Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми на Samsung Galaxy S22 Ultra

Здравейте,
Някой да има проблем с Андроид ауто? Предишният ми апарат е Huawei p20 и нямаше никакъв проблем. Пробвах и на друга кола - не може да включи Андроид ауто. Пробвах с трети телефон в моята - включва без проблем.
В момента съм с Samsung S22 ultra. 
Проверих с търсачката и не ми излезе някой да е писал за проблем.
Благодаря предварително!
Цитирай
Аксесоари

(2022-04-13, 15:46:12)stpetkova написа:  Сега пробвам, като имам наблюдение, ще споделя!
Благодаря!
За в момента решението за да се спре триенето на контакти е: Изключване на "кошче" в приложението "Контакти". Откакто съм го изключила няма изтрити контакти. Също и изтрих данните на приложението. От тогава  не е забивало и при повикване на СИМ 2.
[-] 1 потребител изказва благодарност на stpetkova за това мнение:
  • Dowper
Цитирай

Днес за пореден път не ми звънна алармата. Миналата седмица отново се случи същото, алармата е настроена, но не звъни... Нямам приспани приложения или подобни ограничения...
Някой беше писал за същия проблем преди време.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

(2022-04-16, 22:40:42)Chvok написа:  Здравейте,
Някой да има проблем с Андроид ауто? Предишният ми апарат е Huawei p20 и нямаше никакъв проблем. Пробвах и на друга кола - не може да включи Андроид ауто. Пробвах с трети телефон в моята - включва без проблем.
В момента съм с Samsung S22 ultra. 
Проверих с търсачката и не ми излезе някой да е писал за проблем.
Благодаря предварително!

---------------------

Не си сам,масов проблем е. Един потребител е успял да го подкара с един от пет кабела,но не гарантирам че това ще проработи при теб.

https://support.google.com/androidauto/t...ssue?hl=en
Цитирай

Някъде по-назад в темата бях писал за този проблем. Така и не е разрешен все още. Пробвах с различни кабели, купих и адаптер USB A към USB C... При мен с всички варианти успява да се върже и да тръгне, но връзката постоянно се разпада. Инсталирал съм и последната версия на АА 7.6... от апкмирор и пак същото...

Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk
Цитирай

Аз нямам проблем с Андроуд Ауто, ползвам кабела на слушалките.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dowper за това мнение:
  • Chvok
Цитирай

Снощи пак ми е затъркало почти всички контакти, а миналия месец е затъркало 2-3 без да забележа. При другите с подобен проблем - оправи ли се при вас?
Цитирай

Някой да е пускал GPU Watch за тест? Днес реших да го го проверя и телефона се рестартира 2 пъти през 5 мин като на графиката се вижда, че без нито едно приложение на заден фон товара е 70%. Миналата година на С21 работеше безупречно.
Цитирай

Проблема с Андроид Ауто е от Андроид 12. Аз доста се озорх, докато го подкарам. Първо, ако в опции за разработчика сте вклюпили усб дебъгинг го изключитете. Другото нещо, което ме посъветваха е първата връзка да става с оригинален кабел, също така при включване на кабел към телефона да се маркира опцията за трансфер на файлове. Тя може да се зададе по дефолт от опции за разработчици. Поне при мен, като направих тези неща подкарах андроид ауто и от тогава нямам проблеми.
Цитирай

Излезе майският ъпдейт S908BXXS2AVDB 211,37MB

Samsung Galaxy S2→Samsung Galaxy S5 Duos→Samsung Galaxy S9+ Duos 64GB Midnight Black→Samsung S22 Ultra 256GB Phantom Black; Galaxy Watch 4 Classic;
[-] 3 потребители изказват благодарност на bicubic за това мнение:
  • Dowper, TNTKZ, vovalinder
Цитирай

(2022-05-09, 10:31:12)bicubic написа:  Излезе майският ъпдейт S908BXXS2AVDB  211,37MB

Security само и booltloader вече е 2, т.е. не може да се връшат към предишни версии с ODIN.
(Информативно: Има вероятност Samkey (за смяна на CSC) да не работи извесно време докато пуснат пoддъжка на новия bootlaoder.)

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • any9
Цитирай

(2022-05-03, 08:58:14)Dowper написа:  Снощи пак ми е затъркало почти всички контакти, а миналия месец е затъркало 2-3 без да забележа. При другите с подобен проблем - оправи ли се при вас?

Здравейте, и при мен в събота около 900 контакта, не се оправило какво ли не пробвах.  Почвам да си мисля, че проблема е в Google. Ako, някой намери решение моля, да сподели Bu
[-] 1 потребител изказва благодарност на stpetkova за това мнение:
  • dragodraganov
Цитирай

За контактите:

Вижте в Настройки > Приложения > трите точки (горе вдясно) > Менджър на разшрешения > Контакти
Кои приложения има достъп до Контакти и Кои са ги ползвали последните 24 часа.

Друга евтнтуалн причина е google акаунта Ви да се ползва и на други устройства и от там да се "трият".
Прегледайте https://myaccount.google.com/device-activity


Ако не откиете проблема:
Направете нов google account само за контактите и ги преместете там.
(Може да имате повече google акаунти на едно устройство.)

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 2 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • eksoldier, stpetkova
Цитирай

Поредното изтриване на контакти вчера, почна да ми писва. За последните 24 часа са ги ползвали много приложения - Контакти, Гугъл, Инстаграм, Съобщения, Месинджър, Телефон, Самсунг Хелт, Телеграм, Вайбър, Уоч Актив2 плъгин, как да разбера кое е...
Цитирай

Телеграм? От всички изброени само това не ми ползва контактите. Защо не върнете едни фабрични да видите как ще е. Според мен нещо се е омазало.
Цитирай

Нормално е Телеграм да използва контактите, нали по телефонен номер намира кой го ползва. Но все пак може да пробвам да деактивирам синхронизирането за него.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dowper за това мнение:
  • eksoldier
Цитирай

Някой може ли да провери едно нещо в приложението за телефон? Не знам дали нещо след актуализация се е прецакало или пък след смяната на региона на Украйна (за запис на разговори) се е пошучило.

Преди номера се изписваше така: 089 123 4567, а в момента излиза така: 0891234567


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

При мен има интервали

Samsung Galaxy S2→Samsung Galaxy S5 Duos→Samsung Galaxy S9+ Duos 64GB Midnight Black→Samsung S22 Ultra 256GB Phantom Black; Galaxy Watch 4 Classic;
[-] 1 потребител изказва благодарност на bicubic за това мнение:
  • krasimiretov
Цитирай

На някой включва ли му се Биксби докато говори със събеседник в колата? При мен на 5-6пъти ми се включва и чака да чуе какво казвам. Това става докато си карам колата и както си говоря със човека до мен и хоп , на екрана Smile !!!

S24 Ultra Titanium Black 12/512
S22 Ultra Black 12/512
Garmin Fenix 6x Pro
Цитирай

Здравейте,
преди на S21 Ultra-та като оставех нещо в бекграунд и заключа телефона, си продължаваше да работи, а при този спира след около минута.
Vanced примерно като слушам музика или пък преди седмица ми се наложи да запиша разговор (физически) с рекордера и след това с голяма изненада разбрах, че е записвало само когато телефонът е бил отключен, нищо че при заключен индикаторът за запис стоеше на екрана.
Настройка ли е според вас или просто са го направили да пести батерията?
Цитирай

Естествено , че е настройка.
Ама толкоз пъти сме го коментирали, че .... потърси малко.
Цитирай

(2022-04-18, 14:53:51)Dowper написа:  Аз нямам проблем с Андроуд Ауто, ползвам кабела на слушалките.

Човече, два месеца и половина чакам и най-накрая просто " кабела от слушалките"...Ми тръгна от раз, никакви проблеми. Мерси много Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на Chvok за това мнение:
  • Dowper
Цитирай

Напоследък ми се случва често този проблем. Всичко замръзва и не може да се работи с телефона, лентата за известия и някои други неща пък работят. След рестарт всичко се оправя. Някой има ли подобни проблеми?

Видео - https://www.veed.io/view/e4914547-023d-4...idget=true

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

Някой има ли идея дали с adb може да се форсне опресняването да си е 120 Hz винаги?

Имам някакви подозрения, че микролаговете, които всички забелязваме в модела са от адаптивното опресняване. Според мен се изхвърлят с това, че за незабележимо от окото време ще може ОС-ът да прецени какво опресняване да пусне. И докато засили правилните херци, анимирането започва да цепи.
Цитирай

(2022-05-26, 17:11:14)insartture написа:  Някой има ли идея дали с adb може да се форсне опресняването да си е 120 Hz винаги?

Имам някакви подозрения, че микролаговете, които всички забелязваме в модела са от адаптивното опресняване. Според мен се изхвърлят с това, че за незабележимо от окото време ще може ОС-ът да прецени какво опресняване да пусне. И докато засили правилните херци, анимирането започва да цепи.
adb shell settings put system peak_refresh_rate 120
adb shell settings put system min_refresh_rate 120

Не съм пробвал с min, но съм слагал peak на 96 и помага с микролаговете определено.
Има един голям минус обаче: ако яркостта е под 20% минава на 60 вместо на 96, докато ако си на 120 под 20% яркост си остава на 120. Това е голяма греда за мен, защото изведнъж вечер телефона ти лагва... В ъпдейта за Април го нямаше този проблем, в Майския се върна...

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)