Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A52/A52 5G/A52s 5G - Актуализации, проблеми, съвети
#26

Малко информация за One UI 4.1: тук

Samsung Galaxy A52s + Samsung Galaxy Watch 4 classic LTE
[-] 1 потребител изказва благодарност на Riger за това мнение:
  • Nenko_16
Цитирай
Аксесоари
#27

A52s - това е татално сбъркания телефон ..
Взимаш го януари, напомпен хардуер, по ревютата цветя и рози.
Идва ти секюрити пач и почва да лагва интерфейса. Фабрични настройки и почваш всичко наново - банки, токени, виртуални пос терминали, пенсионни фондове и всичките му останали.
Спираш да използваш WiFi защото разбираш, че това е подигравка с клиента, спираш да използваш и 5G защото виждаш, че му куца агрегацията.
Използваш 4G и нещата с мрежите ги бива.
Идва ти ъпдейт ONE UI 4.0 и батерията от 8 часа СОТ, пада на 6 (използване само на мобилна мрежа). Решаваш да се върнеш 15 години назад, когато след всеки ъпдейт се ресетваше телефона, за да върви "мазно" без лагове. Ресетваш и всичко наново - банки, токени, вируални пос и т.н. След ресета, нищо не се подобрява и разбираш колко брутално си си изгубил времето.
Идва ъпдейт ONE UI 4.1. Разлика няма, но батерията от 6 часа СОТ вече пада на 5.. 5:30 ч. (мобилна мрежа 4G). Решаваш да се върнеш 15 години назад, когато след всеки ъпдейт се ресетваше телефона, за да върви "мазно" без лагове. Ресетваш и всичко наново - банки, токени, вируални пос и т.н. След ресета, нищо не се подобрява и разбираш колко брутално си си изгубил времето.
Разбираш, че 6 годишния ти бекъп телефон iPhone SE със същите програми и използване, с неоригинална батерия с 3 пъти по-малък капацитет ти прави 5-6 часа СОТ и започваш да се зачудваш .. Това А52s е тотално сбъркания телефон.

До сега нямах разширен поглед върху Самсунг, а само ги ремонтирах - има ли я опцията - има я. Сега разбирам следното за тази марка - или си купуваш нещо до 400 лв., което ще ти върши същата работа спрямо диапазона 400-900 лв. на същата марка, или си взимаш нещо от 1000+ лв., което да си оправдае парите.

Разбирам и друго. Самсунг се възползват доста неморално, от техническите познания на средностатистическия клиент.
Има ли телеофнът WiFi - има, ползвам ли го - ползвам го. Да ама не - орязано като на 25 годишен BG-стандарт.
Има ли телефонът 5Г - има, ползвам ли го - ползвам го. Да ама не - агрегации, дропвания, поради което "яде батерия" като за световно.
Общо взето интерфейс, камера, WiFi, мобилна мрежа има ли ги има ги, да ама не. Батерия - след всеки ъпдейт се влошава драстично.
В крайна сметка, не можеш да го врънеш. Не можеш и да го продадеш - защото не мразиш никого толкова, че да го прецакаш по този начин.

Работи ли тефоноът - работи си (face-palm).

От всички тестове, които направих от януари насам с телефони на Xiaomi, Realme, Nokia и др. разбрах следното. Всяка от тези марки си е позиционирала телефоните точно в ценови си сигмент и потребителя получава всичко за което са дадени парите му. 

Не препоръчвам към момента на когото и да било да купува Самсунг в ценовия клас 400-900лв. Не вярвам да е различно положението с различните от A52s модели, но като идват за ремонт, вече ще ги тествам специално за всички тези недостатъци или по-точно казано "подводни мини".
Цитирай
#28

Някой има ли идея как да си оправя автозавъртането, че не ми се прави хард ресет а и няма гаранция дали ще се оправи. Както вече споменах по принцип работи проблема е, че не всеки път се завърта хоризонтално на ляво докато на дясно си работи, с една дума шантава работа.
Цитирай
#29

(2022-04-01, 16:37:49)esil2 написа:  Някой има ли идея как да си оправя автозавъртането, че не ми се прави хард ресет а и няма гаранция дали ще се оправи. Както вече споменах по принцип работи проблема е, че не всеки път се завърта хоризонтално на ляво докато на дясно си работи, с една дума шантава работа.

Привет, преди време имах подобен проблем с един Sаmsung телефон. Използвах ето това (test your accelerometer) за тест на сензора.

Добавено по-късно: видях в 4pda вашия въпрос за проблемите със завъртането в темата за a52s. Tова устройство не е обявено официално за продажба в РФ и там няма много потребители...

Samsung Galaxy A52s + Samsung Galaxy Watch 4 classic LTE
Цитирай
#30

Цифрите се променят но при тест изображението не се завърта. При предна версия на one ui 4.0 този проблем го нямаше
Цитирай
#31

(2022-04-01, 18:42:10)esil2 написа:  Цифрите се променят но при тест изображението не се завърта. При предна версия на one ui 4.0 този проблем го нямаше

Странно, изглежда е софтуерен проблем. При мен има един а52s с връщане към фабрични настройки след 4.1 ъпдейта и един без рисет. И двата нямат проблем със завъртането в двете посоки.

Samsung Galaxy A52s + Samsung Galaxy Watch 4 classic LTE
Цитирай
#32

Поне при мен след ъпдейта до 4.1 телефона се държи доста по-добре спрямо последния пач на 4.0 от март. Няма ги вече лагавите анимации с нотификейшън панела , нито при някои приложения. Батерията като живот си е същата, бих казал. При камерата също не виждам разлика в качеството.

Samsung S24 Ultra 512GB Titanium Gray

Samsung A52S 128GB Awesome Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на panew за това мнение:
  • Riger
Цитирай
#33

(2022-04-01, 15:02:28)boandroid написа:  A52s - това е татално сбъркания телефон ..
Взимаш го януари, напомпен хардуер, по ревютата цветя и рози.
Идва ти секюрити пач и почва да лагва интерфейса. Фабрични настройки и почваш всичко наново - банки, токени, виртуални пос терминали, пенсионни фондове и всичките му останали.
Спираш да използваш WiFi защото разбираш, че това е подигравка с клиента, спираш да използваш и 5G защото виждаш, че му куца агрегацията.
Използваш 4G и нещата с мрежите ги бива.
Идва ти ъпдейт ONE UI 4.0 и батерията от 8 часа СОТ, пада на 6 (използване само на мобилна мрежа). Решаваш да се върнеш 15 години назад, когато след всеки ъпдейт се ресетваше телефона, за да върви "мазно" без лагове. Ресетваш и всичко наново - банки, токени, вируални пос и т.н. След ресета, нищо не се подобрява и разбираш колко брутално си си изгубил времето.
Идва ъпдейт ONE UI 4.1. Разлика няма, но батерията от 6 часа СОТ вече пада на 5.. 5:30 ч. (мобилна мрежа 4G). Решаваш да се върнеш 15 години назад, когато след всеки ъпдейт се ресетваше телефона, за да върви "мазно" без лагове. Ресетваш и всичко наново - банки, токени, вируални пос и т.н. След ресета, нищо не се подобрява и разбираш колко брутално си си изгубил времето.
Разбираш, че 6 годишния ти бекъп телефон iPhone SE със същите програми и използване, с неоригинална батерия с 3 пъти по-малък капацитет ти прави 5-6 часа СОТ и започваш да се зачудваш .. Това А52s е тотално сбъркания телефон.

До сега нямах разширен поглед върху Самсунг, а само ги ремонтирах - има ли я опцията - има я. Сега разбирам следното за тази марка - или си купуваш нещо до 400 лв., което ще ти върши същата работа спрямо диапазона 400-900 лв. на същата марка, или си взимаш нещо от 1000+ лв., което да си оправдае парите.

Разбирам и друго. Самсунг се възползват доста неморално, от техническите познания на средностатистическия клиент.
Има ли телеофнът WiFi - има, ползвам ли го - ползвам го. Да ама не - орязано като на 25 годишен BG-стандарт.
Има ли телефонът 5Г - има, ползвам ли го - ползвам го. Да ама не - агрегации, дропвания, поради което "яде батерия" като за световно.
Общо взето интерфейс, камера, WiFi, мобилна мрежа има ли ги има ги, да ама не. Батерия - след всеки ъпдейт се влошава драстично.
В крайна сметка, не можеш да го врънеш. Не можеш и да го продадеш - защото не мразиш никого толкова, че да го прецакаш по този начин.

Работи ли тефоноът - работи си (face-palm).

От всички тестове, които направих от януари насам с телефони на Xiaomi, Realme, Nokia и др. разбрах следното. Всяка от тези марки си е позиционирала телефоните точно в ценови си сигмент и потребителя получава всичко за което са дадени парите му. 

Не препоръчвам към момента на когото и да било да купува Самсунг в ценовия клас 400-900лв. Не вярвам да е различно положението с различните от A52s модели, но като идват за ремонт, вече ще ги тествам специално за всички тези недостатъци или по-точно казано "подводни мини".


Да ти кажа откакто минах на айфон нямам такива филми . С айфон 12 съм от декември 2020 и минах през много ъпдейти . Никакви проблеми . Нито един ресет не съм правил досега . Нямат ли Самсунг някакъв клауд след ресет да си бекъпнеш нещата набързо ? Иначе за 500-600 лева толкова . Ако искаш бърз перформанс и тем подобни взимаш ккто каза нещо над 1000 лева . Иначе зависи и от претенциите на потрвбителя . Моята приятелка е много доволна от нейният А52 и много си го обича този телефон . Върши й прекрасна работа . Не е лош телефона ама си има гадните андроидски проблеми ... как за толкова години не можаха да си оправят бакиите .


Sent from my iPhone using Tapatalk

(2022-04-01, 21:00:15)mitko.stefanov написа:  Да ти кажа откакто минах на айфон нямам такива филми . С айфон 12 съм от декември 2020 и минах през много ъпдейти . Никакви проблеми . Нито един ресет не съм правил досега . Нямат ли Самсунг някакъв клауд след ресет да си бекъпнеш нещата набързо ? Иначе за 500-600 лева толкова . Ако искаш бърз перформанс и тем подобни взимаш ккто каза нещо над 1000 лева . Иначе зависи и от претенциите на потрвбителя . Моята приятелка е много доволна от нейният А52 и много си го обича този телефон . Върши й прекрасна работа . Не е лош телефона ама си има гадните андроидски проблеми ... как за толкова години не можаха да си оправят бакиите . Имат страшен хардуер а не могат да ги нагласят да работят както трябват с него . Страшно много функции имат и са много практични ама за ползване в дългосрочен план са толкова зле ... може би айфона е единственото устройство което може да върви мазно дори на 3-4 години да е . Аз лично съм нямал друг телефон който да се справя толкова добре през цялото това време . Иначе много ми липсва андроида . Смяна на иконките , лаунчъра , подредбата на иконките , нотификейшън бара , пускане на блутут или wi-fi ... при iOS е такава мъка , че ме връщат 5 години назад ... в едно е добър а друго много зле това устройство . Явно пълно щастие няма ...


Sent from my iPhone using Tapatalk


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#34

(2022-04-01, 19:29:26)panew написа:  Поне при мен след ъпдейта до 4.1 телефона се държи доста по-добре спрямо последния пач на 4.0 от март. Няма ги вече лагавите анимации с нотификейшън панела , нито при някои приложения. Батерията като живот си е същата, бих казал. При камерата също не виждам разлика в качеството.

И при мен е така. Имам(е) два a52s. Първият е взет в края на миналата година, а вторият - oт Март тази година за жена ми. Първият а52s мина през ъпдейтите, но с рисет.  Защото аз се изнервих заради Samsung Health, който е вързан с друго устройство - Samsung Galaxy Watch 4 classic LTE. След ОнеУй 4.1 нещо се бъгна и ми прецака настройките на часовника. Не ми се лазеше по форумите, направих рисет и засега нямам проблеми нито с WiFi, нито с каквото и да е. Другият а52s се обнови към 4.1 и няма абсолтно никакви проблеми, каквито пишещите тук изтъкват.

Samsung Galaxy A52s + Samsung Galaxy Watch 4 classic LTE
[-] 2 потребители изказват благодарност на Riger за това мнение:
  • panew, XAn4ETO
Цитирай
#35

Аз съм с А52 5G модела.
Освен лага с версия 4.0 и рестартите, друг проблем не съм имал. С 4.1 всичко това се оправи и съм много доволен. Преди това с Андроид 11 всичко беше пак наред.
Батерията винаги е била идеална.
Жена ми има същия телефон. Тя пък рестарти не е имала никога. Явно това с рестартирането е индивидуално, или го имаш или не. Няма логично обяснение за това.
[-] 2 потребители изказват благодарност на XAn4ETO за това мнение:
  • panew, Riger
Цитирай
#36

Този ъпдейт 4.1 изобщо дошъл ли е за някой с A52 4G ? Жената е с такъв и проверявам всеки ден за ъпдейта ама няма и няма . Нивото на поправка е 1 март 2022 ...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#37

Пуснат е
Преди ден или два
За Германия , Русия и един два операторски
Цитирай
#38

(2022-04-01, 18:51:39)Riger написа:  Странно, изглежда е софтуерен проблем. При мен има един а52s с връщане към фабрични настройки след 4.1 ъпдейта и един без рисет. И двата нямат проблем със завъртането в двете посоки.

То не го прави всеки път този проблем а когато си иска и понеже с 4.0 го нямаше съм склонен да си мисля, че е софтурен проблема защото нищо ново не съм инсталирал.
Цитирай
#39

Странно. Ако нещо от хардуера (в случая акселерометър) не работи както трябва е добре да се обърнете към сервизната поддръжка на Samsung. Дали е софтуерен или хардуерен проблем - те ще кажат.

Samsung Galaxy A52s + Samsung Galaxy Watch 4 classic LTE
Цитирай
#40

Има нова актуализация за A52s
[-] 2 потребители изказват благодарност на esil2 за това мнение:
  • Riger, stihlkata
Цитирай
#41

И при мен дойде докта често актуализират,което е добре от една страна

Samsung A52s  5G
Цитирай
#42

Не можах да видя има ли нещо ново или само патч за сигурност за април. Все пак за сега не може да се оплачем от липса на актуализации
Цитирай
#43

За компилацията A528BXXS1CVD1 от 14.04.2022 има само едно подобрение: "Защитата на вашето устройство е подобрена".  Линк за SG A52s обновленията: тук

Samsung Galaxy A52s + Samsung Galaxy Watch 4 classic LTE
[-] 1 потребител изказва благодарност на Riger за това мнение:
  • icho
Цитирай
#44

Здравейте мисля да флашна а52s през один и да се върна към android 11 защото батерията издържаше повече от последният ъпдейт.Според вас дали ще отпадне гаранцията на телефона?

Samsung а52s
Цитирай
#45

След последния Априлски ъпдейт за сигурност спря да работи автоматичното обновление на Самсунг уиджета за времето. При някой друг има ли такъв проблем?

Samsung Galaxy A52s
Цитирай
#46

Опитай с чистене кеша на приложението.

 
Цитирай
#47

(2022-04-15, 17:13:48)NoMaD написа:  Опитай с чистене кеша на приложението.


Изчистих кеша, но промяна няма.

Samsung Galaxy A52s
Цитирай
#48

А геолокацията включена ли е?

 
Цитирай
#49

(2022-04-15, 19:43:35)NoMaD написа:  А геолокацията включена ли е?


Не е включена, но преди ъпдейта си работеше без включена локация.

Samsung Galaxy A52s
Цитирай
#50

А самото приложение да не приспано?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 5 гост(и)