Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A52/A52 5G/A52s 5G - Актуализации, проблеми, съвети

Виваком
[-] 1 потребител изказва благодарност на XAn4ETO за това мнение:
  • stihlkata
Цитирай
Аксесоари

Някой с A52s получил ли е актуализацията?
Цитирай

Май още няма
Цитирай

A52 4G, почти 1.3 GB е.
[Изображение: Screenshot-20230309-145933-Software-update.jpg]
[-] 2 потребители изказват благодарност на chocH за това мнение:
  • Krisign, stihlkata
Цитирай

(2023-03-09, 15:52:35)chocH написа:  A52 4G, почти 1.3 GB е.
[Изображение: Screenshot-20230309-145933-Software-update.jpg]

Как е батерията, някаква промяна
Цитирай

Честно казано не виждам някаква промяна в издръжливостта на батерията.
Цитирай

Не знам при вас дали го има това, но при моя А52s със февруарския пач на 5.0 вече телефона ми не хваща 5G, все седи на 4G+. Не , че е проблем , интернета си е бърз, но го виждам че дори не го долавя като ниво на връзка. Чакам 5.1 да дойде , ако не го оправи това ще подменям сим картата.

Samsung S24 Ultra 512GB Titanium Gray

Samsung A52S 128GB Awesome Black
Цитирай

(2023-03-12, 00:41:42)panew написа:  Не знам при вас дали го има това, но при моя А52s със февруарския пач на 5.0 вече телефона ми не хваща 5G, все седи на 4G+. Не , че е проблем , интернета си е бърз, но го виждам че дори не го долавя като ниво на връзка. Чакам 5.1 да дойде , ако не го оправи това ще подменям сим картата.

Аз нямам проблем. Виж в настройките. Ако не си, пробвай с един рестарт.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

Всъщност има един бъг, който се среща при 5.1 (независимо от модела) и то е, че color palette не работи както трябва след промяна на тапета. Не е като преди след смяна на тапета да излезе прозорче с опция да се изберат доминиращи цветове. Нито пък след промяна на тапета, се разпознават цветовете и спрямо тапета да има избор. (Заобиколен начин е като се изключи и пак включи опцията и се избере ръчно).
Цитирай

Здравейте, не знам само при мен ли е така но след последната алтуализация до one UI 5.1 става дума за a52 5G. Когато му задам някаква по сложна задача или опитам да отворя някое по тежко приложение, той застива, загася екрана и ме извежда на заключен екран. И тъй като съм с тези тапети които си ги сменя сам при всяко заключване, ми ги спира, връща стар тапет и после отново си връща сам динамичния тапет. Някакви идеи как да му "помогна" или да си чакам следващата актуализация ? Преди тази актуализация това не го е правил.
[-] 1 потребител изказва благодарност на dodi_1999 за това мнение:
  • stihlkata
Цитирай

(2023-03-20, 18:14:50)dodi_1999 написа:  Здравейте, не знам само при мен ли е така но след последната алтуализация до one UI 5.1  става дума за a52 5G. Когато му задам някаква по сложна задача или опитам да отворя някое по тежко приложение, той застива, загася екрана и ме извежда на заключен екран. И тъй като съм с тези тапети които си ги сменя сам при всяко заключване, ми ги спира, връща стар тапет и после отново си връща сам динамичния тапет. Някакви идеи как да му "помогна" или да си чакам следващата актуализация ? Преди тази актуализация това не го е правил.

Можеби за това нямаме още за 52s ъпдейти

Samsung A52s  5G
Цитирай

(2023-03-20, 18:14:50)dodi_1999 написа:  Здравейте, не знам само при мен ли е така но след последната алтуализация до one UI 5.1  става дума за a52 5G. Когато му задам някаква по сложна задача или опитам да отворя някое по тежко приложение, той застива, загася екрана и ме извежда на заключен екран. И тъй като съм с тези тапети които си ги сменя сам при всяко заключване, ми ги спира, връща стар тапет и после отново си връща сам динамичния тапет. Някакви идеи как да му "помогна" или да си чакам следващата актуализация ? Преди тази актуализация това не го е правил.

И при мен беше така. Лек бъг на 5.1
Но от днес вече има за нас мартенския ъпдейт с подобрена стабилност и днес цял ден не съм имал този бъг. Всичко работи идеално.
Цитирай

(2023-03-20, 18:14:50)dodi_1999 написа:  Здравейте, не знам само при мен ли е така но след последната алтуализация до one UI 5.1  става дума за a52 5G. Когато му задам някаква по сложна задача или опитам да отворя някое по тежко приложение, той застива, загася екрана и ме извежда на заключен екран. И тъй като съм с тези тапети които си ги сменя сам при всяко заключване, ми ги спира, връща стар тапет и после отново си връща сам динамичния тапет. Някакви идеи как да му "помогна" или да си чакам следващата актуализация ? Преди тази актуализация това не го е правил.

Има полза от това да се оплача тук  Big Grin  Пуснаха ми нова актуализация. Сега го пробвах на същите по-тежки задачи и се справя, само че например като копирам някоя дума и прозореца който излиза с "копирай, изрежи" премигва по няколко пъти, ама...бял кахър.
Цитирай

(2023-03-20, 22:31:38)dodi_1999 написа:  Има полза от това да се оплача тук  Big Grin  Пуснаха ми нова актуализация. Сега го пробвах на същите по-тежки задачи и се справя, само че например като копирам някоя дума и прозореца който излиза с "копирай, изрежи" премигва по няколко пъти, ама...бял кахър.

Да те успокоя, няма полза 🙂 Днес пак така и на мен ми се бъгна телефона. Явно и с новия ъпдейт не са го оправили.
Но не е болка за умиране. Важното е че всичко друго е наред.
Цитирай

Този месец Samsung май забравиха за A52s, гледам други модели като А13, А23 та дори и А52 вече имат мартенски ъпдейти и One UI 5.1
[-] 2 потребители изказват благодарност на esil2 за това мнение:
  • izibizi, stihlkata
Цитирай

(2023-03-23, 20:56:19)XAn4ETO написа:  Да те успокоя, няма полза 🙂 Днес пак така и на мен ми се бъгна телефона. Явно и с новия ъпдейт не са го оправили.
Но не е болка за умиране. Важното е че всичко друго е наред.

Да и аз забелязах има и някакви дребни бъгове. В съобщенията, отдолу известието, че не мога да пращам отговори на оператора например, не спира да подскача  Big Grin Big Grin Бях си чудесно преди последните два ъпдейта.
Цитирай

Редно е да почнат шмекериите с ъпдейтите вече, те Самсунг взеха, че по неволя пуснаха супер завършен mid ranger през 2021 (a52s) и вече тъй като им подбива продажбите и търсенето на новите средняци, почват да мотаят с ъпдейти и частично прецакване на определени функции и начин на работа. На моя А52s, след февруарския ъпдейт не работи 5G, постоянно съм на 4g+ при положение че винаги преди тоя ъпдейт си е бил 5G сигнала. Отделно днес разбрах, че и GPS-а на телефона не работи акуратно, нито през Waze, нито през Google Maps успях да ползвам навигация. Трябваше да си изкарам една служебна тояга Galaxy A10, която безпроблемно си задейства GPS и се навигирах оттам.
Та тъй, това са ми 2 от последните негативни наблюдения и изживявания със иначе така прекрасния среден клас телефон A52s, който обаче е на път да бъде софтуерно осакатен, за да се проправи път на новите модели.

Samsung S24 Ultra 512GB Titanium Gray

Samsung A52S 128GB Awesome Black
Цитирай

Много си прав,искам само да знам някой руутвал ли е този тел. и как
Цитирай

(2023-03-24, 22:27:43)panew написа:  Редно е да почнат шмекериите с ъпдейтите вече, те Самсунг взеха, че по неволя пуснаха супер завършен mid ranger през 2021 (a52s) и вече тъй като им подбива продажбите и търсенето на новите средняци, почват да мотаят с ъпдейти и частично прецакване на определени функции и начин на работа. На моя А52s, след февруарския ъпдейт не работи 5G, постоянно съм на 4g+ при положение че винаги преди тоя ъпдейт си е бил 5G сигнала. Отделно днес разбрах, че и GPS-а на телефона не работи акуратно, нито през Waze, нито през Google Maps успях да ползвам навигация. Трябваше да си изкарам една служебна тояга Galaxy A10, която безпроблемно си задейства GPS и се навигирах оттам.
Та тъй, това са ми 2 от последните негативни наблюдения и изживявания със иначе така прекрасния среден клас телефон A52s, който обаче е на път да бъде софтуерно осакатен, за да се проправи път на новите модели.

Странно е всичко това, което пишеш. С връщане на фабрични настройки пробва ли?
Аз съм с А52 5G всичко е наред. Освен някакви наистина дребни и незначителни бъгчета, телефонът наистина работи дори още по-добре с 5.1.
GPS ползвам много и според GPS TEST програмата е един от най-точните ми телефони със сила на сигнала според програмата от 40 на открито.
[-] 1 потребител изказва благодарност на XAn4ETO за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

(2023-03-24, 22:43:27)XAn4ETO написа:  Странно е всичко това, което пишеш. С връщане на фабрични настройки пробва ли?
Аз съм с А52 5G всичко е наред. Освен някакви наистина дребни и незначителни бъгчета, телефонът наистина работи дори още по-добре с 5.1.
GPS ползвам много и според GPS TEST програмата е един от най-точните ми телефони със сила на сигнала според програмата от 40 на открито.

Не съм връщал нищо, никога не съм задавал фабрични настройки след който и да е бил ъпдейт през годините, с нито един модел който съм ползвал. Не мисля, че един потребител е нужно да прибягва към фабрични настройки след ОТА ъпдейт от официален пач/версия на Андроид.

Samsung S24 Ultra 512GB Titanium Gray

Samsung A52S 128GB Awesome Black
Цитирай

Хубаво е, че не мислиш така, но е още по-хубаво да върнеш фабричните настройки. На предишния ми SGN10+ имах подобно на твоето изживяване и се дразнех, но след връщане на фабричните настройки нещата се оправиха. На мен също не ми се иска да е така, но с времето, актуализациите, приложенията, които инсталираме и премахваме, трупат ненужна информация на телефона и той се (меко казано) обърква.
[-] 2 потребители изказват благодарност на sapiora за това мнение:
  • izibizi, stihlkata
Цитирай

Който смее, да тегли A52s 5G 🤣 
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на izibizi за това мнение:
  • stihlkata
Цитирай

Няма кой знае какви новости. Дано откъм батерия да е добре.
Цитирай

И при мен дойде,много странно при положение,че тела е брандиран

Изпратено от моят Galaxy A52s 5G с помощта на Tapatalk
[Изображение: cfec1273d8f23fdc2a1ebf8f841402cb.jpg]

F1 ,А52s 5G
Цитирай

Абсолютно същия си е телефона след ъпдейта. Малко нови уиджети и теми на клавиатурата виждам, иначе чисто функционално си е 1:1. Иначе модела е сигурно един от последните eligible устройства , които го получиха със закъснение спрямо дори по-стари модели като А71. Може би ще е същото бавене и с Android 14, който най-вероятно ще получим догодина по това време, кой е останал, кой взел друг модел.
Относно проблемите описани по-горе, които срещнах скоро- с рестарт се оправи проблема с GPS, той вече работи ок, но телефона така си и седи само на 4G+. Не е оператора, пробвах с друга карта и пак е същото. Като инсталирах новия ъпдейт долови със стартирането 5G сигнал, но само за няколко секунди и от там нататък е забил пак на 4G+. Явно ще се наложи или ресет на network настройките или фабрични. Но пък не е болка за умиране, интернета пак си е достатъчно бърз със 250-300мбпс download speed. Просто ме дразни чисто принципно.

Samsung S24 Ultra 512GB Titanium Gray

Samsung A52S 128GB Awesome Black
[-] 2 потребители изказват благодарност на panew за това мнение:
  • KrasenSS, Miro2210
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)