Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми на Samsung Galaxy S22 Ultra

Отовори Game Launcher приложението мисля ,че се казваше при Самсунг и от настройките има опция ,която е пусната да ти крие иконите на игрите. Реално те са си на телефона,но се виждат само като влезеш там.

Sent from my LM-V500N using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 2 потребители изказват благодарност на ganchev за това мнение:
  • eksoldier, vovalinder
Цитирай
Аксесоари

Здравейте имам следният проблем на моята ултра...взех си го преди няколко дни и установихме, че когато ме търсят не могат да се свържат с мен, дава постоянно тон заето (от 10позвънявания може би 1 е успешно...), аз от друга страна нямам проблем да звъня. Във мобилни мрежи смених мрежовия режим на 3g/2g и засега проблема е решен, но не мога да ползвам мобилни данни, което също не ме устройва. Искам да попитам някой друг имал ли е такъв проблем и можете ли да ми дадете някакъв съвет? Благодаря предварително 🙂
Цитирай

След като е системно това, което се случва, а не инцидентно, да сте пробвали с друга сим карта да видите резултата какъв ще е?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • Gapsi
Цитирай

(2022-04-08, 23:57:37)Gapsi написа:  Здравейте имам следният проблем на моята ултра...взех си го преди няколко дни и установихме, че когато ме търсят не могат да се свържат с мен, дава постоянно тон заето (от 10позвънявания може би 1 е успешно...), аз от друга страна нямам проблем да звъня. Във мобилни мрежи смених мрежовия режим на 3g/2g и засега проблема е решен, но не мога да ползвам мобилни данни, което също не ме устройва. Искам да попитам някой друг имал ли е такъв проблем и можете ли да ми дадете някакъв съвет? Благодаря предварително 🙂

Имаш ли ESET или друг подобен софтуер за защита на телефона?
[-] 1 потребител изказва благодарност на radotr за това мнение:
  • Gapsi
Цитирай

(2022-04-09, 00:42:52)Monipeev написа:  След като е системно това,  което се случва, а не инцидентно, да сте пробвали с друга сим карта да видите резултата какъв ще е?
Минаваше ми като мисъл, но понеже досега не съм имала такъв проблем някак си го подминах като вариант. Днес опитах с другата ми карта и се оправи. Благодаря Ви много 🙃

(2022-04-09, 07:41:30)radotr написа:  Имаш ли ESET или друг подобен софтуер за защита на телефона?
Оказа се, че проблемът ми е в картата, но Ви благодаря за бързият отговор🙂
[-] 1 потребител изказва благодарност на Gapsi за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай

Преди малко говорех по телефона и изведнъж стана много тихо, докато погледна телефона видях, че се е рестартирал. Не разбрах какво стана, дали някой друг не звънна в това време или нещо подобно, но след рестарта нямаше обаждането в повикванията, все едно не съм говорил.
Цитирай

При мен до сега за 2 седмици има едно своеволно рестартиране. Иначе съм го настроил всяка недлея през нощта да се рестартира.

Изпратено от Samsung S22 Ultra с помощта на Tapatalk
Цитирай

Първия ден, след като го изкарах от кутията ми се рестартира и от тогава не е. Но има някакъв проблем с тези рестарти, дано да е софтуерен.
Цитирай

Единственото по-странно нещо което ми се случи преди няколко дни, изчезнаха ми от начален екран индикациите на часовник и всички други в горната част на дисплея, рестартирах и се появиха, но много ми допадна чистия дисплей, може ли да се направи това или само с някой лаунчер?

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Поредна порция изтрити абонати днес в 06:33ч, аз ставам в 06:30 и пускам нета, само не знам как да хвана кое приложение ги трие. Бяха изтрити само последните добавени абонати, 5-6 на брой от около седмица насам.
Цитирай

(2022-04-12, 15:26:22)Dowper написа:  Поредна порция изтрити абонати днес в 06:33ч, аз ставам в 06:30 и пускам нета, само не знам как да хвана кое приложение ги трие. Бяха изтрити само последните добавени абонати, 5-6 на брой от около седмица насКъ

Къде ги записваш?

HONOR Magic V2, Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Tab S8, Samsung Galaxy Tab A9
Цитирай

(2022-04-12, 09:22:29)vovalinder написа:  но много ми допадна чистия дисплей, може ли да се направи това или само с някой лаунчер?

Аз съм с нова от години. Това ми е началният екран на всички телефони. В тая смотана тапа защо вече не мога да качвам снимки, само грешки ми дава...
[Изображение: Screenshot-20220412-172702-Nova7.jpg]

Изпратено от Samsung S22 Ultra с помощта на Tapatalk
Цитирай

Да, дава грешки, но като ти даде грешка изтрий и пробвай пак, и пак имам и аз същия проблем, но на 3-4 опита се получаваSmile

Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Здравейте, реших да споделя и аз проблеми с надеждата, ако някой ги има и е успял да ги отстрани да сподели:

1. Трият се контактите, записани са в акаунт на Google. Изтрива ги обикновенно след рестарт който съм задала да е един път седмично. Изтриват се около 700, 800 контакта;

2. При входящо повикване на SIM карта 2 Винаком, за трети път се случи днес,  при опит за отговаряне на повикването екрана замръзва телефона се рестартира и след това няма информация за номера който те е търсил в регистри. При повиквания на SIM карта 1 отново на ВИВАКОМ, за момента няма такъв проблем.
[-] 1 потребител изказва благодарност на stpetkova за това мнение:
  • Dowper
Цитирай

Аз не ползвам 2 сим. Нямам проблем с контактите.

Изпратено от Samsung S22 Ultra с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2022-04-12, 19:05:07)stpetkova написа:  Здравейте, реших да споделя и аз проблеми с надеждата, ако някой ги има и е успял да ги отстрани да сподели:

1. Трият се контактите, записани са в акаунт на Google. Изтрива ги обикновенно след рестарт който съм задала да е един път седмично. Изтриват се около 700, 800 контакта;

2. При входящо повикване на SIM карта 2 Винаком, за трети път се случи днес,  при опит за отговаряне на повикването екрана замръзва телефона се рестартира и след това няма информация за номера който те е търсил в регистри. При повиквания на SIM карта 1 отново на ВИВАКОМ, за момента няма такъв проблем.

Виж по-нагоре @Dowper има подобни проблеми с изтрити контакти
Цитирай

Това с контактите е много неприятно.Въпроса е дали са успели да се синхронизират с гугъл-акаунта?Ако не може от това след рестарт да са заминали.Или има някой cleanmaster инсталиран.Освен да проверите от друго устройство дали новите контакти са в акаунта.
Цитирай

Това е проблема, синхронизирани са, в акаунта съществуват, в приложение КОНТАКТИ в телефона ги няма.
Цитирай

А след рестарта приложението Контакти с какви настройки е?В смисъл има опция Записи за показване,там каква е отметката.Няма логика да са в акаунта и да не се виждат в приложението.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bajchoni за това мнение:
  • eksoldier
Цитирай

(2022-04-12, 19:05:07)stpetkova написа:  Здравейте, реших да споделя и аз проблеми с надеждата, ако някой ги има и е успял да ги отстрани да сподели:

1. Трият се контактите, записани са в акаунт на Google. Изтрива ги обикновенно след рестарт който съм задала да е един път седмично. Изтриват се около 700, 800 контакта;

2. При входящо повикване на SIM карта 2 Винаком, за трети път се случи днес,  при опит за отговаряне на повикването екрана замръзва телефона се рестартира и след това няма информация за номера който те е търсил в регистри. При повиквания на SIM карта 1 отново на ВИВАКОМ, за момента няма такъв проблем.

Абсолютно същите проблеми имам. Контактите са ми синхронизирани с Гугъл и Самсунг, последното изтриване беше само на последно добавените, но имах предния месец изтриване на всичките. Добре, че могат да се възстановят от Гугъл до 30 дни. Мислех, че е само при мен проблема, но явно се среща и при други, така че надявам се на фикс.
По втория проблем и аз ползвам 2 СИМ карти, но на А1, лична и служебна. Преди последния ъпдейт, при избор на карта за набиране, вместо СИМ 2 и зададеното име от мен, ми изписваше СИМ 2 и някакви произволни букви и цифри. След ъпдейта вече виждах зададеното име за втора карта, но преди 2 дни при разговор по втората карта ми се рестартира телефона и обаждането не беше регистрирано. Иначе имах още 2 такива забивания на екрана с рестарт, но не по време на разговор, не знам дали е възможно тогава да са ми позвъняли, но няма как да разбера, понеже не се отчита позвъняване. И тук се надявам на фикс, щом не е единичен случай.
Цитирай

Пробвахте ли да изтриете данните на приложението контакти? Вижте и кои приложения имат разрешение за достъп до контакти и на ненужните им спрете достъпа.

HONOR Magic V2, Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Tab S8, Samsung Galaxy Tab A9
Цитирай

(2022-04-13, 14:11:03)marti написа:  Пробвахте ли да изтриете данните на приложението контакти? Вижте и кои приложения имат разрешение за достъп до контакти и на ненужните им спрете достъпа.
Сега пробвам, като имам наблюдение, ще споделя!
Благодаря!
Цитирай

Здравейте , някой да е имал проблеми с активиране на акаунт във Вайбър ? Нито смс код изпраща нито пък се активира с обаждане! Два пъти теглих приложението и не може да се активира. При вас как е  Вайбър и S22Ultra?

Samsung Galaxy Note 10+
Цитирай

Провери си настройките на смс, виж дали изобщо получаваш смс и какво е зададено по подразбиране.

Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Подкарах го!

Samsung Galaxy Note 10+
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)