Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A52/A52 5G/A52s 5G - Актуализации, проблеми, съвети

Как ви се струва батерията след ъпдейта?
За 7 часа вечерта на включен WiFi паднаха точно 10%
С Андроид 13 беше около 5%.
Други забележки нямам.
Цитирай
Аксесоари

Изчакайте го малко, да се нагоди, нещата ще се подобрят, значително.

Samsung Galaxy   A54 5G
[-] 1 потребител изказва благодарност на pecaata за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

А на колко години е модела и съответно батерията ?

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
[-] 1 потребител изказва благодарност на skysoft за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

(2023-12-22, 18:34:19)skysoft написа:  А на колко години е модела и съответно батерията ?

След 4 месеца ще станат 3г. И все пак до онзи ден бях с Андроид 13 и правеше основно на WiFi около 8-9 часа екран без игри. Сега едвам 7 на същото ползване.
Цитирай

На А52s ми се струва, че с новия андроид е малко по добре батерията, но може и да се заблуждавам де да знам нека се изкажат и други съфорумници
[-] 1 потребител изказва благодарност на esil2 за това мнение:
  • izibizi
Цитирай

За А52 5g гарантирам на 100%, че батерията е по-зле.
Друго забелязах, че новият андроид има нужда от доста ram памет. Доста често стои на 4,2GB заети от общо 6. При 13ката в повечето случаи стоеше на 3,5 заета при еднакво ползване.
Чудя се дали да не пробвам как е с RAM PLUS опцията. При 13ката нямаше разлика със сигурност.
Цитирай

(2023-12-23, 13:11:29)esil2 написа:  На А52s  ми се струва, че с новия андроид е малко по добре батерията, но може и да се заблуждавам де да знам нека се изкажат и други съфорумници

На мен също ми се струва, че с Андроид 14 батерията се държи по-добре.
Цитирай

Има ъпдейт по сигурността А52s
[-] 4 потребители изказват благодарност на izibizi за това мнение:
  • babajaga2012, esil2, icho, Nenko_16
Цитирай

Привет,

Да Ви прави впечатление, че може би след последния ъпдейт камерата на А52s започна да снима много лошо или аз си въобразявам? Всички снимки са с една бяла светлина по тях, колкото и да фокусираш и където и да натискаш по екрана с така. Говорим за през деня, за вечерта няма да коментираме изобщо положението е много зле.

Дали има такова нещо или винаги са били толкова лоши Big Grin Big Grin .

Дадох фабрични настройки на камерата, но положението е същото, гледам снимки от като съм си купил телефона (края на по-миналата година) снимките изглеждат по-добре. Няма ги тези белите петна по снимките, все едно камерата е VGA... Прикачам част от снимки, които съм правил послено да видите за какво става въпрос..[Изображение: rq2xn53w85]


[Изображение: rq2xn53w85]https://files.fm/u/rq2xn53w85
Цитирай

Слънцето свети под ъгъл към лещата и контраста пада. Пробвай като е зад теб, и сподели резултата.


Sent from my iPhone using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на kery70 за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

Ще излязат ли прави Хакерите, че нарочно омазват камерата и батерията за да се купуват по-нови модели??!!

LG G2; HONOR 6; Mate 10 lite; HONOR 20; Moto EDGE 30; Honor 90
Цитирай

Слънцето играе важна роля да, но ми се струва, че не би трябвало чак толкова много да скапва снимките.

Прикачам и други снимки (със или без слънце) на тъмно на сянка на каквото и да е,  резултатът е общо взето същия.. Цветовете са някакви заглушени (зелените храсти са  някви все едно целите в пепел, всичко е много зле според мен ) !

И не би трябвало да има вкл. нищо като настройки, след като изтрих цялата памет на приложението "Camera" кеш и другата там..

https://ibb.co/6cCQfqQ
https://ibb.co/DDGn7Cz
https://ibb.co/MNF8h2z
https://ibb.co/dg3JTdf


Прикачени файлове Миниатюри
               
[-] 1 потребител изказва благодарност на netw0rx за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

Втората ти снимка трябва да е перфектна имайки предвид, че слънцето е зад гърба ти и не се пречупва в лещите.

LG G2; HONOR 6; Mate 10 lite; HONOR 20; Moto EDGE 30; Honor 90
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivoli77 за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

(2024-01-18, 15:10:27)ivoli77 написа:  Втората ти снимка трябва да е перфектна имайки предвид, че слънцето е зад гърба ти и не се пречупва в лещите.
И на втората му снимка има бял оттенък!

Изпратено от моят SM-A546B с помощта на Tapatalk
Цитирай

Да има го този отенък, но и цветовете са някакви смазани, не знам защо. Дайте идея нещо ако трябва да върна пак някакви настройки на камерата фабрични ли какво? Какво направих преди задържах на приложението отидох на ИНФО от там изтрих всичко като кеш и другата памет на приложението и то реално все едно е новоинсталирано (така ми се струва на мен, когато изтрия тези памети на което и да е било приложение) - Напр. Вайбър/Месинджър/Whatsapp и т.н. като се изтрия тези памети и все еедно е новоинстралирано приложение на ново вкарваш всичко като данни. Тук ми се струва, че трябва да е същото..

Кажете при Вас така ли снимат тези Самсунги от този клас ?

Пак припомням - преди не беше така снимките бяха добри, само къде дропваха при намалена светлина, но все пак това е среден клас телефон.

Направи ми впечатление, че след последния ъпдейт на UI 6.0 май беше ей сега наскоро, много от иконките на менютата на камерата са орязани, имам предвид: иконите от менюто с различните MP,  премахната е иконата на HDR, но пък я има като отментка в менюто от зъбното колело..

Абе объркана работа според мен, която не води до нещо кой знае колко добро Big Grin
[-] 1 потребител изказва благодарност на netw0rx за това мнение:
  • tenekia
Цитирай

Да не е зацапана/надрана лещата , пробвай с широкоъгълна и селфи камерата за сравнение.

S21 FE
RN5 AI
Цитирай

(2024-01-18, 16:57:43)ilkosap написа:  И на втората му снимка има бял оттенък!

Изпратено от моят SM-A546B с помощта на Tapatalk

Е така де!!! Не е никак ОК!

LG G2; HONOR 6; Mate 10 lite; HONOR 20; Moto EDGE 30; Honor 90
Цитирай

Ако има инсталиран Camera Assistant е хубаво да провери настройките.
Цитирай

Здравейте,искам да попитам накой с а52s 5g. Ползва ли е-сим?

Galaxy Gio\\Galaxy Grand Duos\\LG D-855\\Xiaomi Redmi 5+ \\ Xiaomi Redmi 6 note pro \\ Redmi Note 7\\Galaxy A52s 5G....
Цитирай

Мисля, че нашият модел няма възможност за е-сим или бъркам?


[-] 1 потребител изказва благодарност на tivanov96 за това мнение:
  • tenekia
Цитирай

(2024-01-23, 19:14:31)tenekia написа:  Здравейте,искам да попитам накой с а52s 5g. Ползва ли е-сим?
Според спецификациите моделът не предлага въпросната опция.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • tenekia
Цитирай

Доволни ли сте от андроид 14 и one ui 6, защото ми се струва че тези от Самсунг малко оплескаха нещата. Първо не можеш да видиш колко часа екран прави телефона от зареждане до зареждане и другото което ме дразни е, че след приключване на разговор на екрана около 5-6сек остава да стои времето на разговора. Отделно ми се струва, че след последния ъпдейт има леко забавяне в бързината на работа и като, че ли батерията се представя малко по зле.
Цитирай

Аз не намирам разлика.
Съгласен съм, че не можеш да видиш колко часа екран прави телефона, което е леко дразнещо.
Надявам се да го оправят с 6.1
Цитирай

За първи път, откакто го имам този телефон, Самсунг няма да пуснат ъпдейт навреме.
Някой получил ли е нещо за февруари?
Цитирай

Не.
И миналата година се забави.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)