Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A52/A52 5G/A52s 5G - Актуализации, проблеми, съвети

Последния читав One UI си остана 3.x.
Този ъпдейт е поредната боза без абсолютно никакви фиксове на основни и доста коментирани проблеми, като освен това добавят някоя ненужна глезотия която никой не го интересува. Счупената анимация на иконите с жестове продължава да съществува още след 4.0 ъпдейта, както и куп други проблеми които адски забавят телефона, няма смисъл да изброявам.
Ъпдейтнах само за да се махне известието, нямам абсолютно никакви добри очаквания за бъдещи ъпдейти за този модел.

Galaxy S23 256 | Galaxy Watch4 44 | Galaxy Buds 2
Цитирай
Аксесоари

Изненада за Великден

Изненада за Великден


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 3 потребители изказват благодарност на izibizi за това мнение:
  • amnesty, esil2, Miro2210
Цитирай

А52s вече ще стане на 2г а гледам, че и в момента разни производители предлагат телефони с подобни технически параметри. Редовни ъпдейти, добра работа, браво на Samsung наистина се уцели успешен модел. Е има и кусури ама не са много, а пък кои ли са без кусури.
[-] 5 потребители изказват благодарност на esil2 за това мнение:
  • icho, izibizi, kk16, sapiora, stihlkata
Цитирай

Реално погледнато, трябваше да минат 2 години за да пуснат еквивалентен по мощност (не навсякъде) ексинос за средния им клас в лицето на А54, за да достигнат по производителност SD778G, който е в A52s. За съжаление обаче, в този период американците вече изкарах чип за високия среден клас в лицето на 7+ Gen 2, който е 2х по-бърз в процеси и гейминг. Очаквам да видя Самсунг от А серията с него, защото тогава вече ще видим сериозен ръст в стойността на смартфоните им, а не да предлагат претоплена манджа за 900-1000лв.

Samsung S24 Ultra 512GB Titanium Gray

Samsung A52S 128GB Awesome Black
[-] 3 потребители изказват благодарност на panew за това мнение:
  • izibizi, kk16, XAn4ETO
Цитирай

Да споделя с вас една много готина програма на Samsung, която според мен е много полезна.
Ползвам Battery guardian, Galaxy App Booster и Thermal Guardian.
Има интересни настройки в тези 3, които определено подобряват работата на особено слаби от към процесор телефони като A52/A52 5G.

https://apps.samsung.com/appquery/appDet...utilityapp
[-] 4 потребители изказват благодарност на XAn4ETO за това мнение:
  • bobibmv, sapiora, skysoft, stihlkata
Цитирай

Здравейте,
Скоро не бях включвал 5G на телефона, много , много бързо пада батерията, при Вас още ли е така, мислех че са го оптимизирали до сега.
Сутринта в 6.30ч го изключих от зарядното, до 12.00ч вече беше на 50% , ползвам си го стандартно като всеки ден, допълнителното е само включено 5G.

Samsung A52s 5G
Цитирай

5G по принцип точи батерията повече.

 
Цитирай

При мен няма проблем. Седи си само на 5 G. Ползвам телефона активно около 5-6 часа на ден основно за интернет. Зареждам го през ден.

Изпратено от моят SM-A528B с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2023-04-24, 09:41:11)VesMil написа:  Здравейте,
Скоро не бях включвал 5G на телефона, много , много бързо пада батерията, при Вас още ли е така, мислех че са го оптимизирали до сега.
Сутринта в 6.30ч го изключих от зарядното, до 12.00ч вече беше на 50% , ползвам си го стандартно като всеки ден, допълнителното е само включено 5G.

Е, то зависи и от разстоянието до клетките. Ако са малко и далеч ще точи повече батерията.

The Truth is out there.
Цитирай

При мен след актуализацията към one ui 5.1 телефона понякога започна да се рестартира, а също така и блутута не всеки път се включва.
Забравих да спомена че връщането на фабричните настройки не помогна
Цитирай

Току що дойде майската актуализация, на първо време нищо ново не забелязвам.
[-] 3 потребители изказват благодарност на esil2 за това мнение:
  • icho, izibizi, XAn4ETO
Цитирай

Днес получих майската актуализация (А52 5G) много се чудя дали да я пусна защото тамън спря да ми прави номерата от предишната актуализация, да ми затваря приложението и да се заключва. Някой има ли наблюдения как стоят нещата след новата актуализация ?    
Цитирай

Слагай спокойно. Аз съм с него от 1 седмица.
[-] 4 потребители изказват благодарност на XAn4ETO за това мнение:
  • Be6i4, dodi_1999, esil2, izibizi
Цитирай

Юнската дойде.


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 5 потребители изказват благодарност на izibizi за това мнение:
  • amnesty, esil2, sapiora, stihlkata, XAn4ETO
Цитирай
Question 

Здравейте,

Моят A52s 5G не е актуализиран, заради известните проблеми с първия ъпдейт. С други думи One UI 3.1, Android 11.
Какво бихте ми препоръчали - да си карам така или все пак да актуализирам?
Системата ми предлага актуализация с ниво на поправка от 1 декември 2021, което като чета е точно проблемният ъпдейт.

Поздрави!
Цитирай

Актуализирай смело. Слава Богу нямам проблеми.

The Truth is out there.
Цитирай

(2023-06-15, 21:17:44)T-1024 написа:  Здравейте,

Моят A52s 5G не е актуализиран, заради известните проблеми с първия ъпдейт. С други думи One UI 3.1, Android 11.
Какво бихте ми препоръчали - да си карам така или все пак да актуализирам?
Системата ми предлага актуализация с ниво на поправка от 1 декември 2021, което като чета е точно проблемният ъпдейт.

Поздрави!

Е, как няма да сложиш? Даже се учудвам, че го държиш телефона на толкова стар Андроид.
Давай смело.
Цитирай

При мен след последния ъпдейт, забелязвам, че телефона когато е в джоба - става дискотека. A52S
Цитирай

Свири и свети?
Цитирай

(2023-06-24, 07:53:09)sapiora написа:  Свири и свети?
Понякога свири, понякога свети
Отваря си приложения, сменява теми и .....
Цитирай

Опитай с ресет след актуализацията на устроството си, в повечето случаи помага.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

(2023-06-24, 08:20:51)NoMaD написа:  Опитай с ресет след актуализацията на устроството си, в повечето случаи помага.

Мисля да изчакам следващия ъпдейт. Ако не се оправи ще пробвам с ресет.
Исках да знам дали само при мен е така.
Цитирай

(2023-06-24, 09:56:10)izibizi написа:  Мисля да изчакам следващия ъпдейт. Ако не се оправи ще пробвам с ресет.
Исках да знам дали само при мен е така.

Вчера, след направените 238 джобни скрийншота 🤪 го ресетнах
[-] 1 потребител изказва благодарност на izibizi за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

Samsung Galaxy A52, Galaxy A52 5G и Galaxy A52s освен One UI 6.0, ще могат да разчитат и на One UI 6.1. Версията ще дебютира на смартфоните Galaxy S24 през следващата година, като другите модели ще я получат постепенно, включително и Galaxy A52, A52 5G и A52s. Но след това няма да има големи актуализации за тях - тези модели вече ще получават само нови пачове за сигурност, докато не бъдат включени в списъка EOS.

Източник

 
[-] 6 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • amnesty, icho, izibizi, Nenko_16, stihlkata, XAn4ETO
Цитирай

Да питам някой ако ползва защитена папка има ли проблеми с прехвърлянето на файлове, един път прехвърля без проблем друг път не иска.

Дойде и новата актуализация за юли
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)