Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A52/A52 5G/A52s 5G - Актуализации, проблеми, съвети
#76

И при мен изчезна РАМ+. В редактора на снимки триенето на обекти все още го има.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
Аксесоари
#77

(2022-05-13, 07:47:14)tendenzy написа:  https://www.apkmirror.com/apk/samsung-el...3-release/

Често ъпдейтвам до последна версия системни приложения като device care и др. чрез apk-та, може би заради това нямам проблеми с рам плюс, кой знае.

Изтеглих версията на редактора от линка, инсталирах я и гумичката се появи за което благодаря.
Що се отнася до приложенията и аз гледам да ъпдейтвам всичко до последна версия. В момента версията ми на device care (грижа за батерията и устройството) е 13.0.05.5 ако имаш по нова давай линк да я инсталираме да видиме ще се появи ли рам +
Цитирай
#78

И аз съм с 13.0.05.5, не намирам по-нова а дори и тази не намирам поне да го преинсталирахте.
Изчистих кешa, датата както и смених виртуалната памет, но всичко си е наред. Но щом при някои и крашва самото приложение, може и в него е проблема.
Ако можете и снимка да прикачите как точно нямате рам+, понеже цялата памет е обвързана с рам+.

Galaxy S23 256 | Galaxy Watch4 44 | Galaxy Buds 2
Цитирай
#79

Ето снимка, където липсва виртуалната памет (версия 13.0.05.5).


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy A52s + Samsung Galaxy Watch 4 classic LTE
Цитирай
#80

(2022-05-13, 14:52:44)tendenzy написа:  И аз съм с 13.0.05.5, не намирам по-нова а дори и тази не намирам поне да го преинсталирахте.
Изчистих кешa, датата както и смених виртуалната памет, но всичко си е наред. Но щом при някои и крашва самото приложение, може и в него е проблема.
Ако можете и снимка да прикачите как точно нямате рам+, понеже цялата памет е обвързана с рам+.

Вече пробвах с чистене на кеш и дата но файда няма. Все пак за мен е пълна загадка как от целия форум тук само ти нямаш проблем с рам+. Да не би да не си ъпдейтнал още, последния ъпдейт е от онзи ден
Цитирай
#81

@Riger Като цъкнеш на "Памет" нямаш ли въобще рам+?

@esil2 Ъпдейтнах вчера Майския, въпреки проблемите с рам+ които споменахте.

Galaxy S23 256 | Galaxy Watch4 44 | Galaxy Buds 2
Цитирай
#82

Като се цъкне на памет изписва проверка и нищо не се показва
[-] 1 потребител изказва благодарност на esil2 за това мнение:
  • Riger
Цитирай
#83

Нямам идея защо при всички има проблем, а при мен не.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Galaxy S23 256 | Galaxy Watch4 44 | Galaxy Buds 2
Цитирай
#84

(2022-05-13, 15:31:55)tendenzy написа:  @Riger Като цъкнеш на "Памет" нямаш ли въобще рам+?

Имах ram+, но после изчезна след ъпдейта. Същото като при другите. Като натисна "памет" - крашва и край...

Samsung Galaxy A52s + Samsung Galaxy Watch 4 classic LTE
Цитирай
#85

В такъв случай ако някой все още не е ъпдейтнал ще е добре да каже с коя версия на device care е, понеже не е ясно от приложението ли е или не, иначе ще се чака цял месец за друг ъпдейт, освен ако не се намери същата или по-нова версия на приложението (ако е от него) като apk.
Не намерих никъде apk на тази версия на device care, предполагам защото е ъпдейтнато заедно със софтуера.
Кеш през рекавъри също може да се пробва, фабрични не бих правил.

Galaxy S23 256 | Galaxy Watch4 44 | Galaxy Buds 2
Цитирай
#86

С А52 5G съм и сега получих известие за ъпдейта. Около 900мб и след малко ще го тегля и да видя дали ще има проблем с рам+
Сега съм с 13.0.03.1
Цитирай
#87

(2022-05-13, 16:18:09)tendenzy написа:  В такъв случай ако някой все още не е ъпдейтнал ще е добре да каже с коя версия на device care е, понеже не е ясно от приложението ли е или не, иначе ще се чака цял месец за друг ъпдейт, освен ако не се намери същата или по-нова версия на приложението (ако е от него) като apk.
Не намерих никъде apk на тази версия на device care, предполагам защото е ъпдейтнато заедно със софтуера.
Кеш през рекавъри също може да се пробва, фабрични не бих правил.
Явно е от ъпдейта,аз съм с мартенския патч още и всичко е наред...[Изображение: 1e2f69f3325d4f33a149ab058e4e086f.jpg]

Изпратено от моят Galaxy A52s 5G с помощта на Tapatalk

F1 ,А52s 5G
Цитирай
#88

Сега ъпдейтнах А52 5g и няма проблем с приложението където е Рам плюс. Но на жена ми s-ката има проблема с крашването. Явно след ъпдейтване на приложението ще го оправят
Цитирай
#89

И при мен няма проблем. Грижа за устройството си остана версия 13.0.03.1, а не новата, която явно създава проблеми.
Цитирай
#90

Вече стана объркване - А52, А52 5G и А52S. Версиите за device care са различни за различните модели А52 клонинги при последния ъпдейт. Аз имам А52S и версията е 13.0.05.5. Ако имах А52 или А52 5G при последния майски ъпдейт device care ще е 13.0.03.1, а не 13.0.05.5. Поправете ме, ако не съм прав.

Samsung Galaxy A52s + Samsung Galaxy Watch 4 classic LTE
Цитирай
#91

(2022-05-13, 20:46:59)Riger написа:  Вече стана объркване - А52, А52 5G и А52S. Версиите за device care са различни за различните модели А52 клонинги при последния ъпдейт. Аз имам А52S и версията е 13.0.05.5. Ако имах А52 или А52 5G при последния майски ъпдейт device care ще е 13.0.03.1, а не 13.0.05.5. Поправете ме, ако не съм прав.

Няма какво да те поправям. Точно така е.
Цитирай
#92

С тези ъпдейти не виждам нищо ново само секюрити пачове за сигурност с които развалят нещо което е било добре
[-] 1 потребител изказва благодарност на esil2 за това мнение:
  • Riger
Цитирай
#93

(2022-05-13, 22:17:51)esil2 написа:  С тези ъпдейти не виждам нищо ново само секюрити пачове за сигурност с които развалят нещо което е било добре

Да, така е. Независимо от това, че няма рам плюс, SGA 52S работи добре след майския ъпдейт. Странно, щом само един човек е успял да инсталира device care от април с apk, тоест преди секюрити актуализацията от Май е без проблеми?

Samsung Galaxy A52s + Samsung Galaxy Watch 4 classic LTE
[-] 1 потребител изказва благодарност на Riger за това мнение:
  • esil2
Цитирай
#94

При А52 5G, майският ъпдейт е най-добрият до сега.
Възможно най-плавен и без досадно насичане при елементарни задачи.
Даже и батерията ми се вижда малко по-добре.
[-] 2 потребители изказват благодарност на XAn4ETO за това мнение:
  • sapiora, stihlkata
Цитирай
#95

Бъг , който забелязвам от априлския ъпдейт, който продължава и сега с майския, модела е A52s - в даден момент, през няколко дни, Андроида просто буквално все едно почва да крашва - тъча става неадекватен, натиска и влиза в приложения и менюта, които не съм натискал, ако цъкна да отворя Messenger/например/ или изобщо не го зарежда т.е. замръзнал седи, или веднага ме връща на Home screen. И така си прави тия бози докато не го рестартирам. Дано го оправят, защото това е единствения Galaxy A, който някога съм се навил да закупя. Дано не ме накарат да съжалявам от софтуерните им мазаляци.

Samsung S24 Ultra 512GB Titanium Gray

Samsung A52S 128GB Awesome Black
Цитирай
#96

При А52 5G няма такъв проблем.
Имаш ли стъклен протектор?
Цитирай
#97

Имам протектор, да. Обаче мисля, че разбрах каква е причината, функцията Accidental touch protection от настройките. Всеки път ме питаше за accidental touch в случаите когато почва да прави каквото си иска и да крашва тотално. Снощи пак стана така, и мигновено успях да я изключа тая опция през настройките и всичко се оправи. Иначе до скоро не ги правеше тия мазаляци, въпреки че винаги е била включена от момента в който го купих.

Samsung S24 Ultra 512GB Titanium Gray

Samsung A52S 128GB Awesome Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на panew за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#98

Точно протектора може да създава този проблем с тази функция.
Цитирай
#99

Някой успя ли да намери решение на липсващата рам плюс.
Цитирай

Samsung Device Care е причината за проблема с RAM+. Последната версия е с дата 15 Април 2022: справка. Във форума на XDA също има тема за майския ъпдейт на Samsung Galaxy A52s 5G, но няма решение на проблема. Ето линк към темата във форума на XDA: тук.

Samsung Galaxy A52s + Samsung Galaxy Watch 4 classic LTE
[-] 1 потребител изказва благодарност на Riger за това мнение:
  • stihlkata
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)