Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Watch S1 и Xiaomi Watch S1 Active
#26

Аз съм си играл с гармин феникс 6 да го настройвам ръчно точно на морското равнище и все показваше с 10-15м повече.
Задавам му ръчно, че е 0м и ок, ама ма другият ден пак неговото си знае и ми дава нещо от порядъка на 13м.

Часовника го мери според налягането от вграденият си барометър. То и затова е барометричен алтиметър. А налягането се променя, според условията- дъжд, ясно вереме, облаци на една и съща височина не винаги е еднакво.

Нямате ли в тоя модел да вземе височината по гпс или ръчно да се зададе? Повечето са така. И т-рекса ми е така, но пак не съм сигурен, че ще показва едно и също на същото място при същите условия след днякой ден.
Цитирай
Аксесоари
#27

Значи, малко съм ви пообъркал! Днес отново експериментирах с надморската височина. Може би няма общо с гугъл карти, а по-скоро с weather, което трябва да си е включено, както и местопололожението на Mi Fitness (разрешено във всички случаи)! Тази сутрин надморската на часовника ми показваше 12 метра. Влязох в Mi Fitness/Device/Weather. Още като кликнах в-у weather, видях как най-горе вляво, където е часа на телефона се показа за секунди оранжевата иконка за търсене на местоположението на Mi Fitness. След това отново проверих часовника и вече си показваше 1 м. надморска, а аз в момента съм на точно толкова.

Galaxy s23 Ultra
Цитирай
#28

Защото времето ти е полокация, а не твърдо зададено и включва гпс да го намери

Въпроса е като идеш утре, дали ще показва пак 1м или 13? И ще трябва пак да опресняваш локацията.
Ако искаш да го гледаш на уочфейса ще е така, няма как да се усети.

Ако ползваш вграденият алтиметър нямаш ли опция да взима височината по гпс?
Цитирай
#29

Аз продължавам да съм скептичен, защото часовникът е направен да се ползва, без да има телефон в близост. И като извървиш някакъв маршрут за няколко часа да ти даде данните, които е записал.няюа логика синкването да оправи проблем с височината в миналото.
Всичко е въпрос на интерпретация на данните от програмата за синхронизиране.
Затова данни за сън изглеждат различно на zepp life и на mi band tools например...
Цитирай
#30

Объркана ра'ота, общо взето... Когато променям тия неща в телефона, наистина се получава разлика в точността, но за момента! На следващия ден, както казва "rumo"-пак неточност. И няма никакви настройки за височина, за съжаление... Чудя се за какво са го вградили тоя алтиметър в часовника, като показва каквото си иска...

Galaxy s23 Ultra
Цитирай
#31

Не показва каквото си иска, а според силата на GPS-а и броя сателити, които хваща се изчислява височината.
Нормално е като GPS-ът е в по-малка опаковка да е по-неточен.
Часовникът е направен да работи без телефона, така че тези тестове с телефон до него са си за момента на синхронизацията, другото е интерпретация на GPS данните.
За 200лв не очаквайте чудеса.
Едно от нещата, които ми направиха впечатление в този часовник беше бързото локализиране.
Може да е за сметка на точността, но ако ще се занимавате с катерене или по-сложни преходи - вземете нещо по-професионално.
Цитирай
#32

Ясно, дори слънчево време, половин час релакс на плажа. +38 метра! Добре е, нали?! Smile

Galaxy s23 Ultra
Цитирай
#33

Това вече е тъпо, но наистина освен за бягане, ходене и колоездене не съм го ползвал.
Не ми е давал големи разлики от това, което са ми показвали други часовници, така че не съм обръщал внимание. Дори сега не знам далали текущия ми показва точно, но и не ме интересува.
Цитирай
#34

(2023-01-03, 14:32:49)vanboy написа:  Ясно, дори слънчево време, половин час релакс на плажа. +38 метра! Добре е, нали?! Smile

A тренировка на открито ли пускаш, която би трябвало да задейства гпс и после да видиш колко е
Или на уоч фейса имаш уджет за надморска и той няма да покаже нищо по-различно от последното опресняване- може и 100м разлика да дава
Или директно влизаш в прложението алтиметър, което взима данни от вграденият барометър?
Ако ползваш него пак пиша, че трябва да има 2 метода на калибрация - ръчно и по гпс.
Цитирай
#35

Има си уиджет за налягане и надморска височина. Него включвам! Преди това съм пускал компас, тренировка, евентуално за да задвижа GPS-а, но уви-същата работа. Дори сега отново пробвах-стои си на 8 метра, често над 15 м. , вчера 38 м. а часовника е на не повече от половин метър над водата. Няма настройки...Поне аз не виждам никъде. Не е толкова важно за мен, но понеже темата в момента е такава-да разискваме възможностите на модела. Wink

Galaxy s23 Ultra
Цитирай
#36
Photo 


   
Снимки на циферблати
Цитирай
#37

В mediamarkt и saturn de са намалени в момента, продават и в ибей.де. Поръчах си един S1 за 129 евро с безплатна доставка до Германия и после с Г*биели за 4лв до България.
Цитирай
#38

(2023-01-06, 10:05:56)nunevi написа:  

Снимки на циферблати

nunevi, oткъде дръпна циферблатите? Искам и аз да пробвам! Smile

Galaxy s23 Ultra
Цитирай
#39

циферблат цък
(2023-02-17, 08:22:44)vanboy написа:  nunevi, oткъде дръпна циферблатите? Искам и аз да пробвам! Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на nunevi за това мнение:
  • vanboy
Цитирай
#40

(2023-02-17, 14:23:27)nunevi написа:  циферблат цък

Много благодаря! Smile

Galaxy s23 Ultra
Цитирай
#41

Инсталирах my fitness 3.13.1i, но не видях съществена разлика.     
Цитирай
#42

Някой да е успял да качи локално музика и да плейва директно от часовника?
Цитирай
#43

Не мисля, че поддържа такава функционалност
Цитирай
#44

Стана работата. За целта си качвате моднат ми фитнес на тоя пич:
https://forum.xda-developers.com/t/xiaom...s.4471115/ пост#7
https://t.me/s/mi_watch_news
https://www.youtube.com/watch?v=C1ftdGzfywg
На аповете има плеар с който става локалния ъплоад и после плейването. Има и доста готини фейсове.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bahyr за това мнение:
  • nunevi
Цитирай
#45

При мен също се получи,  като създадох нов профил.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#46

Здравейте, възможни ли са плащания с iCard или става само през Curve?
Цитирай
#47

Български банки не се поддържаха последно като проверявах, така че icard Можеш да го закачиш за кърв .
Цитирай
#48

Здравейте, 
Като фен на марката, използвам фитнес гривните им от вече близо 4 години и реших да "ъпгрейдна" до S1.

Прежалих че трябва да използвам Mi Fitness a не Zeep Life с която съм свикнал, но едно не ми дава мира и то е:
Часовника забива когато си иска, няколко нощи оставам без мониторинг на съня.. (гривните не са правили подобни простотии..)

Днес си играх с настройките и си сетнах мой екран с уиджети.. да ама часовника отново и отново забива ако скролна до този екран..

Комбинацията е тази:
           


Часовника е обновен до последна версия 1.4.174
   


Някой има ли подобни проблеми с неговия часовник?
Връщах му фабричните настройки на не помага..
Харесва ми като дизайн и не искам да го връщам  Big Grin
Дайте идеи как да се спогодя с джаджатаSmile
@suffer, ти използваше такъв часовник и със сигурност и да не използваш сега, си все още доста в час с джантите - имаш ли предложения?


Благодаря предварително  Smile


Ъпдейт - 10 минути след поста: Изтрих екрана който чупеше работата.. часовника се рестартира и остана на логото на Xiaomi..

Решения?

Ъпдейт: Оставих часовника на зарядното, след неизвестен период (не засичах) се включи..

Все повече се замислям за гривната..
Цитирай
#49

Освен ресет нямам други идеи.
След ъпдейта може нещо да се е оплескало, защото имаше един доста голям такъв, който отключваше бая функции.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • jorimafia
Цитирай
#50

(2023-11-27, 10:30:12)suffer написа:  Освен ресет нямам други идеи.
След ъпдейта може нещо да се е оплескало, защото имаше един доста голям такъв, който отключваше бая функции.

Няколко ресета, и качих моднатата версия на Mi Fitnes. За сега всичко върви по вода.. Ще ъпдейтна ако пак се натъкна на нещо Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на jorimafia за това мнение:
  • suffer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)