Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A52/A52 5G/A52s 5G - Актуализации, проблеми, съвети

Има нова актуализация за защита

Samsung A52s  5G
Цитирай
Аксесоари

(2022-12-16, 21:15:29)stihlkata написа:  Има нова актуализация за защита

Преди 3 дена излезе актуализирай смело
[-] 1 потребител изказва благодарност на esil2 за това мнение:
  • stihlkata
Цитирай

Не знам внушавам ли си но след последния ъпдейт от декември като, че ли батерията пада по бързо
Цитирай

Дойде и януарската актуализация за А52s, кошчето вече е оправено поне при мен правеше проблем не винаги показваше изтритите снимки, за други неща тепърва ще разглеждам.
[-] 2 потребители изказват благодарност на esil2 за това мнение:
  • bobibmv, icho
Цитирай

Не знам дали си втълпявам, но батерията е доста по-добре при А52 5G. Аз лично съм доволен от януарския.

П.с. Само дето още имам проблем с Bluetooth слушалките, откакто получих Андроид 13.
Ако телефонът е в режим 'звук' и двата вида слушалки, които имам се разкачат след всеки разговор. Ако телефонът е на без звук или вибрация нямам този проблем. Едните слушалки са Huawei Freebuds 4, а другите Sony XB950B1
Цитирай

След One Ui 5 ъпдейта забелязвам, когато споделям 4G от телефона към лаптоп или друго у-во, след около 30-40 минути у-вото което е вързано се откача автоматично и при опит от което и да е у-во отново да се свърже, или се свързва но без интернет или въобще не се свързва, докато не изключа и включа отново споделянето от телефона. Някой който редовно си споделя мобилен интернет да е имал такъв проблем?

Galaxy S23 256 | Galaxy Watch4 44 | Galaxy Buds 2
Цитирай

Здравейте, някой да сподели наблюдения върху батерията след януарския ъпдейт?
На моя ми прави впечатление че батерията почна зверски по-бързо да пада в idle режим, без приложения отворени на заден фон. Ако го изключа зареден на 100% вечерта от зарядното, на сутринта вече е изгубил между 10 и 15 процента от нищото.

Става въпрос за A52s 5g

Samsung S24 Ultra 512GB Titanium Gray

Samsung A52S 128GB Awesome Black
Цитирай

При А52 5G няма такъв проблем.
Махаш вечерта на 100% и сутринта в 7 пак е на 100%.
Цитирай

(2023-02-11, 15:31:15)panew написа:  Здравейте, някой да сподели наблюдения върху батерията след януарския ъпдейт?
На моя ми прави впечатление че батерията почна зверски по-бързо да пада в idle режим, без приложения отворени на заден фон. Ако го изключа зареден на 100% вечерта от зарядното, на сутринта вече е изгубил между 10 и 15 процента от нищото.

Става въпрос за A52s 5g

Аз, лично съм доволен. Блутут, дата, местоположение са постоянно включени. A52s 5G


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Здравейте,
някой пробвал ли е слушалки с LDAC codec дали ще работят с телефона, по точно става въпрос за Huawei FreeBuds 5i. Като опция го има в менюто, но незнам дали ще може да се активира при връзка със слушалките.
Цитирай

С телефон Самсунг Галакси А52S след ъпдейт януари при мен също се появи проблем с батерията. Телефонът е в гаранция до 16-ти февруари. Видях, че батерията не се поема от гаранцията, но дали нещо друго може да се направи. Ползвала съм го като втори телефон и то изключително рядко една година с карта на А1. Реших да пробвам с изключен интернет, но пак пада. При зареден снощи на 100%, тази сутрин е на 43 %. А като прерових видях някакви накачени нови излишни за мен приложения, които не зная как да деинсталирам. Не се виждат иконите им на дистплея, а само като вляза в настойки на приложения.
Цитирай

Може да има някакви приложения, които да точат батерията на заден фон. Провери я за дрейн с Wakelock Detector или BetterBatteryStats.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • mari
Цитирай

(2023-02-12, 12:09:20)mari написа:  Не се виждат иконите им на дистплея, а само като вляза в настойки на приложения.
От настройки не може ли да се деинсталират?Напиши в търсачката Администратори на устройства,и ги търси там,ако ги има,деактивирай ги,и после в настройки приложения,ги деинсталирай,ако не може ги спри.Дай снимка на екрана да видим кои са.

Huawei P30
Цитирай
Photo 

От настройки мога само да ги деактивирам, но не виждам как да ги деинсталирам. В Приложения ми дава опции - Мениджър разрешения,  Специален достъп и нулиране предп. за приложения. Възстанових заводските настройки, но пак излишните приложения останаха. Къде в Пловдив мога да занеса телефона за съдействие да ми ги деинсталират? Предполагам, че точно тези приложения са проблем, защото при ъпдейта телефонът започна да изписва 75% изтеглени актуализации/или приложения не си спомням точно/ и спря до там. Аз самата разреших инсталиране, защото не допусна друг вариант като опция. Виждам, че са изтеглени от Галакси стор, а не от Google Play Stor.Като проверявам  обаче излиза, че тези приложения не са ползвали батерията. При деактивиране ми изписва, че това може да доведе до проблеми с други свързани приложения. Понеже ползвам този телефон почти само, за да ме търсят, не съм наясно кои приложения са били стандартно инсталирани и необходими. Не мога да прикача директно снимки тук на приложенията. Трябва явно да ги прикача някъде и да дам линк.
Цитирай

Според мен при синхронизацията на акаунта-на настройки-в телефона-акаунти (google-samsung ако има)да се види,да не е зациклило.След ъпдейта е добре да се изчисти системния КЕШ,не е сложно,ето как става.В краен случай може и да се наложи да върнеш фабрични настройки,но ще трябва да си архивираш всичко,защото ще ти се изтрият снимките и други.
https://www.youtube.com/watch?v=gunuGxOx7z0
За качване на снимки използвай този сайт https://postimages.org/ после скролваш на-Умалени изображения за сайтове и копираш,във форума ги пускаш в отговора.

Huawei P30
Цитирай

Преди няколко дни възстанових фабричните настройки, но после влязох със същия гугъл акаунт. Вероятно по тази причина ми инсталира всички предишни приложения. Ще пробвам с нов акаунт. Мисля да пробвам и с другата ми карта, която е към Виваком, въпреки че там, където съм има пълен обхват на А1. Пуснах го и на 4G, вместо на 5.
https://postimg.cc/gallery/fWDHrq7
Цитирай

Влез си със същия акаунт,но при възстановяване на системата не трябва за си възстановяваш старите приложения,със старите настройки,по-добре на ново да се инсталират.Търси преди това къде е причината за това да ти пада батерията толкова много за една нощ.Accu Battery показва статистика на приложенията,и настройки батерия също.Виж не само приложения,но и хардуер.Ограничи GPS да не търси WiFi  ,дай разрешения за ползване на GPS на приложенията само докато се ползва приложението.Може да преминеш на 3G и да се види как ще се държи.За сила на сигнала се отива на настройки-относно телафона-състояние-мрежа-от 70dBm е отлично-90-95 dBm е добре.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • mari
Цитирай

Има нова актуализация за А52s
[-] 2 потребители изказват благодарност на esil2 за това мнение:
  • ganchev, icho
Цитирай

(2023-02-20, 05:30:57)esil2 написа:  Има нова актуализация за А52s

5.1 или просто февруари секюрити пача?
Цитирай

Security само

Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай

(2023-02-20, 16:52:17)XAn4ETO написа:  5.1 или просто февруари секюрити пача?

5.1 не знам кога ще има но някъде четох, че бил лаком на батерия
Цитирай

(2023-02-21, 15:16:59)esil2 написа:  5.1 не знам кога ще има но някъде четох, че бил лаком на батерия

Щом не е този месец, значи ще е другият на 100%.
Ами не при всички, малко са оплакванията за батерията.
Виж новите модели S23. Всички се представят перфектно от към батерия, а са с 5.1
Цитирай

(2023-02-21, 15:16:59)esil2 написа:  5.1 не знам кога ще има но някъде четох, че бил лаком на батерия

Тук казват, последната седмица на февруари
https://www.sammobile.com/news/when-to-e...xy-device/
[-] 1 потребител изказва благодарност на izibizi за това мнение:
  • icho
Цитирай

Samsung A52 5G току що получих това 🥳🥳🥳

   
   
[-] 3 потребители изказват благодарност на XAn4ETO за това мнение:
  • bobibmv, esil2, sapiora
Цитирай

На кой оператор си при мен няма нищо
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)