Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Нов телефон за възрастен с бюджет до 300-320лв.
#26

Едно Relame 7 - 329 лв.?
Цитирай
Аксесоари
#27

Realme 7 също изглежда добре
с малко по-добър проц от Redmi Note 8 2021 и с повече Ram
Цитирай
#28

(2022-03-10, 20:46:24)imthedevil написа:  Едно Relame 7 - 329 лв.?

Тук е за 299,99 лева!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#29

(2022-03-11, 00:20:18)jhoro написа:  Тук е за 299,99 лева!

Пише: Продуктът не е в наличност
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#30

(2022-03-11, 00:58:06)solo5 написа:  Пише: Продуктът не е в наличност

Ти ли ги изкупи?

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#31

Не, пише че не са налични
Между другото с Технополис трябва да се внимава, когато пише че няма наличности и не продават онлайн определено устройство, а се окаже че в някой магазин има единична бройка. Това си е мострена бройка и е странно че ги продават.
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#32

Преди години бях взимал от Виваком мостра и си работеше перфектно.LG optimus някакво беше,доста известно.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай
#33

Това си е до късмет, но е не е оферта да купуваш мостра без да са ти казали преди това и на цена близка до стандартната.
10% не ги броя за отстъпка. А и много от фирмите имат политика да не продават мострите, но търговци го правят
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • osil
Цитирай
#34

Че аз досега не съм видяла някой магазин да откаже да продаде мострата. Свалят си я от витрината, позабърсват, опаковат и ти пожелават да си я ползваш със здраве. Отстъпка от цената? няма такова нещо.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
[-] 4 потребители изказват благодарност на Lupita за това мнение:
  • fu4ko, galev_90, jhoro, TheWalking
Цитирай
#35

(2022-03-11, 10:14:23)Lupita написа:  ... Отстъпка от цената? няма такова нещо.
Няма, ако не си я поискаш. Викаш управителя и се пазарите, те имат такива права. Обикновено пазарлъкът сваля с 5%, като има още поне 5% в "резерв". 

Виждал съм това много пъти, а веднъж и аз купих мостра, която всъщност е последният ми засега телевизор. Взех го от голяма верига - в сайта им пишеше, че има наличност, но се оказа обратното и е останал само мостреният. Повиках управителя, влязоха в сервизното меню на телевизора и видях, че е работил едва около 90 часа (не ги гасят, работят 24/7), поисках си 10% отстъпка, предложиха ми 5% и накрая се спряхме на 7,5%, защото моделът беше на промоция - иначе щях да си тръгна поне привидно. Реално икономисах малко под 200 лв., кой ти ги дава... ТВ-то си работи супер, дори още е в удължената си гаранция. 

От проба (обикновено) глава не боли.
[-] 3 потребители изказват благодарност на L1892 за това мнение:
  • galev_90, HERUS, TheWalking
Цитирай
#36

(2022-03-11, 08:35:58)solo5 написа:  А и много от фирмите имат политика да не продават мострите, но търговци го правят
Няма никаква логика в това!

„Мострената бройка“ си е съвсем нормална бройка, просто нея са хванали и сложили на витринката! Това не е „бутафорна имитация“ - колкото да добиеш представа, как изглежда „на живо“!
Апарата, който ползвам в момента, беше точно така.
Отивам в магазин и казвам - „Искам телефон ... марка *** модел ***!“
Момчето мига и отговаря - „Имаме само една бройка, на витрината е и е *** цвят.“
Реагирирам - „На мен ми трябва само един, а цветът не ме интересувам. Взимам го.“

Другия месец стават 4 години и още нямам забележки. Работи си ... според възможностите (наличния хардуер).

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • fu4ko
Цитирай
#37

Логиката не само при телефоните, а при всички стоки е че мострата е за да може клиента да придобие представа за продукта
Ако е техника и работи през периода си на мостра, то тя дефакто не е нова и шанса да създаде проблеми в бъдещата си експлоатация не е малък. Допълнително сваля репутацията на фирмата, ако даде дефект от това че е ползвана и т.н.
Например в Айко са отказвали да ми продадат мостра на контейнер за бюро, макар че на него няма кой знае какво да му стане
Причината е че се мести от търговска зала, след това трябва да се носи друга, която да се сглобява и т.н.
Фирмите, които държат на реномето си правят демонстрационни бройки на телефони и даже ги надписват като демо бройки
за да не могат да се продават.
Според мен демо бройки на телефони и телевизори трябва да се продават най-малко с 30% отстъпка и клиента да знае че бройката е демо

(2022-03-11, 10:58:09)jhoro написа:  Няма никаква логика в това!

„Мострената бройка“ си е съвсем нормална бройка

Ти би ли си купил телефон, който може да е стоял 6 месеца на открита витрина,
свързан непрекъснато към зарядно. За Олед екрани даже не ми се мисли
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • TheWalking
Цитирай
#38

(2022-03-11, 13:24:00)solo5 написа:  Ти би ли си купил телефон, който може да е стоял 6 месеца на открита витрина,
свързан непрекъснато към зарядно. За Олед екрани даже не ми се мисли

Четеш ли изобщо???
Нали го написах - точно с такъв съм в момента, четвърта година!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#39

Хипотетично, ако телефона стои 6-12 месеца като демонстрационен и се продаде му пишат гаранция като чисто нов
Производителят надали ще е ОК да поддържа такъв телефон. Може би за телефон нисък клас не се обмисля толкова покупката, но при по-високият клас е друго. Като знам как в олх питат дали е отворена кутия и ако е ползван на колко часа е...
Както и да е, да не разводняваме темата на колегата
[-] 2 потребители изказват благодарност на solo5 за това мнение:
  • jhoro, TheWalking
Цитирай
#40

(2022-03-10, 20:46:24)imthedevil написа:  Едно Relame 7 - 329 лв.?

Изглежда добре на хартия, но Realme само съм ги чувал като марка и не знам нищо за тях.
Не че това ги прави лоши, просто не са популярни у нас.
Знам ли... може да отида да го погледна.

6 GB RAM за тези пари си е направо супер.

Как е от към софтуер и поддръжка?

Siemens C25>Nokia 3310>Nokia 6230i>Nokia 8310>Samsung E800>Sony Ericsson G700>Iphone 3G>Samsung Galaxy S4>Lumia 630>LG G4>Samsung Galaxy A5>Xiaomi Mi A1>Xiaomi Mi 8>Poco F2 PRO


[-] 1 потребител изказва благодарност на romborak за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#41

(2022-03-12, 18:17:21)romborak написа:  Изглежда добре на хартия, но Realme само съм ги чувал като марка и не знам нищо за тях.
Не че това ги прави лоши, просто не са популярни у нас.
Знам ли... може да отида да го погледна.

6 GB RAM за тези пари си е направо супер.

Как е от към софтуер и поддръжка?
Има мнения във форума https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1666135

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • romborak
Цитирай
#42

Явно си е добър телефон, но не мога да го намеря никъде в наличност.
Линковете и за румънците и техноверигата са с "изчерпана наличност".

Навсякъде вече се предлага Realmi 8 i 8i. Има и някакъв С21, но и за него не намирам инфо.

Siemens C25>Nokia 3310>Nokia 6230i>Nokia 8310>Samsung E800>Sony Ericsson G700>Iphone 3G>Samsung Galaxy S4>Lumia 630>LG G4>Samsung Galaxy A5>Xiaomi Mi A1>Xiaomi Mi 8>Poco F2 PRO


Цитирай
#43

(2022-03-12, 20:55:36)romborak написа:  Явно си е добър телефон, но не мога да го намеря никъде в наличност.
Все още може да бъде намерен Тук

 
Цитирай
#44

Благодаря за линка, но е доста над бюджета.

8-цата е горе долу на същата цена.

Siemens C25>Nokia 3310>Nokia 6230i>Nokia 8310>Samsung E800>Sony Ericsson G700>Iphone 3G>Samsung Galaxy S4>Lumia 630>LG G4>Samsung Galaxy A5>Xiaomi Mi A1>Xiaomi Mi 8>Poco F2 PRO


Цитирай
#45

Тука го намирам за под 300 лв. https://realmeshop.bg/index.php?route=pr...duct_id=78  Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на clev за това мнение:
  • jhoro, TheWalking
Цитирай
#46

(2022-03-13, 14:11:20)clev написа:  Тука го намирам за под 300 лв. https://realmeshop.bg/index.php?route=pr...duct_id=78  Smile

Изглежда, че го имат но реално ако пробваш да добавиш в количката и поръчаш го дава, че не е наличен.
И аз като търсих за майка ми, го пробвах ама не стана и в крайна сметка от олх купих..

Honor Magic 5 pro Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на galev_90 за това мнение:
  • solo5
Цитирай
#47

При Skyfon го има.
Цитирай
#48

И там го няма.
Пробвай да започнеш поръчка!
Цитирай
#49

(2022-03-14, 10:55:53)solo5 написа:  И там го няма.
Пробвай да започнеш поръчка!
Така е, прав си. 

Тогава остава варианта с OLX-а - примерно тази обява (има и гаранция, затова).
Цитирай
#50

От olx не става. Баща ми държи да е нов. 
Май няма да стане и ше трябва друг да търся.

Siemens C25>Nokia 3310>Nokia 6230i>Nokia 8310>Samsung E800>Sony Ericsson G700>Iphone 3G>Samsung Galaxy S4>Lumia 630>LG G4>Samsung Galaxy A5>Xiaomi Mi A1>Xiaomi Mi 8>Poco F2 PRO


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)