Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Хардуерни проблеми на Samsung Galaxy S22 Ultra
#76

(2022-02-22, 22:42:28)milss написа:  Къде ти е логиката да е хардуерен проблем? Моля да отвориш очите и на мен, не логически мислещия. Какво като е само при апарати с Exynos? Може и от драйвъри да е, не са като при Snapdragon-a.

Хубаво е да не си сляп фен на някоя марка, обаче твоя негативизъм, мрънкане и отрицателна енергия ми идват в повече. Вярно е, че даваш не малко пари за телефон, но в твоя случай имаш възможност да се откажеш, да си вземеш Ябълка и да нямаш проблеми.

Дали обърна внимание колко позитивно бях настроен първата седмица и че поръчката ми е една от първите също? Когато информацията е позитивна и аз съм позитивен, за съжаление много бързо стана негативна и то обективно негативна.

А този проблем защо мисля, че е хардуерен? Ами примерно заради начина по който става, типиче проблем за видео карта когато рама не е ок и еидн косъм повече клок прави артефакти. И пача, който обещават ще е скопяване на клока и за съжаление това не говори добре за бъдещи софтуерни ъпгрейди на видеото. В момента консумацията е само 4,5w, тепмературите са ниски и има потенциал да се отпусне още малко....

А иначе лекия "софтуерен" проблем може да изглежда така в близко бъдеще след 14 дневния срок за наш късмет:
[Изображение: 289x587?v=v2]
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
Аксесоари
#77

Ето какво са казали от samsung...!


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 2 потребители изказват благодарност на tneykov за това мнение:
  • Dowper, milss
Цитирай
#78

(2022-02-23, 10:13:28)100 написа:  Дали обърна внимание колко позитивно бях настроен първата седмица и че поръчката ми е една от първите също? Когато информацията е позитивна и аз съм позитивен, за съжаление много бързо стана негативна и то обективно негативна.

А този проблем защо мисля, че е хардуерен? Ами примерно заради начина по който става, типиче проблем за видео карта когато рама не е ок и еидн косъм повече клок прави артефакти. И пача, който обещават ще е скопяване на клока и за съжаление това не говори добре за бъдещи софтуерни ъпгрейди на видеото. В момента консумацията е само 4,5w, тепмературите са ниски и има потенциал да се отпусне още малко....

А иначе лекия "софтуерен" проблем може да изглежда така в близко бъдеще след 14 дневния срок за наш късмет:
[Изображение: 289x587?v=v2]
Това на снимката е телефон със Снапдрагон и клиента е в САЩ. Това на снимката може и да е хардуерен проблем, нямащ нищо общо с пиксализиращата лента, която дискутираме. Та за лентата и обстоятелствата, при които се появява лично на мен ми прилича на проблемен драйвер.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • Dowper, milss
Цитирай
#79

(2022-02-23, 10:13:28)100 написа:  Дали обърна внимание колко позитивно бях настроен първата седмица и че поръчката ми е една от първите също? Когато информацията е позитивна и аз съм позитивен, за съжаление много бързо стана негативна и то обективно негативна.

А този проблем защо мисля, че е хардуерен? Ами примерно заради начина по който става, типиче проблем за видео карта когато рама не е ок и еидн косъм повече клок прави артефакти. И пача, който обещават ще е скопяване на клока и за съжаление това не говори добре за бъдещи софтуерни ъпгрейди на видеото. В момента консумацията е само 4,5w, тепмературите са ниски и има потенциал да се отпусне още малко....

А иначе лекия "софтуерен" проблем може да изглежда така в близко бъдеще след 14 дневния срок за наш късмет:
[Изображение: 289x587?v=v2]

Именно, луташ се от крайно позитивен, до крайно негативен. Това си е твое право и може би не трябваше да ти отговарям, а да използвам бутона "блокирай".
Дисплея който си показал и аз го видях в нета. @ivanov_km ти е отговорил преди мен много точно.
При всяка една марка може да има тотална издънка. Всички помним Note 7.
Все още не се знае какъв е проблема, но ти веднага му постави диагноза "хардуерен".

1916 
[-] 6 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • Dowper, ivanov_km, kokolaicho, martoo, NaniG, scorceni
Цитирай
#80

(2022-02-23, 11:34:18)milss написа:  Именно, луташ се от крайно позитивен, до крайно негативен. 
Все още не се знае какъв е проблема, но ти веднага му постави диагноза "хардуерен".
Не се лутам, първата седмица бяхме заляти от оптимимизъм в почти всяко ревю. След това започна основно лошо и така докато стане крайно лошо с този проблем..
Крайна диагноза не искам да поставям, но на база техническата си грамотност, смятам че е по-вероятно това да е хардуерен проблем, който ще бъде "оправен" софтуерно съвсем скоро. Ако Samsung закърпят положението за следващите 2 месеца да не пускат "вредни" ъпдейти и да са "решили" проблема, ще могат да си направят продажбите. След това нищо не пречи да се редим за по месец пред сервизите.
Конкретния проблем с дисплея варира в достатъчно голяма степен за да се каже, че има произволен елемент в него - линията  е различен размер, на различно място, различна дебелина, понякога е половина, понякога премигва, отделно се вижда, че за някои хора във видео има допълнително произволни артефакти и пулсация.
Ако проблема беше софтуерен и се знае как точно се възпроизвежда, защо не изглежда еднакво за всички? За да е софтуерен трябва и всички да имат този проблем....което май не е така на този етап? По-лошото е веднага да се постави диагноза софтуерен проблем, защото като нови потребители ако това не е така се лишаваме директно от опцията да имаме ново, неразглобявано устройство.
В предвид, че ще чакаме още седмица ако няма допълнително забавяне, след това има още 2 седмици срок, всеки може да си прецени какво е примливо за него.
Ако смяташ, че съм крайно негативен или ти влияя негативно не се чувствам засегнат ако решиш ме бокираш. Обещавам и се надявам ако някога излезе позитивна инфорация да мина на позитивна вълна Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на 100 за това мнение:
  • eksoldier, greenandroid
Цитирай
#81

Позитивно ,негативно все едно.....запази си го за теб . Не искам да чета само твой коментари в темата ,сигурен съм, че и другите колеги са на това мнение . Темата е за ЛИЧНИ впечатления вече няколко колеги имат телефона ,а от теб никой не може да прочете нещо полезно.....Само някакви измислени тестове пускаш, където нито знаеш колко пари е взел човека да каже това ! А за тези некадърници от DXO ,само китайските фенчета им се радват Smile .
[-] 7 потребители изказват благодарност на martoo за това мнение:
  • Dowper, luchko15, milss, NaniG, OliQueenBG, scorceni, TNTKZ
Цитирай
#82

Би трябвало днес, утре от Samsung официално да се произнесат за този проблем с дисплея. Той е масов и ако недай си Боже е хардуерен е безсмислено да продължават да доставят телефона.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#83

(2022-02-23, 12:29:05)100 написа:  ......
Крайна диагноза не искам да поставям, но на база техническата си грамотност, смятам че е по-вероятно това да е хардуерен проблем, който ще бъде "оправен" софтуерно съвсем скоро. 
......

Не искам да прозвучи обидно, но явно техническата ти грамотност е на много ниско ниво. Хардуерен проблем няма как да бъде отстранен софтуерно.

1916 
[-] 4 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • ivanov_km, martoo, scorceni, vovalinder
Цитирай
#84

Вече има няколко отговора от Самсунг на запитвания от клиенти, че работят по въпроса и ще пуснат пач близко до датата на официалните продажби, т.к. все още не са го официализирали телефона ?.
По-горе в мнение номер 77 и https://www.androidpolice.com/some-samsu...sattelberg
[-] 1 потребител изказва благодарност на StacK за това мнение:
  • ivanov_km
Цитирай
#85

(2022-02-23, 14:10:10)milss написа:  Не искам да прозвучи обидно, но явно техническата ти грамотност е на много ниско ниво. Хардуерен проблем няма как да бъде отстранен софтуерно.

Не искам и аз да прозвучи обидно, но това са пълни глупости. Когато имам проблем с АМД видео карта, то този проблем може да изчезне със само 2% сваляне на клока. Проблема е хардуерен, защото контрола на силиконите е много слаб както се потвърди вече, това е и причината 2200 да има толкова различните резултати по тестовете вероятно и ако не си прочел нищо още по въпроса, клока на новото уникално gpu е свален на абсолютния минимиум точно преди пускането, защо ли?
И в момента телефона консумира само 4,5w под пълна пара, защото видеото е резнато с голямата брадва... защо ли? Защо имаме 40% разлика с Gen 1? Планирана разлика ли е да е било това или се е наложило да е толкова?

Скапания чип е достатъчно да му се резнат малко тоците и/или честотите и ще влезе в граници, само че пърформанса вече отиде по дяволите и няма какво да чакаме да сле случи с ъпдейти. 22ултра загрява до 40градуса спрямо 21ултра, която е стига 43градуса под максимален товар. 21ултра всъщност винаги е била студен телефон, защо ли се е наложило да го правят още по-студен при положение, че китайците 50градуса за нищо ги нямат? Ако имаше пърформънс ок, но то няма. 
Мощността на 2200 е бутната с 20-25% без да има реална нужда от това, термалните параметри потвърждават, че има още място. Само където ще се окаже, че gpu-то е просто нестабилно и пача ще го направи "стабилно". Хардуерен проблем може да бъде "решен" софтуерно понякога прекалено лесно.
 
Спирам си участието в темата, идеята ми беше да коментираме обективно лошото (което преобладава), за да не се набутват колеги и да храним производител, който ще продължава в същия тон и занапред. Който има желание нека си селектира и чете само позитивна информация, явно повечето го предпочитат.
[-] 11 потребители изказват благодарност на 100 за това мнение:
  • BGDropche, Dodcha, drakkar, eksoldier, foxhd, greenandroid, ivanov_km, NaniG, profile7, Salesman, StacK
Цитирай
#86

2200 има някакви проблеми (може би хардуерни). Декември месец се носеше слух, че в началото серията Galaxy S22 ще бъде пусната в целия свят само със Snapdragon птоцесор.

Galaxy S24 Ultra & Galaxy Watch 6 Classic 47mm
Цитирай
#87

(2022-02-23, 15:56:57)Steve написа:  2200 има някакви проблеми (може би хардуерни). Декември месец се носеше слух, че в началото серията Galaxy S22 ще бъде пусната в целия свят само със Snapdragon птоцесор.
Аз до колкото разбрах нагоре в темата, снимката на омазания дисплей е със драконския процесор....

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#88

Днес получих телефона си след ъпдейт на софтуера. Разцъках го в магазина 30тина минутки и телефона се държеше стабилно така, че се разписаха и си го взех. След около 2 часа обаче докато настройвах телефона отново започна да се рестартира. Върнах телефона отново във магазина и поисках да бъде заменен, но ми заявиха, че това става пак след преглед във сервиза им. Така, че преди да са минали 14 дни от покупката ми телефона отива за втори път за ремонт. Дано вече да го заменят защото проблема на 100 е в дъното, като имаше сходни проблеми при S21 Ultra.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 4 потребители изказват благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • greenandroid, martoo, milss, TNTKZ
Цитирай
#89

(2022-02-23, 16:20:29)OliQueenBG написа:  Днес получих телефона си след ъпдейт на софтуера. Разцъках го в магазина 30тина минутки и телефона се държеше стабилно така, че се разписаха и си го взех. След около 2 часа обаче докато настройвах телефона отново започна да се рестартира. Върнах телефона отново във магазина и поисках да бъде заменен, но ми заявиха, че това става пак след преглед във сервиза им. Така, че преди да са минали 14 дни от покупката ми телефона отива за втори път за ремонт. Дано вече да го заменят защото проблема на 100 е в дъното, като имаше сходни проблеми при S21 Ultra.

Трябваше да го изпратиш по куриер към сервиза на Самсунг, както те посъветваха по-горе.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dowper за това мнение:
  • ivanov_km
Цитирай
#90

(2022-02-23, 16:07:27)vovalinder написа:  Аз до колкото разбрах нагоре в темата, снимката на омазания дисплей е със драконския процесор....

Не го казвам заради конкретния случай.

Galaxy S24 Ultra & Galaxy Watch 6 Classic 47mm
Цитирай
#91

(2022-02-23, 14:44:26)100 написа:  ......Когато имам проблем с АМД видео карта, то този проблем може да изчезне със само 2% сваляне на клока. ......


Мощността на 2200 е бутната с 20-25% без да има реална нужда от това, термалните параметри потвърждават, че има още място. Само където ще се окаже, че gpu-то е просто нестабилно и пача ще го направи "стабилно". Хардуерен проблем може да бъде "решен" софтуерно понякога прекалено лесно.
 
......

Ако въпросната АМД видео карта е изгоряла? С какъв софтуер ще отстраниш този хардуерен проблем?
Ако дисплеите на Самсунг са с производствен дефект или самия апарат на Ултрата е некадърно конструиран (като Note7)? Как ще поправиш това чрез софтуер? 
За клокването което си дал за пример с АМД видео картата, управляваш (вкарваш в определени максимални и минимални стойности)  хардуер посредством софтуер. Това го използват всички производители на техника. Модел автомобил излиза с двигател 200 коня, но прозводителя пише в характеристиките 180. 
Другото което не ми е ясно защо се търси максимална мощност на процесор, видео ускорител и т.н, след като хардуера отдавна е изпреварил софтуера. С какво, освен с бенчмарк тестове ще натовариш телефона? Може би ще се намерят 1% от ползвателите на телефона да използват максималния му капацитет. Точно толкова ще се намерят, които ще карат и колите си в червената зона на оборотите - нали трябва да се извлича максимума.

1916 
[-] 3 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • martoo, NaniG, OliQueenBG
Цитирай
#92

(2022-02-23, 16:43:22)Steve написа:  Не го казвам заради конкретния случай.

Може да не съм разбрал, понеже пишеш за 2200 и заради това.

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#93

И при мен се появи странен проблем. Мисля става само докато браузвам с Гугъл Хром. Екрана изгасва, но тъча работи. Трябва да натисна power бутона и тогава се вижда как светва за част от секундата и изгасва отново като заключен.

S22 ULTRA 12/256 GREEN
HTC Desire HD, Iphone 5, LG Nexus 5, Iphone 6, Samsung S7 Edge, Huawei P9 lite, Samsung Note 8
Цитирай
#94

(2022-02-23, 16:53:06)Sevreth написа:  И при мен се появи странен проблем. Мисля става само докато браузвам с Гугъл Хром. Екрана изгасва, но тъча работи. Трябва да натисна power бутона и тогава се вижда как светва за част от секундата и изгасва отново като заключен.
Точно това е масов проблем също. Пробвай с друг браузер същото нещо и уж не трябва да става. Черните екрани били възможни и при други обстоятества.
Към масовите проблеми има и доста други за голямо съжаление...
Цитирай
#95

(2022-02-23, 16:20:29)OliQueenBG написа:  След около 2 часа обаче докато настройвах телефона отново започна да се рестартира. Върнах телефона отново във магазина и поисках да бъде заменен, но ми заявиха, че това става пак след преглед във сервиза им. Така, че преди да са минали 14 дни от покупката ми телефона отива за втори път за ремонт. Дано вече да го заменят защото проблема на 100 е в дъното, като имаше сходни проблеми при S21 Ultra.
Ами ако се окаже че телефона се рестартира при определени настройки,или при някое приложение.А да не е хардуерен проблема.

Huawei P30
Цитирай
#96

Ползвал съм телефона с върнати заводски настройки без да му качвам никакви приложения и не съм барал настройките и телефона пак се рестартираше. И аз исках да разбера да не някое приложение или настройка да причинява срива в системата.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#97

OliQueenBG, телефона е с явен хардуерен дефект. Сега те съветвам преди да го занесеш в сервиз да хванеш и подробно на Word да опишеш всички обстоятелства, при които забелязваш рестартиранията и този лист помоли да го приложат към телефона. Идеята е в сервиза да са по-насно с проблемите на устройството. Сега вече не знам кое е по-добре дали да го пращаш в Сръчко или отново да се обърнеш към Теленор.
.......................................................
А по отношение на проблема с дисплея, Самсунг потвърждава, че е факт,и че се дължи на софтуерен проблем, който ще бъде отстранен в първата актуализация на софтуера на телефона.
[-] 3 потребители изказват благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • milss, NaniG, OliQueenBG
Цитирай
#98

Не искам да съм черноглед, но няма да открият проблема, не мисля, че дори и се опитват.
Мой съвет е да забравиш за него в близките месеци, защото сега е игра на котка и мишка, сервиз и клиент, които се пречупи.
Надали въобще го преглеждат обстойно, просто го пускат, работи и ти го връщат.
Пращай им го постоянно, докато го заменят.

Аз имам един лаптоп в работата които не се включва след определено време, пратихме го на ремонт, казаха, че е оправен, е да ама не, пак не се включва, така 5 пъти го пращахме като казаха, че работи, накрая просто купихме нов и тоя го захвърлих, нямахме нерви да се занимаваме, знам, че не е същият пример, но принципа е един и същ.
Сервизи много трудно откриват проблем които не се вижда веднага с "просто око". Аз мисля ще го задържат сега малко повече 2-3 дни и пак ще ти го върнат с предтекст, че са "ресетнали някакво тайно меню биос глупости на търкалета", пак ще ти се рестартира в магазина или вкъщи, ти пак ще им го върнеш и така- докато го сменят- накрая ще го сменят.

Но се запаси с нерви и търпение, ако финансите не са ти проблем- купи си друг телефон- НЕ Самсунг и забрави за този телефон засега, сори за писимизма, но за жалост повечето техници са некадърници и то не един или двама, а цели колективи... и не само в мобилната сфера- без да обиждам никого.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#99

От онлайн магазина на Теленор ми заявиха, че ако телефона се върни за трети път в сервиза ще бъде заменен задължително. Днес видях, че са го получили в сервиза. Предния път след около 1 час бяха готови и го пратиха обратно, но днес цял ден не са променяли статуса на констатираното от инжинера в сервиза. Предполагам, че още сега ще го заменят защото проблема ще е в дънната платка.

П.С. А марката Самсунг не мисля да я сменям. От S7 ползвам само техни флагмани и никога не съм имал проблем до сега. Но при техниката е нормално да има дефектни бройки.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай

Запаси се с търпение, само това мога да те посъветвам, сега ще го държат малко по-дълго, надали ще заменят нещо.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)