Браво! Виж обаче кат приемаме този факт за успех, а не за даденост Smile

Аз май също нямам проблеми за 2 седмици, освен това с GPS-а което ме дразни леко. Значи GPS винаги има, но веджъж на 5 пъти е по-слаб. И много странно като го сравня с друг телефон Xiaomi, S22 има мнго по-добро отношение сигнал/шум, но въпреки това gps-а се мотка докато локне и точността му е по-зле. Как става това?
Tова очевидно не е проблема, за който има огромна тема в Самсунг форума, а точно същото нещо, което правеше и S21 миналата година.
Не разбирам как сигнала е добър, а използването на този сигнал е толкова по-куцо. И също не е ясно защо варира пърформънса, което не се случва при китайските телефони.
Цитирай

GPS-a съм го ползвал не повече от 5 пъти (waze и maps) за по 1,5-2 часа за да го тествам. Иначе стои постоянно включен.

1916 
Цитирай

Явно производителите се надпреварват от алчност кой пръв да пусне флагман без да правят достатъчно тестове. Миналата година си купих Asus zenfone 8, след три месеца умря, смениха му дъното сега и този дефектен.

HONOR Magic V2, Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Tab S8, Samsung Galaxy Tab A9
Цитирай

(2022-03-29, 12:31:01)100 написа:  Браво! Виж обаче кат приемаме този факт за успех, а не за даденост Smile

Аз май също нямам проблеми за 2 седмици, освен това с GPS-а което ме дразни леко. Значи GPS винаги има, но веджъж на 5 пъти е по-слаб. И много странно като го сравня с друг телефон Xiaomi, S22 има мнго по-добро отношение сигнал/шум, но въпреки това gps-а се мотка докато локне и точността му е по-зле. Как става това?
Tова очевидно не е проблема, за който има огромна тема в Самсунг форума, а точно същото нещо, което правеше и S21 миналата година.
Не разбирам как сигнала е добър, а използването на този сигнал е толкова по-куцо. И също не е ясно защо варира пърформънса, което не се случва при китайските телефони.

Устройството обновява алманаха през това време, затова бави.

Galaxy S24 Ultra & Galaxy Watch 6 Classic 47mm
Цитирай

Моят е произведен 16.02.2022г. за сега нямам никакви проблеми с тази бройка.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай

Обадиха ми се от Yettel в четвъртък ще ми го сменят.
Попаднах на тази тема тук доста хора се оплакват от проблем с камерата.

HONOR Magic V2, Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Tab S8, Samsung Galaxy Tab A9
[-] 1 потребител изказва благодарност на marti за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай

Моят е произведен 03.03.2022г. За сега нямам никакви проблеми с телефона.

Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай

(2022-03-29, 11:58:04)milss написа:  10.01.2022. Ползвам го вече 40 дни без проблеми.

И моят е произведен тогава. Ползвам го от 11.02.22 и нямам никакъв проблем. Засега.... Само да не го казвам на зъл час 😀😀😀

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Grey, Samsung Galaxy S22 Ultra Phantom Black, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G Cosmic Grey, Samsung Galaxy S9+ Midnight Black,
Samsung Galaxy Watch 5 44mm, Samsung Galaxy Watch 5 Pro 45mm Black Titanium
Цитирай

Т.е. може да се заключи, че няма партиди, а са определени бройки прецакани. Което говори супер за QC на Самсунг....
Масовата тенденция по темите е да търсят хората патчове и ълдейти за всеки проблем, докато както се оказва повечето проблеми са си всъщност хардуерни. Аз даже не мога разбера логиката на повечето хора, пише се в някаква тема, в която се вижда че част от потребилителите имат проблем, други обаче нямат....и първата логика, е че софтуерния ъпдейт ще разреши проблемите за тези които ги имат. А какво ще направи за тези, които ги нямат тогава? И как ако е софтуерен проблема за нещо толкова базово като gps-а примерно го имат само определени бройки?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)